Téma: Nevem Sam

offtopic
twillight 2009 júl. 06. - 11:32:10
(135/275)
OFF

Ne csináljunk má' a vallásból érinthetetlen szent
tehenet! Kritizáljuk azt is! Épp az a baja ugyanis, hogy többezer éve kigondolt elvek gyûjteménye, ami azóta nem frissült!

Több ezer éves minden fellellt papirusztekercs, a Gilgames-monda, a mittoménmiabánat - azokban ma már nemigen hisznek, EZÉRT szabad õket kritizálni? Képmutatás a köbön.

Vagy ott van a Korán, melynek hívei nap mint nap követnek el öngyilkos merényleteket. Azt sem akarod kritizálni? Pl. mikor a papok nem engedték ki az égõ házból a lánykollégium lakóit, mert nem viselték a fátylukat? (amik már elégtek az emeleten) Jól benn is égett párszáz diák!

Történelme van a voodoo-nak és a kannibál törzseknek is. Hozzuk azt is vissza? (bocs, a kannibalizmus a kereszténység része is. És nem feltétlen képletesen, hiszen a 2 Királyok mesél két kannibalizmust elkövetõ családról, és Mr. Isten fenyegetései között is gyakran szerepel.)

NEM ismered a történelmét. hány szót ejtenek pl. amerika lakosságának eltörlésérõl, aminél egész piramisokról gyalulták le maradéktalanul a faragásokat? A kereszténység i.sz. 500-1000 között semmilyen korlátok közé em volt szorítva, úgy is hívjuk ma azt a kort, hogy A Sötét Középkor.

Aki hisz, az éppúgy cselekedhet rosszat, mint aki nem hisz, és ugyanúgy cselekedhet mindkét oldal jót is. Ostobaság azt hinni, hogy a hittõl leszel jó. Sõt, szívleld meg ezt: "Ahhoz, hogy egy jó ember jót vagy egy rossz ember rosszat kövessen el csak a személyisége kell. De ahhoz, hogy egy jó ember rosszat cselekedjen, ahhoz a vallás kell."
Vagy ezt: "Így szól a Seregek Ura: Megemlékeztem arról, a mit cselekedett Amálek Izráellel, hogy útját állta néki, mikor feljöve Égyiptomból. Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemõt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat." - 1 Sámuel 15.2-3.
(A Seregek Ura a biblia istenének egyik címe.)

Nem vagyok rosszindulatú. Csak felfedem, amit mások eltitkolnak.
offtopic
twillight 2009 júl. 06. - 11:17:58 Előzmény minerva9
(134/275)
Elõször ateizmussal bélyegeztek, most meg vallásossággal. Anélkül, hogy én magam nyiltkoztam volna a kérdésben. Azért ezen el kéne gondolkodni.

A béke nem a szereteten alapszik, legalábbis nem feltétlenül. A hideg logikán is alapulhat.

Nos, ha tisztában vagy a 10parancsolattal, és szerinted betartandók, akkor remélem sosem találkozunk. Ezen kívül ha a 10parancsolatot akarod, akkor akarnod kell a másik 603 (úgy emlékszem a Mózesi törvényekbõl 613 van) törvényt, amik között olyanok vannak, mint lányod eladása rabszolgának, a kagyló/rák és hasonlók fogyasztásának tiltása, állatok áldozása menstruációs vérzés idején stb.
Komolyan ezt akarod?

Megmondom mire jó: mindenhol érdemes felszólalni, míg a vallás képes beleszólni olyanok életébe, akik nem a tagjai. Pl. most volt az ominózus Marylin Manson koncert. És akkor csak errõl a hétrõl beszéltünk.

Nem gázolok én át senkin. Csak végre elmondom az igazat. Szeretetrõl prédikálnak és közben gyûlöletet szítanak. Kinek jó ez?

Szavak...minden tudás alapjai.
offtopic
twillight 2009 júl. 06. - 11:10:01 Előzmény Gabriella54
(133/275)
OFF

Elõször is a Biblia "szeretet" fogalma messzen nem azonos a mai jelentésével.

Másodszor a "város"-t úgy kellett érteni, mint a hírekben mikor azt mondják "A Parlament". Nyilvánvaló mirõl volt szó, ne próbálj feleslegesen belémkötni, kösz.
10/10
offtopic
minerva9 2009 júl. 06. - 10:24:53 10/10 Előzmény Almost Easy
(132/275)
..hogy mi butit és mi nem butit az csak rád tartozik,és ne vetitsd ki ide ránk a saját hülyeségeid,mert ezek senkit nem érdekelnek..
10/10
Almost Easy 2009 júl. 05. - 21:08:58 10/10
(131/275)
*gondod :)
10/10
offtopic
Almost Easy 2009 júl. 05. - 20:59:52 10/10
(130/275)
pontosítok, és egyben így idézek twillight-tól : ,,OFFTOPIC
A vallás ellenben destruktív egyetlen igen apró részlettõl eltekintve, ami önmagában már nem is a vallás, hanem csak a hit része."
10/10
offtopic
Almost Easy 2009 júl. 05. - 20:56:34 10/10
(129/275)
talán te is olvass vissza, twillight épp azt magyarázza, h a Biblia meg ezek csak butítják a népet, lehet, h inkább csöndben kellett volna maradnod, ha szted a szavak úgyis minden baj forrásai:)

De azért peace:)
10/10
offtopic
Almost Easy 2009 júl. 05. - 20:54:23 10/10
(128/275)
Én is hiszek, de biztos nem egy láthatatlan vkiben..
Tényleg nem hiszek senkiben(azért vok még életben), igazad van, azért írtam az elõzõ hsz-ban ezt, de az is lehet, h a másik énem írta;) am meg szeretem amikor olyan emberek, akiket még nem is láttam, jobban ismernek, mint én magamat, hát fantasztikus, köszke, h így megmondtad frankón, h nem hiszek senkiben, jó tudni!:D most megyek és a mélybe vetem magam, mert hát ugye hit nélkül nincs élet, szal mégegyszer köszi, h felvilágosítottál!;)

Az idézet sztem azt jelentené, h akik hisznek Istenben elvetemülten, azok kb Isten helyébe v Istennek képzelik magukat, és emiatt ölnek meg bántanak másokat..és ezért nem lépünk Isten helyére, amibõl következik, h béke lenne, sztem!:)
De azon alapszik, meg a tolerancián meg még sok mindenen, szal akkor mi a gondodod ezzel, h tartós béke?

Bocs, de én nem gázoltam át senkin, én csak leírtam a véleményem, asszem szólás szabadsága van, de ha mégse akkor szólj! am is csak annyit írtam, h nem tom megérteni..ennyi, nem sértegettem senkit tudtommal, hidd el, ha mégis azt észrevettem volna!;)
offtopic
Karolka 2009 júl. 05. - 20:35:12
(127/275)
Nem olvastam teljesen végig a hozzászólásokat, csak annyit szeretnék: Aki ezt a filmet kiforgatja, kritizálja elmehet a b***s p***ba!!!
10/10
minerva9 2009 júl. 05. - 20:28:02 10/10
(126/275)
Azt irod hogy: "elmondanám, h Én vele értek egyet.."
(twilight-al) de õ sorban sorakoztassa az igéket ami jó dolog,de akkor hogy érthetsz vele eggyett amikor õ hissz v miben te meg nem? olvass vissza,mert saját magad forgatod be.. TARTÓS BÉKE? az nem a szeretetten alapszik?

twilight tisztában vagyok a 10 parancsolattal,igen mindegyik fontos dolog..

Amúgy én nem értem mire jó ez a versengés itt a porton állandóan,senki sem kerekedik felül senkin,mert mindig jön majd valaki aki felül akar kerekedni a másikon,ez nem értem mire jó,sehova nem vezet..attól hogy átgázolsz másokon még nem lesszel nagyobb ember,(mondjuk a magad szemében talán)

szavak..minden baj forrásai.
10/10
offtopic
Almost Easy 2009 júl. 05. - 17:35:04 10/10
(125/275)
Elolvastam ezt a vallásos vitát, amit itt folytattok, és mivel kb mki twillight ellen van, elmondanám, h Én vele értek egyet..
Sajnos nem tom megérteni, h h lehet egy olyan vkiben hinni, akit még senki se látott, de nem akarok megsérteni senkit, és ráadásul a világban sok ember épp azért a vki miatt, nevében öl, pusztít.

,,Nem lépünk Isten helyére, egy a jelszó:
TARTÓS BÉKE!"

Az viszont igaz, hha vki nem hisz, akkor úgy nem igazán tud élni..
Én is hiszek, de biztos nem egy láthatatlan vkiben..
kisbogáncs 2009 júl. 05. - 16:37:59
(124/275)
Lehet, hogy naiv film, de kedves.. Van az IQ, és van az EQ. Tutira sok olyan ember/szülõ van, akinek 160 az IQ-ja, de az érzelmi intelligenciája nulla.. azaz az szvsz többet ér a tiszta, önzetlen szeretet, mint a szellemi képesség egy gyereknevelésnél..
10/10
Almost Easy 2009 júl. 05. - 12:54:35 10/10
(123/275)
Sikerült megnéznem a filmet!:) Annak ellenére, h 2 órás volt, elszaladt az idõ, pedig nem szeretem a hosszú filmeket, de ez nagyon jóóó volt!:)
10/10
Gabriella54 2009 júl. 05. - 12:23:41 10/10
(122/275)
Mélységesen egyetértek mind a két hozzászólásoddal!
10/10
minerva9 2009 júl. 05. - 11:57:51 10/10
(121/275)
Nekem nagyon tettszik ez a leirás a filmmel kapcs:..ám bármilyen is legyen Sam agya, a szívében több van, mint a legtöbb felnõttében..és szerintem csak ez számit :)
10/10
minerva9 2009 júl. 05. - 11:47:44 10/10
(120/275)
Nem tehetünk nagy dolgokat,csak kicsiket szeretettel..:)
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 júl. 05. - 01:33:16 10/10 Előzmény twillight
(119/275)
Bocsánat, az elsõ levelére gondoltam, amiben az a bizonyos "tükör által homályosan" idézet is szerepel. Amúgy nem a városhoz, hanem a város lakóihoz írta!
Én sem vagyok vallásos, de azért abban, hogy a szeretet a legfontosabb, szerintem nagyon-nagyon igaza van!
offtopic
twillight 2009 júl. 04. - 22:35:55
(118/275)
OFFTOPIC

Nincs olyan, hogy "Pál levele a Korinthusbeliekhez". Két levelet is írt ugyanis abba a városba (azért sokat elmond Pálról, hogy egy egész városhoz címez levelet...).
10/10
Jucis 2009 júl. 04. - 22:33:52 10/10
(117/275)
PONT.
10/10
minerva9 2009 júl. 04. - 22:03:04 10/10
(116/275)
Pál 1 korintus 13 a lényeg ez igaz,csak sajnos a törvényre nem mindig hat a biblia,mert igazából amikor a tárgyalások is folynak eskü alatt,ezt sem mindenki tartja be,holott eskü alatt vall! Amúgy meg már ha komolyan vesszük a bibliát,már csak ha 1-et betartanának az emberek világszerte a 10 parancsolatból,hogy "szeressd fele barátodat",akkor már a világ elég nagy elõre lépést tenne..