10/10
Zsülien 2011 febr. 17. - 17:03:11 10/10
(33/53)
Nagyon megfogott a könnyedsége, az egyszerûsége, az ötletek, a kis apró sztorik és ahogy azok kibontakoznak... Már keresem, honnan tudom megszerezni, ha valakinek van ötlete, írjon!
10/10
zimzum1111 2011 febr. 17. - 09:48:36 10/10
(32/53)
Bumm!
Lágyan fejbe kólintott ez az alkotás…

El vagyok ragadtatva ettõl a filmtõl...
A lélek legmélyéig hat, nem maradhat érintetlen senki…

A világban nincs más, a földi lét nem áll másból, mint lelkek kapcsolatából, összekapcsolódásaiból.
Döntések a szeretet nevében, jól rosszul. Hisszük, jól döntünk és kétkedünk, ha valami rosszat sejtünk.
Nehéz elismerni – egy élet biztosan kevés: minden csak rajtunk múlik.
Élmény nézni és közben érezni azt a közösséget, amit átélhetõ az alkotókkal.
Élmény, ahogyan a filmbe egyszercsak szereplõk leszünk mi magunk is.
Hogy ezt a varázslatot, hogy a mi lelkünk is a vászon gondolataiba bújik hogyan érik el, mi a trükk, még elemzem.
Az emberi kapcsolatokat csodálatosan sûríti egy két rövid gesztusba, szóba, mondatba, és gyúrja össze, hogy legyen a végére 1, kerek egész.
Nem szorul magyarázatra egyetlen kocka sem, árad, áramlik magától.

Ennyire sallangmentes, közérthetõ mûvészfilm évente talán egy készül a világban.

Szeretem a kétszer vagy még többször nézhetõ filmeket.
Hála Istennek!
Itt egy megint… :)
10/10
edesske 2011 febr. 15. - 10:04:34 10/10
(31/53)
10/10 oscart érdemlõ forgatókönyv
Dóri*** 2011 febr. 11. - 20:34:43
(30/53)
Milyen poén már,hogy ez a film elvileg 2009-es (vagy 2008-as)és most kerül csak a mozikba... Végülis "csak egy kicsit" késett. Bár ezen kívül szívesen meg fogom nézni,ha nem is a moziban,mert majdnem mindenki jót írt róla. :) (Meg alapból érdekel.)
Sirius111 2011 febr. 10. - 12:10:01
(29/53)
Elnézést elõre is, ha kicsit mással kapcsolatban szólok hozzá!
Én nem láttam se ezt, se a "Párizsias" filmet....moziban biztos nem is fogom megnézni....moziban csak látványos filmért szeretek fizetni...
Azonban egy oka lehet, hogy lesz annak, hogy mégis megnézzem....ez pedig Eli Wallach...aki nem tudja ki Õ, annak ajánlom figyelmébe A Hét Mesterlövész címû film szereolõgárdájának átnézését!!!! Illetve pillantsatok rá a korára is az Úrnak!!!!
Mégegyszer elnézést a más jellegû témáért!
Mr. D 2010 okt. 04. - 21:27:48
(28/53)
A Párizs, szeretlek-hez hasonlóan ez is nagyon tetszett. A legjobban talán a francia énekesnõ története fogott meg, bár nem biztos hogy jól értelmeztem. Számomra a rokkant fiú az énekesnõ lelki nyomorának és a eltorzult, elvesztegetett fiatalságának megtestesülése volt. A többi történet is jó volt, remek hétköznapi csattanókkal. New York végre nem egy csillogó-villogó álomváros, ahol valódi, életszagú NYot sikerült megteremteni, amely nem a csillogással, hanem egyszerû bájával és változatos összetételével varázsol el minket.
GRIMBUSZKA 2010 aug. 08. - 01:19:36
(27/53)
a filmet kb 2 honapja lattam es tortent mindez, mielott NYba mentem...nekem tetszett. Mindennapi tortenetek egy nem mindennapi varosban. Lehet kicsit elfogult vagyok, hisz imadom NY-ot es mindig is imadtam, meg azelott, mielott kimentem volna USAba, tudtam, hogy ez a varos AZ a varos, amit en az elozo hazamnak- eletemnek tekintek, szoval a tortenetek tobb szempontbol mutatjak be nem is a varost, de egyes emberek villanasnyi eletet- tortenetet...ne egy olyan filmet varjatok,amely utikalauzkent szolgal Manhattanen at, hanem ahol visszakapsz egy elveszett erzest, pillanatot, mindennapi eleterzest. nem is a szineszek neve itt a fontos, mert lehetnenek ok teljesen ismeretlen arcok is...a villanasok a fontosak, a szinek es a hangulat.Ajanlani tudom
tekata5 2010 aug. 08. - 00:32:32
(26/53)
Szerintem is jó volt, de én arra számítottam, hogy a végén majd jobban összeállnak a történetek. Kedvencek: kislányos táncos apukás, idõs házaspár, nekem az énekesnõs is tetszett, a kínai lány és a festõ... óóó az író és a kamerás lány. :)
9/10
kritiza 2010 júl. 29. - 10:29:18 9/10
(25/53)
Nagyon tetszett a film. De csak én nem találom benne Kevin Bacont?
Gerophila 2010 ápr. 03. - 01:09:27
(24/53)
Nagyon nagyon furcsa film. De valahogy nem is negatív és nem is pozitív értelemben. Megértem, hogy megosztja az embereket. De nem bántam meg, hogy megnéztem.
ibacs 2010 márc. 23. - 12:39:39
(23/53)
Lapos, gyenge film. Hiába a sok jó színész, semmi maradandót nem tesznek hozzá.
Ugyan ezt kapod, ha lemész a vásárcsarnokba és nyitott füllel mész egy kört. Az ingyen van és hitelesebb.
dickie.greenleaf 2010 márc. 22. - 14:49:47
(22/53)
nekem a párizs jobban tetszett,tobbet nyújtott,ugyan volt benne pár érdekes történet(2-3),de egészében véve elég nagy benne a káosz. míg párizsban külön történeteket voltak,szépen megrendezve,egymást kovetve,addig itt ugralnak a cselekmenyek es az esemenyek. ja és volt 2 sztori amit vegkepp nem ertettem. túl müveszit szerettek volna azt hiszem :(
balintnilab 2010 márc. 12. - 16:32:11 Előzmény tufi2sy
(21/53)
Hosszupuskasub.hu-n van magyar felirat. Hayden Christensen neve a filmben nem Johnny hanem Ben!
10/10
tufi2sy 2010 febr. 19. - 20:31:11 10/10
(20/53)
most olvastam a filmklubon hogy lesz berlines változat is.
a párizsosat imádtam, ezt pedig az elején rémesnek gondoltam, de végül ráeszméltem hogy mennyire gyönyörû és szép. egyedül talán az az énekesnõs rész lóg ki, viszont Orlando Bloom ahhoz képest, hogy alapvetõen mi a véleményem róla, meglepõen jót játszott. Natalie Portman viszont szerintem nem volt elég meggyõzõ.
8/10
hoangyal 2010 febr. 01. - 19:14:22 8/10
(19/53)
szerintem gyönyörû történetek vannak benne, nagyon megfogott a film. lehet, hogy nem kellene összehasonlítani, de jobban tetszik, mint a paris je t'aime.
Winyettyu 2010 jan. 26. - 11:08:51
(18/53)
na én tegnap este megnéztem és szvsz borzalmas volt. vagy legalábbis én nem értettem meg hogy ez kinek miért tetszhet. zagyvaság az egész össze vissza ugráló jelenetekkel, ez nekem túl mûvészfilm volt vagy nem tudom. mindenesetre nem pontozom le.
Dros 2009 aug. 17. - 00:57:13
(17/53)
áááá már rég várok rá :(
Sliyu 2009 aug. 17. - 00:49:20
(16/53)
itt a trailere, bemutatót még nem írták oda sajna :S

http://www.youtube.com/watch?v=awfSLGYNb5w

én személy szerint nagyon várom. nekem a paris, je t'aime s nagyon tetszett.
Mr. D 2009 aug. 05. - 19:19:51 Előzmény TerrorkaxD
(15/53)
Hát ezt én is szeretném már tudni! Már õsidõk óta fenn van a film a port.hu-n de még mindig nincs egy dátum sem. Ha fele olyan jó, mint a Paris, je t'aime, akkor már megéri megnézni. És mivel a színhely New York, gondolom a stílus is sokkalta könnyebb és üdítõbb lesz mint az elõbb említett filmnél.
TerrorkaxD 2009 júl. 18. - 21:21:33
(14/53)
Ez mikor fog kijönni Magyarországon?