Téma: Nightwish

Ljerk 2020 aug. 08. - 03:12:52
(26/26)
Nightwish - The Poet And The Pendulum (Live Wembley 2016)

https://www.youtube.com/watch?v=iEzZRMthhXU

Angol feliratos verzió, ami kivételesen fontos - mert van egy rész, ami szinte követhetetlen. Egy angol nyelvű összefoglaló a dal keletkezéséről (összefügg Tarja Tuurunen távozásának okaival, és következményeivel):

"You should have researched the background story to this song. The song would have made so much more sense. You are not even close with what this song is about.

The song is about the backlash they (mostly Tuomas) received about the firing of Tarja Turunen (their very first vocalist) who was a close friend of him since kindergarden. The problems started when she started dating her current husband. who convinced her that she should go solo because she was to good for them. She also started to refuse to play in venues below a certain amount people. This caused more and more tentions between her and the rest the band. At some point it was decided they would record one more album and she would then leave Nightwish. However the tensions got so high that they fired her at the end of their last tour (the end of era live dvd was recorded at this show). They handed her a letter directly after the show was finished. They however also published the letter on-line (not the most ellegant way to handle this) with the intention to explain to the fans on why they thought a clean break was necesarry. The negative backlash by the press and fans was enormous and mostly directed to Tuomas (the founder and creative mind behind the band). This threw Tuomas in to horrible depression and he no longer saw a future for the band he put so much effort into. He was actually considering suicide but knew this would hurt his family and close friends. He decided to commit suicide artiscally in this song. The closing section of this song is about his parents who took him back in and put him back together again. The song is very emotional to Tuomas and you will see the band members check in on him whenever this song is played.

Don't feel bad you will never be able to figure this out from just listening to the lyrics."
Ljerk 2014 nov. 07. - 19:21:51
(25/26)
Tulajdonképp a "gõgös" jelzõ miatt kaptam fel a fejem.

Másképp fogalmaznék - rossz csillagzat - míg a a Nightwish többi tagja kiváló elõadó és jó dalszerzõ, addig Tarja klasszis. 4 dolog biztos szétfeszítette a zenekart:
- a zenekar menedzserének Tarjához fûzõdõ viszonya
- Tarja még ebbõl a kiváló zenekarból is kilógott --> felfelé
- Tarja rengeteg külön meghívást kapott
- a zenekar dalszerzõi képessége egy fél fokkal alatta marad az elõadói képességétõl, és ezt Tarja is érezhette

Aki meghallgatja egymás után a Tarjával készült lemezeket, annak óhatatlanul is feltûnik, hogy a sok karakteres és jó dal mellett a zenei stílus mégis monoton (olyan értelemben, hogy a gyorsabb részek szinte mind ugyanarra a sémára épülnek). Az emberi feszültségek meg nem tesznek jót, ha aztán zenei kérdésekben kellene elõre lépni. Ha sikerült volna túllépni a problémákon, egyetlen egy megoldás lett volna: független zeneszerzõk bevonása, hogy még nagyobb zenei íve legyen Tarjának - gondolok akár például Arjen Anthony Lucassen-re (Ayreon).
user11 2012 okt. 03. - 09:57:01
(24/26)
Úgy tûnik, már nem Olzon énekel velük, újra kasztingolhatnak. Javasolnám Tarját esetleg...
http://langologitarok.blog.hu/2012/10/02/megint_enekesno_nelkul_maradt_a_nightwish
DarkGirl 2012 aug. 02. - 19:48:41 Előzmény Aikidoka
(23/26)
Nem kötelezõ hallgatni,mindenkinek más az ízlése. :)
kissmekate 2012 márc. 30. - 13:26:24
(22/26)
A Nightwish 2000-ben járt elõször Magyarországon, a budapesti E-klubban mutatkoztak be a magyar közönségnek. 2001-ben és 2002-ben a Sziget Fesztiválon léptek fel. Majd 2003-ban, 2004-ben és 2005-ben a budapesti Petõfi Csarnok adott helyszínt a Nightwish koncertjeinek. A 2008-as szintén budapesti helyszín után legutóbb 2009. április 4-én jártak nálunk. Akkor elsõ alkalommal vidéki helyszínen, a debreceni Fõnix Csarnok-ban léptek fel.
Az 1996-os megalakulásuk óta, már 7 albumot adtak ki az atmoszférikus metál és rock zenét szeretõ rajongók örömére. A mostani világkörüli koncertkörútra egy Hollywoodban tartott „titkos” klubbulival melegítettek be, ahol Rubber Band Of Wolves álnéven szerepeltek.
A kétéves turnéra hatalmas látvánnyal készülõ finn zenekar Budapestet sem hagyja ki. Az Imaginaerum címû anyagot egy nagyon jónak ígérkezõ koncert keretében idén április 29-én a Papp László Sportarénában hallgathatjuk meg a szimfonikus metal legnagyobb kiválóságát. Elõzenekarok a szintén finn Battle Beast és Eklipse lesz.

NIGHTWISH KONCERT BUDAPEST 2012 - Papp László Sportaréna
Nightwish Koncert 2012 Papp László Budapest Sportaréna, 2012. április 29. (vasárnap), 19 óra
kata3 2011 dec. 25. - 12:25:32
(21/26)
Nightwish Imagwaerum koncert 2012. április 29-én, a Budapest Sportarénában.
Kedvezményes jegyek dec. 31-ig. www.concerto.hu www.hammerworld.hu
Aikidoka 2011 júl. 20. - 16:54:28
(20/26)
Na tipikusan ez az a zenekar, amibõl 5 másodpercet sem tudnék meghallgatni. Max 15 éves korig tudom kultiválni, ha valaki ezt szereti. A fölött csak azt mutatja, hogy még életében nem hallgatott meg összesen 10 különbözõ metal együttest. A Pink Floyd feldolgozás... szánalmas, ehhez már arc kell, hogy egy ilyen együtteshez hozzányúljanak.
Shanks 2011 márc. 12. - 20:56:32
(19/26)
J.D.Salinger 2009 szept. 08. - 12:15:38
(18/26)
Imádom õket Tarjával vagy Tarja nélkül,nekem tökmindegy,szerintem Anett is nagyon jó. Nightwish forever!!!!
Hilaryfan17 2009 márc. 28. - 13:38:12
(17/26)
örök kedvenc!!! Tarja-val is és az új csajjal is tök jók!
offtopic
nihilke 2009 febr. 07. - 20:48:51
(16/26)
vedd meg/töltsd le, hátha a nightwish hívó szavára visszatér és boldogít tovább:D
offtopic
nihilke 2009 febr. 03. - 16:13:17
(15/26)
jajj, a bagoly:D hiányzik, mi?:P
offtopic
monnci 2009 febr. 01. - 16:19:02
(14/26)
és az amaranthot már Anette énekli?:O
monnci 2009 jan. 27. - 14:54:32
(13/26)
merthogy?:O
nem vagyok annyira tájékozott a nightwish-ben..xD
offtopic
monnci 2009 jan. 26. - 18:01:52
(12/26)
hát alap, tudom h a Tesóm jó zenéket hellgat..xDDD
offtopic
monnci 2009 jan. 22. - 16:50:43
(11/26)
http://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

én ezt a számot is szeretem..:D
fuge7 2008 nov. 20. - 23:27:20
(10/26)
a régebbi Nightwish számok jobban tetszenek, Tarja Turunen hangja igazán lenyûgözött. szerintem õ jobb volt õ az együttesben mint az új lány, nagyon jók voltak együtt. kár hogy szétváltak útjaik.

Sleeping Sun
http://www.youtube.com/watch?v=gmDWvGKLzBE
monnci 2008 okt. 06. - 20:14:29
(9/26)
Régen nagyon szerttem a Nightwish-t, még most is meghallgatom...
Nagyon egyedi együttes!:)
Roy Mustang 2008 szept. 17. - 09:33:37
(8/26)
Wishsides

Leaving You For Me
Etiainen
Nightwish
The Forever Moments
The Siren(live)
Kuolema Tekee Taiteiljan(live)
Symphony Of Destruction(live)
Creek Mary's Blood(orch.instr.score)
Ghost Love Score(instr.score)
Where Were You Last Night
White Night Fantasy
Nemo(orch.version)

Live To Tell The Tale
Sleeping Sun
The Wayfarer
Sleepwalker
Once Upon A Trowbadour
Nightquest
Lagoon
A Return To The Sea
Swanheart(live)
Deep Silent Complete(live)
Dead Boy's Poem(live)
Crimson Tide Deep Blue Sea(live)
En Etsi Valtaa Loistoa
Kun Joulu On
nihilke 2008 szept. 16. - 21:49:30
(7/26)
most ezt azért csinálod, hogy hamarabb meglegyen a 10ezer?:D nyugi, senki nincs a közeledben:ßßß amúgy a wishmaster borító nekem ment elsõre, csak a century childot nem akarta:OO
és most a once?? na vajon??