8/10
StJust 2016 ápr. 28. - 11:25:18 8/10 Előzmény Ochoa
(96/116)
Egyetértek, nekem is pont ez jutott eszembe, hogy nem kell túlcsavarni egy történetet, hogy jó legyen. azért az meglepett, hogy ennyi Oscart kapott. Mostanában már más a preferencia, sajnos.
A port-os ismertetõ meg valami csapnivaló. Szó sincs eredetileg a sherif likvidálásáról!
9/10
Ochoa 2016 ápr. 06. - 18:14:49 9/10 Előzmény Timberio
(95/116)
Miért kellene mindig kiszámíthatatlannak lennie egy filmnek? Feszülten vártam arra aminek meg kell történnie és
megnyugodni hogy megkapták a büntetésüket!
sixpack1989 2015 dec. 03. - 09:42:19 Előzmény Timberio
(94/116)
Semmi probléma azzal,ha nincs ízlésed! :D
10/10
fantyoyo 2015 júl. 22. - 10:41:41 10/10
(93/116)
ez a film annyira jó, hogy sehol nem tudnék belekötni.
Timberio 2015 jún. 28. - 21:41:07
(92/116)
Nagyon jó pontszámok és az értékelések alapján nagy reményekkel ültem le a filmet megnézni, aztán egy tipikus Clint Eastvood szemetet kaptam.
Hihetetlen, mennyire gyenge a történet, milyen felszínesek a konfliktusok, és milyen kiszámítható ez a vacak.
breeder 2015 jan. 03. - 00:53:45
(91/116)
Ezt a filmet bátran oda lehet sorolni a többi nagy western klasszikushoz (Délidõ, Dollár-trilógia, Volt egyszer egy vadnyugat, stb. filmekhez)!!!
9/10
Zoli9898 2013 dec. 09. - 18:24:41 9/10 Előzmény koos
(90/116)
Nos érdekes meglátás, azonban, hogy az említett pénzösszegért mindent felrúgott volna, nem hiszem. Ugyanis látható volt, hogy õ és Ned azt elsõ embert igen nehéz lélekkel ölt meg, és a második is nehézkesen ment. Az alkoholhoz sem nyúlt, csak miután barátja halála szörnyen megrázta. Nos igen a western nagy kliséje az öldöklés azért nem maradhatott ki. Véleményem szerint, amúgy csak azért vágott bele a dologba mert mint az lején látni, azért nem volt egy éppen csodás élete. Az pedig, hogy egy rövid idõre ismét a régi önmaga lett, szerintem jól mutatja, hogy egy ember teljes változáson nem mehet át, de az önuralommal akár örökre is számûzheti a rosszat.

Ezzel együt teljesen elfogadom amit írtál. Nem egy könnyû film és nem is az a tipikus western, kicsit sajátos stílusú, van akinek tetszik van akinek nem. Én megértem a másik álláspontot is.
koos 2013 nov. 30. - 09:46:17
(89/116)
azt irod "Hát igen. Ilyen az élet, az ember fiatal, megtesz sok mindet, amit nem kellene, gyakran olyanokat is, amelyekre nincs bocsánat. Mégis van, aki ennek ellenére is tudja szeretni és meg tudja változtatni."
nos a feleségrõl sokszor szó esik és arról, hogy mennyire megváltoztatta, de láthatóan eredménytelenül, ha pár száz dollárért mindezt feláldozza, ha úgy tetszik a halott felesége emléke ellenére is. Mivel gyakorlatilag ugyanolyan negatív figura, mint a "kegyetlen sheriff", így azonosulni sem lehet vele (egyedüli pozitiv figura Ned). Bár sokan pozitivként melegetik a szokásos western klisékelhagyását, de

SPOILER
az utolsó jelenetben gyakorlatilag mindenkit kinyír a kocsmában, hiába fognak rá vagy egy tucatniyan fegyvert.
SPOILER vége

..igy viszont oda mindez, amire annyira vigyázott a filmkészítõ.
Összeségében nekem nem tetszet, mert semmi másról nem szólt, mint az erõszakról és arról, hogy pénzért bármit lehet. Ez meg így elég soványka.
9/10
Zoli9898 2013 nov. 23. - 19:10:18 9/10
(88/116)
„… miért is ment lánya egy közismerten részeges alakhoz, aki lopott és ember ölt?”

Hát igen. Ilyen az élet, az ember fiatal, megtesz sok mindet, amit nem kellene, gyakran olyanokat is, amelyekre nincs bocsánat. Mégis van, aki ennek ellenére is tudja szeretni és meg tudja változtatni.

Errõl szólt ez a realista és szívszorítóan igaz western-film. Arról, hogy milyen kemény és múlandó az élet és hogy milyen értékei is vannak. Vajon tényleg olyan könnyû embert ölni, mint ahogy azt gondolnák?

Nem, nem az, még egy olyan korban sem volt az, ahol még kevesebbet számított az élet, mint manapság. Ahol a nõ csak holmi eszköz volt és ahol az élt tovább, aki elég higgadt és gyors volt, mikor kellett.

Clint Eastwood öregkorára megérezte az élet igazi értékét és lényegét, illetve meglátta a mai világ problémáit. Ezeket próbálja nekünk feltárni filmjeiben. Ezúttal az õt naggyá tevõ western-mûfajhoz nyúlt és ismét sikerrel járt. Azt is jól tette, hogy a sokkal hangulatosabb, ám a jóval mélyebb érzelmeket mellõzõ spagetti-western stílus helyett inkább a realistább amerikai-stílushoz nyúlt, annak minden kiváló elemét megtartva, kliséit viszont mellõzve. Olyan filmet alkotott, melyet méltán emlegethetünk Leone és Corbucci klasszikusaival, olyan filmet, melynek sokatmondó, mégis frappáns mondatai örökre beleégtek a tudatunkba.

9/10
9/10
Palyika 2013 jún. 07. - 12:05:59 9/10 Előzmény castlereagh
(87/116)
Harmadszor álltam neki a film megnézésének. Érdemes volt.
Bár kicsit lassúnak éreztem a filmet, olyan kegyetlenség árad belõle, ami ritka!

ismét csak gratulálni lehet mind a fõszereplõnek, mind pedig a rendezõnek egyben! Ezaz Clint!
10/10
castlereagh 2012 júl. 12. - 00:17:41 10/10
(86/116)
Az utolsó jelenet, az esõbõl feltûnõ ember mészárlása a fogadóba... az valami iszonyatosan nyomasztó és súlyos volt. Olyan ridegség sugárzott Clint Eastwood, hogy az eszméletlen...
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 06. - 21:39:12 10/10
(85/116)
Igen, tudom, láttam már. :) de nem hiszem, mert belelóg a Die Hard 2 végébe, és félfilmet nem szeretek nézni. :)
vallon 2011 aug. 06. - 21:30:44 Előzmény Ford Mustang
(84/116)
Ha egy éjszakai bagoly vagy, akkor a Viasat-on éjféltõl lesz a "Siralomház" címû film, ami egy jó film...szerintem:-)
Bár egy kereskedelmi csatornán megnézni egy filmet nagy türelmet igényel!:-)))
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 06. - 17:52:15 10/10
(83/116)
Egyébként a film hossza 125'
10/10
Ford Mustang 2011 aug. 06. - 15:57:52 10/10
(82/116)
Ez egyik legjobb western. Ma filmdömping van, nem tudom melyik legyen. :P :)
vallon 2011 aug. 06. - 11:28:13
(81/116)
Párszor láttam ezt a filmet, és kívülrõl tudom...:-))))
De amúgy nagyon jó Western!
8/10
Sadenal 2011 máj. 19. - 15:06:33 8/10
(80/116)
Ebben a filmben tényleg mindenki elég negatív. Egyáltalán nem mondanám rossz filmnek, de annyira kiemelkedõnek sem, mint ahogy egyesek úgy tartják. A végére tényleg durván visszaváltozik Clint, de ez nekem kevés volt. Talán majd megnézem egyszer újra....jah és ha már lélektani western, akkor ajánlanám a Jesse James meggyilkolását Brad Pitt-el...nah nekem az jobban tetszett.


8/10
10/10
PivarnyikKrisz 2011 máj. 15. - 13:00:53 10/10
(79/116)
Nagyon örülök,hogy apám megvette ezt a filmet.:)
Le vagyok nyûgözve. Clint Eastwood-ot különben is imádom,ez a film csak tükrözi,hogy miért. Nagyszerû történet,csodálatos fényképezés. A három fõszereplõ,már alapból fantasztikus. Clint Eastwood,Morgan Freeman,Gene Hackman. Lehengerlõ trió. Jók voltak a zenei aláfestések. SPOILER
A sheriff karakter tökéletes volt. Az volt aminek beállították. Egy "barbár állat".
SPOILER vége
Semmi negatívumot nem tudok megemlíteni.
10/10. Kötelezõ film!
7/10
JudeCole 2011 ápr. 14. - 17:52:06 7/10
(78/116)
Sajnos azt kell mondjam, h sokkal többet vártam ettõl a filmtõl.Kedvelem Clint bácsit, ebbõl a filmbõl viszont hiányzott valami, sõt több dolog is.
SPOILER*****
Hiányzanak az akciós jelenetek még akkor is, ha inkább a lélektanra van kihegyezve a film. Pl. amikor a kölyök lelövi a WC-n a fickót, vagy a végén a nagy leszámolásnál amikor Munny megöli Little Bill-t. Sõt még ha figyelembe vesszük, h milyen híre volt a régebbi cselkedetei alapján, és h mennyire nem volt egyetlen "ütõképes" fazon a városka lakói között, picit még nevetségesnek is éreztem, amikor kiszólt a kocsmából, h õ már most kijön, és kivel mit fog csinálni ha rá mer lõni. Azután hiányzott a humor, pl. amikor Logan rájön, h a kölyök nem lát jól, vagy amikor Munny nem tudja megülni saját lovát, ezekben a jelentekben lehetett volna néhány apró beszólás amitõl a film fõ vonala maradt volna drámai, de mégis hangsúlyozta volna, h milyen is ez az öregedõ, kiégett, ill. átvitt értelemben fogyatékos csapat. És végül nekem hiányos a szerelmi szál is. A lány és Munny között fonódhatott volna vmilyen összetartozás-féle, itt persze nem a nagy I LOVE YOU-ra gondolok, de a forgatókönyvet alakíthatták volna úgy,h ez a két félember egymásra találjon, vagy legalábbis elinduljon ezen az úton.
SPOILER VÉGE*******
A film hibája egyértelmûen tehát a forgatókönyv, és egy picit a rendezés. A színészi teljesítménnyel nem volt semmi baj. Valahogy úgy éreztem, h elindul a film, lassan-lassan hömpölyög, és egyszer csak vége. Nem éreztem benne feszültséget, nem sírtam, tehát a drámaiság sem fogott meg, pedig az alaptörténet nem volt rossz. Úgy gondolom, h ez a film igazából a nagy nevek miatt kapott Oscart. Nálam sajons csak 7/10.
tommy_wiseau 2011 márc. 29. - 23:16:45
(77/116)
Nincs olyan jó, mint mondjuk a Jó a rossz és a csúf, de ezt is nagyon élveztem. Clint Eastwood-ban nem lehet csalódni. 9/10