wim 2009 jún. 28. - 21:08:19
(56/116)
Nem nõket, gyerekeket, de gyilkol, méghozzá könyörtelenül. Tegyük hozzá, most nem részeg, mint akkor volt (saját bevallása szerint), amikor a legdurvább dolgokat elkövette.
wim 2009 jún. 28. - 13:41:03
(55/116)
Elõször amikor kegyetlen gyilkosból rendes emberré válik, majd újra visszatér régi énje. Leginkább az zavart, hogy még el is túlozták a teszetoszaságát pl. a disznók és a lovak körül. Nem mondom, hogy ez a filmbéli lélektani képlet lehetetlenség, csak azt, hogy a bemutatása számomra nem volt elég meggyõzõ.
ilali 2009 jún. 28. - 10:50:12
(54/116)
Nem sok szó esett arról, hogy milyen hosszú pillantást vet a kamera Ned feleségére.
Ott áll középen egy indián asszony, megtörve, megalázva. Elvették földjeiket majdnem teljesen kiirtották a népét és most a fekete férje elmegy, hogy bosszút álljon egy fehér nõn ejtett sebek miatt.
Ide csak egy szó „illik”: Unforgiven.
Ned rájön, hogy valami nem stimmel, abba kellene hagyni, de már késõ.
Amikor megvolt az utolsó csatának nevezett mészárlás az egyik törzsfõnök állítólag ezt mondta: - Az a nép, amelyik így képes kiirtani egy másikat saját maga is hasonlóan fogja végezni.
Amerika ellenségei biztosan pontosabban tudják kitõl, és hogy van az idézet.
De tudják a felelõsen gondolkodó amerikaiak is.
Azt is tudják, hogy az idõ kerekét nem lehet visszaforgatni, de a Hogyan tovább? –on lehet és kell is gondolkodni.
perry 2009 jún. 27. - 21:09:31
(53/116)
Valamint valakit nemes egyszerûséggel "lenemecsekezni", az emelkedett lélekre vall.
perry 2009 jún. 27. - 21:07:42
(52/116)
henry egy szóval sem említettem , hegy ezt gondolom rólad.
perry 2009 jún. 27. - 21:06:10
(51/116)
Értik , hogy mirõl beszélnek, de õk nagy "mûvészek", nekik szabad.:)
hidegen 2009 jún. 27. - 20:41:59 Előzmény kgyuri0
(50/116)
Mit fanyalogtok? Nem kötelezõ sem nézni, sem szeretni "Isztvúdot". De fanyalogni mintha értenétek is amirõl beszéltek??? pfff....
wim 2009 jún. 27. - 13:54:16
(49/116)
Alapmû, de nem hibátlan. C.E.pálfordulásai kissé hihetetlenek, nem túl meggyõzõ. Néha az érzelgés határát súrolja, ez sem egy jó pont. Különben nagyon tetszett, tartalmát és a kivitelezés módját tekintve egyaránt.Totális mítoszrombolás.
6/10
kgyuri0 2009 jún. 27. - 01:50:17 6/10
(48/116)
Ez érdekes, Hannibal lecter nekem az "antipodusom" mégis egyetértek azzal, hogy:

"Gene Hackman remek ebben a filmben, eastwoodot régen kedveltem, ma már nem, mert csöpögõs hatásvadász és demagóg".
Az az igazság, hogy a múltkor már láttam és másodszorra nem voltam képes végignézni, ostobácska szépelgésnek tûnt.
Valaki említette az amerikai önmtömjénezést, engem az amennyiben egyáltalán zavar, nemígy ellenezném, tán inkább úgy, mint az "Amerikai szépség" teszi.
Na, attól se voltamlragadtatva, de legalább nemvolt benne C E.- ez a vén bájgúnár.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy éppen most néztük meg a 24 hetedik évadját, az tömény dramaturgiai telitalálat, amivel ezt az esastwoodi nyammogást szembesíteni tényleg "durva".
Hannibal Lecter 2009 jún. 26. - 23:29:55 Előzmény Dam
(47/116)
Feltétlen, remek film, még abból az idõbõl, amikor értettek a filmekhez
10/10
pozsizsuzsi 2009 jún. 26. - 16:25:13 10/10
(46/116)
Ha rám hallgatsz, teljesen mellékes, hogy ki mit képzel Eastwood "liberalizmusáról", vagy a spájzban gyülekezõ ruszkikról, vagy akár az ufókról, ez egy finoman kimunkált , emberi film, sok "öreges" rálátással az élet dolgaira, én azt mondom: nézd meg.
6/10
baymotor 2009 jún. 26. - 16:17:38 6/10
(45/116)
Nekem ez a film nem jött be.A történet eléggé lapos,vontatott,igazából amolyan nyugdíjasan nem történik semmi.
Dam 2009 jún. 26. - 13:29:22
(44/116)
C.E.-ról lassan nekem is az a véleményem mint neked...
De én még nem láttam a filmet.
G.H.-ben meg még nem csalódtam.
MOst akkor nézzem vagy ne nézzem...?! :)
Hannibal Lecter 2009 jún. 26. - 11:02:15
(43/116)
Gene Hackman remek ebben a filmben, eastwoodot régen kedveltem, ma már nem, mert csöpögõs hatásvadász és demagóg liberális filmeket csinál. Az olyan emberek mint õ, nem tartják azt se bajnak, hogy nem csak a kertjében hanem már az egész utcában csak kóreaiak laknak. A fél harmadik világ itt van már Európában, de mindegy, a könnyes egymásra borulás fontosabb mindennél.
perry 2009 jún. 26. - 10:07:52
(42/116)
Elõre bocsájtom nem vagyok westernfilm rajongó.
Bár lehet, hogy egyedül állok ezzel a gondolattal, olyan ez a mûfaj mint az amerikai bölény kihalófélben van.
A mûfaj kötött, vannak szabályok a jó a rossz az igazság és a magányos hõs, aki nõi szíveken gázol keresztül, és persze forog a hatlövetû a cserzett pasik meg "dûlnek" jobbra, balra.
Errõl szól ez a mûfaj.
Persze lehet üldözni és halomra lõni a kis deszka város lakóit és a rosszakat ne tán a jókat.
Eastwood westernfilmje rendhagyó, fáradt öreg fõhõssel találkozunk, aki már megfogadta, hogy nem akar öldökölni már itt is ellentmondásba kerül önmagával.
A Nincs bocsánat rendhagyó a maga mûfajában.
Nincs forróság, szikrázó napsütés, rossz indián és pisztolypárbaj.
Helyette vigasztalhatatlan esõ és egy öreg ember, akár a Hetedik itt is kilátástalanságot
sugároz.
Azon egy percig nem csodálkozom aki a klasszikus westernfilm megszokott fordulatait keresi annak hamarosan csalódnia kell akár az "50." percben.
Sokkal inkább emberi sorsok és drámai pillanatok sûrûsödnek a vásznon és kevés vér folyik.
Valamint olyan színészeket láthatunk kitûnõen
játszani akik más témájú filmekben is kitûnõen teljesítettek.
A Nincs bocsánat így aztán inkább az öregedés drámája, ezzel fiatalon nem is kell szembe nézni sokunknak.
Mint, hogy lassan lassan ezzel a mûfajjal sem, a spagetti western kora lejárt és az amerikai
mûfajnak is lassan "harangoznak", akkor pedig nem marad más mint a film szalag a dobozban és kis mozik ahol néha elõveszik és befûzik a vetítõ gépbe.......
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2008 okt. 09. - 18:58:55 10/10
(41/116)
A Volt egyszer egy vadnyugat-ról beszéltem, csak nem akartam ennyit pötyögni.
offtopic
eroberter 2008 okt. 09. - 18:48:12 Előzmény pozsizsuzsi
(40/116)
Nem a vadnyugatot rühellem, hanem egyes filmeket... Ha nem szeretném pl. a Piszkos 12-t, azt kérdeznéd, hogy nem szeretem a háborút? :)
Bocsi, de annyira kikívánkozott belõlem ez a post, hogy csak na :)
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2008 okt. 09. - 08:40:51 10/10 Előzmény eroberter
(39/116)
Tényleg nagy western-rajongó lehetsz, láttam, a vadnyugatot is rühelled.
7/10
suti_88 2008 okt. 05. - 12:36:16 7/10 Előzmény qwertzz
(38/116)
Többnyire igényes filmnézõnek tartom magam, igy sokat vártam ettõl a 4 oscaros alkotástól...elõször megtekintve - szinkronosan - nem gyõzött meg, én olyan 7,3 pontra értékelném...valóban nem közönséges és hagyományos western, sokat mondó emberi jellemekre alapoz eastwood filmje, ám ez mit sem változtat a tényen, hogy unalmas....és lehet itt eredeti hangról vagy szinkronról beszélni, még a szöveg nélküli részek is rettentõen vontatottak...a színészek nagyon jó, bár hackman oscar-díja erõs túlzás, jó szinész, remek mûvész, de nem pont e szerepéért érdemelte volna meg..véleményem szerint a film leginkább a gyenge konkurencia miatt kaphatott 4 oscart, de mindezek nem vonnak le clint eastwood és a többi szinész zsenialitásából...tulajdonképpen oylan western-t a Volt egyszer egy vadnyugat-on kivûl nem is láttam, ami igazán magávalragadott volna, na annak a filmnek aztán van stílusa
10/10
qwertzz 2008 szept. 29. - 23:26:57 10/10
(37/116)
Most néztem meg dvd-n. Nemrég láttam a tv-ben is, és valóban úgy tûnt, mintha a tv-ben kimaradt volna néhány jelenet... Érdekes. Amúgy nagyon jó film, az összes színész nagyot alakít benne. Szerintem járt érte az Oscar!! 10/10