Viola Erzsébet 2010 dec. 28. - 10:13:16 Előzmény Vérone1992
(36/56)
Én pedig azt nem értem, hogy a közszolgálati tévék miért egy idõpontban adnak értékes, jó filmeket?
A Duna tévén 21:00-kor ezt, az m1-en ma 21:10-kor a Szent Péter esernyõje c. filmet adják.
Legalább a köztelevízióknál oda kéne figyelni erre...
10/10
Vérone1992 2010 dec. 18. - 00:37:56 10/10
(35/56)
Nem értem, miért lett így lepontozva..
Nekem nagyon tetszett, szerintem megindító, és jól elkészített film.




In memoriam Kállai Ferenc
7/10
offtopic
mokafice 2010 aug. 24. - 21:47:55 7/10
(34/56)
Gratulálok a kedves moderátoroknak, hogy törlik a hozzászólásomat amiben semmi csúnya nem volt! Persze sz*rozni, f*sozni lehet! Színvonal...
6/10
Napicram 2010 jan. 21. - 13:49:30 6/10
(33/56)
Erõs kitartás és nagyfokú kíváncsiság kell ahhoz, hogy 15 perc elteltével még folytassuk. Fél óra után már abszolút élvezhetõ, sõt akkor már vicces is.

**SPOILER**
Ahogy felbolydul az egész ház, ahogy jönnek sorjában az groteszknél groteszkebb és néha sajnálatba ejtõ kérésekkel (lásd Alföldi)... hát igen. Aztán ahogy mindenki a maga tudományát próbálja betanítani szegény Garasnak, meg a kiscsajnak... A kevert lakosságú ordibálós, belvárosi lepukkant bérház idillje - egyszerûen csodás kép, nagy ötlet. Az egyik kedvencem a mások után leskelõdõ, a padláson drogot termesztõ pár. xD Meg mikor elmegy a két öreg az éjszakába, és isznak meg füveznek... haláli (szó szerint). Van mondanivalója... és megkapta a magyar filmekre oly jellemzõ attitûdöket: érdekes képbeállítások, vágások meg zene. Törõcsik Mari kiszólongatós kommentjei is adnak még egy színárnyalatot az egésznek.
**SPOILER**

Érdekes film lett mindenesetre. Ajánlom megnézni. 1x mindenképp.
Mike88 2009 jan. 18. - 19:13:58 Előzmény babalujza
(32/56)
"A film csúcspontja, amikor a lakók kívánságaikat diktálják Tálas úrnak. Én ebben a motívumban látom a film mondanivalóját. Valósággal elbûvölt Alföldi Robi kívánsága."
Teljes mértékben egyetértek. Az a szégyen, h ebben az országban egy cseppet sem "túlzás" Alföldi kívánsága. Nem fejlõdünk, hanem visszafejlõdünk. Édesapám mesélt még nekem régen arról, h Õ és a 4 testvére egyszerre hordtak 1 téli-cipõt.
ribizliszörp 2009 jan. 04. - 16:21:40
(31/56)
Ugyanaz, mint a Mester és Margarita, a Gyûrûk Ura vagy az Én, Pán Péter vége: a fõszereplõ túlvilági utazásra indul. Csak míg azokban a hõs ellovagol, elhajózik vagy épp csak átsétál a szobán - itt HD-motor a Léthe folyón átvivõ lélek-csónak.
babalujza 2009 jan. 04. - 16:11:54
(30/56)
A film csúcspontja, amikor a lakók kívánságaikat diktálják Tálas úrnak. Én ebben a motívumban látom a film mondanivalóját. Valósággal elbûvölt Alföldi Robi kívánsága.
Noé bárkája sajnos nem teljes....ez a ház csak egy szegmensét mutatja be a mai magyar társadalomnak. És a film vége??? Kérdõjel marad számomra, hacsak valaki meg nem írja nékem itt a fórumban...
ribizliszörp 2009 jan. 02. - 21:32:10 Előzmény Mike88
(29/56)
Áh. Biztosan csak rémálmomban gondoltam. :)
Egyébként most még inkább értem, mit akartak Sándor Pálék, miért lett ilyen a film. Talán ez az üzenet:
az öregség, az élet elmúlása nem kell, hogy reménytelenségben, passzivitásban teljen. Mindig lehet találni pozitív célt, amiért érdemes harcolni. Nem szabad keserûen elzárkózni a fiatalabb nemzedékektõl, ostobaság azt mondani: bezzeg az én idõmben. El kell fogadni és értékelni kell a megváltozott világot. Mert aki elfogadóan áll a világhoz, azt a világ is el fogja fogadni. Aki értékeli mások teljesítményét, azt mások is értékelni fogják.
Azért lett ennyire elnagyolt a ház lakóinak bemutatása, mert S.P.-nak inkább a megváltozott világ bemutatása volt a célja. Az emberi jellemek, típusok pedig nem változnak sokat - alig különböznek a '60-as, '70-es, 80-as évek hozzáállásától. Ami igazán megváltozott, az a környezet: a sarki közérttõl kezdve sok minden kicserélõdött. Ezért lett ennyire hosszan filmezve az éjszakai Budapest.
Szerintem nem idétlen erõlködés miatt lett ennyire fiatalos a film. Direkt ez volt a cél - öregek, fogadjátok el a fiatalok zenéjét, stílusát, pörgését. Ne csak az ebéd, a Nitromint és elveszett papucs töltse ki a napotokat. Ne a sültgalambra várjatok, ne csak keseregjetek és panaszkodjatok: pattanjatok ki a lakások félhomályos biztonságából. Még mindig van mit tanulnotok...:)
Mike88 2009 jan. 02. - 18:06:45 Előzmény ribizliszörp
(28/56)
(Na most itt miért nincs szerkesztõ gomb, azt nem t'om...)
Idõközben elolvastam a DVD borítóján lévõ szöveget. Hát igen, jogos a kérdés...
Mike88 2009 jan. 02. - 18:01:10 Előzmény ribizliszörp
(27/56)
Hello!
Bocs a tudatlanságomért (asszem lemaradtam), ki állítja, h a film a szeretetrõl szól?
7/10
kgyuri0 2008 dec. 31. - 02:00:03 7/10
(26/56)
És te miért nem hagyod abba a "megnyilvánulást"?
7/10
kgyuri0 2008 dec. 31. - 01:57:29 7/10 Előzmény ribizliszörp
(25/56)
Kedves ribizliszörp!
Ha jól csalódom, te a szeretet rettenthetetlen lovagja vagy!
Ez nem baj, de szerintem se szólt ez a szeretetrõl, hál'stennek. És nekem is nagyon tetszett: 7 pont.
ribizliszörp 2008 dec. 30. - 02:28:36
(24/56)
Nekem tetszett. Bájos és szórakoztató, minden esetlensége ellenére. Ezt a filmet lehet szeretni; de hogy maga a film a szeretetrõl szólna? (Ha jól emlékszem, valami ilyesmi lett volna a cél). Szeretet fikarcnyi sincs benne, a tárgyak iránti lelkesedés hajtja elõre a cselekményt: mind Stock, mind a ház lakói tárgyak után áhítoznak. (Ha ez csak olyan egyszerû is, mint az ennivaló: "Mi lesz az ebéd, mi lesz az ebéd?" "Vágott disznó. Ott van a spájzban."). Ez az egyetlen cél, ami miatt képesek összefogni ("Nyerjél, b. meg, nyerjél, b. meg..."). A szerelmet a põre szexualitás, az aberrált voyeurizmus vagy a szánalmas rajongás helyettesíti. Az ország legjobb nagypapája címet cirkuszi mutatványokkal lehet kiérdemelni - ennek a szeretethez nyilvánvalóan semmi köze sincs. Ebbõl csak az derül ki, hogy az erõszakosságig céltudatos emberek elnyerik jutalmukat. Esetleg még, hogy a közös munka összehozza még azokat is, akik egyébként utálják egymást.
Kár, hogy a ház lakóinak bemutatása elnagyoltra sikeredett, ez az életszerûség és a poénok rovására ment. Ehelyett Budapest, mint egy tárgy vált a film (szerintem merõben indokolatlan) kiemelt szereplõjévé - a pályaudvar, a villamos, a tévéstúdió, az uszoda, az éjszakai szórakozóhelyek, a gyorskajáldák, az utcák. Ha a film a valóságot akarta bemutatni, akkor arcpirítóan felszínes és hazug. Komédiának elkapkodott. Összességében szétesõ, az ötlettelenséget túlzsúfoltsággal palástolva.

De Csoltinné ragyog. Õmiatta érdemes megnézni. Az alkotók õt szánták a bon motok elsütõjének: "Ein man, ein wort." "Mire valók a csodák, ha nem arra, hogy megtörténjenek?" "A királyok tánca, a táncok királya - a tangó!" stb.
Csoltinné jelenti az "igazgató úr" múltját is, így egy eléggé elkapkodott párbeszédbõl kiderült a HD motor iránti rajongás 40 éves gyökere is - a jegyszedõnõ anno azért lett kirúgva, mert leszólta a Szelíd motorosok c. mozit...
oszizambo 2008 dec. 29. - 20:34:21 Előzmény serrata
(23/56)
Nem tudom, hogy ezt miért nem lehet osztálozni, de 4-es. Nagyon kedves film, remek színészekkel, iszonyú bárgyu sztorival, az RTL klub rengeteget rontott rajta.
serrata 2008 dec. 29. - 17:37:35
(22/56)
Hello mindenki! Megint kérdezni/kérni szeretnék vmit (azért írok véleményt is) mikor a film végén a csaj eltûnik és elmennek keresni mi annak a bárnak vagy kocsmának vagy szórakozóhelynek a neve ahol a Kulo City-s majmok vannak a falra festve? Esetleg címet ha tud valaki mondani.. gondolom erre se kapok választ azért megpróbáltam. :) Egyébként szerintem nemvolt rossz film sokkal rosszabb pl: üvegtigris pedíg egyesek hogy áradoznak róla.. ennek legalább volt vmi története (és nem erõltetett).
perry 2008 dec. 29. - 16:37:05
(21/56)
Te foskazán szerelõ voltál ?
perry 2008 dec. 29. - 16:33:07
(20/56)
Aki kicsit is él ebben a szakmában tudja, hogy "idõ van".
Ez a kor már nem az a kor ahol dotálták a filmmûvészetet, ez a kor nem is arról szól amit mi átéltünk és ismerünk.
Létezik már egy új generáció új érzésekkel, új filmes nyelvvel és új világképpel.
Valamint producerrel, szponzorokkal, valóságsóval és minden egyébbel, ez persze nem menti fel Sándor Pált a jelen film esetében sem.
A gond csak annyi, miszerint mi végre készülnek a magyar filmek?
5/10
feeco 2008 dec. 29. - 13:59:33 5/10 Előzmény perry
(19/56)
Ennél sokkal rosszabb filmeket is az egekig magasztaltok sokszor, de valljuk be: tényleg nem ez lesz a "Palika Életmû" gyöngyszeme. Valahogy a sok "remek ötlet" nem áll össze egy egésszé.. Valahogy a sok "remek karakter" elbeszél egymás mellett.. Valahogy a "remek forgatókönyv" túl sok helyen hemzseg iszonyatos ûröktõl/félbehagyásoktól/foghíjaktól. Valahogy a "remek zene" nem akkor szól, amikor kellene (nem is igazán szól..) Valahogy nem mindig elég, ha egy "remek színész" sokat sejtetõen rendszeresen kinéz a kamerába..
Mindazonáltal egy kicsit keveslem a 3.6 pontot, amit itt 11-en összedobtatok (eddig)..
KÖSZÖNJÜK PALIKA, MOST NEM VÁLTUNK BANKOT.. ;)
Róbertgida1899 2008 dec. 29. - 11:08:58
(18/56)
Nagyon megbántam hogy megnéztem.Én szeretem az elvont filmeket is,de ezt sehogy nem tudtam értékelni,jók a szinészek,jó a zene,de nincs történet.Borzalmas.
mushi 2008 dec. 29. - 02:14:26
(17/56)
Így a végén azt mondom, hogy nem volt olyan rossz.. Mondjuk nem egy könnyen emészthetõ film.. De Garas Dezsõ és Törõcsik Mari miatt megérte megnézni.