Dyrtyho 2008 dec. 29. - 01:41:04
(16/56)
Nekem tetszett a film !!
Nem tudjátok véletlenül,hogy mi a volt annak a számnak a címe,amikor Töröcsik Mari benézett a vezérlõbe,és látta,hogy Garazs Dezsö (Stock Ede) és Stefanovics Angéla (Stock Kati) nyernek !! Hmm ?? Légyszi segítsetek,nagyon fontos lenne !!
manocka 2008 dec. 29. - 01:14:42
(15/56)
én a kamerába fordulásokat nem értem.... nahmeg kicsit elvont....
Mike88 2008 dec. 29. - 00:41:16 Előzmény mushi
(14/56)
Nekem eddig tetszik. Van egy két fölösleg, v csak nem értem, h mit akart vele a rendezõ, de ez nem számottevõ.
Dharwf 2008 dec. 29. - 00:23:02
(13/56)
Ez a valami, ez mi ez?
mushi 2008 dec. 28. - 23:29:56
(12/56)
Jelenleg ott tartok hogy a film borzalmas. Mondjuk az igaz, hogy még csak perceket néztem belõle.. De ez a szétszórt ordibálás és a káromkodások tömkelege eléggé elcseszte az elejét.. Mondjuk a stáblistában szereplõ elsõ 3 név eléggé ígéretessé teszi a filmet.. Lehet hogy végig kellene nézni..?
perry 2008 dec. 28. - 16:34:01
(11/56)
Biztosra merném állítani , hogy Sándor Pál az utolsó játékfilmje óta nem felejtett el rendezni /Miss Arizona 1988/.
A Noé bárkája is jobb lett volna ha egy jól megírt forgatókönyvvel büszkélkedhetett volna és egy dramaturggal aki meghúz néhány jelenetet.
Tudom, pofátlanság mindig a Régi idõk focijával jönni, de azt imádtuk. Ahogy Minarik Ede kimossa a csapat felszerelését, majd felszáll a végén az égbe. Ezt az iróniát és érzékenységet sehol sem találni most, hiába száll az égbe Garas Dezsõ a Harley Davidsonnal, a trendi felszín elvette az amúgy nem túl bonyolult mögöttes dolog élét.
A budapesti éjszaka köszön vissza A Ripacsokból, a sok szórakoztató "egység" a BUEK! moziból és így tovább, megkockáztatom még a Bohóc a falon filmbõl is kapunk Sándor Pált.
Igen, az elmúlás az élet és az öregség groteszk pillanatai
nagy filmes jelenet áriák Csoltiné /Töröcsik Mari/ mind olyanok mint apró szigetek ebben az akár jónak is ígérkezõ filmben. Izgalmas színészi játékok szép dialógusok, de furcsa módon a mozi széttöredezik, és szét esik szép kabinet alakítások sokaságává. A legjobb az lesz, ha már most bevalljuk, hogy a film kb. 4 db különálló filmként kezelhetõ, illetve ennyi darabra esik szét - körülbelül. Mint egy kómából idõnként magához térõ beteg esetében, e film is produkál egészen szép pillanatokat, de sajnos, ezek lokalizált pillanatok, és nem tartanak tovább párszor 50 másodpercnél. Filmetûdöknek vágva pedig egyenesen fesztivál közeli állapotot idézne elõ.
Garas és Kállai viszik hátukon a filmet, bizony én úgy érzem ha nem is venné õket az egyébként népes és nagyon jó színész gárda akkor talán egy igazán döbbenetes kamara
mozi is létre jöhetett volna.
Így viszont maradt a marketinges, RTL-s nagyon trendi underground fiatalok életérzés és minden celeb ami kifolyik a csapon.
Mint írtam Sándor Pál nem felejtett el mozit csinálni, csak ez most nem sikerült, majd a következõ.
karvasz 2007 nov. 29. - 21:33:08 Előzmény Gyongyoske
(10/56)
minõségileg rossz? jézusom.
karvasz 2007 nov. 29. - 21:32:28 Előzmény kukko
(9/56)
Szerintem ritka zseniális film, és a színészek pedig iszonyatosan jól játszanak benne. A fényképezésrõl pedig ne is beszéljünk, csak ültem a moziban és bámultam, hogy hogy lehet ennyire szép.
kukko 2007 márc. 30. - 09:13:54
(8/56)
Nekem egyáltalán nem tetszett a film. Tele van közhelyekkel, amik már évek óta jellemzik a magyar filmgyártást. Kezdve Döglégy a magyar rapper megjelenésétõl, a hû, de nagyon nemzetközi hely a nyócker, Szõke és Badár feltûnéséig. Egyébként 1/2 perc alatt kiderítettem, hogy már 5 millió felébõl lehet Harley Davidsont venni, és akkor még maradt volna pénz az újraélesztõgép vásárlására, ami ugye nincs a mentõautóban, mert akármilyen hülyeségekkel lehet a magyar egészségügyet támadni, amit ugye mindenki utál. Meg hát cipõre sincs pénze szegény Alföldi Robinak. A romák viszont aranyosak, állandóan zenélnek, elkerülve a ciki kérdéseket, hogy politikailag korrekt maradjon a film. De minden szerep lapos, kezdve a színésznõcskékkel, vagy a Szabó Gyõzõvel, aki lassan már sokarcúságban Steven Seagalt is lekörözi. Csak azt nem értem, hogy adhatják a nevüket egy ilyen produkcióhoz Garas Dezsõ vagy Kállai Ferenc. Hiába tudjuk róluk, hogy ennél többre képesek, ilyen filmekben ezt nem tudják bemutatni. Magyar közhelyszótár x. kiadása...
frame 2007 márc. 25. - 10:18:40
(7/56)
én tegnap láttam a filmet...elmegy..legyen ez a legrosszabb magyar film, és meg lennék elégedve ;)...egyes karakterek (ganxsta zoli,alföldi robi,szabó gyõzõ) szerepeltetése igen hatásos volt, hogy mégis egy sokszínû társadalmat mutasson be..ez teccett..továbbá a zene najó yonderboi, milyen is lehetne ... ami viszont nagyon leszállította a film presztizsét nekem maga a sztori..de ezt még hagyjuk is, hiszen attól még lehetne jó film...nagyon sok a felesleges jelenet, a sok ertéelklubbozás...kereskedelmi csatorna nélkül már nem is lehet filmet csinálni Magyarországon? (utalok a Lorára...) elmegy, van néhány jó poén, de azért ne essetek hasra..
Noncsa 2007 márc. 21. - 08:02:11
(6/56)
én nem láttam a filmet, de mintha egyre inkább azt venném észre, hogy "divatba jött" az idõs színészek szerepeltetése. kezdõdött ugye a dolog a Konyeccel, és azóta minden film errõl szól
jó persze sztem semmi baj az idõsebb színészekkel, csak nem kellene kisarkítani a dolgot, hogy most majd' minden filmben õk a középpont
Gyongyoske 2007 márc. 20. - 12:12:14
(5/56)
Én imádom a magyar filmeket mostanában és ugy érzem egyre jobbak vagyunk, a Lora és a szabadság,szerelem is mindenféleképpen tetszett, de ez a film...Ne haragudjatok, senkit se akarok megbántani, de az elsõ 5 percben már a kijáratot kerestem, fél óra múlva meg már szétdobálva ültem a székben.. soha életemben nem volt ilyen élményem,már ha ezt lehet annak nevezni.. A film minõségileg rossz volt. Ötletnek kivitelezhetõ, de elnyújtott részek voltak benne, felesleges jelenetek amiknek az értelmére máig nem tudtam rájönni, kissé elcsapott dolog a kameramozgásokról meg nem is beszélve.. A zene jó volt, de szerintem nem illett össze a kettõ.. a közepetáján elgondolkodtam azon, hogy vajon most a két idõs ember kapcsolatát akarja bemutatni a film, vagy Garas és az unokájáét.. valami nem stimmelt benne...
Ez persze az én véleményem, mindenesetre sajnálom, hogy láttam, és 104 percet vissza az életembõl... Nem ajánlanám senkinek, de nem beszélek le róla senkit:-) mindenki a maga döntését...
Krump 2007 márc. 01. - 20:49:05
(4/56)
Az ötlet és a szereposztás valóban jó, viszont valami el lett cseszve a filmben...
Próbálom magamban tisztázni, hogy mi volt az, de szerintem jónéhány rendezõi elgondolás, ami nekem nem tetszett (indokolatlan jelenetek, filter a kamerán, hiányos bevezetés, klipszerû hatások, amik nagyon nem jöttek ki. összegezve: megpróbált üvegtigris lenni, legalábbis meríteni belõle, de nem sikerült), meg az operatõri munka. (gyászos szürkeegyensúlyok, indokolatlanul depresszív megvilágítás, kameramozgás...)
Morzsa, a fõszereplõk valóban nem azok akik szoktak, viszont csak megmarad a magyar filmkészítés belterjes szaga, dehát valamibõl bevételt is kell csinálni...

Mindezek ellenére nem kidobott pénz a jegy ára, mert Kállai és Garas azért garanciális állományjavítók (ugyanezt sajnos Törõcsik Mariról ez után nem tudom elmondani... talán másnak tetszett, és elmondja helyettem :) ) meg poénok is vannak benne... néha. legtöbbször ugyanis az "öreg ember káromkodik" hatással próbálkozik a forgatókönyv poén gyanánt, amit tudnak is viccesen mondani, csak azért valami építkezés is kellene bele.

Hát röviden ennyi a véleményem így frissen utána, várom, hogy valaki megcáfoljon, és elmagyarázza, hogy miért is olyan mély ez a film, mint amennyire mondták... lehet, hogy belfájdult a körmöm a kapirgálásba, és azért nem jutottam eléggé mélyre. :)
Helios 2007 febr. 17. - 23:36:36 Előzmény morzsa
(3/56)
Egyetértek. Nagyon tetszik az ötlet is és a szereposztás is. Nagyon nagy színészek. Remélem lesz olyan jó, mint amilyen ígéretes.
Helios 2007 febr. 17. - 23:36:34 Előzmény morzsa
(2/56)
Egyetértek. Nagyon tetszik az ötlet is és a szereposztás is. Nagyon nagy színészek. Remélem lesz olyan jó, mint amilyen ígéretes.
morzsa 2007 febr. 08. - 20:00:33
(1/56)
szeretem hogy sok magyar film készül mostanában és egyre több olyan amit úgy lehet megnézni ,hogy nem feleslegesen kidobott pénznek érezte azt, amit kifizetett másfél órával azelõtt...ez éppen ilyennek ígérkezik.
és az tetszik hogy Garas Dezsõ a fõszereplõ, mert végre nem ugyanazok a szereplõk mindig újra és újra, és végre igazi nagy tisztelendõ, örök nagy színészek is "feljönnek" a vászonra és ennek nagyon örülök.
és feltétlen megnézendõ film ez...