Téma: Noé

melinda77 2016 máj. 16. - 20:36:45
(313/333)
Kíváncsivá tett, megnéztem.

Ekkora mennyiségû CGI-vel még nem találkoztam, pedig alapvetõen sci-fi rajongó vagyok. Amúgy sem szeretem, ha egy FILM-bõl RAJZFILM-et csinálnak. A legkábrándítóbb, hogy a végén az újszülött *SPOILER* ikrek CGI-vel (!!) voltak odarajzolva Emma Watson kezébe, és még csak nem is volt ügyes munka.

Értékelem, hogy helyenként próbálta logikusan megoldani a meseszerû bibliai történetet (pl. egy füstszerûséggel alszanak az állatok hónapokig (??), hogy ne egyék meg egymást (?)). De kb ennyi, mert emellett tele volt csodákkal (kinövõ virág, fa, varázsló nagypapa), és logikátlanságokkal (mit eszik az öreg egy kopár hegy tetején, és hogy kerül oda tea? Mit keres rajtuk CSIZMA, meg galléros, gombos kabát 4 ezer évvel ezelõtt?)

Nem értékelem, hogy ha már feldolgozott egy bibliai történetet, annyira elrugaszkodott tõle, hogy az értelmét is megváltoztatta (ha vallásos lennék, még jobban kiakadnék). A Teremtõ a legelejétõl tudatja a kiválasztottal (mármint a Biblia zserint), hogy Noé családja maradjon meg, és újra népesítse be a földet. 8 fõrõl van szó: 3 házaspár! Akkor hogy lehet, hogy csak a legidõsebb "menye", Ila ment fel velük? Miért akarta megölni a lányunokát, és miért csak azt, amikor Ila elvileg bármikor késõbb teherbe eshet, hiszen fiatal? És mit keresett a bárkán a gonosz király? Miért egy brit sziklás óceánparton zajlik a történet éjfekete termõfölddel, NULLA darab fával? (Az odapottyanó erdõt most hagyjuk).

Érdekes lehetne, ha többet tudnánk róla: mi a fene volt az a tfillin-szerûen feltekerendõ, világító kígyõbõr? Mik azok a zohar-ok (?), amit bányásztak? Miért volt nadrág, ráadásul a nõkön is, amikor az igencsak modern találmány (a csizmával, zakóval stb együtt)?

És végül: mi a fészkes fenét keresett Noé kezében egy bakelitnyelû, recézett vadászkés??? (Akkor lehet megfigyelni, amikor végül *SPOILER* nem öli meg az ikreket, hanem levágja a fába a kést)

A dialógok rövidek, de legalább értelmetlenek, nem korhûek, sõt, kifejezetten maiak, amerikai gesztusokkal, szófordulatokkal. A CGI kiégette a végére a retinám, ráadásul helyenként igencsak csúnya volt, a patakra nem került árnyék, amikor Crow átlépi, a pikkelyes kutya pikkelyei homályosabbak voltak, mint Crow ujjai, az újszülöttek torz porcelánbabák...

Egy dolgot értékeltem benne, Watson kisasszony megható játékát. Pontokat sem adok a filmnek, csalódás volt.
1/10
offtopic
Földesi Tibor 2016 máj. 16. - 19:50:30 1/10
(312/333)
Ez a film teljesen átírja az eredeti Biblia történetét. Csak arra jó hogy összezavarja azokat akik nem ismerik a valódi bibliai történeteket és hogy ne legyenek tisztában az igazsággal. Én is elkezdtem nézni de már az elején felzaklatott és a végére mérges lettem azért hogy miért kell ennyire megmásítani a Bibliát. Ezt a filmet egyáltalán nem is kellet volna elkészíteni.
Torolt Felhasználo 2016 máj. 16. - 15:01:29
(311/333)
Kivéve amikor nem.
Az Idegen másik bolygó független evolúciójának terméke.
Torolt Felhasználo 2016 jan. 31. - 11:58:52
(310/333)
Az biztos hogya 8. utas a macska.
Torolt Felhasználo 2016 jan. 31. - 11:36:40
(309/333)
Nyilván mert megtehette. És nyilván azért tette oda melléjük a Fát, mert kib*szott gyökér volt.

Btw,az elsõ emberpár Ádám és Ádám volt, nem Ádám és Éva!
"Ez az Ádám nemzetségének könyve. Amely napon teremté Isten az embert, Isten hasonlatosságára teremté azt.
Férfiúvá és asszonynyá teremté õket, és megáldá õket és nevezé az õ nevöket Ádámnak". - Gen.5.2
8/10
Xxy92 2015 jún. 10. - 00:53:32 8/10
(308/333)
Szerintem jó film, nem is tér el túlságosan a Bibliától. Amit hiányolok: kicsit lehetett volna nagyobb hangsúlyt fektetni arra, ahogyan az állatok újra partra szálltak.

8
boom49 2015 ápr. 03. - 20:53:30
(307/333)
És az Egy Gyûrû sem létezik, mégis írtak róla!
maria-maria 2015 ápr. 03. - 18:41:10
(306/333)
k*****va ki van szinezve tök béna
maggot1111111 2015 márc. 28. - 15:08:53
(305/333)
És még egy dolog: ennyi jó színészt ilyen súlytalan párbeszédekre/szerepekre felesleges volt elhasználni.
maggot1111111 2015 márc. 28. - 14:56:20
(304/333)
Én értem a filmet, és nagyon szeretem Aronofsky dolgait a Forrással az elsõ helyen... és meg is mozgat bennem dolgokat, de szerintem ez nagyon gyengére sikerült.
A Forrást nem értettem elsõre-másodikra, de érzelmileg annyira megmozgatott, hogy még a tizedik nézés után is eufóriában voltam és szépen lassan meg is értettem.
A Noéval pont az ellenkezõje van. Sejtem mi lehet a sztori mögött, értem is, viszont a nagy körítés ellenére rohadtul nem mozgat meg érzelmileg, szinte hidegen hagy. A téma maga érdekes lenne (mármint az emberi természet (?) kérdése), de valami iszonyat szájbarágós, tanmese szerû az egész. Színészi játéknak tere alig van, és el sem hittem, hogy Clint Mansel csinálta a zenét, mert az is ilyen semmilyen volt. Lehet, hogy más köntösbe kellett volna tenni a témát, vagy nem tudom, nagyon próbáltam úgy tekinteni a Noé történetre, mint egy "felhasználható alapanyagra" és nagyon nehezen ment.
Szóval nálam ez 10/6,5... de csak azért mert elfogult vagyok a rendezõ iránt...
siberia 2015 márc. 23. - 23:26:16
(303/333)
Aronofsky megõrült? :(
2/10
Újvállalkozó 2015 febr. 15. - 23:25:48 2/10 Előzmény Findzs
(302/333)
2/10

Uncsi, túl hosszú, béna óriások. Nem ajánlom senkinek sem!
Clarisse79 2015 jan. 23. - 21:14:44 Előzmény kareshu
(301/333)
Hát "ember" te se vagy hallod semmi! Látom nálad is a nyúl viszi a vadászpuskát.
Tudod pont az tök mindegy, hogy te mit hiszel el a Bibliából, vagy mit nem. Minek után Noé története bibliai történet így némileg joggal várták többen is azt, hogy Bibila hûen adják le filmen.
Szerintem inkább nálad lehetnek komoly mentális problémák, ha te ezt agyilag nem tudod felfogni?!

A film szerintem nagyon jó volt, független attól, hogy Bibliához hû volt-e, vagy sem - még is csak egy filmrõl van szó -, bár ha nem ezek a színészek játszották volna, akkor valószínû nem sikerült volna ilyen jóra. 8/10.
7/10
HurryKan 2015 jan. 06. - 20:14:31 7/10
(300/333)
Ja ha nincs benne Russel nem sokat ért volna. Így látványfilmnek elment. 7/10
7/10
NADALFAN 2015 jan. 05. - 21:06:00 7/10 Előzmény kareshu
(299/333)
Ez egy nézhetõ film volt számomra, pedig eléggé le van pontozva. Igaz a bibliai történthez nem sok köze volt , inkább egy fantasy valami volt.
7/10
kareshu 2014 dec. 31. - 23:17:13
(298/333)
Mea culpa, én rém gyenge minõségben néztem meg, így véleményeznem nem szabadna. (Ami kár, mert biztos szépen volt animálva, de a sztoriért nem kívántam újra HD-ben végigülni. De ez már végül is egyféle kritika talán, hm...)
Ami érthetetlen, a vallásos buzgalom energiája a kommentekben. Hát nem mindegy, hogy ragaszkodott-e a bibliához, vagy nem? Hiszen a biblia is csak egy összegereblyézett valami, fele részt köze sincs a valósághoz, pláne az eleje. Aki még mindig betû szerint hiszi minden sorát, ott komoly mentális kérdések merülnek fel. Akkor tessék járni templomba,nem a moziba.
8/10
Magnolia1 2014 dec. 11. - 13:51:03 8/10 Előzmény rokkk
(297/333)
Én nem néztem fel ide, mielõtt leültem a film elé, pedig máskor mindig megteszem, de már annyiszor jártam úgy, hogy vmit lehúztak itt, nekem pedig bejött, vagy épp fordítva, hogy most csak simán adtam egy esélyt a filmnek. Jól tettem, hogy így tettem. És teljesen egyetértek veled: nem értem, mire a lehurrogás. Engem is meghatottak bizonyos részek, jól volt feldolgozva a történet, és a szereplõk is remekül lettek összeválogatva. Nálam is 8/10.
7/10
doktormacko1 2014 dec. 07. - 22:16:27 7/10
(296/333)
7 / 10 Én is gondolkoztam azon , hogy megnézzem . Megtettem és nem bántam meg.
6/10
Aszpirin 2014 okt. 22. - 07:49:05 6/10 Előzmény rokkk
(295/333)
Azért van ez így, mert a film eléggé megosztja a közönségét. Van, aki imádta, van, aki utálta, és a kettõ közötti atmenetben is vannak bõven...
Ha nem érted, és meg akarod érteni, olvass el pár negatívabb véleményt, érdemes, mert a nyilvanvaló lehurrogásos hozzászólások között bõven akad olyan is, amelyben az írója érthetõen kifejti, neki a film milyen aspektusai nem tetszettek, és miért.
8/10
rokkk 2014 okt. 07. - 00:27:57 8/10
(294/333)
Sokszor felnéztem ide, hogy érdemes-e megnézni ezt az filmet és mivel a pontozás is 5.X-es volt sokx, ami persze most se változott,
meg sok negatív komment, ezért nem kezdtem bele. Viszont ma mégis csak rászántam magam, mert szeretem az ilyen misztikumú alkotásokat
és meg kell mondjam nem értem az itteni lehurrogásokat, mert unatkozni egyáltalán nem unatkoztam, a szereplõk is remekül lettek
kiválogatva és azért érzelmileg hatott rám, mert megkönnyeztem egy résznél...szóval nem értem, miért csak ennyi a pont.
Az egészre talán annyi negatívumot tudnék csak mondani, hogy az õrzõk külseje és mozgása eléggé béndzsára sikeredett, de hát végülis
ezt betudom annak, hogy a teremtõ megbüntette õket. Meg talán még az a sok "hegesztõ maszk" szerû sisak, amit viseltek páran a
támadásnál...az kicsit szerintem, nem volt korhû(de lehet én vagyok a tudatlan).
Lényegét tekintve, nekem ez a film...10/8