Kendy 2008 febr. 28. - 22:28:25
(5/25)
Nekem ez a kedvenc vámpír filmem!
Fantasztikusan klassz.
Klaus Kinski egyszer zseniálisan ujrajátszotta ezt a szerepet.
Tény imádom a vámpírfilmeket és amelyiket csak tudom meg is nézem.
Rengteget láttam már és sajna sok közülük igazán bóvli.
Ez a film az alap film amibõl az összes táplálkozik de mai szemmel is szerintem hátborzongató.
Komor és igazi horror!
Tenebra Mors 2008 febr. 28. - 22:14:24
(4/25)
A 3. legjobb Drakula-feldolgozás nálam.

1922-es film, némafilm, és ez nagyot dob a latban nálam. Én nagyon szeretem a némafilmeket, szerintem ezerszer nagyobb és univerzálisabb kifejezõerejük van. Sokkal inkább "filmes" filmek, ha értitek, mire gondolok. (Szerintem a maiak is és a hangosfilmek, úgy általában, túlságosan is áttolódtak a képi ábrázolásról a dialógusok általái "ábrázolásra" - tisztelet a kivételnek. )

Nagyon komor hangulata volt, szinte már nyomasztott is, annyira. Hihetetlen sötéten sikerült megjelenítenie Murnau-nak a Drakula-mítoszt (el se hinné az ember, hogy egy Utolsó embert is õ rendezett XD).
Az expresszionista hatások még érzõdnek, de látszik, hogy ez a film már valami más. Igaz, a "rém" fõleg az expresszionizmus szimbóluma, de azért távol van már attól, amit Wiene hozott létre a Caligari-ban.

A színészek zseniálisak, nagyon jól játszanak, Drakula pedig különösen ijesztõ, a maga groteszk megjelenésében.

Klasszikus proto-vámpírfilm, minden Drakula-rajongónak kötelezõ darab!
freemanone 2008 jan. 19. - 22:44:00 Előzmény egoegy
(3/25)
Aki mindenképp meg akarja nézni és nem zavarja a kissé gyér minõség annak:
http://video.google.com/videoplay?docid=-6185283610506001721&q=nosferatu/

forrás:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Nosferatu
egoegy 2007 szept. 05. - 18:26:02
(2/25)
A mai ember is meg tudja nézni... de hol?:(
verdeleth 2007 ápr. 24. - 22:20:07
(1/25)
Az expresszionista film és a filmmûvészet egyik alapköve, aminek "fénye" ma is világit, a mai ember is meg tudja nézni, és még mindig borzongató Max Schreck alakitása zseniális, akárcsak a rendezés A tájak is gönyörûek, egyszóval kötelezõ