zszoltan 2007 ápr. 13. - 11:00:21
(24/124)
Engem személy szerint jobban idegesít, amikor egy DVD teljesképernyõs lejátszása közben a monitorközepébe ugrik a menü, mint amikor az egész film alatt ott csücsül szerényen az alsó szélen végighúzódva. Persze annyival kisebb a kép, de legalább nem vesz el belõle semmit.
Zolkó 2007 ápr. 12. - 22:08:06
(23/124)
Hát az, hogy ott van a képben:)
A képernyõn levõ ikonok addig nem zavarnak, amíg netezek, vagy dolgozok. De filmnézés közben ugyanúgy zavarna.
Vagy ha egy jó kis elmélyülõs film közben: Mi legyen a vacsora?:) Vagy: képzeld, mi történt ma velem...:))
zszoltan 2007 ápr. 12. - 19:51:10
(22/124)
Nekem most esett le valami! Egy lényegtelennek tûnõ, de fontos kérdésem lenne: A karika megléte zavar, vagy az zavar titeket, hogy benne van a képben?

Most néztem le az IE alsó sorába, és itt sorjáznak az információs ikonok: megnyitott lap, adathalászatszûrõ, popup letiltás, internetkapcsolat, nagyítás. Nem zavaró, mert megvan a fenntartott helye. Nem takarja a weblapot. Mindig ott van, megszoktam.
(Ahogy a cigidobozok 'halált is okozhat' felirata is. Jelentõségét vesztette, mert mindenki megszokta, hogy ott van, és már senki nem figyel rá. 'A kiemelés, ami eltûntet.')
Zolkó 2007 ápr. 12. - 19:33:54
(21/124)
A karika tényleg egy hülyeség, engem nagyon zavar a jelenléte. Chief-el értek egyet, a film elején, esetleg a reklámok végén kéne feltüntetni, és ennyi elég is.
Egyébként van valami abban, amit mondasz a felnövekvõ nemzedékkel kapcsolatban, de én úgy gondolom, hogy az se jó, ha mindentõl óvja az ember a gyerekét, mert akkor az fog visszaütni, hogy nem tapasztalt semmit gyerekkorában. Amíg gyerek, a szülõ segítségével megtanulhatja kezelni ezeket a dolgokat, nem pedig 18-20 évesen zúdul rá minden egyszerre.
zszoltan 2007 ápr. 12. - 18:16:40
(20/124)
A karika egy javaslat. Hivatalos ajánlás. Amit nem kötelezõ elfogadni. Aztán majd mindenki magára vethet...
(mint a földnélküli paraszt. :)

Most ez csak a 'kötelezõ körrõl' jutott eszembe, semmi személyes. (De lehet, hogy te vagy az a nagyon értelmes 17 éves? Aha, igen. Ööö... Most azt illene mondanom, hogy nyugodtan bármit megnézhetsz. De nem ismerlek én annyira, hogy ilyet mondhatnék. Vagy akár ennek az ellenkezõjét. Szóval tényleg nem személyes.) Csak kicsit féltem a felnövekvõ nemzedéket. Mert azoknak is iagzuk van, akik azt mondják, 'hadd szokja a kemény világot, amiben majd léteznie kell'. Másrészrõl viszont félõ, hogy õk majd felnõve még keményebb Világot csinálnak majd. Mindig vannak úttörõk, de "Néha egy ki nem taposott ösvény nem ok nélkül kitaposatlan." (Jerry Seinfeld)
zszoltan 2007 ápr. 12. - 14:52:52
(19/124)
Valahol van helye a polírozásnak is. Persze ennek a stúdióban kellene megtörténnie... (A Világ olyan lesz, amilyenné mi alakítjuk. Csak az a kérdés: szebb jövõt akarunk, vagy csúnyábbat?)

A kivagdalásokat elnézve meg néha az az érzésem támad, mintha azt mondanák nekem: "Látod, ilyen a film. Ha tényleg meg akarod nézni, menj el moziba, vagy vedd meg mûsoros DVD-n!" De tényleg! Valóban meg bírja fizetni egy mûholdas adó a film fél Világra szóló jogdíját? Vagy ez csak egy 'film light' licensz?
zszoltan 2007 ápr. 12. - 14:43:18
(18/124)
Csak ilyen gyakorlottak. Olykor még azok se... :)

És tedd a szívedre a kezed: te még soha nem késted le egyetlen film elsõ percét sem, akkor sem, amikor 5 perccel a kiírt elõtt kezdték?

De amúgy tényleg ocsmány a karika. Talán majd egyszer elérjük, hogy - mint a videómagnó beállításai - a TV-mûsorok kiegészítõinformációit is egy kikapcsolható layer-en lehet megnézni. Csak ahhoz meg olyan TV-t kell venni, amelyik ezt tudja. És a Magyar Televízió senkit nem kötelezhet TV-je cseréjére, viszont õt büntetik meg, ha nem tartja be a 'figyelmeztetési jogszabályokat'. Nekik is meg van kötve a kezük.
Newcastle United 2007 ápr. 12. - 12:57:02
(17/124)
És aki csak film közben kapcsol oda és nincs mûsorújságja sem?:) De amúgy tényleg nem sok értelme van az egésznek, a helyzeten nem igazán változtat.
Newcastle United 2007 ápr. 12. - 12:37:39
(16/124)
Szerintem általában jól karikáznak nálunk. Csak az dühít fel nagyon - ez csak a kereskedelmi csatornákra jellemzõ - amikor a durvább jeleneteket kivágják a filmbõl, netán még át is szinkronizálják, hogy a beszéd se legyen oly trágár, ennek ellenére mégis kiteszik a 18-as karikát. Ez az amit nem kéne, ha ott van a 18-as, akkor minden mehetne bele és nem kéne hozzányúlni.
Newcastle United 2007 ápr. 12. - 12:29:30
(15/124)
USA-ban ez különösen fontos, mett ott nagyon komolyan betartják a korhatárt. Még az egyik James Bond forgatásán esett meg, hogy igencsak sokszor fel kellett venni Pierce Brosnan és Sophie Marceau ágyjelenetét, mert a francia kisasszony mellbimbója kilátszódott, és így magasabb korhatárba sorolták volna be a filmet, minek következtében jelentõs összegtõl estek volna el a forgalmazók.
Newcastle United 2007 ápr. 12. - 12:25:23
(14/124)
Azért szerintem ez nem teljesen így van. Vegyük csak elõ Hitchcock Kötelét, ami az egyik kritériumnak sem felelt meg (se cickó, se trágárság, se vér), mégis 16-os karikával futott teljesen jogosan. Vagy Bergman mester roppant fajsúlyos Personáját, amiben még gyilkosság sem volt.
zszoltan 2007 ápr. 12. - 12:21:35
(13/124)
Bocs, az utolsó bekezdést meg lefelejtettem:

Én sem szeretem, ha egy filmbe - pusztán szórakoztatás céljából - beletesznek egy olyan jelenetet, ami miatt egyesek nem nézhetik meg. A legtöbb filmet nagyon szépen meg lehetne csinálni úgy, hogy ezekre a problémás jelenetekre csak kellõen egyértelmû utalás legyen. (Például a Bérgyilkos a szomszédom 'szuperszex'-e, vagy - feltehetõen - az itt említett 'marcangolás'.)
zszoltan 2007 ápr. 12. - 12:09:39
(12/124)
A Rambónak meg mindhárom részét 18-cal vetítik. Amikor én elõször láttam, még biztos nem voltam felnõtt. Vagy lehet, hogy ezért nem értettem meg a 2. és 3. rész mély mondanivalóját?

Egyébként szerintem nem csak brutális jelenetek miatt van korhatár. Egy igazi filmdrámát hiába is akarnál letömködni egy alsós gyerek torkán. Legfeljebb csak a saját visszatetszésére emlékezne, és soha többé nem nézné meg. Persze lehet, hogy ilyen apróságokkal a filmterjesztõk nem foglalkoznak...
Newcastle United 2007 ápr. 12. - 11:32:19
(11/124)
Az elején meztelenkedés is volt.
moneymaker 2007 ápr. 12. - 10:20:43
(10/124)
Atomjó film, atomjó atmoszférával.

Bravó!
Marvin02 2007 ápr. 11. - 23:44:26
(9/124)
Magyar szinkronnal láttam, és sztem sokat rontott az élvezhetõségébõl Stohl András játéka. A kiabálós jeleneteknél viccesre vette a figurát, látszik, hogy rossz hatással van rá a média, régen hitelesebb volt a játéka.
Még egy kis szemrehányás a médiának: az ilyen filmeket a legnagyobb bûn reklámokkal megszakítani, a közepes színészi játék ellenére beleélem magam erre reklám.
SPOILER!
A film végén az nem tetszett, h nem mutatták a férfi és a nõ szétmarcangolását, kissé csalódott voltam.
SPOILER VÉGE
Newcastle United 2007 ápr. 11. - 16:12:34
(8/124)
Én Uwe Bollra bíztam volna a rendezést, biztos felejthetetlen filmet forgatott volna.:)
StJust 2007 ápr. 08. - 00:10:50
(7/124)
Szerintem egész klassz volt ez a film,fõleg,hogy valamilyen formában meg is történt.Tetszett a dokumentum jelleg is.
Összességében elmonható,hogy a célját elérte,és ez nálam már elég.
fordord 2007 ápr. 06. - 10:17:52
(6/124)
csirke sikerult egy ertelmetlen baromsagot ideirnod.
csirke 2007 ápr. 06. - 00:49:46
(5/124)
Nagyon súlyos ez a film, egész 73 perces filmet arra áldozni, hogy egy emberi gondatlanságból meg egy másik ignoranciájából következõen hogyan hal meg két másik. Persze, van ilyen, csak az a baj, hogy a végén jössz rá, hogy félórán át egy haláltusát néztél végig. Megy a nagy kézikamerázás meg dokumentumos jelleg öltése ezerrel, aztán mégis valahogy olyan ferde és mû és megrendezett, és a túlzott félelmetessége és félelemkeltése a haláltusában esestleg eredendõen fellelhetõ szépségtõl is megfoszt minket, és az egész egy csapnivaló, beteges lelkivilágú rendezõre valló, riasztó unalommá lappad le. Csúf ötletbõl rossz kivitelezés.