Téma: Nyitva

7/10
doktormacko1 ápr. 11. 22:44:49 7/10
(56/56)
7 /10 Összességében ez egy jó film. Közel áll a valósághoz és mindenki maga döntse el , mennyire érintett az ügyben.
8/10
King Diamond ápr. 04. 21:35:07 8/10
(55/56)
KIS SPOILER LEHET BENNE!!!
Még valamikor láttam a film előzetesét moziban, de valahogy azóta sem akadtam rá. Tegnap újra beugrott, hogy meg kéne nézni és a Seveled film kapcsán ráakadtam (annak a megnézése is tervben van nemsokára).
Jó kis film, én is úgy tudnám a legjobban megfogalmazni, hogy egy elég komoly témát feszeget, próbál megoldani/vagy legalábbis megoldást találni/kínálni rá; teszi mindezeket egy darabig viccesebb formában, poénosan. Szerintem teljesen jól átadta a főszereplők válsághelyzetét, akik nagyon jól hozták a karaktereiket. Kovács Lehelt már láttam itt-ott, Radnay Csillától ez volt az első film, amit megnéztem (ő sem volt rossz, egész szép csaj), Péterfy Bori viszont brutálisan szexi és izgató volt (így, majdnem 50 évesen). Külön tetszett a rengeteg híres(ebb) színész egy-egy mellékszerep vagy csak cameo erejéig: például Ónodi Eszter, Mucsi Zoltán, Andrádi Zsanett (énekesnő), Elek Ferenc, Szabó Erika (Barátok közt), Tenki Réka, Kakasy Dóra (Barátok közt), Kocsis Pál (Barátok közt), Karácsonyi Zoltán, stb.
A különböző szexjelenetek jók voltak, és szerintem eleget mutattak belőlük. A zenék szintén kifejezetten jók, illenek az adott jelenetekhez.
Alkalomadtán jó nézni magyar filmeket is, főleg, ha jókra akad rá az ember; és azért van belőlük jó néhány.
8/10
8/10
AyyLmao febr. 23. 10:04:07 8/10 Előzmény nabukodonozor
(54/56)
Perverz = minden ami nabukodonozornak nem tetszik
nabukodonozor jan. 25. 10:49:00 Előzmény Ronaldo
(53/56)
Mindhárom van benne. Felesleges hosszú snittek, ahogy lebeg a főszereplő a vizen keresztet formálva a kezeivel szerintem elég művészieskedésnek. A swinger klub, az édeshármas és a prosztatamasszázs szerintem kimeríti a perverz szót. Trendiskedés meg az egész téma keresztezve felesleges hosszú szép snittekkel, trendi gépzene mellett. Egyébként nem lenne rossz film, ha levonta volna a végén a logikus konklúziót. A szülőknek volt igazuk mindenben, a többi szereplő mind tahó, antipatikus barom volt.
8/10
Ronaldo jan. 24. 14:09:48 8/10 Előzmény ligetiz51
(52/56)
"Művészi"... sírok XDDD. Annyira le akartad hordani a filmet, hogy sikerült csupa olyan szót összeszedned, aminek köze nincs ehhez a filmhez. Mert nincs ebben a filmben semmi perverz, trendiskedés meg művészieskedés. Ellenben valós problémákat feszegető, teljesen szögegyenes (jó értelemben) film. Soha rosszabbat.
7/10
knapp1975@freemail.hu jan. 09. 22:23:22 7/10 Előzmény sizu
(51/56)

A kedvenc sorozatszínészeikkel futottak össze külföldön, akik nyitottnak tűntek a gruppenre.

darkbull jan. 07. 10:36:46
(50/56)
Nem volt olyan rossz, mint vártam, egynek elment. Valóban többet lehetett volna kihozni belőle, egy lentebbi véleménnyel ellentétben szerintem pont nem lett elég oldalról bemutatva a kérdés. Nálam a legnagyobb hibája a főszereplő csaj, nagyon ellenszenves az elejétől kezdve, 10-15 perc uán nem értettem, miért nem hagyja már ott Kovács Lehel karaktere, egy orvos százszor jobbat talál, persze akkor nem lett volna film. Egy jobb főszereplőnővel és pár sallang megcsiszolásával kiváló film lett volna.
8/10
csmya jan. 01. 17:39:27 8/10
(49/56)
Határozottan egy középkategóriás film,
sokszor vicces jelenetekkel fűszerezve,ami miatt a film összhangja jónak tűnik.
Én a film témájával egyáltalán nem értek egyet és nem hiszem hogy egy ellaposodott kapcsolat megmentéséhez a nyitott párkapcsolat lenne a megoldás.
De összességében egy esti mozizáshoz megfelelő. :)
8/10
csontmaci 2019 dec. 29. - 22:17:43 8/10
(48/56)
Az első felében-kétharmadában kedves, a folytatásban már valamivel komolyabb tömör bevezetés a témába. Bővebb időkeretben talán még több érzés, érzelem bemutatása belefért volna, ami szerintem az egész lényege lenne. Főleg az hiányzott nagyon, hogy a jó volt, igen-nem szintnél sokkal mélyebben és hosszabban nem beszélték meg sem a közös, sem a külön élményeiket, pedig Péterfy Bori karaktere (és ő maga is bizonyára) ezt ki is mondja a szövegében, még ha nem is hangsúlyosan. Kár, hogy a sztorit pont ott kellett elvágni, ahol. Volna itt még megmutatni való ebből a világból. Egy második rész esetleg?? De azért annak is örülök, amit kaptam: egy kellemes, szórakoztató másfél órát rendes színvonalon.
10/10
Leslie67 2019 dec. 17. - 14:40:28 10/10
(47/56)
Mondanivalója miatt, hibái ellenére nem csak nekünk, másoknak is tetszett! Ajánlott!!!
8/10
Gaddemon 2019 dec. 15. - 23:06:21 8/10
(46/56)
Hú, nekem nagyon tetszett. Csomót röhögtem, közben meg komoly, majdnem mindenkit érintő témákat feszegetett, több oldalról is megmutatva. Kifejezetten üdítő színfolt a magyar filmek között.
1/10
ligetiz51 2019 dec. 06. - 23:27:16 1/10
(45/56)
Trendi a perverzitás, másság "művészi mázzal megmagyarázva". Nagypál Orsi jó alany az ilyen alkotásokra. Van akiknek bejön, de normális emberek, filmnézők többségének -szerintem -nem jó film semmilyen szempontból. A filmszereplők egy része is ellenszenves. Vannak fényévekkel jobb és értékesebb magyar filmek ill. TV-filmek.
7/10
Rojita 2019 dec. 05. - 00:20:05 7/10
(44/56)
Amiről nem tudunk, nem fáj. Az őszinteség, a mindent elmondás - önmarcangoló. Melyik a jobb?
Lehet a szex édes hármasban, de csak akkor, ha benne 2 lány van és nem 2 ffi.
Lehet egy kapcsolat nyitott, de az első lépést a nő nem teheti meg.
Sokszor hallott sztereotípiák.
Úgy érzem a film egy tükröt tart a hazai konzervatív társaskapcsolatok elé. Jó téma, de lehetett volna még bővíteni. Jó a két fsz, (Kovács Lehelnek tényleg ez az első főszerepe?) Tetszett a sok fiatal mellékszereplő is. (Vicces volt Molnár Gusztáv 2 perces házasságkötési jelenete). Tetszett a film nem szokványos befejezése is.
Zömében viccesek a párbeszédek, de azért ez nem egy felhőtlen vígjáték. Mindenképpen ajánlom megnézni, szórakoztató és aztán megvitatásra érdemes film.
9/10
ropogós 2019 dec. 02. - 11:36:32 9/10
(43/56)
Apróbb bakiktól eltekintve gondolatébresztő remekmű! Ajánlom!
6/10
soundria 2019 nov. 22. - 13:37:21 6/10 Előzmény sizu
(42/56)
Teljesen egyetértek, ezt hívják dramaturgiai bakiknak, pont ezek miatt vagyok kiakadva a magyar filmekre.
6/10
soundria 2019 nov. 22. - 13:33:59 6/10
(41/56)
Alakul, alakul. Már csak az ultragagyi filmzenét, a sokszor érthetetlen párbeszédeket és a felesleges jeleneteket (melós füttyögés - félmondatos Ónodi Eszterrel/szülők ostoba fecsegése) kellene kiirtani belőle és jó film lenne.
8/10
stupek2 2019 nov. 15. - 08:17:16 8/10
(40/56)
Persze még az jutott eszembe, hogy miért ez a címe? Nyitott házasság? Nem is házasok! Nyitva? Mi lehet nyitva? Egy frappánsabb cím több nézőt vonzott volna.
8/10
stupek2 2019 nov. 15. - 08:16:07 8/10
(39/56)
Nem szoktam jó pontokat adni magyar filmre, de ez megérdemli. 5-6 éve együttélő párok nézzék meg feltétlenül, mert biztos náluk is probléma a film témája. Szinte én is átéltem hasonlót, de egy másik oldalról oldottam meg az átmeneti problémát. A film eleje egy kicsit összezavart: házasságkötés. Csak sokára jöttem rá, hogy NEM a főszereplők házasságkötése. Igazából nem találtama filmben felesleges párbeszédeket. Mindegyik ott volt a helyén. Érdekesség, hogy a filmet nő rendezte, és tele van meztelen nőkkel. Persze az Egynyári kaland második sorozatát is nő rendezte, és az is tele volt szex-szel, már kezdem megszokni, hogy a nőknek is ezen jár az agyuk.
7/10
dandelion83 2019 nov. 01. - 09:13:32 7/10
(38/56)
Nem rossz film, de a témából sokkal többet is ki lehetett volna hozni. Sokakat érintő problémákat feszeget, felemás megoldással. Rétegfilm, egyes emberekből egészen biztosan megbotránkoztatást vált ki, míg mások azonosulnak vele. Nem vagyunk egyformák. Volt mondanivalója a filmnek, én csak azt sajnálom, hogy kicsit összecsapottnak éreztem, nem volt elég kidolgozott. Ennek ellenére lekötött, jól szórakoztam.
kareshu@citromail.hu 2019 okt. 31. - 23:56:47
(37/56)
Ja és a végén Bori dala - már megint szenzációs ez a csaj! :)