Téma: Nyomorultak

frenchbullie 2015 aug. 03. - 05:59:54 Előzmény Jill
(23/23)
Üdv! Nekem sem ez a kedvenc, a sok Nyomorultak feldolgozásból, az biztos. Egyébként, bár tetszett a felvetés, szerintem Angela valójában nem Gollum-ra hasonlít ám, hanem az édespapájára, Donald Pleasence-re:-)
Gabriella54 2009 máj. 19. - 12:08:06
(22/23)
Elég sokáig tartott, mire rájöttem: Eppie a te olvasatodban bizonyára Eponine akar lenni (legközelebb Toldi Miklóst simán "lemikized"?)
Amúgy Fantine-nak és Eponine-nak édeskevés köze van egymáshoz, hiszen Fantine lánya Cossette, Eponine pedig a Thenardier-házaspár gyermeke!
offtopic
Jill 2009 máj. 19. - 11:40:06 Előzmény Gabriella54
(21/23)
Most képzeld el, ha Fantine Gollam, hogy nézett volna ki Eppie? :DDD Szerintem jobb neki, hogy kimaradt.
Gabriella54 2009 márc. 10. - 10:55:00 Előzmény Jill
(20/23)
Micsoda változat lehet az, amelyikben nem szerepel Éponine? Totál gáz! Hiszen olyan jelentõs szerepe van! Így meghamisítani egy történetet :(
Gabriella54 2009 márc. 10. - 10:47:41 Előzmény Jill
(19/23)
Ezek szerint tiszta szerencse, hogy ebbõl kimaradtam! Bár ha ez az a változat, ahol a jobb sorsra édemes Liam Neeson alakítja Jean Valjean-t akkor mégiscsak láttam :( Szegény Victor Hugo forog a sírjában, ha látja, mit mûveltek az egyik legklasszabb regényével!
Hiába, a Jean Gabin-es változat az igazi!!!
bokorarcuu 2009 márc. 10. - 09:49:37
(18/23)
szép napot !

mikor fogják végre Jean Gaben-nel a föszerepben lejátszani !!!!!!!!!!!!!!!!!

az elmúlt idõszakban nagyon sokszor nyomták Perkins-szel,

Jean Gaben-nel is vetíteni kéne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bokorarcuu
Jill 2008 okt. 29. - 12:21:00
(17/23)
Végre sikerült megnéznem (éljen a youtube!). Nos, valóban megéri, és valóban csak Perkins miatt. Õ félelmetesen jó.

Egyébként aki röhögni akar, okvetlenül nézze meg, mert Fantine-t Gollam alakítja. De tényleg. Az a nõ pontosan úgy néz ki és úgy is beszél, mint Gollam. Valahányszor színre lépett, vinnyogva lefejeltem a billentyûzetet.

Egyébként az elsõ fele igazán jó, amíg csak a két férfi fõszereplõre koncentrál. Cosette és Marius elég gyér, de én még nem láttam oylan filmet, ahol ne lettek volna unalmasak. Éponine nincs (hála a jó égnek), a barikádjelenet össze van csapva, a végét pedig megspórolták, amennyiben az esküvõvel végzõdik, és teljes, felhõtlen happy end. A nézõ meg közben Perkinst siratja (akinek sajnos, nagyon elbaltázott haláljelenet jutott) és dühöng, hogy miért kell mindig elrontani a film végét...
bobe524 2008 aug. 15. - 20:28:17 Előzmény MaryKing
(16/23)
Engem is érdekelne a film, ha ez lehetséges. Édesanyám régóta nagyon szeretné, de sehol nem találtam eddig rá.
Természetesen én is honorálnám valamivel a kedvességedet.
MaryKing 2008 máj. 22. - 12:49:07 Előzmény sgeorgeo
(15/23)
Kérlek küldj egy elérhetõséget az e-mail címemre, itt meg is tudnánk beszélni a továbbiakat:
*moderálva*
sgeorgeo 2008 máj. 21. - 22:56:00 Előzmény MaryKing
(14/23)
TV-bõl (UPC direct)Hauppauge WinTV 350-es kártyával, mpeg2-ben felvett, majd Ulead DVD Movie Factoryval DVD formátumra (menûk, stb.) megírt, a VHS-nél azért jobb minõségû a felvétel. Csak egy üres lemezt kérk cserébe.
MaryKing 2008 máj. 21. - 13:20:06
(13/23)
sgeorgeo!

Engem érdekelne a Jean Gabin féle Nyomorultak DVD-s változata. Apukám szülinapjára szeretném megszerezni, természetesen nem ingyen! Lehet tudni, hogy milyen a film minõsége?
sgeorgeo 2008 máj. 19. - 09:53:05 Előzmény bluebird
(12/23)
A Gabenes verziót TV-rõl DVD-re rögzítettem. Szívesen adok belõle, ha kéred. Bp.-en tudom odaadni. (Nem üzletelek, szívességbõl adom, mert nekem is az egyik kedvencem.)
6/10
mérlegelõ 2008 máj. 10. - 22:19:46 6/10 Előzmény Jill
(11/23)
Ennek a verziónak épp a "sajátossága" a fegyház-vonal erõs kidomborítása; ugyanakkor a Thenardier-szál gyakorlatilag nem létezik: a kislány Cosette megvásárlását követõen el is tûnnek a "nyavalyások" - a film ennél is meghökkentõbb anomáliája a happy end... :(
Jill 2008 máj. 10. - 20:52:28
(10/23)
És nálunk nem jön be a Zone Europa, nyiff. Nem igazság.

Már csak azért is megnézném, hogy lássam, milyen az, amikor Anthony Perkins nem anyakomplexusos, félénk, mosolygós sorozatgyilkos.
Hanem a kedvenc megszállott felügyelõm.

Na meg azért, mert fülest kaptam, hogy ebben a verzióban mennyi "elfojtott vágy" van elrejtve. Persze az õ részérõl. Nincs mit csodálni rajta, és az sem mondható, hogy nagyon nagy szentségtörés lenne...
Mégiscsak arról van szó, hogy egy férfi huszonakárhány évig üldöz egy másik férfit (ahogy olvastam a filmrõl, elég terjedelmes rész játszódik a fegyházban). Mindkettõ nõtlen...
bluebird 2008 máj. 09. - 20:45:14 Előzmény rapanui
(9/23)
Jaj istenem! Eszembe se jutott, hogy a sóhajomra válaszol valaki.... Ma vettem észre! Nagyon boldog lennék, ha videón megkaphatnám a Jean Gabin féle Nyomorultakat...
Ha gondolod, cserélhetnénk listát , esetleg más is érdekelne mindkettõnket.
Elõre is köszönöm,
Zsuzsa a "bluebird"
rapanui 2008 márc. 26. - 14:54:28
(8/23)
vesszen a rák, csak néha kissé nyers vagyok:)
rapanui 2008 márc. 25. - 22:36:05
(7/23)
megnéztem:)
az enyém 1967-es kiadás...teljes hossza tartalom nélkül 1546, de abban benne van a függelék is.
És mindettôl függetlenül a film kedvencem marad:)

peace

rapanui
rapanui 2008 márc. 25. - 22:01:40
(6/23)
Hello:-)

Nagyon intelligens beszólás volt:)
Egy 2 kötetes 1500 oldalas könyvrôl beszélsz, amiben csak a waterloo-i csata több mint száz oldal:)
Mellesleg a Gabin film a többi filmváltozathoz volt hasonlítva részemrôl, nem a könyvhöz:)

peace

rapanui
rapanui 2008 márc. 25. - 21:45:09
(5/23)
Hello:)

Nekem megvan müsoros VHS kazettán, van két kazettás magnóm, szívesen átmásolom, és pesten átadom valahol.
Postát nem nagyon csípem:)

peace

rapanui
bluebird 2008 márc. 25. - 19:22:55 Előzmény rapanui
(4/23)
Nagyon szeretném szülinapi ajándékba az 1957-s
Nyomorultak-at Jean. Gabinnal a fõszerepben. Bbármilyen ötletért nagyon hálás lennék.
Köszi, a kékmadár