Téma: Nyomorultak

Porthos91 2009 jún. 21. - 15:15:20
(14/34)
Látom, nem olvastad a regényt.
Nagy kár. Tedd meg, és aztán írj kritikát a filmrõl.
Porthos91 2009 febr. 15. - 15:01:09
(13/34)
Sokszor láttam, de megunhatatlan!
Csumpadli 2008 aug. 27. - 18:44:01
(12/34)
a legjobb!!
MegaBrutal 2008 máj. 12. - 12:22:17
(11/34)
Nekem tetszett a film. De kár, hogy a könyv a romantikus korszakban született. Igazából nekem csak a terjedelmességével van bajom. Szeretek olvasni, de valahogy olyan hihetetlennek tûnik, hogy ezt a szép történetet két ilyen hosszú kötetben kellett megfogalmazni.
amatõr 2008 máj. 12. - 11:11:50 Előzmény perry
(10/34)
Malkovich alakítása botrányosan rossz...
NEm értem, ha nem tud franciául, minek magoltatnak be vele francia szövegeket, frankónéró honfoglalóra emlékeztetett. Mintha egy elsõs kisiskolás olvasna fel... szinkron talán javíthatott ezen...
Marius is elég nyálfej lett...
Depardieu tökjó.
Viszont azt hinné az ember, hogy egy ilyen könyvet viszonylag könnyû filmre vinni, mármint többrészes filmben gondolkodva, de még senkinek sem sikerült igazán... Szóval a könyv a tuti eddig, de a filmek közül, amiket láttam, ez a legjobb.
lexi131 2008 febr. 17. - 11:41:46
(9/34)
Én még csak ezt a feldolgozást láttam, de szerintem fantasztikus!:) Dépardieu és Malkovich mindig remekül szerepel:)
A könyvet is el szeretném olvasni, bár talán a film elõtt kellett volna...de jobb késõbb mint soha!:)
10/10
meyna 2008 febr. 04. - 18:28:15 10/10
(8/34)
Jaj, nagyon tetszett. Kár, hogy a vége nem lett happy end, de így volt szép, elvégre "Nyomorultak". Ajánlom mindenkinek.
StJust 2008 jan. 17. - 20:01:12
(7/34)
Az tutter,hogy ez egy jó földolgozás,bár az eredetit nem láttam,sõt a könyv sem akadt a kezembe,mindegy majd egyszer...
10/10
smasszer 2008 jan. 17. - 17:00:15 10/10
(6/34)
Sorry, de nékem tetszik ez a feldolgozás is...
veneno 2008 jan. 12. - 17:03:14
(5/34)
Hát nem tudom. Szerintem az eredeti feldolgozás klasszikussal jobb. Ezt én nagyon mesterkéltnek tartom ( Depardieu-val találkozó kisfiún inkább az látszott, hogy méreg drága fodrászüzletben járt, s nem a nyomornegyedbõl jött. Igaz az arcát összemaszatolták de megasztár nyelvre lefordítva "nem jött át" . Ennél a jelenetnél azt kellett volna éreznem, milyen szörnyû sorsú a gyerek de a drága samponnal kezelt ápolt feje nem tette lehetõvé ezt az érzést.) Bocs, hogy ennyire kiragadtam ezt a jelenetet de a ebben a filmben mindenki majdnem ennyire ápolt, kisimult és tisztán öltözött. Lehetne még ragozni a lényeg viszont, hogy az eredeti feldolgozés sokkal megindítobb és szomorúbb. Meglehet aki csak ezt a változatot látta ezt is érezheti jó filmnek.
*Bátorszív* 2007 jún. 22. - 09:29:40
(4/34)
-~ A romantikus irodalom,-- a német romantikus költészet kivételével, -- mindig is meglehetõsen távol állt Tõlem... Így Victor Hugo sem nyûgözött le igazán soha...; De a 'Nyomorultak' kolosszális regény, ez vitathatatlan; Egy hatalmas, négy'kötetes mûre persze mi más jelzõ illene jobban... !...Természetesen ezen meghatározásom, most a regény belsõ értékeire, gazdagságára, örökérvényûségére, érzelmekkel, és szenvedélyekkel telített letaglózó erejére vonatkozott...;
...És mellesleg, ez az - ugyan már sokadik, filmes feldolgozás is egész jóra sikeredett.; ... ... -~
perry 2007 jún. 16. - 07:55:28 Előzmény Lisa111
(3/34)
Korban kissé távolabb azért ajánlom a Jean Gaben féle Nyomrultak feldolgozást is a téma után kutatóknak
Természetesen ez a feldolgozás is erényekkel dicsekedhet.
Bár , minden tiszteletm Malkovich-é ( Javert ) számomra az alakitása és a könyv alakja nem igazán egyezett.
Lisa111 2007 jún. 11. - 11:04:18
(2/34)
Most szombaton volt az elsõ része, még be lehet kapcsolódni! Szerintem a legjobb feldolgozás, szuper szereplõkkel (kivéve a Mariuszt játszó színészt).....
Ami a szomorú dolog, hogy szinte 0 promocióval adja le az M2, összesen egy ajánlót csíptem el...
kenee 2007 jan. 05. - 16:56:03
(1/34)
Mikor adják már le ezt a filmet???????? Olvastam a könyvet, és naggyon imádom!!!!! Egyik kedvenc könyvem!!! A filmet is láttam már, ezt is, meg még 3 fajtát ezen kívül, és a legjobb eddig ez, légyszi adjátok le!!!!!!!!!!!!!!!!