Téma: Odaát

abisztriczky 2017 jan. 08. - 20:48:33
(7676/7736)
Már a 12. évad is megy.
abisztriczky 2017 jan. 08. - 20:23:12
(7675/7736)
Adja az RTL Klub a 8. évadot, persze most is baromi késõn!
4/10
sawyerx 2016 máj. 14. - 18:01:57 4/10
(7674/7736)
A harmadik szezon egy kicsit kilóg a sorból, legalábbis engem nagyon zavart, hogy a készítõk nem voltak képesek sötétre csinálni a részeket, ez a világosság pedig nem áll jól, néha az éjszakai jelenetek nagyon szarul néztek ki.

A történetre nincs panasz, de sajnos a lények és démonok elkezdtek rászokni a felesleges pofázásra, tét nélküli keménykedésre. Azt sem értem, hogy az elsõ évadban egy démon ki tudott szabni egy több tonnás ajtót, de itt csak dobálni tudják az embereket, meg ököllel verekedni. Az effektek botrányosan csilivili szarok, a színészek agyon vannak sminkelve, Ruby karaktere a leges legrosszabb az Odaát elsõ 3 évadában, fõleg a botrányosan megírt szövegei és hirtelen felbukkanásai. Az is érdekes, hogy az adott lény mindig hagy maga mögött egy teljesen egyértelmû nyomot, itt konkrétan a gyerekrabló alakváltóra gondolok, aki széttaperolja a salakos mancsával a párkányt...

A részek továbbra is ötletesek, de a képi világ nálam sokat levett az élménybõl. Bedobtak több vicces részt, ezek inkább jópofára sikeredtek, az néha zavart, hogy más filmekbõl vagy mesékbõl koppintanak, az Odaátnak eddig az eredetiség volt az egyik erõssége, itt meg grimm-mese meg idõtlen idõkig koppintást kell nézni? A "váratlanul megjelenek és megmentelek"-effekt és a természetfelettivel való ökölvívás kezd nagyon divatba jönni, ennek ellenére továbbra is van tétje és súlya a sorozatnak, halad valami felé. Ha a szar effektektõl, csilivili színészektõl, leamortizált lényektõl, középszintû képi világtól és Rubytól eltekintünk, még úgy ahogy egy 1-2. évadhoz méltó évadot kaptunk.

Ez egy közepes 7/10-es évadra sikerült, nem tudom, mennyire volt befolyással rá az írósztrájk, de szerintem így még talán pozitív, a 16 részen is már látszott az eredetiség hiánya.
4/10
sawyerx 2016 máj. 14. - 17:46:32 4/10
(7673/7736)
Második évad: szintén nagyon jó.

A cliffhangert jól lovagolták meg, sajnos az öreg Winchester hamar eltávozott, pedig nagyon bírtam. Na de nem baj, jöttek az ötletes epizódok, közben az átívelõs szál is kezdett kivilágosodni, a "nagy terv", több kiválasztott, ráadásul a sárgaszemû is stílusosan badass volt. A szörnyek, lények jól meg voltak csinálva, a zenék továbbra is igényesek, a képi világ szintén, a tesók közti dráma még fokozottabb, de egyáltalán nem nyálas, a feszültség fokozódik, látszik, hogy valami felé terelik a készítõk a sztorit.

Az egyik kedvenc részem az évadból a csaj és a farmer, akik minden évben ugyanazon az éjszakán kísértenek az erdei úton, elég nagy csavarral a végén. A másik az alakváltó-bankrabló, imádom a sorozatban, hogy a hatóságok és a kommandósok is bizonyos szinten belekeverednek a természetfelettibe, Henriksen ügynök potenciális fenyegetés a továbbiakban. A démonokról is el lehet hinni, hogy kemény ellenségek, bár Meg keménykedés és pofázása néha már sok, akárcsak Jo és Ellen drámázása. Ash pedig olyan semleges karakter, sokkal többet adhatott volna a sztorihoz, de inkább háttérbe nyomták, aztán a szénégetõbe. Ellenben Bobby több szerephez jutott, többször segít a Winchestereknek, amolyan apa-pótlék. Jut eszembe, a trükkös része is nagyon bejött, ugyan viccesre fogták, de még egészséges szinten. A duplarészes finálé végre feltette az i-re a pontot, kiderült a sárgaszemû terve (vagyis mint késõbb kiderül, tervének egy része), és ugyan õ meghalt, a sok pokolból kiszabadult démon bõven megágyazott a következõ évadnak, akárcsak Dean alkuja.

Ami viszont negatívum, és az elsõ évadban is többször elõfordult: rengetegszer sütik el, hogy Dean vagy Sam a semmibõl megjelenik és megmenti a másikat. Ez a 80-90-es években volt talán menõ, de a 21. században már zs kategória. Azt sem értem, hogy a són miért nem tudnak átugrani a démonok, ha a földre hintenek sót, az mekkora magasságig állít falat elõttük?

Az évad egy erõs 8-as, ebben a szezonban voltak a legötletesebb részek.
4/10
sawyerx 2016 máj. 08. - 18:31:27 4/10
(7672/7736)
Na ezt a sorozatot a 10. évad, pontosan a 200. részéig néztem, pár hete újrakezdtem az elejétõl. Arra tisztán emlékszem, hogy az 5. évad vége teljesen le lett zárva, ám más készítõ sajnos a sorozat kárára továbbvitte...

Na, az elsõ évadról: sötét, hangulatos, akciódús, izgalmas, lebilincselõ, a kedvenc évadom.

Olyan jó hangulata van, olyan fasza képi világa, hogy le is daráltam annak idején nagyon hamar, sõt, a legtöbb rész elég hatásosra sikeredett, tizenegy-két évesen sokszor nagyon paráztam rajt, fõleg a wendigós és bloody mary-s maradt meg a rémálmaim közt.

Sokkal jobb, hogy itt a két tesóra fókuszálnak csak, esetleg még az apjukra, késõbb a többi mellékszereplõ, aztán további fõszereplõk bejövetelével egészen más lett. Csodálom, hogy erre az évadra volt a legkevesebb pénz, ennek ellenére légi felvételek, változatos helyszínek, minõségi rockzenék csendültek fel, ami a most futó részekre már nem igazán jellemzõ, de errõl majd késõbb.

A sztori nem egy bonyolult, de annál jobb, a szörny/heti rész dolog nagyon mûködik, az átívelõ szál ugyan kevésszer jön elõ, de annál hatásosabb, Meg karaktere is nagyon el lett találva, a misztikus oldala is "hihetõ", az epizódkarakterek is nagyon jók, az ügyek szintén. Két baki jut most eszembe: az egyik az, hogy a démonok füstként tudnak mászkálni, ennek ellenére a végén füstoszlop nélkül szálldogálják meg az embereket. A másik a fekete furgonos epizód, ahol a mínuszokban a srácon mindenféle búvárruha nélkül kivontatják az elsüllyedt kocsit. A jelenet onnan kezdõdik, hogy már a partra rakják, de azt a kampót elõbb be kellett volna akasztani, arról nem is beszélve, hogy el volt süllyedve a tütü, nyilván alá kellett volna merülni.

Ja meg az néha fura, hogy az emberek elég különösen reagálnak a tesókra. Például a végén, mikor Sam csak úgy odafut a babakocsis nõhöz, akit látott álmában meghalni, úgymond letámadja, faggatja, közben migrének jönnek rá, ez kívülrõl úgy látszik, mintha egy drogos állat volna, de a nõ teljesen barátságos, egy percet nem "beszélnek", de a végén a nõ még jópofin el is köszön tõle. A másik, amikor visszamennek a régi házukba a néger husi médiumnõvel, elõször beadják a csajnak, hogy szeretnék megnézni a régi házukat, aztán megint visszajönnek, mivel szellemek kísértenek, eltessékelik a famíliát, aztán összekúrják a berendezést. Oké, hogy a természetfelettivel harcoltak, de a csaj szemszögébõl ez körülbelül úgy tûnik, hogy két srác meg egy nagypofájú néger nõ kirizsázzák õket otthonról, aztán leamortizálnak mindent, a csaj pedig simán belemegy. De az évad ettõl eltekintve teljesen rendben van.

9/10
abisztriczky 2016 jan. 23. - 20:25:31
(7671/7736)
Az RTL Klub már adja egy ideje a 7. évadot, de persze baromi késõn! Megint éjfél után kezdik, és 2 részt adnak le egyszerre, úgyhogy bõven hajnali 2 óra után van vége! Nehogy már élõben lehessen nézni...
Rebbeka 2016 jan. 13. - 23:56:52
(7670/7736)
Miert nem lehet, hozzaszolni Magyarul Baloval cimu musorhoz?
Most volt egy Essenbe szakadt Dr. Szilagyi Krisztina Blanka nevu, belgyogyasz rezidenskent dolgozo.
Balo feltette neki a kerdest, mennyit keres, Brutto 4600,-EU es kezhez 2.020,-EUt kap. Balo megkerdezte tole, mennyi a megelhetes?
Rogton elkezdett masrol beszelni es a konkret kerdesre egyaltalan nem valaszolt. En ismerem a nemet megelhetesi arkat, ebbol a penzbol nem tud felre tenni!
Arrol is beszelt a no, hogy Magyarorszagon feltette az egeszseget! Miert ment orvosnak? Abban a szakmaban megvan az esely a fertozodesre, amit egy betegtol kap el. Arra hivatkozott, hogy itthon nincs lehetoseg a kez fertotlenitesere.
Felhaboritonak tartom ezt az uszitast es zsarolast.
Az ilyen jobb is, hogy nem Magyarorszagon kezeli a betegeket, mert ez nem orvos!
Istvánné Havasi 2016 jan. 03. - 00:18:59 Előzmény supernaturallover
(7669/7736)
Abszolút egyetértek veled!!!!
Istvánné Havasi 2016 jan. 02. - 23:21:29 Előzmény Thorstein222
(7668/7736)
De, azt gondolom, ha nem tetszik egy sorozat és nem igazán vagy benne a fandomban akkor elég fölöslegesen töltöd vele az idõdet. Hogy egy példát mondjak: én is elkezdtem nézni a Once Upon a Time sorozatot és az elsõ 2 évadot okésnak éreztem, aztán valahogy számomra érdektelenné vált - és egyszerûen nem néztem tovább! Minek , ott a kikapcsoló gomb, rövid az élet, hogy olyan dolgokkal töltsük, amik nem érdekelnek, nem varázsolnak el igazán!!!!!
Ellenpéldám a "fantasztikus" Fringe /A rejtély/ c.sorozat, aminek mind az 5 évadát becsületesen végignéztem, mert ajánlották - hát közlöm, kár volt érte, számomra nagyon eltért az eredeti iránytól és igazából egy rossz szájízt hagyott bennem az egész. Akkor meg minek?! Tökmindegy, hanyadik évadnál tartasz, ha nem tetszik, nem élvezed, SÜRGÕSEN HAGYD ABBA!
Nem mindegy, hogy a végén rossz szájízzel gondolsz arra, "elvesztegettél" úgymond az életedbõl 5-10 évet egy sorozatra feleslegesen, vagy nézted amig tetszett, élvezted és jó szájízzel, jó emlékekkel térsz át egy másik téged érdeklõ sorozatra! Hisz annyi van. mint a nyû!
Mert ez a sorozat (külföldön már biztosan) nem arról szól, hogy nézem-nézem oszt kritizálom kicsit, hanem egy NAGY CSALÁDRÓL szól, egy nagy, boldog, diszfunkcionális ;) családról: rajongókkal, színészekkel, alkotókkal, karakterekkel együtt...és ha ebben nem vagy benne....akkor tényleg mindegy, nem érted az egésznek a lényegét, az "üzenetét", az örömét, a belsõ poénokat.
Hogy Yodát idézzem kicsit átvariálva: rajongj és élvezd vagy ne tedd, de ne csak próbálgasd és fõleg ne fanyalogj!
Thorstein222 2015 aug. 31. - 12:49:05 Előzmény abisztriczky
(7667/7736)
Nem követem, hogy az RTL mikor adja, fogalmam sincs. Néha mikor pont elkapom, akkor megnézem. De az igaz, hogy nagyon késõn kezdõdött.
abisztriczky 2015 aug. 09. - 20:53:12 Előzmény Thorstein222
(7666/7736)
Nálunk mikor folytatják? Az is jó lenne, ha egy kicsit korábban kezdenék, úgy legkésõbb 23h körül, mint az elején.
Thorstein222 2015 máj. 16. - 23:11:57 Előzmény supernaturallover
(7665/7736)
Azt ugye senki nem gondolja komolyan, hogy végignéztem 10 évadot és nem várom már ki a sztori végét?! (Ami, ha nem az lesz, hogy meghal a két testvér, akkor a legrosszabb sorozat evör). És senki ne mondja nekem, hogy a korábbi évadokhoz képest nem csökkent a sorozat színvonala. Továbbra is érdekel a történet és a végkimenetel, de a 10. évadban kb. 6-8 izgalmas rész volt. Valamint enyhén giccsesnek tartom (bár a komplex történet miatt épphogy belefér), hogy szinte már minden fõszereplõ volt ember, démon, angyal és Sam-ék még szellem is. :D Ezt a végletekig húzást annak tulajdonítom, hogy a sorozat a legnagyobb népszerûségét az elmúlt 2-3 évben érte el és bevételi szempontból hülyék lennének, ha abbahagynák. Még mindig egy jó sorozatnak tartom, de azért volt ez jobb is az 5-6. évad környékén. Na az volt a tetõpont!
supernaturallover 2015 ápr. 30. - 21:55:34 Előzmény Thorstein222
(7664/7736)
Nem nem csak te gondolod így. Sokan kritizálják a sorozatot,hogy miért nem fejezték már be,hogy elhúzzák a történetet. Én is nagy fan vagyok de veled ellentétben én tovabbra is imádomom és örülök,hogy lesz 11. évad és valószínû,hogy 12.is.Bármeddig el tudnám nézni a sorozatot. Szerintem továbbra is renek a történet, kitartok mellette de ha valakinek nem tetszik az ne nézze ennyi.
Lengabor 2015 ápr. 03. - 23:05:17 Előzmény M.Zsolt20
(7663/7736)
Persze, de majd kiderül. Az biztos, hogy most rohamtempóban ismétlik a hatodik évadot. Április 20-ra már el is jutnak a 6x14-es rész megismétléséig.
boom49 2015 márc. 31. - 00:01:11
(7662/7736)
Ja.
Thorstein222 2015 márc. 30. - 23:54:38
(7661/7736)
Csak én gondolom úgy, hogy ezt a sorozatot már be kellett volna fejezni? Szerintem elég erõltetett lett ez az utóbbi 2 évad.
Nagy fan voltam, de a színvonala egyre lejjebb megy. Jó ötlet volt Crowley-t fõszereplõvé avanzsálni, mert õ az egyik legérdekesebb karakter, de lassan már õ is unalmas lesz. Elképzelni se tudom, hova tudják még húzni, csûrni-csavarni a történetet. Más is van így ezzel?
10/10
amalita 2015 márc. 16. - 20:30:55 10/10
(7660/7736)
Feltûnt, hogy Dean valahogy mindig megszívja??? :)
10/10
M.Zsolt20 2015 márc. 15. - 21:53:46 10/10 Előzmény Lengabor
(7659/7736)
Simán beleférne nyárig a 7.évad.
Lengabor 2015 márc. 10. - 00:06:16
(7658/7736)
2015. március 20. péntek, RTL Klub

00:20 Odaát: Az ember, aki túl sokat tudott (évadzáró epizód) (VI. évad 22. rész)

Az évad tehát véget ér, de a vicc ez:
2015. március 22. vasárnap, 03:05: Odaát: A számkivetett (VI. évad 1. rész)
2015. március 23. hétfõ, 02:55: Odaát: Az átváltozás (VI. évad 2. rész)

Vagyis egybõl elkezdik megismételni a hatodik évadot, így a rajongóknak egy ideig várniuk kell a szinkronos hetedik évadra.
boom48 2014 nov. 01. - 10:15:09
(7657/7736)
Éspedig a többlövetû változat.

Tudtam én hogy gránátvetõ! (gázgránátokat lõ ki, nem robbanó fajtát)

NAGYON KÖSZ!