Téma: Odaát

4/10
sawyerx 2016 máj. 08. - 18:31:27 4/10
(7672/7732)
Na ezt a sorozatot a 10. évad, pontosan a 200. részéig néztem, pár hete újrakezdtem az elejétõl. Arra tisztán emlékszem, hogy az 5. évad vége teljesen le lett zárva, ám más készítõ sajnos a sorozat kárára továbbvitte...

Na, az elsõ évadról: sötét, hangulatos, akciódús, izgalmas, lebilincselõ, a kedvenc évadom.

Olyan jó hangulata van, olyan fasza képi világa, hogy le is daráltam annak idején nagyon hamar, sõt, a legtöbb rész elég hatásosra sikeredett, tizenegy-két évesen sokszor nagyon paráztam rajt, fõleg a wendigós és bloody mary-s maradt meg a rémálmaim közt.

Sokkal jobb, hogy itt a két tesóra fókuszálnak csak, esetleg még az apjukra, késõbb a többi mellékszereplõ, aztán további fõszereplõk bejövetelével egészen más lett. Csodálom, hogy erre az évadra volt a legkevesebb pénz, ennek ellenére légi felvételek, változatos helyszínek, minõségi rockzenék csendültek fel, ami a most futó részekre már nem igazán jellemzõ, de errõl majd késõbb.

A sztori nem egy bonyolult, de annál jobb, a szörny/heti rész dolog nagyon mûködik, az átívelõ szál ugyan kevésszer jön elõ, de annál hatásosabb, Meg karaktere is nagyon el lett találva, a misztikus oldala is "hihetõ", az epizódkarakterek is nagyon jók, az ügyek szintén. Két baki jut most eszembe: az egyik az, hogy a démonok füstként tudnak mászkálni, ennek ellenére a végén füstoszlop nélkül szálldogálják meg az embereket. A másik a fekete furgonos epizód, ahol a mínuszokban a srácon mindenféle búvárruha nélkül kivontatják az elsüllyedt kocsit. A jelenet onnan kezdõdik, hogy már a partra rakják, de azt a kampót elõbb be kellett volna akasztani, arról nem is beszélve, hogy el volt süllyedve a tütü, nyilván alá kellett volna merülni.

Ja meg az néha fura, hogy az emberek elég különösen reagálnak a tesókra. Például a végén, mikor Sam csak úgy odafut a babakocsis nõhöz, akit látott álmában meghalni, úgymond letámadja, faggatja, közben migrének jönnek rá, ez kívülrõl úgy látszik, mintha egy drogos állat volna, de a nõ teljesen barátságos, egy percet nem "beszélnek", de a végén a nõ még jópofin el is köszön tõle. A másik, amikor visszamennek a régi házukba a néger husi médiumnõvel, elõször beadják a csajnak, hogy szeretnék megnézni a régi házukat, aztán megint visszajönnek, mivel szellemek kísértenek, eltessékelik a famíliát, aztán összekúrják a berendezést. Oké, hogy a természetfelettivel harcoltak, de a csaj szemszögébõl ez körülbelül úgy tûnik, hogy két srác meg egy nagypofájú néger nõ kirizsázzák õket otthonról, aztán leamortizálnak mindent, a csaj pedig simán belemegy. De az évad ettõl eltekintve teljesen rendben van.

9/10
abisztriczky 2016 jan. 23. - 20:25:31
(7671/7732)
Az RTL Klub már adja egy ideje a 7. évadot, de persze baromi késõn! Megint éjfél után kezdik, és 2 részt adnak le egyszerre, úgyhogy bõven hajnali 2 óra után van vége! Nehogy már élõben lehessen nézni...
Rebbeka 2016 jan. 13. - 23:56:52
(7670/7732)
Miert nem lehet, hozzaszolni Magyarul Baloval cimu musorhoz?
Most volt egy Essenbe szakadt Dr. Szilagyi Krisztina Blanka nevu, belgyogyasz rezidenskent dolgozo.
Balo feltette neki a kerdest, mennyit keres, Brutto 4600,-EU es kezhez 2.020,-EUt kap. Balo megkerdezte tole, mennyi a megelhetes?
Rogton elkezdett masrol beszelni es a konkret kerdesre egyaltalan nem valaszolt. En ismerem a nemet megelhetesi arkat, ebbol a penzbol nem tud felre tenni!
Arrol is beszelt a no, hogy Magyarorszagon feltette az egeszseget! Miert ment orvosnak? Abban a szakmaban megvan az esely a fertozodesre, amit egy betegtol kap el. Arra hivatkozott, hogy itthon nincs lehetoseg a kez fertotlenitesere.
Felhaboritonak tartom ezt az uszitast es zsarolast.
Az ilyen jobb is, hogy nem Magyarorszagon kezeli a betegeket, mert ez nem orvos!
Istvánné Havasi 2016 jan. 03. - 00:18:59 Előzmény supernaturallover
(7669/7732)
Abszolút egyetértek veled!!!!
Istvánné Havasi 2016 jan. 02. - 23:21:29 Előzmény Thorstein222
(7668/7732)
De, azt gondolom, ha nem tetszik egy sorozat és nem igazán vagy benne a fandomban akkor elég fölöslegesen töltöd vele az idõdet. Hogy egy példát mondjak: én is elkezdtem nézni a Once Upon a Time sorozatot és az elsõ 2 évadot okésnak éreztem, aztán valahogy számomra érdektelenné vált - és egyszerûen nem néztem tovább! Minek , ott a kikapcsoló gomb, rövid az élet, hogy olyan dolgokkal töltsük, amik nem érdekelnek, nem varázsolnak el igazán!!!!!
Ellenpéldám a "fantasztikus" Fringe /A rejtély/ c.sorozat, aminek mind az 5 évadát becsületesen végignéztem, mert ajánlották - hát közlöm, kár volt érte, számomra nagyon eltért az eredeti iránytól és igazából egy rossz szájízt hagyott bennem az egész. Akkor meg minek?! Tökmindegy, hanyadik évadnál tartasz, ha nem tetszik, nem élvezed, SÜRGÕSEN HAGYD ABBA!
Nem mindegy, hogy a végén rossz szájízzel gondolsz arra, "elvesztegettél" úgymond az életedbõl 5-10 évet egy sorozatra feleslegesen, vagy nézted amig tetszett, élvezted és jó szájízzel, jó emlékekkel térsz át egy másik téged érdeklõ sorozatra! Hisz annyi van. mint a nyû!
Mert ez a sorozat (külföldön már biztosan) nem arról szól, hogy nézem-nézem oszt kritizálom kicsit, hanem egy NAGY CSALÁDRÓL szól, egy nagy, boldog, diszfunkcionális ;) családról: rajongókkal, színészekkel, alkotókkal, karakterekkel együtt...és ha ebben nem vagy benne....akkor tényleg mindegy, nem érted az egésznek a lényegét, az "üzenetét", az örömét, a belsõ poénokat.
Hogy Yodát idézzem kicsit átvariálva: rajongj és élvezd vagy ne tedd, de ne csak próbálgasd és fõleg ne fanyalogj!
Thorstein222 2015 aug. 31. - 12:49:05 Előzmény abisztriczky
(7667/7732)
Nem követem, hogy az RTL mikor adja, fogalmam sincs. Néha mikor pont elkapom, akkor megnézem. De az igaz, hogy nagyon késõn kezdõdött.
abisztriczky 2015 aug. 09. - 20:53:12 Előzmény Thorstein222
(7666/7732)
Nálunk mikor folytatják? Az is jó lenne, ha egy kicsit korábban kezdenék, úgy legkésõbb 23h körül, mint az elején.
Thorstein222 2015 máj. 16. - 23:11:57 Előzmény supernaturallover
(7665/7732)
Azt ugye senki nem gondolja komolyan, hogy végignéztem 10 évadot és nem várom már ki a sztori végét?! (Ami, ha nem az lesz, hogy meghal a két testvér, akkor a legrosszabb sorozat evör). És senki ne mondja nekem, hogy a korábbi évadokhoz képest nem csökkent a sorozat színvonala. Továbbra is érdekel a történet és a végkimenetel, de a 10. évadban kb. 6-8 izgalmas rész volt. Valamint enyhén giccsesnek tartom (bár a komplex történet miatt épphogy belefér), hogy szinte már minden fõszereplõ volt ember, démon, angyal és Sam-ék még szellem is. :D Ezt a végletekig húzást annak tulajdonítom, hogy a sorozat a legnagyobb népszerûségét az elmúlt 2-3 évben érte el és bevételi szempontból hülyék lennének, ha abbahagynák. Még mindig egy jó sorozatnak tartom, de azért volt ez jobb is az 5-6. évad környékén. Na az volt a tetõpont!
supernaturallover 2015 ápr. 30. - 21:55:34 Előzmény Thorstein222
(7664/7732)
Nem nem csak te gondolod így. Sokan kritizálják a sorozatot,hogy miért nem fejezték már be,hogy elhúzzák a történetet. Én is nagy fan vagyok de veled ellentétben én tovabbra is imádomom és örülök,hogy lesz 11. évad és valószínû,hogy 12.is.Bármeddig el tudnám nézni a sorozatot. Szerintem továbbra is renek a történet, kitartok mellette de ha valakinek nem tetszik az ne nézze ennyi.
Lengabor 2015 ápr. 03. - 23:05:17 Előzmény M.Zsolt20
(7663/7732)
Persze, de majd kiderül. Az biztos, hogy most rohamtempóban ismétlik a hatodik évadot. Április 20-ra már el is jutnak a 6x14-es rész megismétléséig.
boom49 2015 márc. 31. - 00:01:11
(7662/7732)
Ja.
Thorstein222 2015 márc. 30. - 23:54:38
(7661/7732)
Csak én gondolom úgy, hogy ezt a sorozatot már be kellett volna fejezni? Szerintem elég erõltetett lett ez az utóbbi 2 évad.
Nagy fan voltam, de a színvonala egyre lejjebb megy. Jó ötlet volt Crowley-t fõszereplõvé avanzsálni, mert õ az egyik legérdekesebb karakter, de lassan már õ is unalmas lesz. Elképzelni se tudom, hova tudják még húzni, csûrni-csavarni a történetet. Más is van így ezzel?
10/10
amalita 2015 márc. 16. - 20:30:55 10/10
(7660/7732)
Feltûnt, hogy Dean valahogy mindig megszívja??? :)
10/10
M.Zsolt20 2015 márc. 15. - 21:53:46 10/10 Előzmény Lengabor
(7659/7732)
Simán beleférne nyárig a 7.évad.
Lengabor 2015 márc. 10. - 00:06:16
(7658/7732)
2015. március 20. péntek, RTL Klub

00:20 Odaát: Az ember, aki túl sokat tudott (évadzáró epizód) (VI. évad 22. rész)

Az évad tehát véget ér, de a vicc ez:
2015. március 22. vasárnap, 03:05: Odaát: A számkivetett (VI. évad 1. rész)
2015. március 23. hétfõ, 02:55: Odaát: Az átváltozás (VI. évad 2. rész)

Vagyis egybõl elkezdik megismételni a hatodik évadot, így a rajongóknak egy ideig várniuk kell a szinkronos hetedik évadra.
boom48 2014 nov. 01. - 10:15:09
(7657/7732)
Éspedig a többlövetû változat.

Tudtam én hogy gránátvetõ! (gázgránátokat lõ ki, nem robbanó fajtát)

NAGYON KÖSZ!
boom48 2014 aug. 23. - 16:43:03
(7656/7732)
Vki meg tudja mondani ez milyen fegyver?

Folyton ott van a csomitartóban, magamnak csak "gránátvetõ"-nek hívom, de hogy mi a kánya...
boom48 2014 júl. 12. - 17:11:36
(7655/7732)
8. évad:

Oké, elismerem hogy visszaesett a horror-része, és sokkal inkább a fõ történetszálra koncentrálnak ebben az évadban. De hát itt már nyilván menet közben írják a sztorit, és 8 évad az 8 évad, így számtalan történetet/szörnyet kitaláltak már, még karakterek is vannak amiket fel lehet eleveníteni kisebb-nagyobb rendszerességgel, így én nem tudok haragudni azért mert így is tesznek.
Bár legalább zene lenne.
És a forrásanyagot is meglehetõsen össze-vissza, "ahonnan csak tudjuk" alapon kaparták össze.
No persze ez egy újabb afféle mid-series ending, szóval elmegy.

Viszont amiért feltétlen érdemes nézni az az, hogy ez ki***tt IRODALOM. Jó, ez egy sorozat, és alapvetõen szórakoztat - de emellett felvonultat egy nagyon komoly irodalmi eszköztárat, mégpedig úgy hogy többé váljon mint önmaga. Ez nyavajás irodalom, ami megállná a helyét bármely irodalomórán.

Mivel sok a visszatérõ karakter és történet (nem történetszál, odáig nem mennék), így az alkalmi-hírességekbõl kevesebbre lehet számítani, VISZONT cserébe komoly kvalitásokkal rendelkezõ népeket sikerült felbérelni. Nem csak "ah, nem ez volt az abban a sorozatban?" típusú arcok, hanem majdnem címszereplõk! (A képen viszont olyan van aki bár erõteljeset alakít, sehol nem jegyzik. Gondolom kaszkadõr, de...)

Kedvenc rész: több nagyon erõs rész van az évadban, kezdve az évadnyitóval, ***SPOILER PÓTOLVA***vagy ott van amelyikben Benny meghal (hû, micsoda spoiler!). ***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***A kedvenc részem viszont a legtöbb felhozható indok alapján a LARP-os 11. rész.

Egyetlen probléma: Belorussziából hogy sikerült a bunkert átvinni az USA-ba AZ EGÉSZ HEGYOLDALLAL EGYÜTT?
Ja, és az évad vége annyira anti-klimax :(

***SPOILER PÓTOLVA***PS: a "gránátvetõ" még mindig megvan, és még mindig nem lett használva - pedig a gólemes rész tökéletes alkalmat kínált! De legalább azon szakadtam mikor ott egy fickó szólítja le Deant. Igen, úgy!***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***
boom48 2014 júl. 02. - 21:05:34
(7654/7732)
No, megvan a "leviatános" évad.

A sorozat messze nem fulladt még ki, hiszen a történetek hozzák a színvonalat.
Viszont megértem aki mégis így érzi, végülis ez már a 7. évad, és ennyi után már tényleg úgy érzed "ez csak egy végtelen, hömpölygõ sz*rfolyam". Viszont én pont ezt az érzést kerestem már nagyon régóta az utóbbi 10-15 év horrorjaiban. Nem a belezést, mert az unalmas, és nem is a hûdecsavaros történetet, mert nem azért nézek horrort, és nem is a jujjmegijesztett elõugrik a sarok mögül marhaságokat mert arra nem lehet építeni egy filmet. Ja, és nem is valami depizésben akarok résztvenni. Horronál azt akarom látni hogy rohad a világ, bárhogy küzdesz ellene - ÁM ugyanakkor azt is látni akarom hogy "a hõs gyõz", még akkor is ha a "hõs" a "szörny".

Sajna itt a másik ami miatt nem kicsit úgy érzheti vki hogy a sorozat "kifújt", hogy most a "fõellenség" nem valaki, hanem a Nagy Gonosz Vállalat. A Nagy Gonosz Vállalatnál meg hiába ölöd meg a Zelnököt, rögtön elõlép az alelnök, és minden megy tovább a régiben.
Plusz ugye a koncepció szerint a leviatánok "a szörnyeteg amit még senki nem látott", így nem lehet eljátszani hogy a második részben elõtúrja a Könyvtáros a legyõzésük módját, és csak azon kell trükközni hogy eljussak a Végzet Tornyának Legfölsõ Szintéjenk Legbelsõ Kamrájába ahol a Sárkányvérben Kovácsolt Karddal felhentelem a varázsló kártyapakliját...
Emiatt kb. "visszaestünk" az 1. évadra, ahol jönnek random szörnyek csak úgy.

Kedvenc részem legyen mondjuk a 7. rész, viszont emellett megemlítenék pár színészt: a Garthot játszó csávót azóta imádom mióta elõször láttam a Cool túrában. Õ a tökéletes Anti-Brad Pitt.
A másik az új Meg. Igen, Meg még mindig "él". Ezúttal egy kicsi, pufi testben - viszont illetõ játéka engem meggyõzött.
Ja, és grat az Eurékás csajnak a 20. részben a saját babához!
És ha már "elfelejtett színészek", hát a mellékelt képen látható a Sátán eredeti arca!
De akkor már legyen egy legjobb jelenet is: a Szerzõdés Megvitatása az utolsó részben. Zseniális, földönfetrengõs.

PS: Ebben az évadban sajna nem láttunk bele a csomagtartóba. Az biztos, hogy az elõzõ évadban még megvolt a gránátvetõ, amit eddig biztos nem használtak. Kihasználatlan lehetõség ha engem kérdeztek.
10/10
duckshoot 2014 jún. 29. - 11:19:57 10/10
(7653/7732)
Olyan mintha a 9. évadnak a 22. része lenne a finálé. Így nem is olyan lehengerlõ a 23 vége. De elég szép fordulatot tettek azért bele, hogy üssön :)
Elintézték, hogy könnyen folytatható legyen a sztori és újfent várják a fanok mi lesz ezek után. Ezt most én sem bánom.