9/10
gaborlmolnar 2007 nov. 20. - 14:53:01 9/10
(7/67)
Ez egy egészen kiváló film, majdnem hibátlan. Tképpen csak egyetlen kérdõjel: a náci hölggyel töltött idõszak fényében (a fõpincér, az ellenállók, a lágerekbe szállítottak sorsa) lehet a fõhõs "ártatlan kisember"? vagy annyira buta lenne, hogy nem látja mi zajlik körülette? Hiszen, nyilvánvalóan nem lehet nem látni, hogy mi zajlik körülötte.

Ez a vonal a "Franciska vasárnapjai" c. filmet idézte fel bennem, ahol ez volt az egész film alapkérdése (amit az a film szerintem iszonyatosan hiteltelenül válaszolt meg). Érdekes, hogy abban a filmben játszott J. Menzel és Szabó I is ...
Karthauzi 2007 nov. 05. - 09:58:35
(6/67)
Érdekes volt a történelmi visszapillantás Cseh szemszögbõl. Egyszerûen nem tudtam úgy nézni a filmet, hogy ne folyton arra gondoljak, hogy a pincér srác valahol egyértelmûen a cseh nemzetet „jelképezi” egyfajta kissé önironikus allegóriaként…

Cseh szemszögbõl a csehek „pincérek” voltak az Országban, de megjelenik a cseh ön-látásmód, hogy azért milyen ügyesek voltak …:) Aztán a háborúban rossz házasságra léptek, utána szenvedtek a kommunizmus alatt, de most itt a lehetõség egy új, tiszta kezdésre…

Szóval egy újabb Svejk sztori az ügyes cseh "kisember" sztorija, csak most a II. vh-ban…

Végig arra gondoltam, hogy mennyivel egészségesebb a Cseh nép lelke, mint a magyaroké, és még van is aki elmondja ezt az egészet… Sõt más népek még meg is nézik.
loopie 2007 okt. 30. - 01:22:06
(5/67)
egyetértek. a sok háliwúdi rózsaszín köd, hámozott lufi után végre ismét érték a mozivásznokon.
plug&play 2007 okt. 27. - 22:32:23
(4/67)
Mostanában láttam néhány ultra vacak mozit. Azonban a legkedvesebb, legszerethetõbb, legremekebb alkotás ez a film volt! Egy remekmû! Átgondolt dramaturgia, csodás színészi teljesítmény. Persze ez sem jön magától, kellett hozzá Hrabal...Gratulálok mindnekienk, akinek köze volt ehhez az alkotáshoz! Még és még és még megnézném!
akosd 2007 szept. 13. - 12:43:00
(3/67)
Ahol nevetni kell, ott nevettet, ahol komoly dologról van szó, ott elgondolkodtat. Kítûnõ szereplõk (élén a mi büszkeségünkkel: Szabó Istvánnal), nagyszerû rendezés. Egyszóval mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg az európai filmek egy újabb gyöngyszemét.
Dius 2007 szept. 09. - 22:36:11
(2/67)
Megnevettetõ, humoros, ámde keserédes és életszagú, gondolatébresztõ...mindent megaptam, amit csak várhattam a filmtõl.
Mindenkiknek ajánlom - nézzétek meg!

Most már jöhet a könyv! :)
9/10
kalad 2007 szept. 04. - 22:33:48 9/10
(1/67)
A moziünnep alatt, premier elõtt, teltházas elõadással sikerült megnéznem Menzel mester legújabb filmjét. Nekem nagyon tetszett ez a keserédes (vagy édesbús?:-)) történet, külön öröm volt látni Marian Labudát, akit annyira megkedvelhettünk az Én kis falum címû filmben, Pavel úr szerepében. Kellemes 120 perc, minden pillanatát élvezi az ember, hozza azt az érzést, ami minden Menzel filmre érvényes: olyan jó nézni! Remélem nem kell megint évtizedet várni egy újabb Jiri Menzel filmre, ráadásul van még Hrabal regény, bátran hozzálehet kezdeni, mi nagyon várjuk....