Téma: Oldboy

crapgame 2013 jan. 16. - 02:01:43
(143/223)
Pénzért.
Nehogy már egy kívülálló ötlete ne hozzon pénzt! Ez elfogadhatatlan!
crapgame 2013 jan. 15. - 02:19:42
(142/223)
Ja, és ha tényleg lesz remake azt biztosan kihagyom. Idáig az összes remake egy nagy kalap sz*r lett(az eredetihez képest). (a kísérlet, taxi, emlékmás,stb.)
És ki játszaná a fõszerepet? Eston kuccser vagy edem szedler? Ha valóban Spielberg készíti, akkor már tudom is mirõl fog szólni. Aljas náci összeesküvõk Dél-amerikából, elrabolnak egy rendkívül fontos embert aki a közel-keleti békért dolgozik éjjel nappal...
crapgame 2013 jan. 15. - 02:09:11
(141/223)
Olvasva itt a kommenteket, rá kellett jönnöm, hogy a magyar társadalmat két részre lehe osztani. Az egyik a hollywoodi csecsen nevelkedett, beszáradt esztéták gyülekezete, akiknek a B-kategóriás filmek jelentik a mindenséget, a másik részleg viszont képes volt a fejlõdésre, és olyan dolgokat is észrevesznek amelyek eltérnek az "átlagos" médiában sugárzott tömegfilmektõl.
Aki az utóbbi kategóriába tartozik az nézze meg, aki meg nem, az ne tegye, és nem marad le a következõ CSI-ról meg a dr. csontról.

Egyébként nem értem mi köze Tarantinonak ehhez. Legfeljebb annyi, hogy tetszett neki is a film, és sajnálja, hogy Õ ilyet nem tud kreálni. Brutális a film? Mihez képest? A Babe2-nél biztos brutkósabb, de egy átlag Q.T. szerintem sokkal hentelõsebb. (kill bill, kutyaszorítóban, alkonyattól pirkadatig, becstelen b., stb.)
inujásákágume21 2012 nov. 12. - 23:40:37
(140/223)
film miatt írtam,nem személyeskedésként..
10/10
seemur 2012 nov. 12. - 23:26:19 10/10
(139/223)
Köszi.
inujásákágume21 2012 nov. 12. - 23:17:33
(138/223)
remélem nem sokáig él még..
10/10
seemur 2012 nov. 12. - 23:01:45 10/10 Előzmény inujásákágume21
(137/223)
köszönet a topik életben tartásáért:)
inujásákágume21 2012 nov. 12. - 19:53:37
(136/223)
Véleményem szerint aki ezt thrillernek meri nevezni vagy filmnek annak valami komoly baja van,szeretem a thrillereket még egyszer mondom a THRILLEREKET,de ez mi!?!?! könyörgöm mi ez?? majdnem 9-es átlag?...egyszerûen nincs benne egy ép jelenet egy normális gondolat vagy mondat,mindenhol csak összevisszaság,barátaimmal néztük,mert,hogy jó thriller...ennyi r*hadt beteg rendezõt ami a világon van nem hiszem el komoylan,azt a mûvészlelkû édesanyjukat az ilyen õrült bolondoknak,ennél még egy Asylum film is jobb,hát kapartuk a falat amíg néztük(nem bírtuk végig nézni)8.7???? 10/0!!!!..nem ajánlom ép elméjûeknek!
Swarm1 2012 nov. 05. - 15:34:47 Előzmény Tsepy
(134/223)
Hát hogyne, ugyanúgy ahogy mindenki tudta, hogy Bruce Willis végig halott, meg Jigsaw fekszik végig a földön. No mindegy.

SPOILER LEHET! Motiválatlan? Aki ennyire messze elmegy azért, hogy bosszút álljon az szerinted normális? Kicsit sem feltûnõ, hogy a fazon belebetegedett abba, hogy revansot vegyen? Ez nem a motivációról szól, hanem arról, hogy egy embert mennyire elvakít és megõrít a bosszú. Mellesleg Dae-su bûne nem "csak" egy pletyka volt. Ha nem tûnt volna fel abba a pletykába halt bele Woo-jin testvére. Innentõl azért beszélhetünk motivációról is, ha annyira az kell.

Nem akarlak meggyõzni, neked nem jött be annyira, ez van, de azért a véleményemet nem tartom magamban :)
10/10
seemur 2012 nov. 04. - 12:10:30 10/10
(133/223)
Szia, szerintem érdemes többször megnézni (bár még én is csak egyszer láttam, de tervezem újranézni).
Már csak azért is, mert úgy emlékszek nem tetszett anno nekem se úgy, mint vártam (nem is értem mi ez a 10 csillag tõlem:)). A Bosszú triológia másik 2 részét viszont 2x láttam és mondhatom, hogy sokkal jobban tetszettek másodjára. Sõt a Bosszú asszonya nem is tetszett elsõ nézésre, másodjára meg nagyon, mert már jobban átláttam.
Röviden ennyit a film védelmérõl.
5/10
Tsepy 2012 nov. 04. - 01:21:26 5/10
(132/223)
Nos, a "megdöbbentõ csavaros végkifejletrõl" csak annyit, hogy a 60. percben rájöttem, hogy ki is az a csaj, akivel kavar.

*SPOILER*
A testvér bosszúja tökéletesen motiválatlan. Értem én, hogy szerette a húgát, de Oh Dae-soo felelõsségét nem igazán értem az ügyben. Pletykát terjesztett gimis korában, ráadásul alappal - jaj, ne már! Ez volt az a rohadt nagy bûne? Ennyi erõvel kivétel nélkül mindenkit le lehetne mészárolni ezen a bolygón, aki gimis korában egyszer is szemét volt valakivel.
*SPOILER*

Úgy ültem le, hogy megnézek egy 9-10 pontos filmet. Ehhez képest jelenleg 5-6 pont körül mozog az értéke nálam.

Valaki esetleg fel tudna hozni bármit a film védelmében? Lehet, hogy valamit nem értettem meg - mert jelenleg totál nem értem, hogy mitõl lett ez akkora kultfilm. :(
10/10
seemur 2012 okt. 17. - 08:01:58 10/10 Előzmény zotya94
(131/223)
Pont az volt a bosszú, amit a spoileredben írtál:)
meszibz 2012 okt. 14. - 14:59:45
(130/223)
Zotya!

Az arc nem azért lesz öngyilkos, mert a másik kivágta a nyelvét... Látom, nem értetted...
zotya94 2012 aug. 27. - 22:06:42
(129/223)
Megnéztem , végül is nem volt rossz , bár én alapvetõen nem bosszúfilmnek mondanám tekintve , hogy itt nem is igazán a bosszú kapja az igazi hangsúlyt hanem a szereplõk szemszögépõl saját magunk megismerése , európaiak számára néha kicsit érthetetlen lehet , itt utalnék a nyelvkivágásos jelenetre , aminek hatására is! lelövi majd magát a másik arc. Amúgy jó a film az elején még ugye nem unatkozunk aztán megint kíváncsisággal tölt el , hogy lesz vele megint a világban aztán lesz egy kis bunyó , utána kapunk szerelmi szálat !SPOILER! a saját lányával !SPOILER! , és ekkor még a bosszú kiteljesedéséhez szükséges kutatást , ami majd alábbhagy és önmegismerésbe csap át , ahol majd következnek a visszatérõ szereplõk mint mini epizódok utána pedig a visszaemlékezések még egy kis színt adnak a filmnek azok elég jók voltak.

Összegzésképp 8-9 közé raknám pontban hát százas skálán 88-90.
10/10
hulk84 2012 máj. 20. - 22:51:29 10/10
(128/223)
Ez az egyik kedvenc filmem. Azt azért el kell ismerni, hogy a nézõket erõsen megosztó mûrõl van szó :)
2/10
utolsó magyar 2012 máj. 05. - 13:51:51 2/10 Előzmény stomachh
(127/223)
Üdv! Ez egy katasztrófa!!! Ennyire semmitmondó keleti, csak erõszakról szóló sz@rságot régen láttam.
4/10
hunyi69 2012 ápr. 07. - 07:16:39 4/10
(126/223)
Véleményem szerint ez egy mûvészköntösbe bújtatott film, ami önmagában hordozza a keleti filmekre sokszor jellemzõ gyermetegséget, illetve a nyugati „filmkultúrában” egyre inkább elõre törõ aberrációt, elmebajt. Annak ajánlom, aki nem tud mit kezdeni a szabadidejével.
3. MO. oldboy találkozó 2012 márc. 07. - 14:26:40
(125/223)
Számomra ez a film jelenti a filmmûvészet egyik csúcsát! Ez a film katarktikusan bombasztikus Megrázóan brutális és brutálisan megrázó! (rosszabb esetben kispolgári prûdiával átitatot Tudjátok bizonyos dolgokról (háború, éhínség, gyûlölet stb...) nem lehet virágosmezõs, fátyolos-mosolygós, popcornmajszolóbarát elõadásmóddal beszélni, ahogy az õsi emberi szemet-szemért vagy vérbosszú elvet mozgató érzelmek ábrázolása sem leányregényekbe való (persze szokták ezeket "profitbarátabb" módon is eladni). Talán baj, hogy képi nyelvezetével, történetével ezt durván fogalmazza meg a film? A bosszú megnyilvánulása csak úgy sütött! Meg aztán ember tudattalanjának elemzése és hatásos, elmélyült és kidolgozott taglalása. Azért a sok vér, mert ez a veszély-félelem-vér-halál komplxum az emberi psziché örök velejárója. Ez a film nem koreai fsszopók tömegkultúrájának terméke, hanem a magaskultúra (mû)remeke, mûvészi alkotása!Talán a film egyetlen baja, hogy néhol túlontúl szadista, ráadásul fölöslegesen. Ezt tudjuk csak be az alkotók perverz zsenialitásának. Szóval gyerekek,ez nagyonde-hûde-ûbertottálbruttál-hárdkóór!!! Ez odaszögelt a monitor elé,de rendesen. Ahogy Bödõcs mondaná: "Horzsol!" . Akárhányszor megnézem,mindig padlót fogok......
Remélem, valamelyik oldboy találkozón átszellemülhetek egy ennél még magasabb röptû eszmecsere folytán, és a kutyátok lehetek!
SouthBronx 2012 febr. 18. - 21:24:16
(124/223)
Hamarosan jön az amerikai remake Spike Lee rendezésében, Josh Brolin lesz a fõszereplõ, érdekes lesz...