Téma: Oldboy

10/10
monyka 2010 jan. 28. - 22:39:22 10/10
(103/223)
Elsõre talán kissé nehezen emészthetõ, pláne ha valaki nincs hozzászokva az olyan brutális jelenetekhez,mint amik az Oldboyban vannak. De ez kell, végülis ez nem esti mese. :) Magával ragadja az embert, én például mikor elõször láttam, a stáblista végéig ültem a tv elõtt és néztem magam elé. A zenéje pedig egy külön kiemelendõ érték benne, mert zseniális. Az egész film zseniális úgy ahogy van.
örök kedvenc
10/10
10/10
Jason Becker 2009 nov. 10. - 22:50:37 10/10
(102/223)
Ez egy nagyon komoly film! Én pl. megnéztem párszor és most is megnézném, ha nem ilyen késõn adnák. Nálam 10/10!
9/10
Singaporeflash 2009 nov. 07. - 14:52:38 9/10
(101/223)
Nagyon jo film, de nagyon brutalis es meredek is egyuttal - megis megrendito. Nemcsak az eroszakos jelenetekre gondolok, hanem a temara is, az egesz tortenetre. A foszereplo egyszeruen hihetetlenul jo. Minden szereplo jo. A rendezes WOW! Muveszi es groteszk atmoszfera. Elfelejteni ezt a filmet nem lehet. Csak azert adnek ra 9/10-et, mert nekem tul brutal volt helyenkent, de ez nem von le az ertekebol, csak egyeni lelki beallitottsag. Batran ajanlom nindenkinek, aki szereti az ujszerut es nincs erzekeny kiscica-lelke:-) Izgulni fogtok...
9/10
lotto 2009 szept. 16. - 20:41:35 9/10
(100/223)
Tudott új témát ,új feelinget hozni ez a film.!

Nagyon bejött, érdemes megnézni: Ezt én csak akkor mondom, HA tényleg érdemes..!
10/10
Betonkeverõ Ödön 2009 júl. 28. - 08:07:55 10/10
(99/223)
Hát rajtad kívül kb. mindenki...

Azért az ilyen kijelentésekkel, hogy a "a rendezés, a forgatókönyv pocsék" kicsit óvatosabban bánnék...
10/10
artnouveau 2009 jún. 07. - 22:06:44 10/10
(98/223)
elképesztõ pszichothriller, szóhoz se jutok.
10/10
esztokam 2009 jún. 07. - 19:37:16 10/10
(97/223)
Brutális, mégis zseniális alkotás! általában nem vagyok oda az ilyen filmekért, de Park Chan Wook alkotásait mindenképp megéri megnézni!
madcows 2009 máj. 17. - 00:20:10
(96/223)
kivalo tema, kivalo kivitelezes, a kalapaccsal a tomeg ellen verekedes pedig ott van minden idok legjobb csatajelenetei kozt szerintem
10/10
Bakkerbela 2009 ápr. 09. - 10:56:07 10/10
(95/223)
Nem a kivitelezes a lenyeg, nyelvkivagas ide vagy oda...hanem az a rettentoen patent kovetkezetesseg amivel a film operal oda-bissza...minden szar mindennel osszefugg, kegyetlen jol ki van talalva a film, latszik ,hogy nem europai eszjaras...es persze nem mellekes az sem ahogy a a foszereplo nyomja...eleg nyomaszto es nehez film....ha valakire ez nincs hatassal az teljes lelki kasztralt! irany a mozi, nem banja meg senki ez fix!
kerekgyar 2009 márc. 10. - 04:58:27
(94/223)
Hozzá vagyok szokva a kemény filmekhez, nem nagyon tudnak meghatni. Eddig a "Ben X" volt az amelyiknek sikerült felkavarnia, de most itt van ezüst érmesként ez a mû. Egy szóval tudnám jellemezni benyomásom a film végén: brutális - nem a szó "véres" értelmében és mindezt komor hangon...
claudenima 2009 márc. 02. - 15:21:04
(93/223)
Az egyik legjobb filmnek tartom,most néztem meg kb5xör.Sok ázsiai filmet nézek és szeretem a hangulatukat.Itt mindig van idõ mindenre,sokkal elmélyültebbek ezek a filmek és a benne szereplõ karakterek mint amihez a nyugati filmipar szoktatott minket.Az Oldboy különösen aprólékosan mutatja be nekünk Oh-dae soo személyét aki 15 év alatt szerintem óriásit változik,hiszen õ is ugy gondolja,hogy átlagos életet élt....de aztán kiderül ,hogy az életrajza egyben a bûnlajstroma is.Csak egyszerüen nézzétek a filmet és idövel látni is fogjátok.
offtopic
delamico 2009 febr. 02. - 08:40:56 Előzmény katatu
(92/223)
Na igen, nekem is feljött a gyomrom tõle, de ettõl még passzolt dramaturgiailag...Dolgoztál mûtõben...azta...én azt nem bírnám...
9/10
katatu 2009 febr. 01. - 00:12:49 9/10 Előzmény delamico
(91/223)
SPOILER - az az érdekes, hogy ez a nyelvkivágós rész, még csak nem is volt annyira teljességgel a szemünk elé tárva, úgy értem, biztos hogy láttam már ennél sokkal durvábban ábrázolt ilyesfajta jelenetet is életemben, de ennek ellenére is azt tudom mondani, hogy még soha, de soha nem éreztem eddig ilyen láttán gyomorforgást... ahogy kibuggyant a nyelv a szájából, az volt életemben az elsõ, amitõl tényleg feljött a gyomrom és majdnem hánytam, pedig abszolút bírom az ilyen dolgok látványát filmekben (meg az életben is - mûtõben is dolgoztam)
offtopic
delamico 2009 jan. 26. - 08:56:18 Előzmény perry
(90/223)
Igen, és minednkié annyi, amennyit elhisz. Pont itt van a baj.
perry 2009 jan. 24. - 21:26:01
(89/223)
A médiából annyi a tiéd amennyit elhiszel.
offtopic
delamico 2009 jan. 24. - 21:14:02
(88/223)
Nem a jövõmrõl vagy a politikati helyzetrõl, hanem a médiáról beszéltem, és félreértés ne essék, nem áll szándékomban szappan opera jövõt alkotni magamnak.
offtopic
perry 2009 jan. 24. - 20:59:36
(87/223)
Igen, láttam és sajnos itt is tartottak ilyen körülmények között romániai magyar munkaerõt, akinek ki se fizették a bérét és el zavarták.
Persze ez nem válasz arra , hogy miképpen manipulál a média,miképpen a politikus és ki az aki a végén nevet.
Saját olvasatomban két dolgot tehet az ember, az egyik, hogy hallatja hangját különféle fórumokon, tevékenyen részt vesz vagy vállal segély és ember mentõ szervezetekben.
A másik lehetõség a szokásos mentalitás amíg nekem nem fáj addig történhet bármi.
Gondolom ezek mentén még rengeteg árnyalat mûködhet.
Magam azon kevesek közé tartozom akik élvezetet lelnek a munkájukban, és tisztességesen megélek belõle.
Tény , hogy nem fog " belém esik a milliárdos fõnök " szerencsém lenni de ez nem is életcélom.
Úgy gondolom a harc mentalitás kérdése, a talpra állás pedig kötelességünk.
Te mint fiatal pedig nem adhatod fel könnyen a jövõbe vetett hitedet.
offtopic
delamico 2009 jan. 24. - 18:35:36 Előzmény perry
(86/223)
Igen, de kapcsoltál már be olyan Híradót, amiben éppen a Paradicsomot, de minimum a kechupot mutogatták? Mert én még sosem láttam hírként közölni azt, hogy WZ kiment Spanyolországba dolgozni és remek állást kapott, megfelelõ fizetése van, jól boldogul, de szeretne hazajönni letelepedni majd, csak azt, hogy kimentünk négyen Spanyolországba, a szemét spanyolok nem adtak munkát, aztán egy illegális termelõtelepen rabszolgakörülmények között dolgoztunk éhbérért (már meg nem mondom, melyik mûsorban volt ez). Mert ennek van hatása az emberekre, ha a rosszat mutatják az befogja az ember száját, õ meg örül a fejének, hogy milyen jó neki, mert õt még nem zsákmányolták ki külföldön/rabolták el/késelték meg turistaként/stb. Amit pozitívumként kapsz vissza, az szórakoztatóipar: Csacsak angyal (már ha ez valakit szórakoztat és pozitív..), Rómeo és Júlia, Leonardo DiCaprio, Sas-kabaré, Bolondok aranya, satöbbi. A valóságból, ami megtörténik, csak negatívumot kapsz. És természetesen igaz, nem kizárt, hogy amit pozitívat látok, velem is megtörténik: elmegyek szobalánynak és belém esik a milliárdos fõnök, akihez még vonzódom is...10 millióból egyszer.
8/10
Sadenal 2009 jan. 24. - 09:44:06 8/10
(85/223)
Érdekes film. A bosszú megnyilvánulása csak úgy sütött...A látványos verekedõ jelenetek, a zene, a szereplõk mind összhangban vannak. Kicsit mégis számomra bonyolult volt, de elolvastam a 115 hozzászólást és úgy-ahogy megértettem. Azért voltak durva beszólások..

SPOLIER

Mint amikor Mi-do-ra rámegy az a sok õrült és azt mondja Oh Dae-soo, hogy levágja a kezét és erre mondja, hogy akkor mért nem a nyelvem kéne? Na az durva volt...

Vagy amikor ugyanennek a tagnak mondja Mi-do, hogy a kezedet már kidobtuk, mert rohadni kezdett...

Nekem a leglátványosabb jelenet, mikor verekszik azzal a sok emberrel azt úgy megveri õket, mint a sz**t! :D
9/10
Bartuc 2009 jan. 24. - 08:22:39 9/10
(84/223)
Volt szerencsém tegnap belenézni az m1-en. Hát... a szinkron valami borzalmas. Sokat levon a film élvezeti értékébõl. Aki teheti eredeti nyelven nézze.