Téma: Oldboy

Asys 2008 jan. 02. - 19:27:43
(23/223)
Azt ,,mondjátok",hogy ez kemény,durva,ázsiai film?Akkor nézzétek meg az Ichi,a killer-t,Takashi Miike-tól!Trailere látható a videobombon és a youtube-on...Na,az kegyetlen!
Egyébként nekem ez az ázsiai(japán,kínai,d-koreai,stb.) filmdömping nem jön be,egyáltalán!Vannak jó filmjeik,de a többség nagyon elborult;a horrorjaik meg egy idõ után unalmasak!A franciák készítik a legjobb filmeket...(Akcióban,humorban,stb.;bár ez csak az én véleményem!)
8/10
erdling 2008 jan. 02. - 19:19:34 8/10
(22/223)
kíváncsi lettem a filmre az alábbi nagy halom szélsõséges vélemény miatt. úgyhogy jól megnézem ma éjjel
8/10
zee944 2008 jan. 02. - 19:00:18 8/10
(21/223)
Kissé csõlátó vagy, de ezt betudjuk a korodnak. Kétlem, hogy azért akadtak ki rajta sokan, mert nem értették meg.
10/10
torh 2008 jan. 02. - 18:43:04 10/10
(20/223)
Nem olvastam elõzményt,csak ezt az oldalt, így ha már szerepelt,akkor sorry.
Szerintem is jó film, de elfogadom, ha valakinek nem tetszik. Mellesleg ez a film egy trilógia része. És azért olyan amilyen, mert a trilógiát Bosszú-Trilógiának hívják. Akinek tetszett(tetszeni fog) ez a film, annak ajánlom a másik kettõt is. Jó szórakozást a filmhez!
lilli_ 2008 jan. 02. - 18:00:10
(19/223)
és amugy már nagyon sokszor láttam ezt a filmet de ma is meg fogom nézni mert anniyra jó hogy bármikor végig tudom nézni
lilli_ 2008 jan. 02. - 17:53:18
(18/223)
Hát ez írtó szánalmas tényleg ez Margyarország!
leoltotok egy filmet mert nem bírjátok megérteni...
ez a világ eggyik legjobb filmje és elég szánalmas hogy nem bírjátokmegérteni mirõl szól...
8/10
zee944 2008 jan. 02. - 13:26:01 8/10 Előzmény kamisama
(17/223)
Ez egy brutális film. Megértem, ha valaki kiakad tõle, és utálja.

Amikor én néztem, nekem pont egy ilyen penetráns film kellett, ami kizökkent egy kicsit a szokvány-posvány filmekbõl. Ez megtette. Én nem bánnám, ha még egy rakás ilyen film lenne, legalább a tömegcuccok mellett lehetne valami zsigerit is nézni, ha éppen azt akar az ember.
burgerzs 2008 jan. 02. - 13:16:24 Előzmény kamisama
(16/223)
Szerintem nem rossz film, mondjuk elég beteg az európai izlésnek...

*********SPOILER******

Azért vágja ki a nyelvét, mert annak köszönhetõen került ekkora bajba. Nem fogta be a száját. És így akarja megkímélni a lányát... Vagy ez túl nyilvánvaló válasz?:)
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 02. - 05:52:18 8/10
(15/223)
Kezdetben csupán a részleteket jól bemutató, egyszerû bosszútörténetnek hat, hogy aztán a film vége felé valami sokkal szövevényesebb, és jóval több mondanivalóval rendelkezõ alkotás kerekedjen ki az eseményekbõl. A film legnagyobb pozitívuma a látványban keresendõ. A rendezés nagyon jó, a vágás és az operatõri munka pedig mesteri elegyet alkotnak, általuk válik a film többé. Néhány helyen a puszta látvánnyal rengeteget mesélnek az alkotók, tökéletes kifejezõ eszközöket találva a mondanivaló közlésére.A számomra teljesen ismertlen színészek szintén remekelnek. Mint mondtam a sztori a részleteivel hódít, pl. rég láttam már ilyen egyedi jellemvonásokkal rendelkezõ fõhõskaraktert. A brutalitást én is kissé nehezen bírtam, néhol azonban csak felfogás kérdése az egész, mert könnyen felfedezhetõ a filmben a fekete humor is. Ez a film egyetlen baja, hogy néhol túlontúl szadista, ráadásul fölöslegesen. Ezt tudjuk csak be az alkotók perverz zsenialitásának. Azért, mert ezáltal szintén közölni akarnak valami mondanivalót, az már más kérdés, hogy ezt ki hogy kezeli. Nos igen, a kezelhetõség. Nehezen nézhetõ film az Oldboy. Elsõre talán inkább riasztó, mint vonzó a nézõk számára. De ha a megkedveléshez az kell, szerintem érdemes bírkózni vele egy csöppet. Aki ezt teszi, maradandó filmélményben lehet része. 85%
mpy 2007 dec. 31. - 20:36:14
(14/223)
istenem....
azt hittem bennem van a hiba, hogy nem tudom értékelni ezt a filmet. Megnyugtató, hogy másból is hasonló érzéseket vált ki.
kamisama 2007 dec. 30. - 23:28:33
(13/223)
Ennél marhább elmebetegebb filmet már rég nem láttam. Semmi értelme az egésznek, egy eszeveszett õrültség az egész. Tele brutalitással és vérrel.

***SPOILER***

Kivágja a saját nyelvét, minek? Miiineeek? Nemértem. A végét már áttekertem annyira szar volt. Nem ajánlom senkinek, még unalomûzésre sem. Dél-Kóreai rakás szar! Õrület. Hihetetlen...hagyjuk...rohadt életbe.
kevinspéci 2007 dec. 04. - 10:23:52
(12/223)
Aszittem, az "A fûrész"-ben látott elmebetegnél kegyetlenebb embert már nem tudnak kiötölni a forgatókönyvírók.

Tévedtem...

Nagyon teccett a film. Lehet és kell rajta közben meg utána elmélkedni, hogy a nézõ összerakja a darabokat.

Ha valaki nekem ezentúl keresztbe tesz, akkor mindenképp ehhez a "céghez" fogok fordulni büntetés okán. :)
kocamama 2007 nov. 24. - 20:25:32
(11/223)
Tetszik a hivatkozásod Tarkovszkijra és Bergmanra. Jó ízlésed lehet. Vigyázz mert õk tükröt tartanak eléd.
dingac 2007 nov. 18. - 00:33:46
(10/223)
Lehet azért, mert már túl régóta vártam arra, hogy láthassam ezt a filmet, illetve sokat olvastam már a filmrõl általánosan, de most megnéztem és nálam nem érte el sajnos! a várt hatást. Az a baj azzal, ha túl sokat tudok már elõre egy filmrõl, hogy elõre kialakítok róla egy fix elképzelést, hogy milyen lesz és ha nem olyan, akkor lehet még kevésbé tetszik, mintha sose hallok róla és úgy látom elõször. Pedig az olvasottak alapján nagyon rákészültem, hogy egy tuti kis filmet nézek meg ma este. Annyit tudnék mondani rá, hogy "érdekes". Nálam nem váltott ki durva hatást sem, nem tûnt kiemelkedõen durvának; vagyis egy jelenet mégis erõteljes hatást gyakorolt rám: amikor megeszi a (z élõ) polipot :-/
Szegényke...
StJust 2007 szept. 23. - 14:24:33
(9/223)
Huha gyerekek,ez nagyonde-hûde-ûbertottálbruttál-hárdkóór!!! Ez odaszögelt a monitor elé,de rendesen. Ahogy Bödõcs mondaná: "Horzsol!"
Nagyon elborultak a Koreaiak! Nekem egy haverom azt mondta,hogy náluk az irodalmi alkotásokban eléggé általános ez a "vérfertõzés a családban marad" téma.
Aki szereti a jó,igényes mozit,az feltétlenül nézze meg,ja és semmiképp ne egyen elõtte pacalt!!!
Jenciii 2007 aug. 27. - 08:32:57
(8/223)
Szerintem nem lehet erre a filmre rámondani, hogy jó, vagy hogy rossz. Inkább olyan is-is. A fogas, meg a nyelves jelenet nélkül rámondanám, hogy nekem ez egy jó film. Viszont bosszant, hogy még miníg nem jutottam döntésre, akárhányszor látom ezt a filmet, mindíg máshogy érzek a végén a szereplõkkel kapcsolatban. De egyvalami változatlan: a bötrön tulajdonos pusztuljon!!! :)
10/10
verdeleth 2007 júl. 05. - 14:49:09 10/10
(7/223)
köszi de már nekem is megvan
nekemindegy 2007 júl. 04. - 22:52:48 Előzmény verdeleth
(6/223)
igen megvan, küldtem e-mailt :)
10/10
verdeleth 2007 máj. 14. - 22:34:17 10/10
(5/223)
megvan esetleg v.kinek?
OvaMind 2007 ápr. 07. - 00:19:58
(4/223)
Szerintem az Oldboy egyáltalán nem tarantinós, nincsenek benne a QT-filmekhez hasonló stílusú dialógusok, mondanivalóban pedig
abszolút fejeli az oldboy pl a kill billt(mivel utóbbinak nincs is). Ugyan itt is a bosszú a mozgató, viszont ilyen alapon a Rambo-val is összehasonlíthatjuk a filmet, kb ahhoz is ennyi köze van.:) A koreai filmen el lehet filozofálgatni, az idézetek nagyon jók, a kissé szürreális képi világ és az ázsiai elborultság egyvelege kiad valami kiválót. Látszik az is, hogy szisztematikusan lett felépítve a történet, folyamatosan bogozzuk ki a szálakat, mígnem teljesen kibontjuk.

***SPOILER***
Ami egyedül nem tetszett a filmben az az, hogy én pont ezt a dühöt, kiszolgáltatottságot nem éreztem a levegõben, talán a fõhõs túl karakteres volt ahhoz hogy úgy gondoljam, itt valami tragédia fog történni. Mondom ezt úgy, hogy a film felétõl sejtettem h az õ lánya Mido. Talán túlságosan is túlzó a megalázkodás a nyelvkivágás stb., túl hirtelen jött ez a dolog. Sztem:)