Téma: Oldboy

Lengabor 2014 júl. 21. - 20:08:47
(22/42)
Doc Holliday: nem vén, csak 33 lesz. Nem bántok én senkit, ha nem ad rá okot. Bántják õt így is elég sokan itt, ami valahol szomorú, hogy emberek így beszélnek egymásról. Ez mindkét felet minõsíti, még akkor is, ha adott esetben tényleg igazuk van. A béke jobb, mint a konfliktus.

Andro: nincs bajom, csak ne kérdezz olyan nyilvánvalót, ami te magad írtál le. Én nem bántottalak, hanem megpróbáltam leírni, hogy miért van az, amit nehezményezel a magyar emberektõl. Azért jut eszükbe az a három személy, mert mást nem vetített nekik a tévé, maguktól meg nem keresték. Te magad is pont ezt írtad le. Vagyis meg lett válaszolva az alapvetõ probléma. Ha másokat is vetítenének, de nem csak elszórva, akkor talán más is ráragadna az emberre. Lehetne azokat magyarul is élvezni, hidd el. Nem véletlenül alakult ki "a koreai meg a japán nyelv az olyan sz*r" felfogás. Nekem sem a kedvencem egyik sem, ahogy azt korábban említettem. Bántja a fülem, kivéve a zenéikben. A szinkron sikerülhet jól és rosszul is, de az biztos, hogy ha sehogy sem sikerül, akkor a mentalitás és az elfogadottság sem változik meg egy kicsit sem.
Ha érzékenyen érintett, amit és ahogy írtam, akkor sajnálom.
Lengabor 2014 júl. 21. - 19:06:16
(21/42)
Miért, Jackie Chan meg Brandon Lee mi a lóf*sz, ha nem színész? Már arra sem emlékszel, hogy mit írsz?
"egy-két koreai dorama" Hú de marha sok. Epizodikus nyomozósból meg van 35, ha nem több. Na, akkor melyiket ismerik jobban az emberek?
"folyamatosan ismétlik" Ahelyett, hogy újakat vennének, hogy még több fajtát megismerjen a magyar. Ez így falrahányt borsó.
"a szinkron 99%-ban egyszerûen borzalmas" Azok, akik miatt a sztereotípia van, többre értékelik, mint a távol-keleti karattyolást.
"néhányan, akiknek tetszett" A Barátok köztöt múlt héten 1 005 794-en nézték, nagy részük valószínû, hogy elõítéletekkel rendelkezik a koreai sorozatokról. Ahhoz képest a "néhányan" semmit sem ér.
Egyébként persze, vannak olyanok, akik keresnek, akár tudatosan is, de segítségre szorulnak. De õk eléggé nyitottak is, nem a társadalom magját alkotják, akik miatt "mindenkinek egybõl csak Jackie Chan, meg Brandon Lee jut eszébe".
Ha jobban fel lennének világosítva az emberek, akkor kevesebb lenne a szélsõségesen negatív megnyilvánulás is. Persze akkor is maradnának olyanok, akikkel nem lehetne mit kezdeni, de azokat semmi sem változtatja meg. A Halloween sem magyar szokás, de mivel amerikai (akikre sokan istenként tekintenek, mert õk folynak a csapból is a sorozataikkal együtt), ezért lenyomták a magyarok torkán is.
A Film+on egyébként nemrég bekerült a TOP10-be az adott héten az élõszereplõs Dragon Ball Evolúció, ami mondjuk pont elrettentõ példa, mégis megnézték. Sõt amikor az RTL Klub még animézett, a célcsoportjában jól teljesített, de délelõtt nem kell olyan horderejû hatást elvárni, mint fõmûsoridõben, amikor a legtöbben tévéznek.
Lengabor 2014 júl. 21. - 13:11:44
(20/42)
Látod Andro, pontosan ugyanez a helyzet az animékkel is. Szép és jó dolog az internet, az indavideo, egyéb online oldalak, de még mindig a tévé a legnagyobb hatalom nálunk (kisebb mértékben a mozi). Attól, hogy egyesek ismernek másokat is, mint amit nálunk vetítenek, még az össztársadalmi hatása egyenlõ lesz a nullával. Ha a csatornák nem csak az általad említett színészek filmjeit vetítenék, akkor egyre kevésbé léteznének azok a sztereotípiák is, melyekrõl korábban is beszéltünk. Természetesen szinkronnal, mert a távol-keleti karattyolás aztán végképp nem segítene az elfogadtatásban és megismerésben. Lenne hely és igény is doramákra, minõségibb, változatosabb japán, dél-koreai, esetleg kínai filmekre is - igaz, hogy egy szûkebb réteg számára, de ki tudja, talán olyanok is rátalálnának, akiket eddig elkerült. Lehet, hogy rájönnének, hogy van ezekbõl is bõséges választék, de amíg nem teszik eléjük (mert ne legyen senkinek sem illúziója: maguktól nem keresnek se animét, se doramát, se filmet), addig megmaradnak azon a szinten, hogy mindegyik erõszakos, véres, gyilkolós, egysíkú, beteges.
Mondjuk én ezeket inkább a közszolgálati csatornán és filmcsatornákon képzelném el, de a lényeg az lenne, hogy sokakhoz eljusson az üzenet: van más is, nem csak a gagyi.
Libor13 2014 júl. 21. - 00:19:51 Előzmény kazama90
(19/42)
ehet,de ebbe a színészek bõven jobbak mint a koreaiban(egyforma vágottszemû antiszínészek).

Antiszínész? Tudod, te egyáltalán mit beszélsz? Bõven jobbak a színészek? Hát nevetnem kell. Akkor ajánlanám a fõszereplõ (Min-sik Choi) egy másik filmjét: I saw the devil. Ebben kurva nagyot alakít, mint sorozatgyilkos. Brutálisan jó. A keleti filmek nagy része sokkal jobb, mint az amerikai tucatfilmek. Nem minden koreai ember egyforma, csak szem kell hozzá, hogy lásd a különbséget.
7/10
Ze74 2014 ápr. 06. - 15:48:16 7/10 Előzmény lotto
(18/42)
Igazad lehet,mert nagyon ritka mikor jobb egy remake,sõt általában teljesen felesleges újra forgatni egy jó,vagy tökéletes alkotást.
Biztos megnézem az eredetit.
Kösz
7/10
kazama90 2014 ápr. 05. - 13:27:09 7/10
(17/42)
én mind a 2 filmre 7-adtam,kb nekem egy szinten van a két film
az eredeti brutálisabb,jobb a zenéje+az akciók jelenetek is jobban kivitelezettek.
a rimékbe a színészek(Brolin,Olsen,Copley)jobbak+rendezés/történetvezetés.
Spike Lee próbálta a saját stílusába megrendezni a filmet,nem másolta le az eredetit egy az egybe.
4/10
lotto 2014 ápr. 04. - 19:17:33 4/10 Előzmény kazama90
(16/42)
Én még mindig nemláttam ezt és nemis fogom mert az eredeti annyira fenomenálisnak mondható volt sok szempontból, hogy egy újabb gagyi Remake-re nem vagyok kíváncsi! A 2003-as Oldboy kajakra átadta a drámai feelingjét, a brutalitást, a remek színészi játék mellett az ember teljes mértékben átérezhette a movie-t, nembeszélve a tömegbunyós jelenetrõl és annak zenei aláfestésérõl!

Ha Neked ez a Remake bejött, az eredetit ki ne hagyd szerintem..!!
Gilmaril 2014 ápr. 04. - 01:49:14
(15/42)
Ez a film a közelébe sem ér az eredetinek, és még csak nem is igazi remake. A remake lényege az lenne, hogy újragondol egy történetet. Na itt beletettek 2db tényt, ami nem változtat lehetõleg semmit.
Az eredetiben igazából 3 fázis volt: a megdöbbentõen undorító, a félelmetesen brutális és a megrázóan drámai. Na ebbõl minden hiányzott. A fõszereplõ egyetlen érzelmével sem lehet azonosulni, és a "legbrutálisabb" résznél még a galamblelkûek is nyugodtan falhatják a szendvicsüket.
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 02. - 07:38:09
(14/42)
Elizabeh Olsen egész jó, meg Sharlto Copley, de Josh Brolin elég kiégett színész már, szerintem :)
7/10
kazama90 2014 ápr. 01. - 16:58:20 7/10
(13/42)
lehet,de ebbe a színészek bõven jobbak mint a koreaiban(egyforma vágottszemû antiszínészek).
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 31. - 23:08:36
(12/42)
Ez a film valami agyrém, meg sem közelíti az ázsiai 2003-as verziót. Ez csak egy olcsó üres utánzat.
k11zoltan 2014 márc. 31. - 22:04:54
(11/42)
Láttam már az eredetit, úgyhogy nem ütött. De egynek elmegy.
7/10
kazama90 2014 márc. 30. - 16:50:17 7/10
(10/42)
Brolin lehetett volna õszhajú mikor kiengedik mert rohadtul nem látszik 20 évvel öregebbnek,ezt szerintem eléggé elcseszték.
7/10
kazama90 2014 márc. 28. - 11:20:58 7/10
(9/42)
nekem bejött,igaz én nem láttam az eredetit.volt pár gyenge jelenet a filmben(fõleg az akciók),de jó kis film lett,a vége meg ütött. 10/7.
4/10
lotto 2014 márc. 28. - 10:51:32 4/10
(8/42)
Így van, kifogytak az ötletekbõl!
Mamár szinte nemis tudnak olyan filmet csinálni, ami igazán lekötne.
Állandóan csak REMAKElik a régi klasszikusan kajakra jó és legendás moviekat. Hátha talán a mai vizuális spec effektekkel tudnak tobni rajtuk vmit, gondolom így gondolják. Erre jó példa az 1990-es Total 'Recall-Emlékmás' Schwarci-val, amit Colin Farrellel remakeltek, aminek vajon miis vt az értelme, mikor még nevek is megegyeztek a régivel csak nyomába sem ért, csak ez nem hús vér feelinges igazi akció movie volt mint az eredeti?
ReignMan 2014 márc. 28. - 08:54:34 Előzmény videodrome0808
(7/42)
Ez számomra is totál érthetetlen, fõleg a stáblistát elnézve... Nem megalázó nekik egy sikerfilmet újraforgatni? Elõre borítékolható a bukás, ha az eredetivel kerül összehasonlításra, csak némi pénzt tudnak kisajtolni belõle. Sosem értettem, az amerikaiak minek forgatnak újra sikeres európai és keleti filmeket, gondolom kifogytak az ötletekbõl...
4/10
lotto 2014 márc. 27. - 16:33:39 4/10 Előzmény Ze74
(6/42)
Én még ezt nem láttam, de szerintem nem is fogom. Így lehet azt mondod hogy "állat volt", akkor mindenképp nézd meg a 2003-as EREDETI-t, mert elég szánalmas h. azt a zseniális movie-t is REMAKElni kellett..!!
videodrome0808 2014 márc. 22. - 10:27:19
(5/42)
Csak egy kérdés; miért?
Kritika a youtubeon, akit érdekel.
7/10
Ze74 2014 márc. 14. - 19:47:32 7/10
(4/42)
Állat volt.Nekem tetszett,de látom meg kell néznem az eredetit,mert az még nem volt meg.
gyurmaca 2014 jan. 12. - 10:56:47 Előzmény Kriszto93
(3/42)
ott nincs szinkron