Ezüstliliom 2012 aug. 19. - 00:00:23 Előzmény umma
(2204/2304)
A cikk elsõ része tetszett. Én is szivesen emlékszem a régebbi olimpiák nagyszerû pillanataira, és meg is hatódom rajtuk újra meg újra.:) De a vége... Már megint nem lehetett kihagyni a politikát.:/// Nem lehet volna úgy helyretenni a másik lapbéli barom "kollégát", hogy kihagyta volna a politikát meg a zsidózást??? Az egész cikket tönkrevágta vele.
offtopic
_goldie_ 2012 aug. 18. - 23:38:58
(2203/2304)
ez automatikus
így van beállítva

jól eltûntél Lili :))
Ezüstliliom 2012 aug. 18. - 23:35:55 Előzmény _goldie_
(2202/2304)
Köszi.:)

Azt nem értem, hogy ha a többi maradhatott, pont ezzel miért volt baja a programnak, vagyis a programozónak.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 18. - 11:55:58
(2201/2304)
A ballib sajtó használatos pénzegysége 1 lélegeztetõ gép. természetesen, ha nem õk vannak hatalmon. és mindent átszámítanak erre a pénzegységre csak a földvári, világrekorder völgyhidat nem.
jani-wan 2012 aug. 18. - 09:30:56
(2200/2304)
Gyors számolást végeztem.
Ha igaz amirõl beszélnek hogy az elsõ 35 milliót, a második 25 milliót, és még a 8. helyezett is 2 milliót kap, akkor körülbelül 1 milliárd forint jutalom kerül kiosztásra.

Ami szerintem elfogadható az az életjáradék 35 éves kor után.
De az 1 milliárd elszórása az nem, miközben pl. a sportkórház új épülete ott áll lassan 10 éve befejezetlenül mert nincs rá pénz.
Vagy meg kellene emelni az orvosok és nõvérek fizetését, hogy ne menjen az értelmesebbje külföldre, és itthon meg csak a középszerû marad, akiben nem lehet megbízni.
És még lehetne sorolni a rengeteg lehetõséget.

Ha már a sportra kell költeni minden áron akkor lehet azt értelmesen és hasznosan is.
Úgy hogy az sok embernek jó legyen ne csak néhánynak.
BicskaMaxi 2012 aug. 17. - 21:32:14
(2199/2304)
"A jó harcot megharcoltam, a pályát végigfutottam, a hitet megtartottam." (Tim 4,7)
:)
olahmiki1959 2012 aug. 17. - 21:09:22
(2198/2304)
Ezzel az erõvel Pars Évát is írhatna a hülyéje.
talec 2012 aug. 17. - 20:03:30 Előzmény jani-wan
(2197/2304)
"Végezetül pedig aki Pars Krisztián és Risztov Éva helyett azt írja, hogy Risztov Krisztián"

Én több embertõl hallottam, nyilatkozatban is: Hrisztov Éva. Az is ugyanolyan bunkóság.
grace08 2012 aug. 17. - 19:55:29 Előzmény vénasszonyok -nyara
(2196/2304)
Természetesen nem értek egyet a cikk mondanivalójával, és teljesen jogos minden felháborodás, de pontosan elérte a célját Tóta w. Ez szimpla polgárpukkasztás, figyelemfelkeltés...Minden cikkjében ezt csinálja.
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 17. - 19:15:53
(2195/2304)
Ezt beszéld meg ezzel a székelyemberrel! Szerintem másra szánja azt a pénzt.
talec 2012 aug. 17. - 19:09:52
(2194/2304)
Olvastam, hogy az angolok az olimpia rendezési költségeinek egy részét a sportfogadásból és lottóból befolyó összegbõl fedezték. Dénes Ferenc sportközgazdász is beszélt errõl a rádióban. Hogy itthon is ilyesmit kéne.
Volt már ilyen nálunk is, 1948-ban a Totó fedzezte az olimpiai felkészülést. Szoktam olvasni, hogy hetente mennyi bevétele van az Szrt-nek, hogy hány totó, lottó szelvény érkezik be. Ha magas a lottónyeremény, heti 5 milliónál is több szelvény érkezik be, ez csak az 5-ös lottó. Amúgy is miden héten több millió szelvényt töltenek ki az emberek. Nem kevés pénz forog a hazai szerencsejátékban.

Szerintem ez lehetne az egyik erõs alapja a hazai sportéletnek. Hogy a szerencsejáték pénzekbõl több jutna a sportra. Tömegsportra, vidéki szakosztályokra, stb.

Szoktam ismerõssel viccelni, hogy én már csak akkor megyek magyar focimeccsre, akkor veszem meg a drága belépõket, ha visszanyerhetem az árát. Ha a belépõ jegy egyben egy kaparóssorsjegy is. Régebben a borítékos sorsjegy nagyon király volt, ismerõsöm a 80-as években 50 ezret nyert vele. Ment az utcán, vett egy sorsjegyet és "gazdagon" ment haza.
10/10
zsouzs 2012 aug. 17. - 13:25:34 10/10
(2193/2304)
Hihetetlen, hogy csak 1 hete történt:
http://www.youtube.com/watch?v=F1tmVIT7xzY
-csengõzoli-- 2012 aug. 17. - 03:39:54 Előzmény jani-wan
(2192/2304)
Az írásod elsõ fele akkora demagógia,hogy csodálom,hogy elfért a PORT oldalára.
"Azt a pénzt el lehetne költeni jobb helyre."
Ez leginkább a internet elõfizetésedre igaz.
Sokkal jobb helye lenne annak a pénznek máshol.
olahmiki1959 2012 aug. 17. - 01:34:52 Előzmény olahmiki1959
(2191/2304)
Ezt a gyönyörûséget elnézve, egy dolog biztos. Négy év múlva Rióban egyik labdajátékot játszó sportoló vagy szakvezetõ sem hivatkozhat majd arra, hogy azért nem szerepelt jól a csapat, mert a fiúk nem tudták megfelelõen fejleszteni a gömbérzéküket...
talec 2012 aug. 15. - 22:56:59
(2190/2304)
Egy ilyen remek olimpia után ahol küzdést, hajtást láttam. Remek szereplést, eredményeket. Nagyon kiábrándító volt a mai focimeccs. Szokás szerint a végén összeomlottunk.

Pont az ellenkezõ történt, mint az olimpián. Mindenki kiemelte ott, hogy sokat javultunk abban, hogy hogyan kell végigküzdeni valamit. Ezt is hangoztatták az okos emberek, hogy a magyar sport mentálisan fejlõdött. Nagyon komoly eredményeket tudunk elérni, világviszonylatban is.

Az olimpikonok eredményt értek el, a fociban meg mindig csak a jövõt építik, terveznek, próbálgatnak. Kb. 1986 óta.
Szerintem az lehet a gond, hogy klubszinten vannak elvárások, jól teljesít néhány focistánk külföldön. De itthon, közben nincs akkora elvárás, az emberek megszokták, hogy nincs eredmény. A sajtó, egy gyengébb mérkõzés után is, inkább szépít, kiemeli a jó, jobb dolgokat. Nagyon keveset kritizálnak.

Ezért nem is változik semmi. Maradunk ott, ahol maradunk. Olyan, mintha egy helyben járna a magyar labdarúgás 1986 óta.
jani-wan 2012 aug. 15. - 21:50:44
(2189/2304)
Én annyit tennék hozzá hogy van némi igazság az írásban, és a éremnek mindig két oldala van.
Amivel egyetértek, hogy ne az adófizetõ pénzébõl finanszírozzák államilag a sportot, amikor olyan nyomor van az országban, hogy az emberek látástól vakulásig dolgoznak az épphogy megélhetésért, már akinek van munkája.

És miért kapnak az olimpiai bajnokok és helyezettek olyan sok pénzt?
Az egy dolog hogy fizikailag tönkre mennek az élsportban, de a helyzet az hogy nem csak õk. Minden élsportoló tönkremegy fizikailag egy idõ után, akár ér el kiemelkedõ eredményt akár nem.
Azt a pénzt el lehetne költeni jobb helyre.
És az olimpiai bajnokok anélkül a pénz nélkül is boldogulni fognak, mert nevet szereztek maguknak. Lásd "Koko" Kovács István aki nem is tudom micsoda a tévében. Vagy a sok volt sportoló akik "szakkomentálnak". Nem beszélve az olyan magas pozíciókról ahová eljutnak a sportteljesítményük által mint Borkai Zsolt, Czene Attila, Schmidt Pál stb...
Tényleg õk a legalkalmasabbak ezekre a posztokra?
Kötve hiszem.

Egy szó mint száz, lehetne az élsportot máshogyan is finanszírozni. és nem lenne szükség annyi pénzt odaajándékozni az olimpia bajnokoknak.

Hogy akkor mibõl lenne az élsport finanszírozva?
A Forma-1 sem állami pénzekbõl megy ilyen jól.
Ja hogy az angolok az állami lottóbevételeket költötték a sportjuk felvirágoztatására?
Nos én nemrégiben voltam Londonban, és a metrón mindenkinek minimum 1 okosfónja van, de többen kettõvel tolják egyszerre. Minimum két kártyával. És nem csak a láthatóan módosabbja, vagy gazdag apuci kicsi fia-lánya.
Mindenki.
Fehér, fekete, indiai, arab, lengyel.
Itthon ki engedheti meg ezt magának? Mindenki?
Kötve hiszem.
Angliában még a szegényeknek is több pénzük van mint itthon a közalkalmazottaknak.
Nem beszélve arról hogy az angol kormány "kiegészíti" a minimálbért, ha megigényli az ember!
Ott van mibõl.
Magyarországon nincs.
Ez a helyzet.


A cikkel kapcsolatban viszont a másik oldalt is meg kell említeni.
Amit nem fogott fel szerencsétlen cikkíró, hogy az embereknek szüksége van szórakozásra.
Hogy nincs szükség kombájnhajító bajnokra, vagy homokgödörásó bajnokra?
De van!
Ha az embereknek az jelent kikapcsolódást, az szerez örömet, ha azt nézhetik hogy valaki gyorsabban ás ki egy gödröt mint a többiek, vagy 10 cm-rel messzebb hajít egy kombájnt mint bárki más a világon, akkor annak a "sportnak" van létjogosultsága, akár tetszik neki, akár nem, akár talál benne logikát akár nem.
Pláne ha a bajnok ezzel dicsõséget szerez önmagának és az országának, aminek a népét képviseli.

Végezetül pedig aki Pars Krisztián és Risztov Éva helyett azt írja, hogy Risztov Krisztián, az egy utolsó tajparaszt, aki nem érdemli meg, hogy lehetõséget kapjon arra hogy publikáljon.
olahmiki1959 2012 aug. 15. - 21:01:05
(2188/2304)
Milyen lenne egy ilyen képeslapot készíteni a riói karneválról?...
offtopic
umma 2012 aug. 15. - 20:59:27
(2187/2304)
ez is tetszett, annyira vicces :) Tóta vagy jó pénzért bevállalta a pofonfa szerepét, vagy ennyire eltévedt az ûrben...

Ezek a legjobb mondatok, kultuszgyanúsak, ezeket még idézgetni fogjuk, mint Kertész Ákost:
"miközben volna annak a pénznek jobb helye; szétosztani segélybe"
"Nem tesz jót egy nemzetnek a meg nem érdemelt sikerélmény; degenerálódik tõle, mint az olajállamok."
Ez pedig a prófétikus jövõképe: "Fehér lovunk leng, lengeti a szél, a csaták bíbor hajnalán."
offtopic
umma 2012 aug. 15. - 20:49:04
(2186/2304)
Ez nekem is tetszett Bayertõl.
olahmiki1959 2012 aug. 15. - 18:42:16
(2185/2304)
Majd a végén Tóta W. azt fogja mondani, hogy õ csak ironizált, és mi milyen begyepesedett emberek vagyunk, hogy nem értjük az õ intellektuális, magas szintû humorát.