1/10
stenmore- 2013 dec. 21. - 23:24:25 1/10 Előzmény estudiantes
(11/291)
Azt azért ne feledjük hogy az oroszok azért álltak Németország határainál(Ami persze nem teljesen igaz) apartra szálláskor ,mert anémet betörés után ,amikor gyakorlatilag az orosz hadsereg totál összeomlott,a csúf nyugat hadiszállítások garmadával Szibérián kersesztül és minden lehetséges eszközzel megmentette Sztálint,és lélegzethez jutatatta .Ez azért árnyalja azt a képet ,amit Stone és 40 évig pl a hivatalos magyar álláspont is sugallt ,hogy alegnagyobb érdeme a nácizmus legyõzésében a Szovjetúniónak volt.A japánok pedig nem szartak be az oroszoktól miután elötte háborút még nem vesztettek ,akkor is kitartottak volna avégsõkig ha nincs a borzalmas új bomba és kizárólag ennek hatására megtett császári kapituláció.
1/10
stenmore- 2013 dec. 21. - 23:16:00 1/10 Előzmény mérlegelõ
(10/291)
Pontosan én is azt éreztem, hogy lepipálta az akkori szovjet blokk propagandáját is ,amikor kötelezõ volt,mert kivezényelték az embereket, az amerikai követség elött tüntetni a vietnami háború ellen.
1/10
stenmore- 2013 dec. 21. - 23:12:16 1/10
(9/291)
Ez a Stone vagy idióta vagy komcsi ügynök.ehhez képest a kommenista propaganda anno kismiska volt ,ráadásul saját hazájának politikáját mocskolja ezerrel.Majd megtudta volna, hogy az általa istenített Sztálin rendszerében ezért mit kapott volna.A mai részben hangosan felkacagtam ,amikor a következõt nyomta ,hogy a vietnami katonai táborokban fogyasztásra ösztönzõ javak garmada,autók ,hûtõgépek stb eltorzították egy fejlõdõ ország gazdaságát:).Ja a finom napi egy marék rizsük helyett a másfél maréknyi fejlõdést akadályozta az csúnya sok árú.Ebbõl csinálna magának hirnevet és népszerûséget hogy minél hülyébb és meghökkentõbb dolgokkal mossa az amerikai polgárok agyát.Nem véletlen hogy a pontszáma magas, hiszen beleillik az itthoni egyre terjedõbb jobboldali kapitalizmus ellenesség és Amerika szapulás elméletébe azoknak akik nem is éltek valódi diktatúrában,bár kétségtelen hogy erre egyre nagyobb esély látszik hogy nemsokára megtapasztalhatják saját bõrükön is .Akkor majd lehet szidni Amerikát mint 56 ban, hogy nem segített ezt megakadályozni.
csabaga 2013 dec. 19. - 16:34:58 Előzmény mérlegelõ
(8/291)
És ez az ember rendezte ugye a JFK c. filmet,amit el kellene hinnünk...
androcles 2013 dec. 18. - 17:33:37 Előzmény Tbt50
(7/291)
Azért a te hozzászólásodat is kárt volt megírni, olyan orbitális ostobaságot tartalmaz.....Mengele 1979-ig éldegélt háborítatlanul ( a saját nevére szóló útlevéllel D.Amerikában!), és a tengerparton pancsikolt, amikor agyvérzést kapott.
10/10
tusinger 2013 dec. 16. - 21:55:07 10/10
(6/291)
Nagyon jól megírt, nagyon igaz sorozat. Remélem idõvel egyre többen egyre többet olvasnak, tanulnak és nem itt értetlenkednek a történelmen.
ABC kiscsacsi 2013 dec. 14. - 21:38:47 Előzmény Tbt50
(5/291)
Mengelét - bár megérdemelte volna - nem akasztották fel, háborítatlanul élt Argentínában és Paraguayban 1979-ben bekövetkezett haláláig.
3/10
mérlegelõ 2013 dec. 14. - 00:17:30 3/10 Előzmény Tbt50
(4/291)
Ugyanezt éreztem: hol vagyok, mit hallok, hányat írunk??? Ki követte el ezt a mûsorbõrbe bújt propaganda-farkast???
Ahhoz ugyanis elég olajozott a frazeológiája, hogy megvezessen sokakat; mentes a nyílt, szokásos, plakátszlogen-harsányságú kijelentésektõl, ugyanakkor pl. olyan allúziók, mint szegény Sztálin akinek belpolitikai nehézségekkel kell szembesülnie, vagy a világuralomra törekvés/nem törekvés – és a hasonló CSÚf CSÚsztatások - óóó!
Hátborzongató!
estudiantes 2013 dec. 13. - 10:47:47
(3/291)
Bennem is felvetõdött, hogy ez is csak egy vélemény. Sajnos nehéz ellenõrizni a tényeket, ha az ember önmaga nem történész. Szerintem annyiban jó ez a sorozat, hogy tágítja az ember perspektíváját, aztán megpróbálja eldönteni, kinek hisz. Stone sem vonta kétségbe, hogy Sztálin egy brutális diktátor volt. Ennek azért nem szentel nagyobb figyelmet, mert nem a Szovjetunió a téma, hanem Amerika. Lehet, ugyanakkor, hogy saját hazájával szemben néha túl kritikus. Vannak azonban olyan kijelentései, amivel azért nehéz vitatkozni, pl. hogy igazából a Szovjetunió viselte a legnagyobb terheket és hozta a legnagyobb áldozatokat a háborúban a maga 27 millió!!! halottjával. Az is történelmi tény, hogy az oroszok már Németország határainál álltak, mire megtörtént a partraszállás. Ez utóbbi ténynek szerintem is sokkal nagyobb jelentõséget tulajdonítanak általában, mint ami valójában volt. Az amerikai propaganda, Hollywood, stb. mind ezt erõsítik, az oroszokat meg mindenki elfelejti. Az is roppant érdekes kijelentés szerintem, hogy Japán már 1945.májusában megadta volna magát, ha az amerikaiak hajlandóak engedményekre a császárság intézményével kapcsolatban. Nem voltak, ami miatt még milliók haltak meg, és végül a császárság, ha messze nem is abban a formában, de megmaradt. Egy utolsó érdekesség, ami szintén logikusnak tûnik: Stone szerint Japán a meginduló orosz offenzíva és nem a két atombomba miatt tette le a fegyvert. Sokkal jobban féltek attól, hogy az oroszok elfoglalják Japánt, és inkább gyorsan megadták magukat az amerikaiaknak.
A hidegháborúról szóló részek is baromi érdekesek, szerintem érdemes megnézni. Egyébként jellemzõ, hogy a Spektrum nem fõmûsoridõben adja a sorozatot. Akkor inkább mindenféle marhaság megy. Hiába, a kultúrára úgy tûnik, manapság nincs elég kereslet. Örüljünk neki, hogy egyáltalán adják.
Tbt50 2013 dec. 09. - 12:26:38
(2/291)
Megnéztem a hidegháborúról szóló részt. Nem hittem a fülemnek. Ilyen fokú történelem hamísítást a vasfüggöny leomlása óta nemigen láthatott a nagyérdemû. Stone úr szerint szegény Sztálint az elvakult nyugati antikommunista vezetõk világuralomra töréssel vádolták, "miközben õ nem akart mást, mint békét és nyugalmat a maga és népei számára!" Minden idõk egyik legkegyetlenebb tömeggyilkosát mentegeti a rendezõ, aki a II. VH lezárása után még milliókat záratott koncentrációs táborokba, egész népeket telepített ki az otthonából és folytatta mindazt a szörnyûséget, amit a nácizmus legyõzésével a világ többi részében sikerült leállítani. (Pl. sok ezer foglyon évtizedeken át folytattak olyan emberkísérleketeket, amilyenekért a hírhedt náci Mengelét - nagyon helyesen - felakasztották. Azok az orvosok viszont, akik a szögesdrótok mögött egészen a hetvenes-nyolcvanas évekig zavartalanul folytathatták a szörnyûségeket, plecsnikkel a mellükön, kiemelt nyugdíjjal élhetnek a mai napig, Sztáli elvárs és a Nagy Szovjetunió dicsõségére.)
Arról pedig sok száz és ezer oldalnyi (már kutatható) dokumentum és tanúvallomás áll rendelkezésre mennyire "vágyott békére" és mennyire nem kívánta uralma alá hajtani a világot, ez az elmebeteg, maga körül is mindenkit meggyilkoltató szörnyeteg.
rockjano 2013 dec. 01. - 22:04:48
(1/291)
Jó is nagyon jó…nagyon érdekes, biztos néhol vitatható de legalább nem az átlagos maszlag….