offtopic
cellasto 2015 okt. 04. - 11:09:34
(251/291)
kedves modi!

inkább a vitát szító felhasználókat kéne kitiltani szvsz...
a topicok bezárásával csak elnéptelenítitek a fórumot.
moderator3 2015 okt. 04. - 10:42:50
(250/291)
Csatlakozva kollégámhoz:


"Kedves Felhasználók!

Kérünk Benneteket, kerüljétek egymás sértegetését, különben kénytelenek leszünk hozzászólásokat törölni, végsõ esetben pedig bezárni a topikot!

Köszönjük!
Üdvözlettel:
PORT.hu
Fórum"
offtopic
jani-wan 2015 okt. 02. - 21:31:52 Előzmény moderator1
(249/291)
Azok a probléma okozói, akik ELKEZDENEK személyeskedni, és másokat sértegetni. (Lásd: HSZ 261, ami szemenszedett hazugság, rossz hírnév keltése, és talán még rágalmazás is). Vagy (Lásd: HSZ 264, ahol másokat lehülyéz, pedig azt is írhatná civilizált módon például, hogy "sokan elhisznek ilyesmit, pedig nincs is rá bizonyíték".) De pl. ez az ember sem képes civilizáltan kommunikálni, szóval lehet hogy ÕT és a hozzá hasonló provokátorokat és sértegetõket kellene törölni.
Csak egy gondolat.
Üdv
offtopic
jani-wan 2015 okt. 02. - 21:21:46 Előzmény ondok
(248/291)
Kivéve ha valaki annyira agymosott vagy teljesen agyhalott, hogy szerinte minden propaganda, amivel Õ nem ért egyet.
És ez esetben nem õ az értelmes ember, hanem Õ a sötét korlátolt gügye aki mindent sz*rt besz*p, amit az agyába töltenek azok akik agymosták.
offtopic
jani-wan 2015 okt. 02. - 21:18:10 Előzmény ondok
(247/291)
Ez egyáltalán nem számít, ugyanis akárhány tudatlan, elfogult vagy tudatlan és elfogult ért veled egyet valami hülyeségben, az nem bizonyít semmit, csak azt hogy milyen sok az elfogult és tudatlan. Ennyi.
És amit az ilyen elfogult és tudatlan egyének átlátnak az csupán a feltétlen amerika imádat, és a véres bosszúszomjból fakadó személyes támadások sora mindenkivel szemben, aki nem osztozik a gügye gondolkodásukban.

Szóval hagyd abba a hazudozást, nem "fikáztam" amerikát, így ez ocsmány parasztság, és rólad szegénységi bizonyítvány.
moderator1 2015 szept. 20. - 18:03:28
(246/291)
Kedves Felhasználók!

Kérünk Benneteket, kerüljétek egymás sértegetését, különben kénytelenek leszünk hozzászólásokat törölni, végsõ esetben pedig bezárni a topikot!

Köszönjük!
Üdvözlettel:
PORT.hu
Fórum
ondok 2015 szept. 19. - 23:44:16 Előzmény Sz Peter
(245/291)
Errõl beszéltem korábban, hogy tudja hogy mit kajálnak az emberek ,és ezt kiszolgálja,erre utaltam azzal hogy 2 centért bármit elad.Legközelebb majd filmet csinál arról is hogy a Holdraszállás kamu volt mert lobogott a zászló stb ,persze kell hozzá egy nagy adag gügye ember is ,aki beszopja.
Sz Peter 2015 szept. 17. - 18:30:46
(244/291)
Túlkombinálod. Szerintem.
A rendezõ fogott egy témát amirõl megvan a véleménye és tudta, hogy nagyon sokan meg fogják nézni.
Ezen pedig sok pénzt lehet keresni.
Nem kell belemagyarázni, hogy ez vagy az volt ezzel a szándéka. Egyszerûen csak ért az emberekhez, hogy azok mit akarnak látni. ;)
ondok 2015 szept. 17. - 11:24:00 Előzmény jani-wan
(243/291)
És még valami: Nézzél kettõvel magad alá,nem én vagyok az egyetlen ,aki átlát ezen a propagandafilmen ellentétben az elfogult Amerika fikázókkal ,mint amilyen Te is vagy.
jani-wan 2015 szept. 14. - 21:46:02
(242/291)
Talán azért mert ez Amerika elhallgatott történelmérõl szól és nem a Szovjetunióéról. Talán ha sikerült volna elolvasnod a sorozat címét... muhahaha
Ha Sztálinról és a szovjetekrõl akarsz rosszat nézni hogy kielégítsd az ellenük érzett vérszomjadat talán keress olyan filmet magadnak, van ugyanis olyan is.
Javaslom ezt:
https://www.youtube.com/watch?v=xabj8PD4Dy0
ondok 2015 szept. 14. - 21:15:18
(241/291)
Ezt a filmet akár a komcsik is készíthették volna,csak röhögni lehet azon ahogy bizonygatja ,hogs pl szegény Sztálinra csak ráfogták hogy világuralomra tört volna ,miközben egy jószándékû ember volt.És hát X amerikai szenátor jól lerántotta a leplet az aktuális elnökükrõl.Arról mé nem beszél hogy azzal mi történt ,aki Sztálint csak egy kicsit is bírálta muhahahaha
roogdky niombahn 2015 aug. 09. - 00:04:57
(240/291)
Goszpogyin Gromiko se tudná szebben képviselni a sztálinista propagandát.
olahmiki1959 2015 febr. 06. - 06:44:29 Előzmény jani-wan
(239/291)
Az Elmebajnokság valóban csak nagyon halványan illeszkedett bele ennek a topiknak a témájába, - kultúra, mûveltség, a régi és a mostani média értékeinek különbözõsége - viszont egy dologra kétségtelenül jó volt.
Elcsitította az egymásnak feszülõ indulatokat, - legalábbis itt, - és az nem is olyan kis dolog manapság...:)
k11zoltan 2015 febr. 01. - 21:36:01
(238/291)
Nem volt rossz, de túl nagy a képmennyiség benne.
Meg szinte csak a háborúkról szól az egész. Persze nyilván abban van a legtöbb "titok".
offtopic
jani-wan 2015 febr. 01. - 14:57:01
(237/291)
OFF
Én úgy értelmezem az OFFTOPIK-ot, hogy nem kifejezetten az adott mûsorhoz kapcsolódik a téma, de megtalálható valamiféle kapcsolat a mûsor és a téma között, mint például a terrorizmus témaköre, vagy az amerikai és a volt szovjet hadsereg összehasonlításának témaköre. De például már nehezen lehetne a pingpongot összekapcsolni a mûsorral, legfeljebb Forrest Gump-on keresztül tudnám. Róla hallgatnak az amerikai történelem könyvek, annak ellenére hogy látszólag az amerikai történelem minden jeles eseményénél jelen volt, és milyen jól pingpongozott :)

Illetve szerintem még vannak az olyan általános megjegyzések amik elférnek mint OFFTOPIK, mint amit épp most írok, mert ha valami probléma felmerül, és itt merül fel, akkor azt meg lehessen itt beszélni OFF-ban.
De hogy az elmebajnokság hogy került ide, az már rejtély, mert kb. 1 kapcsolódási pontot tudok felfedezni a két mûsor között, és ez az az egyszerû tény hogy mindkettõ tévémûsor, igaz mindkettõ a jobbik fajtából.
Egyébként akit érdekel az Elmebajnokság, megnézheti a youtube-on.
OFF vége
robicsek2 2015 febr. 01. - 08:52:19
(236/291)
Nem akarom egyikõtöket se megbántani, de ahogy látom ti meg arról kezdtek el kis regényt írni hogy ti ilyet nem szoktatok csinálni, és ez nem a ti mûfajotok :PPP KB kétszer is elhangzott :)
olahmiki1959 2015 jan. 31. - 19:22:48
(235/291)
Az Elmebajnokság adásaira én úgy emlékszem, hogy leesett állal néztem a versenyzõket, hogy emberekbe hogy férhet ennyi tudás, - és nem csak az általuk választott, speciális témakörökben, hanem az "általános mûveltséget" firtató kérdésekben is, - és elkeseredetten gondoltam arra, hogy mennyit kell olvasnom ahhoz, hogy ennek a tudásnak csak a töredékét is megszerezzem.
Persze, akkor még fiatal(abb) srác voltam, állandóan faltam minden könyvet,újságot, ami csak elém került, - emlékszem, az ágyamon hasonfekve, egy délután alatt kiolvastam egy-egy átlagos méretû könyvet, - nem volt videó, számítógéprõl maximum a lyukkártyás, szekrény méretû berendezésekként hallottunk, egy tv csatorna mûködött - amint arról már beszéltünk is - és ennek egy kétségtelen elõnye azért megvolt.
Ha a tv-ben adtak egy jó filmet, másnap az iskolában - meg a munkahelyeken - meg lehetett beszélni, ki lehetett tárgyalni, mert mindenki látta, megvolt a közösségformáló téma, lehetett vitatkozni, egyetérteni, és a közös élmény közelebb hozta egymáshoz az embereket - azt hiszem, ez nem utólagos belemagyarázás, hanem valami ilyen érzés, feeling valóban megvolt.
Arra is emlékszem, hogy - miután nem volt videó, - egyszeri nézésre kellett megjegyezni a tv-ben látottakat, nem lehetett visszatekerni, nem lehetett újból megnézni bizonyos jeleneteket, - emiatt (kényszerbõl) úgy dolgozott a memóriánk, olyan részletességgel emlékeztünk a látott filmekre, amit ma már elképzelhetetlennek tartok.

Visszatérve az Elmebajnokságra, ennek a vetélkedõnek, - amely valószínûleg a tv történetének egyik, ha nem a legszínvonalasabb mûveltségi vetélkedõje volt, - még az a pozitívuma is megvolt, (meg lehetett), hogy a benne szereplõ játékosok tudását látva, sok nézõt talán olvasásra, mûvelõdésre, a tudásának a gyarapítására ösztönzött, ami mostanában teljesen hiányzik a médiából - sajnos.:D
robicsek2 2015 jan. 31. - 19:22:48
(234/291)
Bocsi a hangnemért nem megbántani akartalak, meg amúgy egyet értek veled.
robicsek2 2015 jan. 31. - 19:05:25
(233/291)
Ezt ha nem mondod akkor is tudjuk. Manapság attól lesz valaki híres ,hogy mimnél nagyobb tahó. És sajnos erre van igény, mert látod hogy mégis van nézettségük, és rajongóik is. :(((
olahmiki1959 2015 jan. 31. - 17:20:27
(232/291)
Egri János játékáénak idejében még csak egy tv csatorna volt, tehát, ha valaki tv-t akart nézni, kénytelen volt azt az egyet nézni, mert nem volt más.
Persze, rengeteg egyéb, értelmes elfoglaltsága lehetett az embereknek - olvasás, rejtvényfejtés, gyerekek elvitele az Állatkertbe - Ne húzasd magad, mert kapsz egy nyaklevest! - fõzés, lyukas zoknik megstoppolása, DE, ha valaki tv-t akart nézni, akkor kénytelen volt beérni azzal az eggyel.
És miután mindenki azt nézte, ezért az akkori nemzedéknek rengeteg közös emléke lehet, - már legalábbis tv nézés tekintetében, - amiket ilyenkor jó felemlegetni...:)