1/10
stenimore 2014 nov. 23. - 23:29:05 1/10 Előzmény Sz Peter
(151/291)
Akkor elõ a farbával ,mi történt valójában a Pentagon esetében?
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 10. - 17:07:50 Előzmény stenimore
(150/291)
Azért valljuk be, hogy a Pentagon elleni támadás esetében van pár felettébb ordas hazugság. Legalábbis én nem veszem be.
Pontosan emlékszem arra a napra mikor történt és, hogy minden egyes tv-csatornán ezt sugározták.
Az épületbe becsapódó - szerintük repülõgépet - pl senki NEM LÁTTA! Hiába nagy a sebesség, egy akkora gép esetében nem igaz, hogy nem volt egyetlen szemtanú sem! Plusz érdekes módon egyetlen video-felvétel sincs amin látszana? A PENTAGONRÓL van szó! :)

A "roncsok" között talált - és a világsajtót is bejárt fotón látható - turbinakoszorú is egy teljesen másik géptípusé volt.
És nehogy azt mondja valaki, hogy a poggyásztérben épp szállítottak egyet belõle. :)
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 10. - 14:50:15
(149/291)
Köszönöm a jó tanácsot, azonnal megfogadtam és máris bementem bejelentkezés nélkül.
Hogy mit nyertem/kaptam, azt nem tudom, mert a küldemény visszamenõleges hatállyal, már több hete elveszett a postán.
Üdv.
V.I. (teljes név és fénykép a ... szerk.-ben)
filoszemitabélus 2014 nov. 10. - 13:40:44
(148/291)
Gratulálunk! Ön vízumot és zöldkártyát nyert. Fáradjon be a követségre átvenni Jóbarát Andrétól.
jani-wan 2014 nov. 07. - 13:36:18 Előzmény stenimore
(147/291)
Látom itt törölgettek.
Ez még megmaradt akkor erre válaszolok a TE szavaiddal élve, akkor nyilván nem törlõdik.
(a nagybetû jelöli a kiegészítést, és idézõjelben amit te írtál)

Tehát, az ÖSSZES "hülyeségeket" TE "írogatod", "amikrõl lesír a teljes elfogultság és tudatlanság."

"Nixon belebukott a hazugságba"
Ez is hülyeség. Abba bukott bele, hogy törvénytelen dolgot csinált, és az kiderült.

Ezeket a mondataidat is kiegészítettem értelmesre:
"A tény az tény", AMIT TE ITT ÖSSZEHORDASZ, "az minden tárgyilagos ember számára szánalmas propaganda tényanyag nélkül."
Szóval a TE "frázis puffogattásaid enyhén szólva is nevetségesek", fõként mivel csak TE pufogtatsz frázisokat.

Ezt is korrigálni kell:
"ahogy beveszitek a propagandát"
Inkább ahogy TE bevetted a propagandát. Minden egyes nevetséges részletét.

"pewdig egy szó szerinti idézet egy kommentelõtõl innen,bármilyen meglepõ is számodra:)"
Az is el lett mondva, hogy elég értelmetlen dolog belekavarni "egy kommentelõ" nyilvánvalóan igazolhatatlan és valószínûleg hibás elgondolását, a saját igazolásodra. De ezt sem sikerült még felfognod, ami egyáltalán nem meglepõ senki számára :)
"Albert péter 132 sz hozzászólásban írja hogy a háttérben ezek a csúnya amerikaiak leigázzák a világot.naugye?"
Csak ez nem bizonyítja, hogy TE nem össze-vissza beszélsz.
Na ugye.
offtopic
Edmond Dantes 2014 okt. 30. - 14:08:15 Előzmény stenimore
(146/291)
142-ben már javaslatot tettem két igen érdekes forgatókönyv-témára, amikbõl Stone kiváló filmeket csinálhatna...az õt itt komoly ismeretekkel rendelkezõ hszók pedig lelkesedéssel fogadnák. Akár hitelesek történelmileg, akár nem...attól függõen, passzol-e a saját történelemfelfogásu(n)khoz. Ott (USA) mindenesetre megcsinálhatta ezeket, pénzt is szerzett-kapott rájuk és (eddig) még tudtommal nem indult ellene eljárás nemzetgyalázásért, hazaárulásért. Tudjuk: ha valaki bennünket kritizál, az hazaáruló , ha pl az USA-t kritizálja: az bátor, szókimondó hõs.
Edmond Dantes 2014 okt. 30. - 08:13:03
(145/291)
Ha szíved heves dobogása, mellyed zihálása alábbhagy és teljes nyugalomra vágysz, reménykedhetsz: 1849, 1945 és 1956 után ismét kelet felõl várhatod a felszabadulást és a demokráciát. Igen, onnan. Ez abból is tudható h "ott" is tucat- és százszámra készülnek az "ottani" Oliver Stone-ok és más mûvészek, történészek stb által készített filmek, könyvek stb, ugyebár? amelyek az USA-hoz hasonlóan kritikusan és ÖNkritikusan dolgozzák fel SAJÁT múltjukat és jelenüket, ugyebár? Hasonlóan, mint mi, magyarok, ld itt 142-es hszomat is. Az abban javasolt két témát is biztosan sok igaz magyar érzületû rendezõ feldolgozná, "Magyarország elhallgatott történelme" címen a nálunk megszokott tárgyilagossággal, elfogulatlanul, hitelesen és a Nemzeti Filmalap is bizonyára kiemelten támogatná. Addig is, amíg elkészül(nek): lehet tanulmányozni a hanyatló nyugat, fõleg az USA ez irányú eddigi munkáit.
1/10
stenimore 2014 okt. 26. - 21:52:06 1/10
(144/291)
Kikerestem neked ,mert kérdezted hogy ki írt ilyet,mert én alá is tudom támasztani amit írtam, nem úgy mint te ,Albert péter 132 sz hozzászólásban írja hogy a háttérben ezek a csúnya amerikaiak leigázzák a világot.naugye?
1/10
stenimore 2014 okt. 26. - 21:46:25 1/10
(143/291)
"
"... a WTC esetében még ez sem igaz"
De az. Tele van a sztori hazugságokkal. Ez egyértelmûen kiderült. "

Nocsak ,konkrétan mi derült ki?
Jó lenne. ha valami konkrétumot is irnál egyébként,nem olyan hülyeségeket ,amikrõl lesír hogy elfogult vagy pl hogy ujjlenyomatot vesznek és hasonlók.Nagyon jól teszik ha meg akarják fékezni a terroristákat ,a demokrácia nem egyenlõ ahülyeséggel,és bizony Nixon belebukott a hazugságba ,és itt ki az aki nem úszta meg KONKRÉTAN,és ott ki az aki megúszta .mert ezek a frázis puffogattásaid enyhén szólva is nevetségesek .
Úgyhogy sznob megfogalmazás ide, nullhipotézis oda ,a tény az tény .O. Stone filmje minden tárgyilagos ember számára szánalmas propaganda tényanyag nélkül.Vagy mi az a konkrét tény ,amivel õ bizonyítja hazája politikája mocskolását?
SZtálin emlegetése meg OK részetekrõl aktuális ,ahogy beveszitek a propagandát Sztálin et elégedett lenne ,õ is ezeket mondta anno.-Hogy Amerika a világ leigázására tör az pewdig egy szó szerinti idézet egy kommentelõtõl innen,bármilyen meglepõ is számodra:)
jani-wan 2014 okt. 25. - 11:19:26 Előzmény stenimore
(142/291)
"Hát a "nullhipotézis" az baromira fontos:)"
Az bizony, ha bizonyító erejû, és ráadásul téged tökéletesen megcáfol, mint jelen esetben :D

"... a WTC esetében még ez sem igaz"
De az. Tele van a sztori hazugságokkal. Ez egyértelmûen kiderült.

"... de ha csak politikai propaganda és elfogult ócsárolás a célja"
Ezt csak te próbálod állítani hogy az álláspontodat igazold. Az igazság keresése szintén egy lehetõség, amit nem sikerült kizárnod.

"amiket õ állít arról egy gyerek is pillanatok alatt átlátja hogy egyoldalú és a valósághoz nulla köze van "
Ez részben igaz. Mármint egy gyerek is átláthatja, ha értelmes. Az hogy nulla köze van az meg a hazugság.

"...,amit ki is mondanak itt e fórumon is, hogy Amerika a világ leigázására tör"
Ki mondott ilyet?
A többség biztosan nem, és mit mondtam, nem a "hagymázas hülyeségek"-kel kell példálózni a saját igazad bizonyításához.
Én meg speciel pont azt írtam, hogy a világ leigázása szerintem nem lehetséges.
Egyébként meg lehet nézni hogy az USA mennyivel többet költ a hadseregére mint bárki más. A kínaiak a második helyen a harmadát sem költik.
http://books.sipri.org/product_info?c_product_id=476#

"amit Stone mûvel bizonyíték és tényanyag nélkül"
Ott van a bizonyíték és a tényanyag is, csak te nem vagy hajlandó figyelembe venni. Hasonló eset, mint mikor egyik ismerõsöm azt találta volt mondani, hogy a Washington Post és a New York Times kommunista újságok, mert negatív cikket közöltek a magyar kormányról. :D

"... kilóg belõlük a lóláb ,meg az egész ló is."
Bizonyítsd be! Tényekkel és ne ócska frázisok pufogtatásával.


"Ott ugyanis demokrácia van"
Ez már nem teljesen igaz. Lásd pl. Patriot act. Gyakorlatilag ugyanazt megtehetik a hatóságok mint annak idején az ÁVH.
Nesze neked demokrácia.
És az meg mi hogy beutazáshoz ujjlenyomatot vesznek?
"US-VISIT program:
Az Amerikai Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma (DHS) által 2004. január 5-én bevezetett un. US-VISIT program (errõl részletes tájékoztató található a www.dhs.gov/us-visit honlapon) követelményei szerint az USA nemzetközi repülõterein és kikötõiben az országba ideiglenes tartózkodási céllal belépni szándékozó külföldiek hagyományos idegenrendészeti ellenõrzését kiegészítették biometrikus adataik (digitális arcfénykép és tíz ujj lenyomatának) ellenõrzésével. "
Nesze neked demokrácia.
És még lehetne sorolni.
De a végére iderakom azt is hogy azért a sajtó sem igazi szabad sajtó ott sem:
http://www.nationsonline.org/oneworld/map/press_freedom_map.htm

"(Nixon )bele is bukott"
"mert nálunk pl semmibe nem lehet belebukni"
És akik nem buktak bele odaát? Azokkal mi van? És volt aki itt sem úszta meg. Mindenre lehet kirívó ellenpéldát hozni.

"kivezényeltek az amerikai követség elé anno a vietnami háború ellen tüntetni..."
Szokás szerint ennek megint semmi köze az egészhez. Lassan megint Sztálinnál tartasz :D
Terelés és mellébeszélés.
1/10
stenimore 2014 okt. 24. - 21:33:28 1/10
(141/291)
Ja és még valami,bizonyára voltak olyan amerikai kormányok ,amelyek hazudtak bizonyos esetekben,nade náluk pl ebbe egy elnök (Nixon )bele is bukott.Ott ugyanis demokrácia van ,mert nálunk pl semmibe nem lehet belebukni,semminek nincs semmilyen következménye.Úgyhogy nálunk pl az a kivétel ha egy kormány nem hazudik ,abba lehet belebukni,mint a példa mutatta.Úgyhogy akik abban kéjelegnek hogy lám Stone bulvárfilmjei is mutatják hogy ám az amerikai kormány hiteltelen ,azok gondolkodjanak el azon, hogy saját portánkon mi a helyzet és rá fognak jönni,hogy rossz csontot rágcsálnak ,netán egy bizonyos célirányos agymosás áldozatai,mint azok akiket kivezényeltek az amerikai követség elé anno a vietnami háború ellen tüntetni pl.
1/10
stenimore 2014 okt. 24. - 21:24:34 1/10
(140/291)
Hát a "nullhipotézis" az baromira fontos:)
Ami a hivatalos verziókat illeti,az talán a Kennedy merénylet esetében sántít vagy nem terjed ki minden részletre ,de a WTC esetében még ez sem igaz.
Namármost ha Stone tud ennél jobbat akkor álljon vele elõ ,de ha csak politikai propaganda és elfogult ócsárolás a célja ,akkor jobb ha hallgat .Márpedig ,amiket õ állít arról egy gyerek is pillanatok alatt átlátja hogy egyoldalú és a valósághoz nulla köze van .ezt hívják olcsó propagandának.Azt viszont rosszul írtad hogy vagy "Amerikaellenesség vagy jól hoz a konyhára" a mozgató rugó szerintem ,ugyanis mindkettõ egyszerre.
Bátran kijelenthetjük hogyha nem keresné az eleve Amerika ellenes emberek szimpátiáját "alkotásaival" e sorozat esetében ,akkor filmjei az unalomba fulladnának.Így viszont sokak megerõsítve látják általa a saját összeesküvés elméletüket ,amit ki is mondanak itt e fórumon is, hogy Amerika a világ leigázására tör(és ugye onnan már csak egy kis lépés hogy az amerikai kormányokat bizonyos genetikai csoporthoz tartozó pénzemberek irányítják stb stb ,ismert szélsõjobbos és egyben régi komcsi rágalom)A józanok meg csodálkozva nézik hogy hogyan lehet ennyi elfogult hölye propagandát összehordani mint amit Stone mûvel bizonyíték és tényanyag nélkül.Nos ez viszi el a filmjét a hátán ,ez hoz akonyhára neki.Mert láthatólag azon filmjei ,amelyekben nem ezt mûveli, kivétel nélkül megbuktak.
Úgyhogy sajna azt kell mondani hogy filmjei az ócska bulvár szinvonalán mozognak és kilóg belõlük a lóláb ,meg az egész ló is.
jani-wan 2014 okt. 24. - 19:59:46 Előzmény stenimore
(139/291)
Természetesen mindenkinek lehet saját véleménye, de sokan nem az alapján alkotják meg mint te:
"Hát szerintem a másik oldal az ebben az esetben a valóság, mert az itt vázolt hagymázas hülyeségek .... az igazsághoz nincs közük."
Vagy a te legfõbb vesszõparipád miszerint aki az USA kormányát rossz színben tünteti fel annak az oka vagy:
"Amerikaellenesség"
vagy
"jól hoz a konyhára"
Nos ezek roppant gyenge érvek, és semmit sem érnek, fõképp mivel nem foglalkoznak a lényeggel.

Logikailag, a hihetõséget figyelembe véve kell vizsgálni a dolgokat, és nem onnan kell közelíteni ahonnan te teszed.
A legfontosabb ugyanis, hogy csak az amerikai kormány van tisztában rengeteg dologgal ezekkel az ügyekkel kapcsolatban, tehát azt kell megvizsgálni, hogy
IGAZ-E AMIT ÁLLÍTANAK?
Az összeesküvés elméletekkel csak ezután szabad foglalkozni, és nem elõtte, ahogy te teszed.

ELÕSZÖR is tehát a hivatalos verziókat, azaz a kormány verziókat kell minden esetben vizsgálni a nullhipotézis segítségével.
Az általad felhozott két esetben:
1. "Egyszerûen röhejes a JFK sztorija"
Egyenlõre nem érdekes mit mond Stone. Ami érdekes, hogy a hivatalos verzió bizonyíthatóan hazugság. Ennyi. Ahogy a MythBusters is mondaná: BUSTED
2. "WTC önmerénylet"
Mint mondom, nem ezt a teóriát kell vizsgálni, hanem a kormány hivatalos verzióját. Az pedig egyértelmûen több sebbõl vérzik, mint egy kezdõ fakír a szöges ágyon. BUSTED

Meg lehet állapítani tehát, hogy az amerikai kormány teljesen hitelét vesztette mindkét történet esetében, és ennyi elég is, hogy az ember levonja a következtetést:
AZ IGAZSÁG VALAMI MÁS!
Ezután lehet összeesküvés elméletekkel foglalkozni.

Amit te mûvelsz, azért hogy saját igazad alátámaszd, miszerint elõrángatsz, vagy csak kitalálsz magadtól "hagymázas hülyeségek"-et, amiknek hagymázas hülyeség volta szerinted bizonyítja, hogy az USA kormány hiteles, az nem mûködik, és nem fogja megváltoztatni a tényt, hogy az USA kormányok hazudtak és hiteltelenek.

Amint ezzel megvagyunk lehet beszélni arról, hogy mit mond Stone.
Stone nyilván sok ténnyel nincsenek tisztában, ezért a következtetéseit semmiképp sem szabad az egyetlen létezõ igazságként kezelni.
Mindent amit mond meg kell vizsgálni részleteiben, és mindenki eldöntheti mennyivel hihetõbbek a következtetései, mint a bizonyítottan hazug kormányverzió, illetve mennyire valósak maguk a feltárt tények.
Sokan ezekbõl a tényekbõl vonják le következtetéseiket, illetve alkotják meg a véleményüket.
Kaliff 2014 okt. 22. - 14:54:49
(138/291)
Nézhetetlen. Semmi más csak öncélú iszonyatkeltés.
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 22. - 14:01:07
(137/291)
Ezt szerintem simán köpönyegforgatásnak hívják.
Ezek magasról tettek az ideológiákra, csak nekik meglegyen a számításuk.
Edmond Dantes 2014 okt. 21. - 09:27:05
(136/291)
Nem ismerem a sorozatot, de a hszokból + OS életmûve láttán az a benyomásom h õ egyfajta "Amerika élõ lelkiismerete", olykor dokumentarista, olykor fiktív elemekkel átszõtt játékfilmjeivel. Olyanokkal, amiket otthon és külföldön díjak és jelölések özönével halmoztak-halmoznak el és még külön ismeretterjesztõ sorozat is készül/t róla-vele. Ugyanezért az éthoszért és életmûért itt-ott sokan kb a "nemzetáruló", "ráront nemzetére", "népe és honfitársai ellensége"..khm.. dicséreteket aggatnák rá, aki a saját fészkébe sz@...piszkít. Lenne számára minimum két forgatókönyv-ötletem:

Magyarország belépése és részvétele az 1. vh.-ba/n
Magyarország belépése és részvétele a 2. vh.-ba/n

Ez a két film nagyjából lefedné 20. szd.-i történelmünket, az elmúlt 100 év minden történése összefügg a két fenti eseménnyel.
1/10
stenimore 2014 okt. 20. - 23:56:07 1/10 Előzmény jani-wan
(135/291)
Hát szerintem a másik oldal az ebben az esetben a valóság ,mert az itt vázolt hagymázas hülyeségek ugyan jól hoznak a konyhára Stonenak de az igazsághoz nincs közük.Egyszerûen röhejes a JFK sztorija IS,lassan eljutunk egyenes úton a WTC önmerénylet és hasonló hülyeségekhez,meghogy a Holdon nem is járt ember stb stb.És ennek egyedüli mozgatórugója a mai egyes jobboldali rétegek komcsikhoz félelmetesen hasonlatos Amerika ellenes érzülete.Igaz akkoriban ezt akkoriban vezényszóra kellett nyomatni,ma pedig összenõ ami összetartozik .
1/10
stenimore 2014 okt. 20. - 23:48:33 1/10 Előzmény Helka
(134/291)
Kik azok a csúnya összeesküvõk?
1/10
stenimore 2014 okt. 20. - 23:46:52 1/10 Előzmény Albert Péter
(133/291)
Azé ide nekem azt a "leigázást",mert próbált volna a szovjet barátaink ellen úgy szövegelni az akkori magyar kormány vagy akár pl te is ,mint ahogy ma tépi a száját pl a kedves vezetõnk ,aki példaképének tekinti Észak Kóreát és ezt hagyja neki a csúnya világleigázó Ámerika.
1/10
stenimore 2014 okt. 20. - 23:40:48 1/10
(132/291)
Annyiban árnyalnám a bevezetõ szöveget is hogy az említett 3 filmjébõl egyedül a Szakasz sikeredett ,a másik kettõ iszonyúan gyenge,azokban már látható a késõbbi sikertelensége.