pimpernel 2008 márc. 19. - 21:40:38
(39/179)
ez mekkora film! :P
én is nagyon kis koromban láttam. Utólag furi volt megtudni h Depp játsza Edward-ot. Föl nem ismertem volna.
10/10
trillárom 2008 márc. 19. - 16:21:48 10/10
(38/179)
Hosszú évek után nemrég láttam újra a filmet.Mivel kiskoromban néztem meg utoljára,érdekes volt már "felnõtt"szemmel értelmezni,átélni.Most is hatással volt rám,persze teljesen máshogy,mint kb.10éve.Akkor féltem a filmtõl,a hangulatától,Edwardtól..Most pedig magával ragadott Johnny játéka,meghatott a magánya.Azt hiszem legközelebb nem fogok 10évet várni,hogy újra megnézzem.
Brambilla 2008 márc. 01. - 08:58:27
(37/179)
Egész jó film, egy igazi Tim Burton-ös, abszúrd, szomorú mese nagyon hozzáillõ zenei aláfestéssel.
DRA 2008 febr. 20. - 18:24:52
(36/179)
Nemrég láttam, és nem sorozat hanem film. Nagyon cuki, kicsit mesés a város ahol játszódik. Az emberak azért szeretik Edwardot, mert tök ügyes a kertszobrászkodásban, kutya- és emberfodrászatban az ollói miatt. Sajna pont ott nem volt hang a filmen amikor a lényegrõl van szó, mikor nagymami meséli az elején hogy miért esik a hó, de azért értettem.
merkur66 2008 febr. 07. - 19:37:21
(35/179)
Én arra emlékszem belõle, hogy nagyon féltem tõle, de most úgy megnézném.
rockqueen 2008 febr. 07. - 19:35:55
(34/179)
Én tök úgy emlékeztem,hogy ez egy sorozat volt.Johnny nagyon király volt benne.
éjjeli lepke 2008 jan. 04. - 15:30:37
(33/179)
.ami zavaros volt Nekem az egészben..az a vége volt....amikor a jégszobrokat faragta!! Hogy honnan szerezte, amikor ott élt tovább 1es 1edül a kastélyban..!!
Nah mind1...remek film!!!! :)
éjjeli lepke 2008 jan. 04. - 15:28:52
(32/179)
Nekem nagyon tetszett ez a film!! Elõször amikor láttam, még jóval fiatalabb is voltam....és vmi félelem szerûség maradt meg bennem!! Azóta most láttam 2.-ra..:))
Kedves kis történet, szomorú befejezéssel...
Hát igen...örök szerelem..örökké
Chilli 2007 dec. 24. - 10:14:30
(31/179)
Nekem sajnos még csak nemrég sikerült megnéznem. (És szerencsére megvan eredetiben, mondjuk nem volt olcsó, de megéri) De rögtön magával ragadott. És úgy sajnáltam a végén Edwardot, hogy ott marad árván, nincsen társa és valószínûleg soha nem hal meg, és örökké szerelmes lesz Kimbe...
És szerintem Johnny nagyon cuki benne:) Ahogy olyan félõsen mosolyog:P Meg tökjól van kisminkelve ^^
Burton filmjei amúgyis mind csodálatosak... õ egy csodás elme :D
Jah egyébként az a fehér ruha ami a film végefelé volt Kimen. Az úgy tetszik:) Karácsonyra olyan ruhát akarok:D
barbika:) 2007 okt. 29. - 20:50:48
(30/179)
Ez egy nagyon szép film, és már itt kiderül, hogy Johhny Depp milyen nagyszerû színész, amit késõbb még számtalanszor bebizonyít.
Hát igen, jó színésznek születni kell!
sipka 2007 aug. 28. - 12:13:11
(29/179)
Ez is egy plakát, az én általam már megemlített filmrõl.
sipka 2007 aug. 21. - 12:02:02
(28/179)
Ez a kép a forgatási szünetben készült :)
sipka 2007 aug. 18. - 20:01:45 Előzmény sipka
(27/179)
S itt egy kép a "Sweeney Todd" címû filmbõl!!!! :)
sipka 2007 aug. 18. - 14:10:32
(26/179)
Bár kifejtettem eme filmrõl (az "Ollókezû Edwárd"-ról) a véleményemet, de nem tudtam igazán választani, hogy melyik Tim Burton-ös film fórumhozzászólásába írjam le a következõket: Már készülõben van Tim Burton következõ bizar filmje, méghozzá Johnny Deep fõszereplésével :) A film címe: "Sweeney Todd- The demon barber of fleet street" amelynek a plakátját fel is raktam. Nagyon ígéretesnek hangzik, illetve a plakát alapján is le lehet vonni a következtetéseket, miszerint nagyon sirály alkotás lesz. Ahogy Johnny ott ül azzal az elmebeteg fejével, és azt a borotválkozó pengét tartja......valami ultra beteg filmre lehet számítani :) Sõt még Helena Bonham Carter is játszik benne!!!!! Johnny és Helena: számomra ketten testesitik meg az õrületet!!!! Már nagyon várom!!!! :)
Vikke 2007 aug. 14. - 18:29:10
(25/179)
Szerintem bátran mondhatjuk rá, hogy egy alapmû. Tim Burton és Johnny Depp egyik legismertebb munkája. Nagyon kedves, megható és igen... az örök szerelem :)És nõi szemmel nézve szerintem épp elég volt az a romantika amit beletettek, így tökéletes.
10/10
Hesztia 2007 aug. 04. - 20:08:36 10/10 Előzmény sipka
(24/179)
"Forrókezû Edward"

Nem irigyelném azt a hölgyeményt, aki Edward partnerét játszaná.:)))
encsimencsi 2007 aug. 04. - 13:40:05
(23/179)
Idemásolok vmit a wikipédiából (nagyon speciálisan meg van fogalmazva :D) :Maga a szó a görög szkhidzó (»hasítani«) és phrén (»lélek«) szavakból származik. Emiatt a skizofréniát a köznyelv néha tévesen a disszociatív személyiség kórképpel (dissociative identity disorder) azonosítja. A valóságban a skizofrénia nem azonos a többszörös személyiséggel.
Szal emiatt van az általános tévesztés... :) Egyébként sztem nagyon érdekes téma... A könyv, aminek írtam a címét, nagyon jó. Ha érdekelnek a többszörösen hasadtak, olvasd el ;)
És köszi h vevõ voltál erre az egészre, az elsõ üzi után, féltem h kiutálsz a fórumról... thanks :)
sipka 2007 aug. 03. - 20:29:53
(22/179)
Nos, bele mélyedtem a témába rendesen..... S találtam is olyan információt, ami alapján el hiszem amit mondtál (vagyis amit írtál :). Csak azt szeretném tudni, hogy akkor, hogy nevezzik azokat akik "többszörösen hasadt személyiségek" orvosi szaknyelvvel. Mivel, ha a tudathasadást, skizofréniának nevezzük, (ami ugye azt jelenti hogy az ember személyisége szétesik, és hallucinál) akkor az elöbb emlitett személyiségekkel teli humanoidot, mint betegséget hogy nevezzik? Azért köszönöm hogy felvilágosítottál ez ügyben, mert nem gondoltam volna hogy más értelmezése van a skizofrénia szónak :) Azok a hülye filmek átvágtak!!!
encsimencsi 2007 aug. 03. - 18:58:12
(21/179)
Nos, mivel sztem nem ez a fórum, ahová ez pontosan beillik, megpróbálok rövid lenni. Voltam egy biosz elõadáson a témával kapcsolatban, onnan tudom ezt... Továbbá ha beírod azt a Google-ba, h többszörösen hasadt személyiség, akkor nem nagyon találkozol szembe a skizofrén szóval, és végül én is ajánlanék vmit, ha megengeded: Daniel Keyes: Az ötödik Sally. Nem skizo, hanem többszörösen hasadt... (Az általad említett filmeket még nem volt szerencsém látni, de van még egy ilyen: Egy csodálatos elme)
Jah, Róberthez pedig sok szerencsét! Úgy látom az agresszív fajtából való... ;D
sipka 2007 aug. 03. - 10:56:32
(20/179)
Hát lehet hogy igazad van, de azért találtam néhány filmes, illetve tudományos példát arra nézve, hogy a "skizofrén" szó azt jelenti hogy egy emberben két személyiség lakozik. Az elsõ bízonyíték erre, hogy készültek olyan filmek ahol a szereplõ egy "skizofrén"-t alakitott. S azokban az alkotásokban, annak a karakternek (aki ilyes fajta betegséget játszott el) két személyisége volt. Felsorolok pár olyan filmet ahol megtalálható az elöbb emlitett példa: "Én és Én meg az Irén", vagy a "Harcosok klubja", vagy az éppen mostanában befejezett Kevin Costner fõszereplésével készült "Mr. Brook". Az "Én és én meg az Irén" címû film ellen, még fel is szólaltak az efféle betegséget gyógyitó egyesületek, azon a jogon hogy nem lehet viccet csinálni a "skizofréniá"-ból. A tudományos tény pedig az hogy az interneten rengeteg ezzel kapcsolatos tudományos, illetve orvosi kisérletezgetést találsz. Ott is megemlittik, hogy a "skizofrén"-ben szenvedõ személyek tudathasadásosak, tehát két személyiségük van. Amúgy kerestem egy viccet is errõl, amitõl még jobban azt gondolom, hogy nem írtam le marhaságot:
"Két pszichiáter beszélget:
-Van egy nagyon súlyos skizofrén betegem.
-És meg tudod gyógyitani?
-Meg vagy te Õrülve? Mind a ketten fizetnek a kezelésért!" :)

De mondom, lehet hogy tévedek.........Hello, engem Róbertnek hivnak. "Csó Ró"bertnek. Szeretem a vér illatát és az sem zavar, ha egy lónak a fejét beteszik az ágyamba. Sõt bek#phatja a Corleone család is...........Hát ez meg mi volt?! Bocs de most elvonulok, hogy móresre tanítsam a másik énemet. :)