pa1a11 2018 jan. 19. - 11:46:56
(24/84)
A legjobb rendszerváltás utáni magyar szappanopera. Barátok közt, Jóban rosszban és társaiktõl még a hideg is kiráz.
Végre valami, ami kellõen fiatalos.
majdnem 2018 jan. 16. - 21:04:52
(23/84)
A fiatalok nagyon ügyesek, bár valahogy az egészben van egy fajta túljátszás, minden szereplõ részérõl, kevésbé valóságszerû, egy kicsit valahogy mindegyik karakter túlerõs (még ha ez cél is volt, kicsit zavaró ebben a borzasztóan nyers és vad világban), a korosabbak túl gyengék. Mindenesetre teljesen rendben van fõ mûsoridõben, hogy végre nem véres, halál-fõtémájú iszonyatokat kell kapcsolgatni csatornáról csatornára, hanem édeskés, nyugis és nézhetõ. Dejavu-s az érzés a korai, kezdeti Barátokközt-re hajaz. Reméljük ez nem fullad ki, és nem alakul át követhetetlen krimit imitáló káoszba.
Jagna1959 2018 jan. 16. - 11:19:44
(22/84)
Az remek lesz!
filoszemitabéluska 2018 jan. 15. - 19:04:17
(21/84)
20 000,-Ft-ért Beszélek Márkkal, hogy Hajnit válassza. Visszautasíthatatlan ajánlatot teszek neki. Angélának meg szerzek egy még gazdagabb törpét kárpótlásul. Megvannak a kapcsolataim hozzá. Karolát pedig feldolgoztatom kutyatápnak.
pkovaks 2018 jan. 15. - 11:47:23 Előzmény Magenta99
(20/84)
Karola engem is zavar de borzasztoan...Jani "tutyi-mutyi" gyerek az meg egy kulön fejezet...(hulye anyanak hulye gyereke, mar a szerep szerint)
Jagna1959 2018 jan. 09. - 15:37:16
(19/84)
Engem az bosszant, hogy most mindenki Angélát kezdi favorizálni, aki egy rohadt szemét k*rva, ami a testvérével tett, az megbocsájthatatlan. Aztán a végén - fogadni mernék - szép nagy szerelem lesz Márkkal, a hoppon maradt középsõ testvér meg érje be azzal az idétlen Janival. (Nekem nem kellene az a pasi, ha utánam hajintanák sem! Elõre utálom a történet végét, ha így lesz. Bár tévednék!)
Magenta99 2018 jan. 05. - 10:00:20
(18/84)
Látom, itt nem nagy a nyüzsgés, azért leírom a véleményemet.
Ez a sorozat sztem még az ÉNB-nél is hiteltelenebb.
Iszonyatosan túljátsszák a "színészek", arra a debella Karolára egyszerûen nincsenek szavak,
a Piiros nevû kis undormány nyafogányt úgy vágnám pofán, hogy kiessen a foga.
Látszatra egy kis arany, tündibündi, közben meg egy hazudozó, alattomos kis némber.
8/10
_Dávid_ 2017 dec. 20. - 20:16:38 8/10
(17/84)
könyörgöm, valaki adjon egy torokfertõtlenítõt Hajnalnak. ez a két másodpercenkénti indokolatlan torokköszörülés nagyon idegesítõ. Hartai Petra számomra mindig is szimpatikus volt, de ezzel a szereppel, a \"túljátszással\", meg persze a torokköszörüléssel nagyon lerombolta a róla kialakult képet. azt gondoltam, ennél kicsit bõvebb a színészi eszköztára.
nagy kár érte.
1/10
tetro 2017 dec. 13. - 17:01:21 1/10
(16/84)
Olyan mintha visszafelé mennénk az idõben. A Wire 2002-ben indult, azóta nagyon nagy utat jártak be a sorozatok. Képileg ez 90es évek. 90es évek homevideoja, amikor a nagy kezébe adják a kamerát, a nagyi meg már tompára itta magát. Színészileg, rendezésileg pedig a szomszédok elõtti néhány évvel. A story meg kb a pofozkodós némafilmek szintjén van. A legjobban akkor járna mindenki a következõ sorozattal, ha azzal már abba az idõbe vinne vissza minket az RTL (és a TV2 szintén), amikor még nem létezett a mozgókép, és inkább le se forgatnák ezt az egész fostengert.
filoszemitabéluska 2017 dec. 12. - 14:17:22
(15/84)
Lehetséges, mert a forgatókönyv írók között van egy Josie Ward. Ettõl függetlenül, azért sok Magyarországra jellemzõ momentum van a sorozatban, tehát jól adaptálták. A Válótársak is Linda de Mol licence alapján készült. Mégis azt kell mondanom, hogy ezek fényévekre vannak a Barátok közt-Jóban rosszban -féle szennyektõl.
4/10
Tibor Hegyi 2017 dec. 12. - 10:42:05 4/10
(14/84)
Van egy olyan érzésem, hogy egy "alapsztorit" megírt valaki egy délamerikai országban de nem nevekkel hanem számokkal. Ezt megvették sokan. Már nem kell a történettel bajlódni, csak be kell írni a betûk helyett a neveket és foroghat a kamera. " A nyolcadik részben derüljön ki, hogy nem is Õ a papa, a tizedikben, hogy aki rosz az mégis jó. És persze fordítva is. A jók gazemberek lesznek, a gengszterek megjavulnak, a barátok ellenségek jegyenek és fordítva. Ennyi.
filoszemitabéluska 2017 dec. 10. - 12:25:06
(13/84)
Józan paraszti ésszel egyszerû a válasz: ki jegyez meg 2 évig egy banktisztviselõt? Különösen, ha két év múlva egészen más környezetben, más frizurával, más stílusú öltözékben látja újra, meg sem fordul a fejében, hogy a házmestergyerek azonos egy jól öltözött, szemüveges, bankos zsúrpubival.
Zsul 2017 dec. 09. - 22:11:57
(12/84)
Nekem lenne egy kérdésem: volt egy visszaemlékezõ rész, amikor visszamentünk 2 évet a jelenhez képest az idõben. S akkor lehetett látni, hogy Karola találkozik a házmestersráccal, aki akkor még bankosként dolgozott. Amit nem meséltek el az az, hogy a jelenben mitõl hallgatja el Karola, hogy õ látta már korábban õt?! Ezt kifelejtették megmagyarázni a nézõknek, hogy miért nem furcsa Karolának, hogy hogyan lesz egy banktisztviselõbõl házmester.:)
Vagy valami elkerülte a figyelmemet Karola és Kornél kapcsolatát illetõen?
filoszemitabéluska 2017 dec. 09. - 17:13:48
(11/84)
Horváth Sisa Anna valóban nagyon szép és jól is játszik. A középsõ lány tényleg egy kicsit sok. Ami a markotányosnõt illeti, nem tudom, hogy jó színésznõ e, vagy csak saját magát adja. És ilyen fejjel ez utóbbi a valószínûbb. Az a férfias, õsproli arc valami hátborzongató! A típus, akit megjelenít, kísértetiesen emlékeztet a "Hölgyválasz"-ból a Bobbynátor becenevû borzadályra. A sorozat idáig szórakoztatott az életszagúságával, de
SPOILER miért kell minden magyar sorozatban eltitkolt gyerekeknek, testvéreknek kötelezõen elõkerülni?
Nem értem a fõ konfliktust, hogy a középsõ lány miért tekint mindenkit ellenségének, aki csak sejtette is, hogy a võlegénye a nõvérével kufircolt félre. Szerintem normális ember nem rohan az érintetthez minden véletlenül kiderült titokkal, hogy szart keverjen. Régebben a rossz hír hozóját felkoncolták.
4/10
Tibor Hegyi 2017 dec. 09. - 11:11:57 4/10
(10/84)
Tetszik. Különösen a legkissebb lány. Különleges és tehettséges.( A Francia
Audrey Tautou-ra emlékezet). A középsõ lány szerintem eltúlzott kissé (azaz orrhang brrrrr!). A legidõsebb igazi intrika. (Amúgy nagyon szép Õ is). A kávézó tulaj egyszerûen idegesít (bár jó színésznõ).
filoszemitabéluska 2017 nov. 19. - 12:11:54
(9/84)
Tudom, hogy egyáltalán nem menõ egy magyar produkciót dicsérni. Bennem viszont van egy kis pozitív elfogultság, mert mindenképpen plusznak érzem azt, hogy nem idióta jenkik (többnyire a felsõ középosztályból) mindennapjairól szól egy sorozat. Ez az "Oltári csajok" kimondottan szórakoztató és színvonalas szappanopera. A karakterek egytõl-egyig jók (kiemelném a Márkot játszó, szemtengely ferdüléses és rendkívül tenyérbemászó fiatalembert). Szóval, ha kategorizálunk, ez inkább a "Válótársak", "Aranyélet", Színház és más..." sorozatok szintje és nem a "Barátok közt", "Jóban rosszban" színvonalú gagyi. Jó példa rá, hogy lehet könnyen fogyasztható mûsort színvonalasan is készíteni.
A két említett negatív példa olyan ûbergagyi, hogy Rékasin õszintén csodálkozom, hogy vehet részt benne?
4/10
Tereplovas 2017 nov. 01. - 21:50:12 4/10 Előzmény Magdi
(8/84)
A többi szereplõt sem lehet idõnként rendesen hallani, még teljes hangerõvel se.
A hangmérnököt jól seggbe kéne .ugni.
Magdi 2017 okt. 31. - 21:41:58
(7/84)
Sajnos Fördõs Zét nem lehetett érteni, pedig többször is hangosabbra vettem, mi volt a hanggal?
Magdi 2017 okt. 31. - 15:59:27
(6/84)
Jól értettem, hogy 100 nap alatt leforgatnak 100 részt? Ez lehetséges?
4/10
Tereplovas 2017 okt. 31. - 12:50:24 4/10
(5/84)
Hát ez elég gyenge valami - talán csak paródiának tudnám elképzelni, de még ahhoz sem elég jó.
A forgatókönyv gyenge, a színészek egy-két kivétellel szintén gyengék - plusz még az a szemtengely-ferdüléses srác is abban a mellékszerepben...
Szóval ez tipikusan az a sorozat, amit csak azért néz (néha) az ember, mert ott és akkor nincs jobb.
4 pont a 10-bõl, de ez is csak azért, mert magyar gyártású.