Téma: Ómen

Newcastle United 2007 jún. 09. - 13:00:28
(23/103)
Nekem bizony nagyon is.:) Lekapcsolom a villanyt a szobában, hátradõlök a székben, bontok egy sört, és átengedem magam a filmnek. Tessék csak kipróbálni.:)
Maia 2007 márc. 27. - 17:24:28
(22/103)
Nem tudom, lehet, mert alapjaban veve egy felos szemely vagyok, de en ugyanugy ki tud razni a hideg a fekete-feher Nosferatu-tol, mint a verben tocsogo Hostel-tol... Minden fimet filmet ossze lehet hasonlitani es elemezni, de mennyire vagyunk tapintatosak, amikor ezt megtesszuk? Kulonbozo idoken leforgatott filmek mas vilaggal birnak es maskeppen mutatjak a borzongast... Valamikor pedig el kellett kezdeni...es csak azert, mert valami kezdetleges az nem feltetlenul gyenge, vagy nevetseges... Szamomra az egyik legfelelmetesebb film amit mef kis koromban megneztem, azok a regi orosz boszorkamyos mesek voltak. Amikor elevenen akartak elegetni Ivanuskat:))
Aztan pedig az ordoguzo is megtette a hatasat!... A klasszikusak pedig ismerni kell... es szerintem tisztelni is.
Newcastle United 2007 márc. 24. - 15:19:08
(21/103)
Maximálisan egyetértek. Nehogy már a Halálos kitérõ azért legyen jobb ennél a klasszikusnál, mert abban literszámra ömlik a vér.
BaBy 2007 márc. 23. - 22:18:29
(20/103)
Én most láttam elõször.Nem tudom, rám NEM volt nagy hatással.Valahogy többet vártam a filmtõl.Meg amúgyis egy csomó történés kiszámítható volt...a zene meg...hát ja ha nemlenne már egy kis tapasztalatom a thriller(vagy horror nekem mindegy) filmek terén , lehet megijesztett volna de igy nemigazán hatott meg.
Beri-Ari 2007 márc. 23. - 18:24:54
(19/103)
Klasszikus horror film. Rám nagy hatással volt, de leginkább a zene maradt meg bennem. Én is kb. 11-12 éves láttam elõször VHS felvételen. Ómen 2-ben volt számomra egy szörnyjû jelenet, mikor megöli az unokatestvérét - na ettõl kész voltam...
Maia 2007 márc. 23. - 15:28:25
(18/103)
En nagyon regen lattam a regit es nagyon tetszett az uj is a maga stilusaban.
En regen is feltem es ma is felek a horror vagy a thrillerek alatt...ez egy adottsag:))
Minel oregebb vagyok annal jobban elem bele magam a horror filmekbe...erzelmikeg elegge faraszto egy iso utan, de fuggetlenul ettol akkor megnezem:)
En a legjobban a kisgyereknek a hatborzongato tekiktetol reszkettem, jaj, ahogyan nezett a kameraba... A konyv meg meg ilyesztobb.
Vikke 2006 nov. 01. - 19:36:59
(17/103)
Van valami abban amit mondassz, és igaz hogy a mai generációt már teljesen más rémiszti meg. Én személy szerint inkább a lelkileg sokkoló horrorokat kevelem, amiken ellehet gondolkodni.
És, hogy mi szerintem a horror film??
A rémálom az Elm utcában
Igaz ezt nem lehet egy soron emlegetni az Ómenne mert témáját tekintve egészen más mûfaj, de szerintem elég ilyesztõ és egy igazi, jó horror, és ez sem egy mai darab.
ZAVI 2006 nov. 01. - 16:52:06
(16/103)
Most néztem meg ezt a filmet elõször, bepótolandó eme hiányosságomat, és nagyon tetszett, tényleg igazi filmklasszikus. Van valami külön hangulata, atmoszférája ezeknek a régebbi filmeknek. Kíválós karakterek, egyáltalán nem unalmas sztori, végig alakul, izgalmas, ahogy összeállnak a dolgok, tele klasszikus jelenetekkel, és nagyon ötletes halálokkal. Nyílván az effektek, technikai eszközök hiánya miatt nem borzongtam végig, de mint film tényleg alapmû, nagyon jó, hangulatos!
x-tro 2006 nov. 01. - 11:26:20
(15/103)
Pontosan.
marmyk 2006 okt. 31. - 15:07:44
(14/103)
Egy egyszerû dolog más filmeket látsz. Mások a mai filmek, máshol az ingerküszöböd. Más dolog riaszt meg. Az akkori embereknek elég volt ez. Én is mosolyogtam most rajta, pedig régen izzadtam mire a végére értem. De attól függetlenül szerintem jó film. Egyébként mikor a Lumiere testvérek bemutatták, az Érkezik a vonat címû filmjüket (az elsõ bemutatott mozgó film, javítsatok ki ha tévedek) Mindenki sikongatott ha jól tudom. Pedig az aztán nem volt horror film. Talán meg is van még. : ) Egyébként szerintem, ha kérdeznék tõled milyen a horror film, valószínûleg nem 76 – os filmet mondanál. De evvel nincs is gond, ha így van. Ha igaz az adat amit írtál kétszer annyi idõs a film mint te. De még rám is rám ver. : )
Vikke 2006 okt. 31. - 12:35:28
(13/103)
Nem egészen.
Én tudom értékelni a mûvészetet és minden alkotásban meg is találom azt. Nem mondtam, hogy ez a film rossz, csak azt, hogy nem teszett és elég vontatott volt. Ahoz képest, hogy ezt a filmet a horrorlegenda ként emlegetik, én nem tartom olyan nagyra.
x-tro 2006 okt. 28. - 18:00:01
(12/103)
Ja, a Mona Lisára is azt szokta mondani a turistacsoport unatkozó tagja: Jaaaa, ez csak ilyen kicsiiiii.... ezért kár volt ennyit sorba állni!
Te is így jártál akkor.
Vikke 2006 okt. 28. - 17:39:45
(11/103)
Nekem nem tetszett.
A zene valóban jó de a film szerintem gyenge, kevés az izgalom és rengeteg az unalmas rész
x-tro 2006 okt. 28. - 17:05:48
(10/103)
Szóval csak azt akarom mondani, hogy remek darab ez a mûfajában.
xtro 2006 okt. 28. - 16:35:40
(9/103)
Kicsit poros, mint minden múzeumi darab, ám ettõl még kenterbe veri a modern horrorok többségét. Ám, mint minden sorozat, a sorozatszámokkal egyenes arányban csökken a minõsége...:/
shinezim 2006 okt. 27. - 22:35:54
(8/103)
Én is 8-10 éves lehettem mikor elõször láttam, bár én nem a filmtõl féltem hanem az egyik Paptól:DDD A filmet már vagy 100x láttam de attól a Paptól még most is kiráz a hideg:DD És õ Isten szolgája...:DD
Fanee 2006 okt. 27. - 21:52:40
(7/103)
Én most láttam az újat, az nem volt félelmetes, remélem ettõl sem lesznek álmatlan éjszakáim.
Zapata 2006 okt. 27. - 21:23:13
(6/103)
Ugyanez történt velem is!!! Tíz lehettem, a szüleim nézték VHS-en és én is... én kb. egy évig nem tudtam aludni, a zenéjét meghallom, a mai napig borsózik a hátam... és nem merem megnézni most sem, pedig kissé megvénültem... :-))
Dorka92 2006 okt. 27. - 18:06:51
(5/103)
Sztem érdemes lenne megnézni, hogy megtudd félsz-e még.
boszorka 2006 okt. 27. - 16:27:58
(4/103)
Kb. 8 éves voltam amikor a barátnõmmel titokban megnéztük. 2 hónapig csak lámpa mellett tudtam aludni és ha rágondolok a mai napig kiver a veríték. Azóta se láttam. Meg ehhez fogható horrort se. Vajon jó pszichotherápia lesz, ha most megnézem?