Téma: Ördöggerinc

7/10
Sadenal 2010 máj. 24. - 01:43:43 7/10
(34/54)
Mint a Faun-ban, itt is erõsen érezhetõ a Del Toro-atmoszféra. Rendben volt a film, a vége is tetszett, jó volt a keret, meg a gyerekek is jól játszottak, de valamiért nem borzongtam bele eléggé. Azért ezek a spanyolok nem semmi rendezõk. Mondjuk abban az évben a Más világ nyerte a legjobb horrorfilm kategóriát, ami szintén igen erõs film. Az mindenképpen kötelezõ darab...

7/10
Szabibéby22 2009 júl. 10. - 11:59:00 Előzmény kisbogáncs
(33/54)
Bocsi! A spoilert elfelejtettem! :)
kisbogáncs 2009 júl. 05. - 14:17:42 Előzmény Szabibéby22
(32/54)
Az volt, de ilyenkor nem árt egy SPOILER. :)

Amúgy nagyon tetszett a film, különleges hangulata van és jók a képei, érdekes világot ábrázol..nem is tudnám sehová besorolni, így jó, ahogy van.
10/10
szingh 2009 júl. 05. - 09:31:53 10/10 Előzmény Sz23
(31/54)
Isten ments, nehogy védekezz, hiszen a legfontosabb kérdéseket tetted fel!
Eduardo Noriega mindenképpen megfelelõ igazolás az esetleges figyelmetlenségre. Nagyon szép férfi, de ami számomra fontosabb, fantasztikus színész! Del Torónál ez egy fontos jelkép: nem tudhatjuk, hogy a gonosz minek a képében van közöttünk. A rohadt belsõt elfedõ vonzó felszín eklatáns példája A Faun labirintusában Vidal kapitány személye, akit Sergi Lopez játszik nem kevésbé meggyõzõen, és aki szintén vonzó férfi.
Mindkét filmben nagyon hamar kiderül a rémrõl, hogy nem is annyira ijesztõ, és talán még a barátunk is, uram bocsá': szerethetõ. Nagyon fontos, hogy a rém csakugyan rémisztõ legyen, ne essen jól a nézése (Anditosnak: ezért nagyon fontos a szellem kinézete). És ezért fontos az, hogy a gonosz szerepét olyan férfi játssza, akit négy gyermek édesapjaként, talán még én sem rúgnék ki az ágyamból (nem megbotránkozni, túloztam!).
Ezekkel az eszközökkel akarja velünk megértetni, ezzel akar minket meggyõzni arról, hogy az igazi szörnyeteget nem a mitológiában, nem a látomásainkban, nem a rémálmainkban találjuk meg, a szörny része a mindennapjainknak, a szörny valóságos, a szörny köztünk él, a szörny mi vagyunk! A szörnyeteg: az ember!
offtopic
Anditos 2009 júl. 04. - 22:53:03
(30/54)
:-) Én meg a Jaime-t alakító sráccal voltam így, bár nem a gyönyörû szemei vonzották a tekintetemet, hanem hogy megdöbbentõen jól játszott. A többiek is, de valahogy õ maradt meg bennem a legjobban.
Sz23 2009 júl. 04. - 22:48:54 Előzmény szingh
(29/54)
Mea Culpa... mentségemre szóljon, hogy én már csak olyan gyarló nõszemély vagyok, hogy E. Noriega gyönyörû szemei elterelték a figyelmemet az eszmei mondanivalóról:DDDD
offtopic
Anditos 2009 júl. 04. - 17:45:50
(28/54)
Hát nekem csak vhs-en van meg (tegnap vettem fel) de a divido-n meg lehet rendelni 1994 ft-ért DVD-n, klikkelj rá itt a filmcímre és meglátod.
Szabibéby22 2009 júl. 04. - 17:41:10
(27/54)
Sziasztok!

Nekem tetszett a film, eléggé félelmetes volt, amikor Santi követte a kisfiút, ütötte az ajtót, aztán meg benézett a kulcslyukon...
Nekem kellene ez a film, megnézném még egyszer.
Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.
offtopic
Anditos 2009 júl. 04. - 16:56:06
(26/54)
Nem láttam sok kísértetes filmet, általában csak beléjük pillantok, és éppen az ilyen jellegû "kísértet-ábrázolások" miatt nem szoktam végignézni õket. :-) Épp az a lényeg, hogy túlzás volt, a szellem kisfiú lehetett volna "szimplán" olyan, mint amikor megölték, véres, stb. A többi horrorisztikus smink-kellék szerintem felesleges volt. De tényleg csak ez az egy dolog volt a filmben, ami nem tetszett!
8/10
seemur 2009 júl. 04. - 16:16:20 8/10 Előzmény Anditos
(25/54)
Lehet kísértet-vonalon nem tudott újat nyújtani, de azért azt is vedd figyelembe, hogy ez 2001-es film, azóta láthattál pár kísértetes filmet, ami lehet innen is koppintot egy kicsit.
offtopic
Anditos 2009 júl. 04. - 15:38:44
(24/54)
Jó lenne eredeti nyelven is látni/hallani, remélem, egyszer lesz rá alkalmam.
offtopic
Anditos 2009 júl. 04. - 15:37:33
(23/54)
Szerintem is ez a film mondanivalója, csak én soha ne tudtam volna ilyen ütõsen megfogalmazni. :-)
Talán még annyit tennék hozzá, hogy a film pozitív üzenet az volt a számomra, hogy amíg vannak gyermekek, addig mindig van remény és hogy sokszor õk cselekednek úgy, ahogyan a felnõtteknek kellene, okosan, szívvel, bátran.
10/10
szingh 2009 júl. 04. - 14:30:12 10/10
(22/54)
De minden dadogás helyett álljanak itt inkább a költõ szavai:

Radnóti Miklós

Töredék

Oly korban éltem én e földön,
mikor az ember úgy elaljasult,
hogy önként, kéjjel ölt, nemcsak parancsra,
s míg balhitekben hitt s tajtékzott téveteg,
befonták életét vad kényszerképzetek.

Oly korban éltem én e földön,
mikor besúgni érdem volt, s a gyilkos,
az áruló, a rabló volt a hõs, -
s ki néma volt netán s csak lelkesedni rest,
már azt is gyûlölték, akár a pestisest.

Oly korban éltem én e földön,
mikor ki szót emelt, az bújhatott,
s rághatta szégyenében ökleit, -
az ország megvadult, s egy rémes végzeten
vigyorgott vértõl és mocsoktól részegen.

Oly korban éltem én e földön,
mikor gyermeknek átok volt az anyja,
s az asszony boldog volt, ha elvetélt,
az élõ irigylé a férges síri holtat,
míg habzott asztalán a sûrû méregoldat.
...............................................

Oly korban éltem én e földön,
mikor a költõ is csak hallgatott,
s várta, hogy talán megszólal újra -
mert méltó átkot itt úgysem mondhatna más, -
a rettentõ szavak tudósa, Ésaiás

1944. május 19.
10/10
szingh 2009 júl. 04. - 13:58:05 10/10
(21/54)
Feltetted azokat a kérdéseket, melyekre a film készítõi is keresik a választ.

SPOILER

NEM, õ egy élõ ember.
IGEN, igazából õ a hely szelleme, a kor szelleme, az igazi rémalak.

Hogy miért fontos a szülõk fényképe, fõleg egy árvánál, fõleg egy olyan korban, amikor nehéz azt elhinni, hogy a rémtetteket elkövetõ állatokat is anya szülte, hagy ne én adjam meg a választ!

Miért nem tudja elhagyni az intézetet? Az árvaság, az árvaház terméke. Az õt kamaszkorától szextárgyként használó féllábú igazgatónõ, az emberséges, ám hallgatásával cinkos, képmutató tanár, mind bûnösök abban, hogy létrejött ez a korcs. Egy normális világban számkivetett lenne. Ám most eljött az ideje, csak az aranyakat kell megszerezni...
Sz23 2009 júl. 04. - 12:48:23
(20/54)
Eredetiben ez jobb, csak egy halk suttogás az egész.

Viszont most elaludtam a filmet, valaki, aki végignézte, árulja már el nekem, hogy

SPOILER:
Jacinto is szellem volt? Már az elejétõl?
Miért olyan fontos az a fénykép, amin a szüleivel van?
És miért nem tud elszabadulni az intézettõl?
offtopic
Anditos 2009 júl. 04. - 11:59:37
(19/54)
Amikor elõször adta a tévé, már akkor is tetszett, és másodjára is nagy élmény volt. Kár, hogy ilyen hangulatú film nem készül több. A gyerekek csodálatosak voltak benne, a film atmoszférája is különleges.
Ami nem tetszett, hogy a kísértet-vonalon nem tudott újat nyújtani. A halott kisgyerek maszkja pl, a karikás szemek, stb, miért kell ilyen rondának lennie? Oké, megölték, de ha segítséget vár valakitõl, akkor azt miért ijesztgeti? Ez a suttogó, elnyújtott 'Caaaaarloooooooos" is már olyan elcsépelt. A sebbõl felfelé folyó vér az viszont tetszett. Nálam 10/9-es a film.
10/10
szingh 2009 júl. 04. - 09:01:09 10/10
(18/54)
Ismét egy Del Toro remekmû! Ez is egy csodálatos rémmese, és tényleg olyan, mintha a Faun Labirintusa, továbbgondolása lenne ennek. A két film között semmiképp sem állítanék fel sorrendet, örüljünk inkább annak, hogy mindkettõ elkészült!
5/10
kgyuri0 2009 júl. 04. - 01:13:13 5/10
(17/54)
Ahogy itt valaki leírta, ez jobb, mint a Faun labirintusa, gyengébb, mint a Valahol Európában.
Na, most nekm a Faun… nem tetszett, a Valahol Európában nagyon. Szóval ez a nézhetõség határán billegett, kicsit nehézkes, túl stilizált történet(egyébként egyáltalán nem kenyerem a ”mágikus” ralizmus!), Nem volt jó, néhány realita epizódtól eltekintve.
Eröltetett.
5-6 pontnál többet nem ér
angelina87 2009 júl. 04. - 00:22:42
(16/54)
Én dinka nem állítottam be a videót, és lemaradtam. Van rá esély vajon, hogy ismétli az m2 pl.?
8/10
seemur 2009 júl. 03. - 22:19:45 8/10
(15/54)
Ezt meg csak nem érdemes kihagyni, annak aki nem látta még.