Téma: Ördöglakat

dchip 2014 dec. 27. - 15:16:56
(11/11)
Egyszer kibírható, de egyszer sem tudnám ajánlani.
Ha thriller, hiányzik a rejtély..
Ha ördöglakat, hiányzik a küzdelem..ami megoldani akarna egy rejtélyt..de hát nincs is igazán rejtély.
Bûnügyihez nem ártana ha lenne benne igazi nyomozás. ( a bûn ügye végülis a darabon kívül van, maximum)
Van hogy vicces (tényleg)..de a "vígjáték" nem sikerülhet mert tökéletesen tragikus.
De tragédiának sem jó...mert ilyen emberek nem igazán vannak...ezek gyakorlatilag hülyék, nem stimmelnek :)
Úgyhogy tényleg..ez csak egy: játék.
Tehát az kellene hogy legyen a címe: Lúzerek - színpadi játék. :).
Érdekes, szerintem is...Gálvölgyi játékával valami nem stimmel, az elsõ perctõl.
De szerintem sokkal inkább a szerep a rossz, ilyen ember nincs.
Ha nincs eljátszva egy jellem akkor azért nem stimmel, ha sikerül eljátszani ennyiféle jellemet, akkor meg azért nem, mert ennyiféle ellenmondó jellem nem fér egy emberbe.
kocka70 2014 dec. 21. - 21:47:36
(10/11)
A hadarás tényleg idegesítõ volt. Egyszer nézhetõ, gyerekeimnek tetszett.
7/10
regice74 2014 máj. 05. - 13:50:41 7/10
(9/11)
Gálvölgyi végig rettenetesen hadart. Ez nagyon zavaró! Olyan volt, mintha leakarná darálni az elõadást.
Nagy Sándor nekem meglepetés volt. Játéka sokkal meggyõzõbb, mint Gálvölgyié.
Az elõadástól többet vártam. Egyszer azért meglehet nézni.
ja27fo 2013 jan. 14. - 19:40:42
(8/11)
Van 3 db eladó jegyem az Ördöglakat február 21.-i elõadására. Emeleti páholy 1. sor, 3600 Ft/db.
A jegyeket ajándékba kaptam, de én már láttam a darabot.Lebilincselõ, izgalmas, Nagy Sándor kiválóan játszik!
Elérhetõségem: 06-70-9323-300

Gábor
5/10
turmix 2012 márc. 24. - 19:25:12 5/10 Előzmény zizke
(7/11)
Igen, 2011 õszén megnéztem, de nem tetszett.

Láttam már feszültségteljes elõadást színházban, tehát felesleges azzal jönni, hogy a színház nem mozi, hiszen láttam már jó színpadi mûködést, amikor a frász kitörte a nézõt. Nyilván Szirtesnek okkal nem volt ilyen célja a Tháliában, de azért az arany középút is létezik, amit itt nem találtam.
Ráadásul ebben a tháliás Ördöglakatban poénok is röpködnek, ami furcsa mindkét filmes feldolgozáshoz képest,
de ettõl még jó is lehetne akár, ha utána dermesztõ hangulat várna rám egy megfelelõen szigorú tekintettõl, hiszen tartalmilag mégis csak krimi lenne, nem pedig vígjáték.
Gálvölgyi János - egyébként vitathatatlan színészi erényeit elismerve - most nem volt rám ilyen hatással akkor, amikor az elvárható lett volna adott pillanatban, és a hatást az is nagyban tompította, hogy hadar, érdekes a beszéde ritmusa; talán ettõl, de sok szó vége elharapódik, lecsípõdik.
Mindent összevetve: ha Madách Színházhoz szokott néni lennék, biztosan tetszene, de nem vagyok az, egyik vonatkozásban sem.
Az egy dolog, hogy mindkét Sleuth nagy kedvencem, de szerintem nem kell ahhoz Laurence Oliviernek, Michael Cainnek lenni, meg mozinak, hogy egy rafinált Andrew Wyke-ot lássak idehaza, színpadon.

A díszlet ötletes, klassz.
8/10
rues 2011 dec. 05. - 12:48:58 8/10
(6/11)
A film és a szinház, habár rokon mûvészeti ágazatok,mégis külön mûfajok!!
A Tháliában Sheffer drámáját szinházi elõadásban látjuk. Gálvölgyi és Nagy
Sándor remek játékkal, sziporkáló humorral és drámai feszültséggel mutatja
be az iró remekét.Gálvölgyi János szerepeit évrõl-évre csodáltuk és csodáljuk.
A fiatal Nagy Sándor berobbanása prózai szerepben- a zenész szerepek után-
bravurosan sikerült!Jó elõadást láttunk a Madách szinháznak köszönve!!
10/10
zizke 2011 okt. 27. - 15:21:15 10/10 Előzmény turmix
(5/11)
végül megnézted?
5/10
turmix 2011 márc. 22. - 16:52:20 5/10 Előzmény nofi
(4/11)
én is jelzem, hogy
1. láttam az elsõt és a másodikat is, azokban pedig Cain játszott
2. Hopkins (így írják helyesen, sõt még a tetejébe Anthony is)filmográfiájában nyoma sincs hasonló címnek (van viszont sok más remekmû)

de a darabról valaki írhatna, mert a pontozás nem sok jót sejtet. így a májusi jegyeimet inkább eladnám, ha sehol egyetlen dicshimnusz...
verdeleth 2011 jan. 23. - 23:02:32 Előzmény nofi
(3/11)
rosszul tudod
Segítõ Béka 2011 jan. 23. - 17:08:41 Előzmény nofi
(2/11)
csak jelzem, h jude law együtt játszik michael cainnel.hopkinsról nem találtam hogy játszotta volna ezt

http://www.port.hu/mesterdetektiv_sleuth/pls/fi/films.film_page?i_film_id=88383&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_where=2&i_topic_id=2
nofi 2011 jan. 16. - 00:02:33
(1/11)
Csak jelzem, hogy a 2.feldolgozásban Antoni Hoppkins játszik, nem Michael Caine! Remek a film,remélem,hogy a darab is! Holnap nézem meg..