zampano 2012 dec. 02. - 14:14:09
(55/155)
Anneliese Michel, akirõl ez a pocsék film készült, egy meglehetõsen mûveletlen német parasztcsaládban nõtt fel, akik meglehetõsen dogmatikusan értelmezték a Bibliát, nemhiába kattant meg szegény: bolond lyukból, bolond szél fúj. Így az egész egy érdektelen mese csupán, nem "érv" isten (és az ördög) létezése mellett.
950617 2012 dec. 02. - 13:36:43
(54/155)
Azt hittem gagyi lesz, ehhez képest egy meglepõen jó filmet láttam este. Színészi játék rendben volt. Csak arra lennék kíváncsi, ha levesszük a kiegészítéseket, meg a hatásvadász dolgokat, akkor mennyi marad ebbõl az igaz történetbõl. Nem rossz indulatból, de engem tényleg érdekelne, hogy ebbõl mi az ami tényleg megtörtént.
Nekem tetszett.
olahmiki1959 2012 okt. 17. - 06:49:46
(53/155)
Meglepõen jó film volt, mégpedig elsõsorban azért, mert a rendezõ nem a cél nélküli ijesztgetésre helyezte a hangsúlyt, mint az egyébként a "B" kategóriás horrorfilmekben vagy thrillerekben megszokott, hanem valódi problémákat, megmagyarázhatatlan, de létezõ jelenségeket próbált a vászonra vinni.
A színészi játék kifogástalan, a megfelelõ helyeken drámai a történet, idõnként meghökkentõ, elgondolkodtató, és a tárgyalóteremben történõ jelenetek is nagyon jók.
Azzal, hogy a film igaz történet alapján készült, nem igazán tudok mit kezdeni, hiszem is, meg nem is, mert a nézõben a neveltetésétõl, identitásától, vallásosságának mértékétõl függõen rengeteg kérdõjel maradhat.
Mennyi hihetõ a történetbõl, mennyit tett hozzá a forgatókönyvíró, és a rendezõ, mi az, ami valóban megtörtént, megtörténhetett, és mi az, ami csak az írói fantázia szüleménye.
Ettõl függetlenül, a film az egyik, ha nem a legjobb, amit ebben a mûfajban láttam, nem igazán horror, sokkal inkább misztikus drámának mondanám.
Valakinek a testébõl, személyiségébõl, - akit állítólag megszállt az ördög, - kiûzni a démonokat, a sátánt, az valószínûleg iszonyatosan nehéz feladat lehet, a híradásokból tudhatjuk, hogy a világban számtalanszor megtörtént, hogy az ilyesfajta tevékenység halálesettel végzõdött.
Jogász, ügyész, vallási szakértõ, pszichológus, okkult tudományokkal foglalkozó szakember legyen a talpán, aki egy-egy konkrét esetben meg tudja állapítani, hogy valójában mi történhetett.
Ezt a filmet a beállítottságunktól függetlenül mindenképpen érdemes megnézni, sokáig tovább munkálkodnak a nézõben a jelenetek, és a felvetõdõ gondolatok, és az is óhatatlanul felmerül az emberben, hogy esetleg lehetséges, hogy van valami a dologban?...
A szinkron szuper, ami meglepõ a mai világban, minden színész a legjobb formáját nyújtja, a hangminõség is kifogástalan, végre egy film, ahol az utcazaj vagy a zene nem nyomja el a beszédhangokat.
Szilágyi Tibor hangját amúgy is imádom, Fehér Anna szolid hangja is tökéletes az ügyvédnõ figurájához.
Szerintem legalább 8 pontos a film.
7/10
Sadenal 2012 jún. 23. - 12:24:14 7/10
(52/155)
Tényleg durva egy film volt és annyit elárulhatok, hogy Amerikában állítólag minden államban van ördögûzõ, csak a Vatikán ezt megpróbálja titkolni. :O


7/10
7/10
stomachh 2011 dec. 01. - 21:22:40 7/10
(51/155)
Elég nagy hatású film volt, egy valós történet jó feldolgozása. A hideg futkosott néha a hátamon. Erõs 7/10.

A valódi "Emily Rose" esetérõl itt lehet magyarul olvasni: http://legendavadasz.blog.hu/2009/09/26/anneliese_michel_ordoguzese_elemzes
VagoDurbints 2011 nov. 06. - 12:38:36
(50/155)
aki bele tudja élni magát az ilyen témájú filmekbe, annak erõsen ajánlom. nekem nagyon tetszett
9/10
GörögNecsi 2011 szept. 17. - 22:01:38 9/10
(49/155)
Szerintem csak egy szépséghibája van ennek a filmnek, hogy katolikus eszmékre alapul a film... Amikor a lány Szûz Máriával beszélget, szerintem inkább Jézussal kellett volna beszélgetnie, Mária ugyanis nem tölt be közbenjáró szerepet Istennél... A többivel úgy gondolom nincsen gond 10/9...
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 07. - 12:32:19
(48/155)
Még nem mertem megnézni. Érdemes otthon macskát tartani :)))
Pink Pearl 2011 aug. 07. - 08:41:02
(47/155)
************************************SPOILER**************************************************************************
Ford Mustang 2011 aug. 07. - 01:01:25
(46/155)
Nagyon durva film, csak kár, hogy mint sok minden más, ez is a klasszikus Az ördögûzõre alapul. Igaz, megtörtént esetet dolgoz fel, de a film ihlette ezt is.
offtopic
lilahagyma 2011 aug. 07. - 00:41:57 Előzmény Hannibal Lecter
(45/155)
Kérésed parancs, illetve jó ötleteid vannak, illetve másoknak is ilyen témára forog az agyuk:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kiss_B%C3%A9la_(sorozatgyilkos)
Három teaser a róla készült filmbõl:
http://www.youtube.com/watch?v=1WhPSVyu2bc
http://www.youtube.com/watch?v=5hp0dEnw6LY
http://www.youtube.com/watch?v=bNKes2JZGCY
És a film honlapja: http://www.bela-kiss.com/
8/10
Mike088 2011 aug. 07. - 00:10:50 8/10
(44/155)
Anneliese Michel történetének feldolgozása! Amikor elõször láttam kellõen félelmetes volt, mintapéldája annak, hogy vér és nyers brutalitás nélkül is ki lehet váltani a borzongást. Aki ismeri a true storyt az izgalommal ül le a film elé hiszen megvan a maga misztikuma. 10/8
9/10
sanderb 2011 máj. 09. - 17:09:45 9/10
(43/155)
Dermedten néztem végig és (mitagadás) állt a szõr egy párszor rajtam. Biztosan színeztek a készítõk, de jó arányérzékkel dolgoztak, ami javára vált. Nem volt hatásvadász, mégis kiemelkedõ hatást váltott ki belõlem. Azzal meg egyenlõre nem tudok mit kezdeni, hogy tudniillik valós történetet dolgoz fel. 10/9
RDoo 2011 febr. 20. - 21:06:51 Előzmény gabriella_
(42/155)
Jól látod a dolgokat!
gabriella_ 2011 febr. 20. - 17:00:05
(41/155)
Hátborzongató. Az egész film alatt a hideg rázott.
3 éve láttam, szó szerint hónapokig nem tudtam aludni, ha lefekvés elõtt eszembe jutott egy-egy jelenete.

Bátor férfiaknak, és párkapcsolatban élõ nõknek ajánlom (esténként így van kit szorongatni, ha még egy hét múlva is félsz... :D

Pontosan ezen film miatt nem értem, hogy mi létjogosultsága a Paranormal Activity - féle silány próbálkozásoknak, melyek ezzel ellentétben inkább nevetségesek, mintsem félelmetesek.
9/10
minerva9 2010 szept. 19. - 18:55:44 9/10
(40/155)
Inkább misztikus mint hororr,bár még mindig sokkal közelebb ál a hororr-hoz mint a sok tömeg hororrnak vélt filmek..
offtopic
Anditos 2010 szept. 18. - 21:37:29
(39/155)
Biztosan azt gondolják, így majd többen megnézik. :-S
(A Monk-sorozatot pl a "flúgos nyomozó" alcím miatt nem voltam hajlandó sokáig megnézni, azt hittem, hogy ez is egy gagyi hülye amcsi vígjáték.
twillight 2010 szept. 18. - 20:15:19 Előzmény Anditos
(38/155)
Lassan 20 éve képtelenek a forgalmazók tisztességesen kategorizálni a filmjeiket, így lett ebbõl hivatalosan horror.
offtopic
Anditos 2010 szept. 18. - 15:35:37 Előzmény minerva9
(37/155)
Jajjj...:-) Igen, ezt én is megtaláltam, amikor utánanéztem a történetnek. A fotók napokig kísértettek.