Téma: Örökség

2/10
Corson 2018 júl. 11. - 01:40:02 2/10
(24/84)
ennek a filmnek csak a végignézése horror, egyéb iránt egy pillanatra sem tud feszültséget kelteni.

egy teljesen érdektelen, vontatott családi dráma, amúgy (más filmben akár) jó színészekkel, profi díszlettel, minimál (de ennek ellenére zagyva) történettel, teljesen improvizatívnak tűnő párbeszédekkel.
a "történetet" és a lagymatagságot talán csak a zenének (inkább, zörejeknek) sikerül alulmúlni.

olyasmi, mint egy nő, aki a melleit a hátán hordja. kétség kívül egyedi, újszerű, de ettől még cseppet sem kívánatos.

2/10
kriszta.g 2018 jún. 23. - 14:39:33 Előzmény Démétér456
(23/84)
Bakker klassz kis összefoglalót írtál Démétér456, köszi. :) SPOILER
Az hogy a kislány volt a gonosz előző "gazdája" azt sejtettem, de hogy megszállta a bátyját azt nem vágtam le. Inkább csak azt hogy férfi test kellett a gonosznak mert azt akart, vagy mi, fogalmam sincs miért. De valóban Charlie-nak szólította az anyja, észre se vettem. A lefejezett öregeket most se értem, az egésznek meg semmi értelme hogy most a fiú lett a gonosz király, és akkor mi lesz?
Az anya kettős szerepe az viszont tetszik, így megmagyaráz sok mindent. A film címét is, hogy az öröksége ellen próbált harcolni de végül nem sikerült.
Összességében a vége nélkül a filmet én nem mondanám rossznak, elég paráztatós, de a vége egy értelmetlenség.
roll2018 2018 jún. 20. - 09:15:32
(22/84)
Kicsit az az érzésem,hogy vagy mindenki a 10/10es csodát várja vagy azt hitte itt majd 2 percenként elfog mászni egy lény a falon...
Először is nehéz ebből a témából már újat kihozni.Többek közt ezért is voltam kiváncsi,nameg a pozitív kritikák meggyőztek hogy üljek be.Abszolút thrillernek mondanám horror helyett.Az utolsó 10percig ez a film JÓ.Nagyon nagyon rég nem tapasztaltam ilyet a moziba mint itt!Én nemhogy kimenő embereket nem láttam a film közbe hanem egymáshoz bújó,suttogva káromkodó népet.Mindezt relatíve kevés tipik horror elemmel.Mi ez ha nem dicsérete a filmnek?Amit mindenképp megemlítenék,hogy a szinészi alakítások zseniálisak.Itt a 4 családtagra gondolok(más nem is nagyon volt ),mindegyik zseniálisan játszik és semelyik sem öli ki ki a másikat.Nincs arról szó hogy x lejátsza y-t a filmben.Tökéletesen működik ez ,hogy más-más karakterek.És akkor sajnos itt jön be az utolsó 10perc ami nem is tudom hány pontot visz le a filmből..nekem kb Múmia szint volt...na emiatt viszont a végén volt 1-2arc aki mérgesen kiviharzott amint felkapcsolták a lámpákat.Nagy kár érte,nagyon nagy.De még így is megtekintésre javaslom,kifejezetten vannak erősségei a filmnek.
allegravelli 2018 jún. 19. - 08:15:35 Előzmény Magenta99
(21/84)
Neked igénytelen és értelmetlen. Ha Péntek 13-ra vágytál, ez nem a te filmed, valóban.
Magenta99 2018 jún. 17. - 14:29:22
(20/84)
Igénytelen f@s. Rég láttam már ennyire értelmetlen, röhejesen szar filmet.
2/10
neukrisz 2018 jún. 17. - 00:45:13 2/10
(19/84)
Most értünk haza a moziból... 2/10 nagy jóindulattal :((
Minden forintját sajnáltam közben a jegynek... Sokszor nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek annyira félelmetesen rossz ez az egész...
1/10
viktoracs@gmail.com 2018 jún. 16. - 23:23:09 1/10
(18/84)
Életem legrosszabb filmje. Talán még a temetőkapuk is jobb pedig az benntvan az IMDB legrosszabb 10 ban. Ki fizeti hogy így hipeolják a kritikisok ezt a sz@rt? Van 1 ora 20 perc unalom. 10percre felvillan a remény hogy alakul valami majd a legvégén megdöbbentően sz@r és igénytelen. Már már nevetséges megoldásokkal. Életemben nem jutott eszembe hogy egyetlen filmről is kijöjjek a moziból. De szívem szerint megtettem volna és még a jegyárat is visszakértem volna. A film alatt kb a nézők fele távozott a moziból.
2/10
ABanonym 2018 jún. 16. - 17:37:57 2/10
(17/84)
Eszméletlen rossz, értelmetlen, horrornak nem nevezném, mint valami paródia.
Azért adok rá 2 pontot, mert a röhejes jelenetek miatt jókat nevettem rajta, vagyis nevettünk rajta, mert online néztem mozisan, és végig hallottam ahogy röhögnek a nézőtéren :D
1/10
kabsz81 2018 jún. 16. - 10:27:04 1/10
(16/84)
kezdem a lenyeggel. soha nem ultem meg be ilyen szarra. ez idaig erzelemmentes reszemrol. ami nemi indulatot general sajat magammal szemben, hogy en benyeltem a pr cikkeket, amiben ki voltmaxolva hogy ez egy mufajteremto klasszikus film. nem figyeltem oda az olyan szofordulatokra mint "rohejesen tehetseges elsofilmes rendezo".
azt hittem idealis pentek esti mozi lesz. ehhez kepest a nyomaszto pszichothriller/horror helyett kapsz egy maroknyi idegesitoen sipitozo ellenszenves karaktert...az utolso fel orara pedig egymas utan felallo es tavozo embereket a moziban, illetve hangosan rohogo ottmaradokat.
nem pont ilyen borzalmas elmenyre szamitottam. es meg egyszer: az en hibam, hogy szamitottam valamire.
1/10
Mark OH 2018 jún. 16. - 00:39:40 1/10
(15/84)
Ez a film szar!!
MadDogs 2018 jún. 14. - 13:39:04
(14/84)
Semmivel nem tetszett jobban, mint a tavalyi, szintén túlértékelt Get Out, sőt.

Az első egy óra jó volt, talán még azt is mondhatnám, hogy magával ragadó. De aztán elkezdenek jönni a konkrétabb természetfeletti elemek, egyre zagyvább az egész (közben technikailag az egyes ijesztések, feszültségkeltő jelenetek még mindig profik), aztán a végén már csak reménykedik az ember abban, hogy az utolsó képsorok akkorát fognak ütni, vagy olyan összefüggésekre mutatnak rá, hogy jóváteszik mindezt. Sajnos nem.
Bár a filmre nem lehet mondani, hogy kiszámítható, s ez ugye pozitívum, ez részben épp a zagyvaságnak köszönhető, ami meg negatívum. A sztori meg összességében nem új, bár nem is elhasznált. Még.

Önmagában nézve korrekt film (csak minek?), az ömlengő kritikákhoz képest egy vicc. A szokásos helyzet: amiért a kritikusok lihegnek, azt vagy messziről kerülni kell, vagy tényleg csak tisztes iparosmunkát várni tőle. A színészek jól játszanak, az író-rendező Ari Aster előtt le a kalappal, hogy alacsony költségvetésből ki tudott hozni ennyit, belőle még bármi lehet.

6 pont
szocika 2018 jún. 14. - 12:54:37 Előzmény Démétér456
(13/84)
SPOILER!!
Talán csak az anya fejében játszódik le az egész történet, elég a nyitójelenetre gondolni, ami az egész filmet zárójelbe teszi. Ezért a címe, Örökség, örökölte a skizofréniát, depressziót az anyjától.
SPOILER VÉGE!
6/10
Démétér456 2018 jún. 14. - 09:35:13 6/10 Előzmény kriszta.g
(12/84)
Válaszok, ahogy én láttam, tehát sorry: SPOILER!
----
A kislányt gyerkkora óta készítette fel a nagyi arra, hogy Paimon átveszi a testét, vagy megszállja, nevezd, ahogy akarod. (Gondolj a figurákra, amiket csinált, a fejcserékre, arra, hogy a nagyi fiút akart volna helyette.) Amikor meghalt, elkezdte kísérteni a bátyját, és átvette az uralmat fölötte. Tehát gyakorlatilag a srác testét átvette a kislány (emlékezz rá, hogy a nő a végén Charlie-nak szólította már a fiút), és ő átadta magát Paimonnak.
Az anya mindvégig kettős szerepet játszott, de amikor mi láttuk, azaz a (többé-kevésbé) normális pillanataiban, akkor nem tudta, hogy ő is a gonosz szolgálatában áll. Amikor "alvajárt", amikor a plafonról figyelte a fiút, amikor kiásta nagyit. Tulajdonképpen ez az "örökség", ami a családban öröklődik: a gonosz szolgálata. Ő is részese volt. Ő normálisnak akarta hinni magát, de valójában mindig is kettős szerepe volt: a családanya, aki előkészíti a családot a gonosz eljövetelére, pedig szereti őket, és a megszállott , gonosz szektás. A képességei pedig mindig is megvoltak.
A sátánista öregek egy része már halott volt, egy része pedig tudta, hogy most jön el az ő királyuk, ezért jelentek meg a végén.
És igen, a nagyi barátnője beszélt a sráchoz a végén.
És nem, ettől még mindig nem tudom, mi a halál értelme volt az egésznek :)
6/10
Démétér456 2018 jún. 13. - 22:10:17 6/10
(11/84)
Borzasztóan ambivalens élmény. A film 85%-áig élvezet nézni - bár nem igazán horror, inkább családi dráma-thriller némi horror elemmel - de tényleg érdekes, felkavaró, furcsa, remekül teremt hangulatot. De a vége?!
SPOILER, VIGYÁZZ!
Mi a halál volt így értelme az egésznek?! Értem én, hogy mi történt, de minek, könyörgöm?! Hát gyakorlatilag kizárólag Joane, a nagyi barátnője van életben. Megidézték a pokol egyik királyát, hurrá, de gazdaggá már nemigen teheti őket, mert ugye halottak?! Le van vágva a fejük, ilyesmi?! Képzeljétek el az utolsó jelenet utáni jelenetet. Mi történik? Körben térdepel a sok halott, csupasz öreg, középen a fiú, aki lány, és aki király. Jó. És most? Kicsit így álldogállnak, majd a csúz miatt kiegyenesítgetik a derekukat, lemásznak a faházból, és élnek tovább a világban, izé, halnak? A srác - vagy lány, vagy démon - bemegy holnap az iskolába? Vagy nem? Vagy most MI VAN?!
jaya 2018 jún. 13. - 14:16:37
(10/84)
Az Ökörség találóbb cím lett volna.
1/10
ferike2 2018 jún. 11. - 22:58:40 1/10 Előzmény The Unkindled One
(9/84)
Kidobott pénz
The Unkindled One 2018 jún. 11. - 17:32:23
(8/84)
SPOILER lehet

Ez a film szerintem egyáltalán nem annyira jó, mint amennyire felfújják, vagy éljenzik

Sem nem eredeti, sem nem ijesztő, a befejezése pedig számomra hatalmas csalódás. Úgy tudnám jellemezni, mint egy lufit, egy üres eszköztár érvényes mondanivaló nélkül. Egyetlen meglepő dolog volt a filmben, kb. a felénél. A többi sablonokból építkezik, csak rosszul csinálja, a befejezése Skeleton Key koppintás, csak véleményem szerint annál gyengébben.
Végig hiányérzetem volt, és a vergődést éreztem, hogy görcsösen valami mély mondanivalót akar sugallni a készítő, amit aztán végül nem váltott be. ( ezen kívül a párbeszédek nekem néhol kínosak voltak, a főhősnő múltjánál azt éreztem, hogy a kevesebb több lett volna)
Legnagyobb hibájának azt tartom, hogy súlytalan, nem meri lélektani síkra irányítani a végkifejletet.
Arról nem is beszélve, hogy kriszta.g hozzászólásában felvetett dolgok teljesen jogosak szerintem is, és a film a saját logikai rendszeréhez sem hű (gondolok itt a padláson lévő könyvben leírt dologra)

Nem ajánlom a filmet, helyette inkább a The Babadook, vagy még inkább a Goodnight Mommy! című filmeket javaslom.

2,5/10
7/10
B4lukapit4ny 2018 jún. 11. - 09:23:43 7/10
(7/84)
Láttunk már néhány hasonlót, de az atmoszféra és a rendezés teszi igazán naggyá ezt a filmet a maga kategóriájában. Az egyik legkiemelkedőbb jelenet szerintem az autós rész utolsó pár perce, amikor hosszú ideig veszi a kamera a srácot. Nem a megszokott ütemű snittek jellemzik az egészet és ez nagyon jól működik. A vége nekem sem áll össze teljesen (kriszta.g kérdései teljesen jogosak) Nem tudom, hogy ez a forgatókönyv hibája-e vagy én nem vettem észre pár fontos dolgot.

7,5/10
9/10
beo71 2018 jún. 10. - 21:57:17 9/10
(6/84)
Olyan érzésem van, mint amikor a magyar labdarúgó válogatott 5 értékelhetetlen meccs után végre jól játszik, meglepő dolgokat művel, hitetlenkedve örülök, aztán a 90-ik perc után kap két gagyi gólt és leverten ülök. Az igaz, hogy utána jó érzéseim vannak, mert nem az eredmény számít, hanem a mutatott játék, mégis az utolsó pár perc zárójelbe teszi az egészet.
Szenzációs , fojtogató hangulat, olyan pillanatok, amelyek tényleg felejthetetlenek, de a vége? Mindegy, összességében valami nagyon jót láttam és rendesen paráztam. A zene, a zene hiánya, a fényképezés, az egész összkép hátborzongatóan jó. Csak van az az érzés, hogy, na végre egy horror, aminek története is van, a végén pedig csak egy blöff. ( ? )
9/10, a Babadook óta nem láttam ilyen jó horrort !
U.i. : Az azért lehangoló, amikor a nagy csendben még én sem merek levegőt venni, ekkor a szomszéd teremből ( Deadpool 2 ) olyan robaj zúdul át, hogy odavágja a hangulatot. Ezt egy régi ( falusi ) kis moziban kellet volna nézni.
2/10
ihorvath 2018 jún. 10. - 13:13:17 2/10
(5/84)
Hát ez meg mi volt? :D
Az alakítások miatt egy ideig azt hittem, hogy paródia, elképesztő! :D
Szeretem a horror-t, még ha elég kevés jó darab készül is, de ez nagyjából az alja.