Babi néni 2013 nov. 14. - 00:44:02 Előzmény Jose78
(39/39)
SPOILER

Lehetett sejteni, hogy az utolsó három közül lövi fejbe magát valamelyik, az utolsó bajos lett volna, mert ugye, akkor mindenki tudja õ hal meg, ezért ott volt a nigró, meg a szabadfoglalkozású. Ugyebár a nigrót nem lehetett meghalatni, mert õ fekete érted...legkissebb veszteség a világfi volt, aki szörfözni akart volna élete hátra levõ részében a társadalom "hasznos" részeként.

SPOILER
Babi néni 2013 nov. 14. - 00:41:16 Előzmény Zolecs
(38/39)
Nyakamat rátenném, hogy bármelyik devizahiteles gondolkodás nélkül elvállalná, hihetetlen naív vagy.
Babi néni 2013 nov. 14. - 00:38:22
(37/39)
A film megdöbbentõ.

SPOILER*******************
Remélhetõleg fikció, hiszen a gyilkosság élõ egyenes adásban, a leírással szemben, úgy csúszik át a hatóságok karmai közt, mint kés a vajon. Minimális a felháborodás, 10db tüntetõ ellenzi csak az egész hajcihõt.
A fõhõsnõnek csak a nézettség számít, ezért meg is kapja jogos büntetését.
Az a vicces, de tényleg amikor valaki fejbe lövi magát és mindenki halálosan meg van LEPÕDVE!

MÉGIS MIT GONDOLTAK??????????????????????????????????

Egyébként, érdekes elgondolkodni a mûsoron és a nézettségi adatokon, ha már az elsõ fejbelõtte volna magát.
A másik érdekesség, ami végig a fejemben járt, ha az utolsónak marad a golyó, akkor mi lett volna, úgy fordul be a csõbe, hogy tudja õ biztosan meghal?

SPOILER vége*****************


Mindenesetre érdekes film volt. 10/8
3/10
Rahar 2012 jún. 25. - 22:15:03 3/10
(36/39)
Felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt tetszik a film mondanivalója. Jól játszanak a színészek. Viszont a képi kamerás adatrögzítést kifejezetten utálom, egy tipikusan olcsó és gagyi megoldás. A film elsõ fele az orosz ruletes show kezdetéig egyszerûen unalmas, alig vártam, hogy végre történjen valami. A film utolsó 20 perce ami jó. Elõttem valaki már írta, hogy eme film optimális ideje megközelítõleg 30 perc lenne, osztom a véleményét.
Metalherceg 2011 okt. 31. - 08:11:50
(35/39)
Csõd!!! ez a film nem jó! teljesen a cannibal holocaust-ra akar hasonlítani, csúnya, lelketlen gonosz médiaszolgák a nézettségért bármit és bárkit feláldoznak. aztán meg sírnak, meg elpusztulnak.... eszméletlen sok épp ésszel fel nem fogható csúnya ember leledzõdik eme eposzban. a kézikamerás felvételnek köszönhetõen iszonyú idegesítõ a film. nagyon rossz, tényleg. amikor nagy nehezen beindul a játék, akkor sokat lendít a minõségen, de nem menti meg. azon csodálkoztam, hogy a reklámokból egyet sem vágtak bele, mert attól tényleg kiégtem volna! szerintem a rendezõ a hibás egyedül, hogy ilyen torz lett a film, amúgy nem lenne gáz...
8/10
zz76zz 2011 márc. 08. - 10:01:38 8/10
(34/39)
sajnos ez egy elképzelhetõ jövõkép.
a menekülõ ember óta a sokadik verzió, de mind lehetséges vízió :(
9/10
Jose78 2011 márc. 01. - 14:25:55 9/10
(33/39)
"2003-ban Derren Brown illuzionista élõ tévémûsorban játszott orosz rulettet. A brit Channel 4 televízió néhány másodperc késéssel sugározta az attrakciót, hogy amennyiben baleset történik le tudják állítani a mûsort.
Sokan azt gondolták, hogy mindez csak átverés..."
9/10
Jose78 2011 márc. 01. - 14:24:07 9/10
(32/39)
S hogy mennyire lehetetlen, és nem kerülhetne adásban még Amerikában sem, nem hogy itthon?

http://index.hu/kultur/media/rulett1001/

2003-ból...
A folytatásra nem kerestem még rá, csak a film címére keresve ez cikk is felugrott. ;)
9/10
Jose78 2011 márc. 01. - 14:17:20 9/10 Előzmény Zolecs
(31/39)
Ezért jó a film, mert erõsen hatott Rád is, és felháborít! ;)

Brutális! Az elsõ felét untam,lassú volt, de ahogy a stúdióba került a sztori, éreztem, hogy gyorsabban ver a szívem, egyre durvábban izgultam, komolyan emlékeztetnem kellett magam, hogy ez csak film, ne féljek, féltsem már annyira a "résztvevõket"!
Persze azt gondoltam, hogy nem az elsõ kettõ-nél sül el a pisztoly, de azért volt jól megalkotva, mert egyiknél sem lehettem biztos. Valamiért én folyamatosan azt gondoltam, hogy utolsónak játékos (nem ugrik be a neve, pedig láttam pár filmben :/, de így legalábbb nem spoiler :) ) lesz az áldozat.

SPOILER
Viszont amikor a fiú kimondja, hogy "ezentúl örökké együtt fogunk...", akkor hirtelen elillant belõlem a félsz, mert már biztos voltam benne, hogy õ hal meg. Nevessetek ki, de nála el is takartam a szemem (kb ennyire átéltem :), nem akartam elsõre látni... :)

Eva Mendez irgalmatlanul jól játszotta a mai törtetõ, irritáló, lelkét is eladó nõ szerepét (pont ezért jó, hogy így irritált téged is :).
A fordulat a végén nagyon kellett, tartottam tõle, hogy elcseszõdik azzal, hogy annyira cinikus a film, hogy nincs "igazságszolgáltatás" valamilyen, bármilyen módon benne.

Ha ez valódi show lett volna, szétcseszett volna az idegesség, míg véget ér...
Döbbenetesen jól sikerült tükör a médiáról. Rég váltott ki belõlem ennyi érzelmet egy film.
Nem 1, hanem 10 pontos szerintem éppen ezek miatt.
1/10
Zolecs 2010 dec. 16. - 18:45:13 1/10
(30/39)
az egész történet abszurd.hol engedélyeznének egy ilyen mûsort?
és másfél órán keresztül húzni?minek?és csak azért hogy nõjjön a nézettség?
a végén amikor a kínai csaj ordibálta be a százalékokat azthittem felrobbanok.
emberi életekkel játszanak és õket a nézettség érdekli?hol vállalna el egy családapa
ilyen mûsort?hogy apa nélkül hagyja felnõni gyereket?abszurd.
lehet nagyon bele éltem magam és tudom hogy ez csak egy film de annyira felhúzott
hogy csak na!
10/1
bla07 2010 dec. 10. - 07:48:15
(29/39)
Ezért a hozzászólásért regisztráltam, ha filmet akarok nézni, elõtte itt informálódok róla. Ennyire még nem nyúltam mellé. Szerintem a film egy szenvedés. A "fõhõsnõ" nagyon irritáló, az egész történet belefért volna max 30 percbe, és ezt húzták több mint másfél órán keresztül. Sajnos úgy néz ki, hogy ebbe az irányba tendál a szórakoztatóipar, de film attól még nem volt élvezhetõ. A vígjáték besorolást nem értem.
2/10
MrArt 2010 szept. 21. - 14:10:55
(28/39)
úgy látom sokan nem értünk egyet azzal, hogy vígjáték... messze ez a stílus a mulatságostól és jókedvtõl... ennél sokkal viccesebb filmeket sorolnak dráma kategóriába!
érdemes megnézni legalább egyszer, és egy picit elgondolkodni az emberi butaságon! komolyan!
amúgy sztem egy 7/10-es film...(ha nem vígjáték kategóriában nézzük...)
8/10
Zuleyman 2010 jún. 13. - 08:36:51 8/10 Előzmény Gala86
(27/39)
Sztem alapvetõ, hogy milyen besorolású, mert sokan az alapján ülnek le megnézni.
Amúgy meg a mondanivalója tényleg nagyon erõs. Pl lesz majd az új Rodrigez film, ami leginkább a vagsosásról és szurkálásról szól. És ezek után csodálkozunk, hogy úgy általában a cigó, de még az egyik példaképül LL Junior lakásán is ott virít a szam.kard, amit nem szégyelnek használni a szüleinken, sportolóinkon, gyerekeinken.
Valamitkéne tenni,vmi szigorítást a filmiparban, mivel kocsivilágban volt olyan, hogy beltiltották a nyársalós kocsikat(régi Jaguárok, Royce-Rolls-ok, fecske farkú verdák), úgyanígy lehetne a filmiparban is szabályozást hozni.
Szerintem Jónapot Vili ezzel a filmmel jó felhívta a figyelmet, hogy hova tart ez a világ.
Ezekek kéne elgondolkodni.

Gutentag Mindenkinek!:)
7/10
Gala86 2010 máj. 29. - 09:33:53 7/10
(26/39)
Érdekes, hogy miért épp a mûfaji besorolásról megy a vita. Ez a film egy szatíra. Bemutatja milyen irányba tartanak a valóságshow-k, mert erre van igény a mai társadalomban. Már a ValóVilág idejében is nyilvánvaló volt, hogy az embereket eszköznek tekintik, saját elképzeléseik alapján alakítják az emberek imidzsét, a drámánál játsszák az együtt érzõt (ld Oki lányának halála), de valójában örülnek neki, hisz növeli a nézettséget. Késõbb a nyerteseket fel lehet használni számos promócióhoz, ami még több pénz, még több reklám a mûsorhoz. Üzlet az egész. A film jól ábrázolja a média világát, és tényleg kilogikázható volt, ki fogja fejbe lõni magát. Engem meg sem lepett, elmúlt a feszültség, a várakozás, tudtam, hogy meg fog történni. Szerencse, hogy ezzel még nem ért véget a film, és történtek még benne váratlan dolgok. :)
friendsfan 2010 márc. 29. - 01:31:19
(25/39)
Ez valami förtelmes, de mégsem. Értem mit akar mondani, de taszít az egész felvetés, hogy ilyen mûsor adásba mehet. Kiráz a hideg a filmtõl, pedig annyi sokkal szörnyûbb dolgot tapasztaltam, láttam már az életben. De még is ez valahogy annyira abszurd, hogy borzalom. És a legvégén sem az hal meg, akinek kéne...
lajszer 2010 márc. 22. - 17:34:08 Előzmény Felhasznalo888
(24/39)
Bill az általában William, szóval Vilmos Jónapotkívánok
Felhasznalo888 2009 dec. 19. - 11:11:59 Előzmény Zuleyman
(23/39)
A rendezõ-forgatókönyvíró neve sem gyenge: Jónapotkívánok Béla
8/10
Zuleyman 2009 dec. 01. - 12:30:57 8/10
(22/39)
Nem tudom miért vígjáték??? Sztem inkább filmdráma. Ez annyira vígjáték, mint mondjuk amennyire a Hulk musical :D
Egyébként szerintem nagyon jó film, aki akar egy tanulságos, érzelemmel tele jó filmet, annak bátran ajánlanám.
7/10
Kecso78 2009 nov. 16. - 23:35:41 7/10
(21/39)
Szerintem ez szatíra.Gondolom azért írták vígjátéknak :) Mert ha megfigyelitek akkor egyre durvább mûsorok vannak a tv-be.Csak nehogy ez legyen a vége tényleg.Én hetet adtam rá.
Millagro 2009 nov. 08. - 17:36:36 Előzmény tipocka
(20/39)
Ezt miért nekem címezted?

Egyébként a gyártók határozzák meg, hogy milyen kategóriába sorolják a mûvet, ennél pedig a dráma mellett tényleg ott a komédia, de ne tõlem kérdezd, mért. Lehet, hogy az új realityk parodizálása miatt...