Téma: Országúton

*Bátorszív* 2007 nov. 02. - 14:22:04
(15/95)
(kiig.) "...Szeretet..."
*Bátorszív* 2007 nov. 02. - 14:19:45
(14/95)
...Egy Csoda ez a film...;
És a mozitörténet legfontosabb alapköveinek egyike. A neorealizmus csúcsa. Etikai, morális, és érzelmi viszonyulásunk iránymutatója, hatalmas, ragyogó állócsillaga.
Anthony Quinn, és Giulietta Masina talán életük legjobb alakítását nyújtják ebben a megrendítõen gyönyörû film'legendában.
'Szerete nélkül nem lehet élni(!)'
A humán-filozófiai mondandó nagyon primér módon talán(ad'díció)így összegezhetõ...; De a megtört Zampano',minden emberi szónál kifejezõbb zokogása egyben mindent magában is foglal, ami jelen van ebben a szívdöngetõ drámában... A kilátástalanságot, a szegénységet, a sivárságot, de feltétlenül többet, mint pusztán két szerencsétlen ember sorstragédiáját.;...,

((...meg.tek.: ..07 11.(h.)02.-án az M1-en, 17'.30'-kor.,))
10/10
ondok 2007 nov. 01. - 18:57:23 10/10 Előzmény verdeleth
(13/95)
Attól ennyire klasszikus, hogy csak zseniális rendezõ képes elmondani egy történeten keresztül,karakterek segítségével,-persze ragyogó színészek is segítik ebben-,ennyi mindent és ilyen hitelesen az emberi életrõl. Ezért volt érdemes feltalálni a filmet.Vegyük figyelembe ,hogy a film 1954-ben készült,és mégis teljesen mai is lehetne. Eisenstein is zseniálisat alkotott a "Patyomkin"-al, de azért ma már nem lenne kasszasiker. Akkor még hol volt pl a "Csillagok háborúja",meg a technikai arzenál,ezért némelyeknek " valami hiányzik", én meg azt mondom, hogy bárcsak ilyen szemû,tehetségû rendezõk születnének a sok limonádét gyártó iparos helyett.
8/10
efes 2007 szept. 02. - 12:30:18 8/10
(12/95)
hát ez, hogy az 'országúton' engem nem vett le a lábamról, teljesen olyan, hogy ááá, megnéztem a mona lisát, tök kicsi, meg el is van cseszve! nem érte meg a tülekedést!

az, hogy valakinek nem tetszik, akármilyen ok miatt, ez a film még az ami: az egyetemes filmmûvészet egyik alapvetõ klasszikusa.
*Bátorszív* 2007 szept. 02. - 01:20:27
(11/95)
(kiig.),---> 1. "...Részben egyetértek Veled..."

(kiig.),---> 2. "...- intenzíven megérintett;..."
*Bátorszív* 2007 szept. 01. - 23:06:27
(10/95)
...Egyetértek Veled.; 'Az 'Édes élet' is nagyon szíven döngöli a nézõt.;
Engem például, a gyönyörû, tiszta'lelkû, umbriai Paula, - mint 'ellenpont', és mint jelenség is - rendkívül megérintett; pedig mindössze kétszer jelenik meg a filmben...És ahogy a fináléban ránk mosolyog,(!) abba mindíg beleborzongok.; Mintha egy utolsó reménysugár tündökölne annak a kis tündérnek a tekintetében...;
(Ez persze csak egy kiragadott példa volt; Rengeteget lehetne még beszélni arról a monumentális filmrõl...; ( is...)

ratibo - -
verdeleth 2007 aug. 31. - 22:31:06
(9/95)
ezt aláirom , én pont hogy jobban szeretem a lélektani filmeket (mondjuk az Édes életben is van jó nagy adag ebbõl) de akkor sem vett le a lábamról a La strada.Vmi hiányzott nekem
*Bátorszív* 2007 aug. 31. - 17:21:35 Előzmény verdeleth
(8/95)
...Na, annak nagyon örülök, hogy Rád is nagy hatással volt, mert az is egy hatalmas film.; Csak míg a 'La Strada' világa zártabb, és fõleg az emóciókra hat, ( ) a 'La Dolce Vita' átfogóbb társadalmi körképet fest, és azon belül ábrázolja egy ember - ...sõt több ember..., és egyúttal egy egész nemzedék - drámáját.; ~ - ~
verdeleth 2007 aug. 27. - 08:24:18 Előzmény *Bátorszív*
(7/95)
igen, bár annyira nem mint téged.Viszont az Édes élet az igen, az teljesen megfogott
*Bátorszív* 2007 aug. 26. - 02:44:01 Előzmény verdeleth
(6/95)
...Hogy "mitõl lesz ennyire klasszikus" ?, Hát ez bizony furcsa kérdés... :):? De a lényeg, hogy Téged is megérintett a történet, és 'szép'-nek' minõsítetted ezt a halhatatlan remekmûvet...;
...Hát még 'szép'...(!) :);):)
verdeleth 2007 aug. 16. - 23:36:02 Előzmény *Bátorszív*
(5/95)
ennyi dicséret után nagyon vártam és egy kicsit csalódtam Szép film volt, de szerintem nagyon vontatott volt Bár a film vége nagyon ott volt, nem tudom miért lenne ez akkora nagy film A szinészi játék tényleg nagyon magával ragadó, de nem tudott megfogni Értem, hogy a film cime Országúton, és hogy ez az örökös vándorlás szimbolizálja Gelsomina lelekében lejátszódó végtelen magányt és szomorúságot.Ez O.K. szép és szomorú de ettõl még nem tudom miért lesz ennyire klasszikus
*Bátorszív* 2007 jún. 10. - 16:15:38
(4/95)
...Akkor most viszont, az "egyik" szócska kihagyása nélkül, mégegyszer nyomatékosan megállapítanám, hogy... a 'La Strada', az egyetemes filmtörténet `egyik` leghatalmasabb mozija... ; -~-

ratibo@t-online.hu
10/10
mildi 2007 márc. 15. - 12:28:13 10/10
(3/95)
Egyetértek az elõttem szólkkl: ez a film talán az egyik legcsodálatosabb alkotás, ami valaha készült!
Giulietta Masina felülmúlhatatlan, egy cukorfalat!
Kötelezõ megnézni mindenkinek! Hihetetlen az atmoszférája!
x-tro 2006 okt. 09. - 18:35:34
(2/95)
Jó szórakozást a többihez is, akkor. Lesznek meghökkentõ darabok is, jócskán, de mosoly is!
x-tro 2006 okt. 06. - 13:27:24
(1/95)
Most minden bántás nélkül: reakciód egy kicsit olyan, mint elálmélkodni a Mona Lisa elõtt, hogy milyen ügyes festõ festette ezt, hogy ilyen kiismerhetetlenné sikerült a nõ mosolya....:)))

Természetesen Maestro Fellini Országúton címû ALKOTÁSA az egyetemes filmmûvészet non plus ultrája, sin qua nonja, és ott van a piedesztálén. Meg hasonlók. Megkerülhetetlen.