Téma: Országúton

10/10
critixx 2008 okt. 12. - 10:37:14 10/10 Előzmény mildi
(55/95)
Zseniális film. Ennél többet mondani sem kell! Örök darab! Giulietta nekem is belopta magát a szívembe már nagyon régen... :-)))

Anno a '70-es évek elején csupán egy jelenetet (kb. 3-5 perc) vágtak ki a filmbõl, amiben Gelsomina paradicsomot ültet, miközben Zampano alszik. Hogy miért vágták ki??? Erre semmi ötletem sincsen, az elvtársak miért tartották ezt a jelenetet nem bemutatandónak.
zol80 2008 szept. 28. - 18:09:28 Előzmény balazs0729
(54/95)
Giulietta Masina-t én is megpálcáznám!(LOL)
10/10
liv4 2008 szept. 16. - 19:02:20 10/10
(53/95)
Nemrég láttam az Országútont, jóformán végigzokogtam a filmet. Ritkán nézek ilyen mûfajú filmet, de Giulietta Masina nagyon belopta magát a szívembe. Sok mai színésznõ elbújhatna mögötte.Ahogy nézni tud - beleborzongok.
10/10
smileatesz 2008 jún. 29. - 11:54:18 10/10
(52/95)
Nagyon tetszett a film, most láttam elõször, de még meg fogom nézni párszor. Fantasztikus film, Guilietta Masina és Anthony Quinn nagyon jól játszanak, fõleg Guilietta Masina alakítása tetszik, õ a romantikus szereplõ, szemben Zamparóval, aki egy realista, de érzõ szívû ember, fõleg a film végére lesz az GELSOMINA hatására. Nagyon sajnáltam Gelsominát a film végén és közben is együtt éreztem vele. Kissé grotesz volt, hogy a kötéltáncos olyan kis ütéstõl meghalt. Ha nincs a kötéltáncos és nem beszél Gelsominával, akkor Gelsomina nem marad Zamparo mellett. Érdekes a tenger-motívum a filmben, a film elején a tengerparton látjuk elõször a lányt és a végén Zamparo van a tengerparton, sõt a film közepén együtt vannak a tengerparton Gelsomina és Zamparo. Ajánlom mindenkinek ezt a szép Fellini-filmet.
picpoc8 2008 márc. 13. - 21:29:24
(51/95)
Köszönöm mildi!
Talán nem túlzok, ha azt mondom, ez az egyetlen hasznos oldal a gportálon. Nagyon sokat segített. Köszönöm
10/10
mildi 2008 febr. 13. - 14:28:13 10/10
(50/95)
*Bátorszív* 2008 febr. 10. - 16:00:45
(49/95)
...Elõre is elnézést kérek, ha bárkinek is utólagos tódorkodásnak (,fényesítem a gradualum'omat-nak') tünne; de bátorkodnék a neorealista stílusirányzattal kapcsolatos vitához még hozzátoldani a következõket:
(Tehát)...Nem véletlenül kardoskodtam oly hevesen, és egy csöppet fölényes attitûd'del, - hogy eufémisztikusan fogalmazzak- (...mégegyszer elnézést az érintettõl...!) a-mellett, hogy Fellini immortalis 'La Strada'-ja igen'is neorealista mozi; Bár nagyon sajátságosan, ez tény,(!)
Alig három nappal ezelõtt végre sikerült konzultálnom a film-esztétika két jeles képviselõjével is; ÿ{ T.P., és Sz.R.)Akiket most nem akarnék -itt- nyilt színen nevesíteni, mert esetleg rossz néven vennék...; Nos, mind a ketten egybehangzóan megerõsítettek abban, amit már addig is tudni véltem...; De való igaz, hogy a konzervatívabb film'historok még ma is hajthatatlanul az ellenkezõjét állítják...;
...Excusito...(!) Úgy'látszik Én eddig az avantgardabb (avanzsáltabb) kultúr'körökben mozogtam...;
(...De ha esetleg valakinek még kérdései lennének, vagy vitába kívánna szállni (V)velem ´´ez ügyben,´´ Én örömmel fogadom...,)
10/10
balazs0729 2007 dec. 22. - 16:13:09 10/10 Előzmény Lord Stephen
(48/95)
sirtam.annyira szép.Masina csodálatos.de azért "van bõr" Fellini képén.megpálcáztatni a feleségét egy Quinn szintû izompacsirtával.
7/10
Lord Stephen 2007 nov. 07. - 21:57:14 7/10
(47/95)
A szinkron tényleg rossz volt, de ettõl függetlenül sose lesz a kedvencem ez a film: vannak olyan pillanatok, amelyek nem kötnek le, és a végére pedig depis leszek tõle.
*Bátorszív* 2007 nov. 07. - 17:45:00
(46/95)
Ha ez a Te személyes véleményed, akkor azt el kell, hogy fogadjam; De számomra, -exscuse in advance!-:, - és ez most kizárólag a személyes véleményem ! - Iszonyatos, és dühítõ volt ez a konténerbe hajítandó szinkronverzió(!).; Mintha a 'La Strada' paródiáját láttam volna,...uff.!,,,; Nota bene; rosszul fordított szöveggel, és a karakterekhez nem illõ hangkölcsönzõ szereplõkkel,-- (- akik - naturalmente - attól még persze lehetnek tehetséges színészek -) -- a leg'zseniálisabb filmalkotás is lehangoló, és hatásromboló...(<\/>), - Ezt egyébiránt már több'tucatnyi film esetében is -sajnos- méltatlankodva konstatáltam...; de úgy vélem errõl másoknak is vannak hasonló élményei...,
(,,that's all.,,)
*Bátorszív* 2007 nov. 06. - 21:14:09
(45/95)
Tisztelt mildi, chief Brody, zszoltán, D.Sz. ! Tökéletesen egyetértek a kritikáitokkal a gyalázatos, (már-már bûncselekmény számba menõ) ,Szinkront, illetõen,! Úgy, - és oly siralmasan - lehúzta ennek a magisztális alkotásnak az összélményét, hogy ezekután már egyáltalán nem csodálkozom a 'La Strada' még szûz nézõinek értetlenségén, akik sorra jelentkeznek...: az 'Én egyáltalán nem értem mitõl olyan hatalmas ez a film...(?!)'tipusu megjegyzésekkel...; Én tisztelettel javaslom mindenkinek, hogy'ha lehetõsége nyílik rá, okvetlenül nézze meg
az 'Országúton't, még egyszer, vagy az eredeti nyelven, -felirattal-, vagy a Mádi szabó G., Hacser Józsa féle szinkronnal; plusz ajánlanám még, hogy mindezt egy házi-mozi rendszeres kamarában tegyék.(!)Mert Valóban ahogy mildi utalt rá, _Ég, és Föld_ a differencia...!
...Tulajdonképpen csak azért léptem most be a fórumba, hogy a csapnivaló újraszinkronizálással kapcsolatban kifejtsem mélységes megvetésemet...; de látván az elõzõ hozzászólásaitokat, csak triplán aláhúznám, a méltatlankodó véleményeket...,(!)
De azzal nem értek egyet, hogy ezek Offolások lettek volna, mert egy nagyon fontos tényezõrõl társalogtatok, és ez itt mindenképpen helyénvaló...(!)

a'rive```
10/10
mildi 2007 nov. 05. - 18:20:35 10/10
(44/95)
Fiatal korában még nem volt varjúhangja Hacser Józsának.:)Nagyon kellemes volt a szinkronhangja anno.Úgy emlékszem, a 70-es évek elején készült a régi szinkron.
Egyébként Kéri Kitti hangjával Gelsomina nõiesebb, felnõttesebb lett, Hacser Józsával meg inkább kislányos, rajzfilmfigura szerû.

Teljesen más lett a hangulata az új szinkronnal, valamennyire a szöveg is más. És égy tíz percel hosszabb is a film - a hetvenes években nagyon megvágták.

Az eredeti hanggal az igazi!
10/10
mildi 2007 nov. 05. - 15:12:36 10/10
(43/95)
Valóban az új szinkron nem sikerült olyan jól, mint a régi...egyébként kiadták DVD-n, a legjobb eredetiben megnézni! Giulietta Masinat-t különben sem könnyû igazán hitelesen szinkronizálni, mert rendkívül egyedi, karakteres volt a beszédhangja. Kéry Kitti hangja teljesen más. A Bolond szinkronja volt a legrosszabb...ha valaki feltétlenül ragaszkodik a szinkronhoz, akkor a régi (Hacser Józsa, Mádi-Szabó Gábor) szinkront ajánlom!
Gelsomina karaktere szerintem fantasztikus, egyszerûen lenyûgözõ - biztos van, akit idegesít - talán azért, mert nem egy szabvány nõi karakter. Egy utánozhatatlan clown figura.
k11zoltan 2007 nov. 04. - 20:35:35
(42/95)
Most láttad elõször jó! De nem hiszem, hogy a figyelmed állandóan a felsõ sarokra irányult, a feliratra, mert akkor a film kevésbé köthetett le.

(persze én csak magamból indulok ki, aki letölt minden hülye sorozatot elõre, amit usa csatornákról tettek fel, és nemhogy a felsõ sarokba, hamen kb10 percenként a képernyõ 10-15%ába benyúló, hangefektekkel kísért, következõ mûsorra figyelmeztetõ reklámok jönnek, de ált ha izgalmas a film, hogy már az elsõ után észrem sem veszem a többit.Pláne fix feliratot a sarokban.)

Persze én is utálom a reklámokat a képernyõn, de egy fix fent, még mindíg jobb, mint az alul csíkban futó...
zszoltan 2007 nov. 04. - 15:32:36
(41/95)
OFFTOPIC
Viszont a Hõsök-logó a 'Zongorista' élvezhetõségét igenis rontotta, számomra. Tényleg inkább leszokni kellene arról, hogy belenyúljanak a képbe, és nem egyre több szimbólumot rakni bele.
Nem tudom, miért ne lenne megfelelõ az, ha fenntartanának egy sávot a képernyõ alján a közérdekû információknak. És oda - fix helyre - be lehetne rakni minden logót, mûsorajánlót, korhatárjelzést...

Mellesleg a lógónak még véletlenül sem sikerült átadnia számomra azt az információt, hogy mikor kellene figyelnem a képernyõt. Tehát aki máshonnan nem értesült róla, szerintem innen sem.
k11zoltan 2007 nov. 04. - 13:41:46
(40/95)
Hát szerintem a filmélményt ez nem rontja, ennyibõl az m1 feliratot,meg a korhatár karikákat is le kéne szedni.

Egyébként aki ennek a mûnek a nagy rajongója, az gondolom nem most látja elõször... Aki meg csak úgy nézte, azt szerintem nem zavarta, ha meg úgy gondolja, hogy mekkora mû, biztos, hogy nem a Talmás felirat marad meg az emlékeibe...

Amúgy bocs mindenkitõl, hogy szét OFF-ozzuk a topicot,de úgy érzem erre reagálnom kell.

A film amúgy nekem is tetszett, igaz már régebben töltöttem le, szinkronosan nem is próbálkozom a megnézésével.
k11zoltan 2007 nov. 04. - 13:16:28
(39/95)
Hát, ha dél körül nézted az m1-et, akkor megértheted -kis butus :) - hogy mekkora jelentõsége van annak a TALMÁCSI feliratnak!
8/10
efes 2007 nov. 04. - 12:10:48 8/10
(38/95)
jesszus! de jó hogy most kihagytam, ki is vágtam volna a tévét az ablakon....
*Bátorszív* 2007 nov. 03. - 16:31:21
(37/95)
... Természetesen (nem)...,:)
*Bátorszív* 2007 nov. 03. - 16:29:10
(36/95)
(kiieg.) ...Erre egyedül, csak a Nagy Mágus tudna hiteles választ adni...,...de Õ már ´´sajnos´´ egy egészen Más Dimenzióban van...,,;...( ((((