10/10
cinderella93 2012 aug. 06. - 01:32:11 10/10
(218/278)
"Megnéztem az Alkonyatot... Rettenetes film, Cal!" :DDD

vígjáték kategóriában az egyik legjobb azok közül amik mostanság kerültek ki, nekem nagyon tetszett, 9 és 10 között vaciláltam, de legyen 10/10 :)
8/10
sevendevil 2012 aug. 03. - 20:58:46 8/10
(217/278)
Nagyon jó film volt.A karaktereket megformáló színészek,remekül lettek válogatva,hiteles volt mindenki.A sztori abszolút a nézhetõ kategóriát erõsíti.Én az utóbbi pár évben,elég ritkán szavazok bizalmat vígjátéknak,de örülök,hogy ezt megnéztem. 8/10.
9/10
M.Zs.F 2012 júl. 20. - 22:05:31 9/10
(216/278)
Fergeteges vígjáték nagyon jó színészekkel, akiket mellesleg jó nézni mert szépek is és jól is játszanak, tök jó történettel, és humorral ami talán hiányzik a vígjátékokból kicsit manapság. Nálam nagy kedvenc lett, párszor már láttam. Emma Stone egyre nagyobb kedvenc ezáltal is nálam, és hát Ryan Gosling mosolya..........uhhhh......meg a teste.....uhhhhhh

10/9
sushi 2012 jún. 21. - 02:22:10
(215/278)
hm...mit is irhatnek...

a film egy közepes kategoria volt szamomra. nem nagyon szeretem a romantikus vigjatekokat a tipikus hollywoodi story, tökeletes szerelmek, happy endek miatt. Sajnos az eletben ilyen nem törtenik... az elet ennel egy sokkal kemenyebb vilag es nem is ertem, hogy miert akarnak mast mutatni az emberekenek, mint ami van.

Ez a film ezt kelti bennem, hogy az egesz lehetetlenekböl epül fel es sajnos emiatt aligha elvezhetö nahany resz, mert egyszerüen ilyen nem letezik!
szoval senki ne varjon ettöl a filmtöl mast mint egy tipikus romantikus vigjatek.
Egyebkent a maga kategoriajaban egy jobbnal szamito film, voltak benne vicces jelenetek.
10/10
szinhazimado 2012 jún. 18. - 17:55:54 10/10
(214/278)
Nagyon jó fil. Tele humorral, érdekes történettel, jó színészi játékkal. Ajánlom másoknak is. Nekem 10/10 pont.
Peti887 2012 jún. 09. - 01:28:14
(213/278)
Engem nem fogtok szeretni.Nekem tetszett!Most néztem meg,és végre nem egy kiszámítható nyálas,sz@rság!
8/10
TSkull 2012 máj. 25. - 23:54:46 8/10
(212/278)
Julianne More es Emma Stone akar anya-lanya is lehetnenek, annyira csunyak mindketten.
2/10
SirDöme 2012 máj. 18. - 22:48:54 2/10
(211/278)
Alapvetõen mindenevõ vagyok a filmek terén, de ez nagyon nagyon nem tetszett. A pár jó poén kivételével unalmas volt és gyomorforgatóan közhelyes.
pillangókisasszony 2012 máj. 10. - 01:41:57
(210/278)
Nekem összességében tetszett,aranyos film.Ryan Goslingnak valami félelmetesen jó kisugárzása van.Nem bírom az ilyen tipikus szépfiúkat,de ebben a pasiban van valami.(Jó lett a nózi mûtétje)
A romantikus vígjáték nagyon nem az én mûfajom mert az ilyen filmek nagy része ugyanarra a sztorira épül,ahol már az elsõ 5 percben tudjuk hogy a végén ki kivel fog összejönni.Itt szerencsére nem ez volt a helyzet,ez mindenképp pozitívum.
Nálam a film értékébõl egyértelmûen a ballagáson hallható beszédek vonnak le.Nah azok nagyon gagyik voltak,és teljesen irreális az egész szituáció.Persze a filmben voltak még nem túl valós élethelyzetek,de nálam ez az egy ami nagyon nem fért bele.Sajnos.
Aki amúgy szereti a romantikus vígjátékok azoknak mindenképpen ajánlom.
10/8
9/10
Adina22 2012 máj. 03. - 19:27:03 9/10
(209/278)
Nem gondoltam volna de nekem is nagyon tetszett!
10/10
Tokoka 2012 ápr. 29. - 18:16:52 10/10
(208/278)
Sírsz ,nevetsz..sokat-sokat..Szuper kis film 10 pontos:)))
10/10
do6789mi 2012 ápr. 18. - 18:35:23 10/10
(207/278)
Nagyszerû történet remek színészi játékkal és humorral. Végig lekötött. Csak ajánlani tudom.
10/10
niknikk 2012 ápr. 05. - 01:47:22 10/10
(206/278)
Imádom ezt a filmet!
Ez ugyan az elõzetesben is benne van, de azért:

******SPOILER********

"Will you take off your shirt... fuck! Seriously? It's like you're Photoshopped!"

******SPOILER VÉGE***
10/10
Pepeee 2012 ápr. 05. - 00:01:17 10/10
(205/278)
Õõõrült jó kis film... nekem tetszett, végig, nem untam, ami még hab volt a tortán, Ryan Gosling nagyon jól alakítja a macho-t, mert az is.. :) a 40 éves szûz pedig mondhatni tökéletes...
3/10
101room 2012 márc. 18. - 22:22:09 3/10
(204/278)
Ezt a véleményt azoknak írom,aki ide lapozva meg szeretnék tudni,milyen film is ez az Õrült,dilis szerelem... El kell,hogy mondjam,én nagyot csalódtam ebben a filmben. Most néztem meg,és végig unatkoztam. Steve Carell már régóta nem tudja hozni a mûfajt és nem bír el egy vígjátékot a hátán.
Nem ajánlom senkinek a filmet,vagyis igen: Aki szeretne csalódni a filmben és van felesleges 100 perce az életébõl.
Köszönöm!
9/10
lenccs 2012 márc. 06. - 21:24:52 9/10 Előzmény Dior_Tenshi
(203/278)
jaj, de szépen leírtad:-D egyetértek. 9/10
9/10
Dior_Tenshi 2012 febr. 19. - 15:17:24 9/10
(202/278)
Nekem nagyon tetszett ez a film, régen láttam már jó vígjátékot. Picit kétkedve vágtam bele, biztosra vettem, hogy a jól ismert maszlag jön majd, csöpögõs szerelem vagy csúnya szexjelenetek. Végül nem ezt kaptam, többször is megnéztem a filmet, de azt észrevettem, hogy mondjuk harmadik nézésre már nem tudtam olyan jókat kacagni, mint az elsõ körben. Azért szeretem ezt a kis darabot, mert bár hosszú és nyújtott - de nekem elsõ nézésre nem volt ez az érzésem -, mégis van mondanivalója, és kidolgozottnak, befejezettnek érezni, nem volt szájbarágós, plusz jó csavarok vannak benne. Kifejezetten kedveltem, ahogy bemutatta a mostani családok/emberek helyzetét (bocsássátok meg a sarkítást, nyilván nem minden családról/emberrõl van szó, csak egy bizonyos fókuszcsoportéról).

*** Itt-ott SPOILER veszély lehetséges ***

Egyfelõl itt van a manapság már megszokott kijelentés: válok. Annyira természetes, magától értetõdõ, hogy az emberek feladják sok/kevés év szerelmét, titkait, munkáját, és az egyszerûbb utat választják a küzdés, a kommunikáció helyett - ezt pedig jól mutatta a jelenet, amikor Cal kiugrott a kocsiból, nagyszerû szimbólum volt. A XX. század embere hamar lemond, ha kapcsolatról van szó, elvégre "Hála Istennek, csak válsz, ez sokkal jobb, mint a rák!" - persze attól függ, honnan nézzük. A nõ sem sokkal jobb, mert ahelyett, hogy megbeszélte volna a férjének, hogy elhidegült, ráunt, mert öreges lett az amúgy nem öreg férje, inkább félrelépett, mert az egyszerûbb volt - nyúl volt, aki nem mer beszélni, nem mer leülni és elmondani a gondjait.

A gyerekszerelem szerintem nagyon szép és ártatlan vonala volt a filmnek, épp azt mutatja, hogy a sok rossz között igenis létezik még az igazi szerelem, a lelkitársaknak küzdeniük kell a másikért, az pedig, hogy minderre a felnõttnek egy gyermek mutatott rá, nekem azt jelenti, hogy még reménykedhetünk, mert vannak olyan kiskrapekok és kislányok, akik õszintén átlátnak a felnõttek gonosz, önzõ világán.

A fiatal lány-Cal "szerelme", azaz inkább kapcsolata, mert szerencsére egyoldalú volt, nekem egyértelmûen azt mutatja, hogy butaságokat követünk el az életben, de jóvá lehet tenni, csak szükség van a kijózanító pillanatokra.

Most rá is térnék a nagyobb falatra. Jacob. Õ a mintapéldája a gazdag, de boldogtalan embernek, aki nem mer megnyílni igazán senkinek, mert valószínûleg egyszer csalódott, vagy szimplán csak az a baja, hogy magától még nem ért el semmit az életben, ezért haszontalannak, értéktelennek érzi magát, de közben ezt nem mutatja, hiszen túl büszke segítséget kérni, igazi érzelmeket mutatni, illetve inkább magába/elfojtja, és beletemetkezik a nõkbe, az érzelemmentes szexbe, este este után nincs más, csak a füstös lüktetõ bár, felszedi a csinos nõt, akire már abban a pillanatban sem emlékszik, lefekteti, és folytatódik mindez, csak közben jön egy józan nappal, amikor ismét elkönyveli, hogy semmit sem ér az élete. Szerintem a boldogtalansága tetõfokán érkezett meg Hannah - épp akkor elszántan -, aki egyébként az õ szöges ellentéte, hiszen az egy éjszakás felkérést kerek perec elutasítja, hûséges, lelkiismeretes, aztán amikor rájön, hogy mégsem az igazival van, képes lépni, határozottnak lenni (nekem az õ színészi játéka kifejezetten tetszett, fõleg a mimikája és a pöszesége), a sors pedig összehozza az Igazival, akit meg kell menteni pár kedves szóval, õszinte nevetéssel és kérdésekkel önmagáról, hogy így ne csak a lánynak, de saját magának is megnyíljon. Szerintem nagyon találó mondat volt az Jacob szájából, amikor az ágyon fekve beszélgetnek, és azt mondja, hogy "Elkeseredetten boldogtalan vagyok, próbáltam megvásárolni, de egyszerûen nem megy." Hiába vígjáték, komoly mondat ez, szerintem summázza az õ karakterének egész szerepét a filmben.
Örültem nekik, szerettem nézni a kevés is jelenetüket együtt, összeillettek.

Cal... olvastam, hogy sokatoknak túl sok volt az, ahány nõvel összehozták, talán igazatok is van, én mégsem éreztem ezt, mert az életforma, amire elkeseredettsége miatt áttért, épp ezt követelte meg tõle. Furcsa módon tudjuk mi, emberek kompenzálni a fájdalmat, õ az ivást és a nõket választotta, és közben megint kiemelném a kisfiú gondolatait, amit Emilynek mond az irodájában: "Sokat bulizik, és látom, hogy jobban néz ki, de közben sokkal szomorúbb." Egyszerûen rá kellett jönnie, hogy bulizással, nõzéssel és szexszel nem fogja visszaszerezni sem a nejét, sem a boldogságát, csak megalázza saját magát, csökken a gyerekei, családja, barátai szemében. Picit késõn, de rájött, és szép beszédet mondott - és annyira nem is gondolom, hogy csöpögõs lett volna.

Szerintem jó kis film ez, nem kell bántani. Persze ahány ember, annyi vélemény. Nekem kifejezetten tetszett az a jelenet, amikor kiderül ki kinek a kije - vicces volt.
Moore-nak szerintem sem állt túl jól ez a szerep, de nem õ volt a középpontban, picit perifériára szorult, nem is baj.
Nos, nekem ezt jelentette a film, így 10/9
9/10
Dior_Tenshi 2012 febr. 19. - 14:17:52 9/10 Előzmény Mi-Di-6
(201/278)
Az a baki akkor csak a magyarban van, mert angolul azt mondja, hogy I have children, plural. A fordítás sajnos nem mindig sikerül a legjobban mostanában.
10/10
Kiskatica 2012 jan. 29. - 10:37:32 10/10
(200/278)
Elég megosztóak a hozzászólások. Én már háromszor néztem meg, de szerintem még egy párszor meg fogom. Szuper film, nagyon tetszik. Vannak benne nem túl életszerû dolgok is, de nem is igaz történetként kell nézni. és nem is az. Nekem nagyon tetszett. 10/10
grace08 2012 jan. 24. - 15:59:42
(199/278)
Ez a film borzasztó. Tele irreális élethelyzetekkel, trágár poénokkal...igaz nem vártam tõle sokat. Nem szoktam ilyen filmekbe belefutni, ez is hiba volt.