9/10
schimi 2013 ápr. 07. - 02:55:42 9/10
(3/23)
Csupán a kedvezõ kritikák miatt néztem meg, de érdemes volt. Valóban van benne valami közvetlenség, könnyednek és természetesnek hat a színészek játéka. Nincs benne túl sok csöpögés és nyál :)

A film talán legjobb pillanata szerintem a zárójelenet - persze az átérzéséhez, értelmezéséhez ismerni kell az elõzményeket. Szavak nélkül, 1-2 kis mozdulattal ennyi mindent kifejezni, mesteri. A közben felvillantott flashback már szinte túlmagyarázza a dolgokat, én feleslegesnek is éreztem.

*** S P O I L E R ***

@Mathos75

Ha a "múlt köteléke" alatt a zárójelenetet érted, szerintem annak pont az a kicsengése, hogy nem maradnak együtt. Abban a pillanatban ébrednek rá, hogy idegenek lettek egymás számára, de legalábbis "ex"-ek, akiknek keserédes közös emlékei vannak, de közös jövõjük már nincs.
A fõszereplõk mellett nem kap hangsúlyt, de Jennifer Lawrence karakterét is megsajnálja az ember. A másik oldalon a Simon gyerek nem zavar sok vizet / szimpátiát, de a kiscsajszival szépen elbánik fõhõsünk, kétszer is.
6/10
Mathos75 2013 márc. 17. - 16:04:05 6/10
(2/23)
Végre egy viszonylag életszagú, "kapcsolatos" dráma!

----------------SPOILER ... nagyszerû példája annak, hogyan tud egy gyönyörû kapcsolat felõrlõdni a bürokrácia húsdarálójában. Amikor pedig eljöhetne az idõ, hogy a hõn áhított együttlét beteljesedjen, az évek múlása miatt, a távolság és a kölcsönös bizalom hiánya, legyõzhetetlennek tetszõ akadályt képezve megtöri, az egykor szép kapcsolatot és amikor már a jelen nem köti össze õket valójában, a múlt köteléke miatt maradnak együtt.

---------------SPOILER VÉGE


Érthetetlen, hogy ilyen filmeket miért nem forgalmaznak hazánkban? Szerintem megérne akár egy egyszerû mezítlábas olcsó kiadású 990-es DVD-ét. Talán a mellékszerepben tündöklõ friss Oscar díjas Jennifer Lawrence miatt valaki elõszedi és rárakja a borítóra, hatalmas betûkkel a nevével.

10/5
8/10
Luke Ryan 2012 nov. 04. - 12:27:28 8/10
(1/23)
nekem tetszett:) 10/7,5
eredeti, õszinte és szeretnivaló