offtopic
mandulavirág 2012 okt. 30. - 22:59:03
(93/133)
Namost erre mit írjak? "Azt se tudod, hogy mûködik" :) Mert te igen:) És kioktatsz belõle? Hát csak rajta, írd le, ha olyan jól informált vagy :))
Azt tudom, hogy Tesla találta ki az alapjait; azt is tudom, hogy õ torziós (csavart) hullámokkal dolgozott (a mai mobiltelefonok sem használják ki ennek az elõnyét) - nyilván persze másképp terjednek a torziós hullámok, mint amik nem csavartak.
Egyébként van elméleti fizikus rokonom (egy lány, bibibí :)) - ha kell, majd õt kifaggatom... :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 30. - 22:40:04
(92/133)
Na mindegy, ebbe ne menjünk bele jobban. Szerintem természeti katasztrófák keltésére ennél sokkal jobb eszköz is létezik, csak az nem fórumtéma.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 30. - 21:46:59
(91/133)
Én errõl a következõt gondolom:
1. Jesse Ventura katona volt és kormányzó. Ergo, nem épp szabadgondolkodó lélek, hanem olyan ember, aki megszokta egész életében parancsuralmi rendszert, õ engedelmeskedik másnak és mások engedelmeskednek neki. Most is szívesen hivatkozik a hatalmára, arra, hogy neki kormányzói rangja volt. Egy ilyen ember számomra eleve nem túl hiteles a "rendszerellenes lázadó" szerepében.
2. Ráadásul a videón valami olyasmi felirat volt, hogy tv 14 - és a 14-es számot, ezt Tóth Bálinttól tudom, kifejezetten a sötét körök használják szívesen.
3. Egy titkos rendszer nem fogja az ablakba kitenni a valóban veszélyes eszközeit. Errõl a HAARP-ról mindenki tudhat. Ami igazán nagy dobás, azt rejtegetik. Persze attól, hogy rejtik, még lehet tudni, mi az, ami az igazi nagy fegyver - maga a fenevad, akinek a sárkány odaadja a királyi trónját és erejét. Ez még nem történt meg. Ha megtörténik, akkor õ lesz az, akinek nem fog tudni senki sem ellenállni. Nem a HAARP.
4. A HAARP épp olyan, mint egy birodalmi lépegetõ - nagy, lomha és könnyen sebezhetõ. Vagy mint a Titanic, amirõl azt állították, hogy nem lehet elsüllyeszteni, aztán az elsõ útján elsüllyedt. És ezzel is mindenki tisztában van. Mármint azzal, hogy egy nagy, lomha, nehezen irányítható monstrummal nem sokra lehet menni, viszont nagyon könnyû tönkretenni. Nekünk persze nem kell tudnunk arról, hogy a HAARP miképpen tönkretehetõ, de van, aki tudja, és ez épp elég.
5. A HAARP funkciója maximum csak annyi lehet, mint amikor Góliát kiállt az izraeli sereg elé, rázta a dárdáját és ordított, hogy álljon ki ellenem valaki! És mindenki be volt tojva és meg volt dermedve, és nem csináltak semmit és nem gondoltak semmi másra, csak arra, hogy félnek. Egyszerûen csak megfélemlítõ eszköz és kész - de ugyebár Góliáttal is könnyû volt elbánni, csak tudni kellett, mi a sebezhetõ pontja. (A feje ugye, mert olyan okos volt. Szépen ki lett ütve a harmadik szeme).
6. Az, hogy ez az eszköz agykontrollra alkalmas, szerintem csak blöff. Egészen más az, hogy egy jelátadót direkt a koponyacsontodhoz szorít valaki, és egészen más, ha csak úgy beleböfögnek valamit Alaszka levegõjébe. A hullámok idõvel elhalnak, eltorzulnak, ugyebár; még ha be is állít valaki valamit egy bizonyos frekvenciára, annak a terjedése olyan sok akadályba ütközik, hogy gyakorlatilag kiszámíthatatlan a hatása. Az igaz ugyan, hogy a csavart hullámoknak sokkal nagyobb a hatótávolságuk; de akkor is túl sok tényezõ befolyásolja ahhoz, hogy valóban hatékonyan hathasson a világon bárhol levõ emberek agyhullámaira.
7. Hogy az idõjárást ezzel hatékonyan és pontosan befolyásolni lehessen, az szerintem ismét csak egy blöff; az is, hogy ezzel gerjesztették a thaiföldi szökõárat. A felhõs kísérletbõl nem lehetett látni semmit; és ha ez idõjárás befolyásolására alkalmas lenne, akkor épp ma, 2012. október 30-án lett volna ideje bevetni, hogy NY és környéke elkerülje a Sandy-hurrikánt. Ha nem vetették be, akkor nem tudják bevetni. És ha erre nem alkalmas, akkor egy thaiföldi szökõár keltésére még sokkal kevésbé az.
8. Ergo - mivel a hatása valószínûleg kiszámíthatatlan, ezért az egész videónak a parasztvakításnál nincs több értelme és jelentõsége, szerintem.
reptilian.bastards 2012 okt. 05. - 00:03:12
(90/133)
9/10
-greghouse- 2012 szept. 08. - 08:01:31 9/10
(89/133)
Az a borzasztó, hogy - ami egyébként itt egy mellékszál - a HAARP kisérletek már nagyon régóta folynak, nemcsak a Wikileaks hanem más szerint is. (T.i. hogy mesterséges földrengést, és/vagy más "természeti" katasztrófát elõidézni ûrhajóról, mûholdról.) Gyerekcipõben jár, dehát....sok mindenrõl ezt mondták míg ki nem borult a bili.
9/10
-greghouse- 2012 szept. 08. - 07:58:58 9/10 Előzmény Csodakapitány
(88/133)
A te véleményedet tiszteletben tartva, Mel Gibson karakterét, Jerryt idézve szabadon: "a kásán is csomót keresel."
ilali 2012 szept. 08. - 00:25:58
(87/133)
***SPOILER***
„Ha tudni akarod az igazat, nem tudom, mit gondolok róla.
Sajnálom, hogy annyi embernek elmeséltem.” J.D.S.
***SPOILER VÉGE***
7/10
Csodakapitány 2012 szept. 07. - 17:13:19 7/10
(86/133)
A film címének semmi köze a tartalmához. Ennyi erõvel a Taxi sofõr nevet is kaphatta volna, persze miért nem ezt kapta.
Kicsit jobbnak és érdekesebbnek akarták feltüntetni, talán ezért beletettek 2 perc összehadart elméletezést.
Egyébként a thriller elég találó... (nézhetetlen)
AvatáR Gil Maerth 2012 szept. 06. - 10:11:38
(85/133)
szia goldie !
AvatáR Gil Maerth 2012 szept. 06. - 10:10:32
(84/133)
Nagyon nagyon jó film...
Darkos és megrázó, sõt még pici sötét humor is van benne.
Julia gyönyörû :)

10/8- mert klasszikus. :D
9/10
-greghouse- 2012 szept. 06. - 00:41:50 9/10
(83/133)
..én is ott láttam ezeket. A Port olyan, amilyen. Ha a fórum nem volna, jobb lenne a sima újság. A "díj" számukra szinte kizárólag az Oscar, esetleg a BAFTA vagy Cannes. A fõszereplõk közt ott van minden magyar statiszta, pl. láttam felsorolva a Kémjátszmánál (Redford és Pitt), mikor Budapest "játsza" Berlin szerepét, Stohl Andrást is, akinek telán a keze látszik, meg annyit mond, hogy Danke. De azért a fõszereplõk közt van. Dobó Kata is az elsõ ötben van, ha két mondatot mond, mint egy pincérnõ. Egyszerûen nem veszik a fáradtságot, hogy legalább az IMDb-t megnézzék. ...Dehát mit vársz, sokszor a cselekményt is rosszul írják, vagy összekeverik egy másikkal, vagy a szereposztást keverik teljesen össze...hát nem egy német precizitás. (A franciák keze van a dologban, mondom én nektek!...Al Bundy nyomán szabadon..:-))
_goldie_ 2012 szept. 06. - 00:35:36
(82/133)
jó de a port tudod milyen :)
jelölések: http://www.imdb.com/title/tt0118883/awards
9/10
-greghouse- 2012 szept. 06. - 00:32:11 9/10
(81/133)
...Isten látja lelkemet, csak most, utólag olvasgatok néhány kritikát, és más is említi (igen) Lawrence Olivier fogorvosát, bizisten nem olvastam elõtte. Ezen kívül Geronimot, a Taxisofõrt, Oliver Stone-t, és...(figyelem) Monk-ot említik (utóbbit Gibson lakásának paranoid biztonsági rendszerére utalva..)...tényleg.
9/10
-greghouse- 2012 szept. 06. - 00:18:00 9/10
(80/133)
...Hát ha Carter Burwell megkapta az ASCAP díjat (film/TV zenei díj), ahhoz csak kellett jelölni....:-)
Ezen kívül Roberts, Gibson, és Stewart "Blockbuster" díjat nyert, ...most gondolkodom, hogy lehetne magyarra fordítani...nõnél simán bombázó lenne, de mint filmszínész.....elsöprõ, lenyûgözõ, nem tudom.
offtopic
_goldie_ 2012 szept. 06. - 00:13:44
(79/133)
még sincs egy jelölése sem
_goldie_ 2012 szept. 06. - 00:12:59
(78/133)
9/10
-greghouse- 2012 szept. 06. - 00:08:24 9/10
(77/133)
...azt tudom, hogy a filmzene ASCAP díjat kapott, nem tudom, ez volt-e, vagy általában (csak a zeneszerzõ nevét látom a film pedigréjén...)
9/10
-greghouse- 2012 szept. 06. - 00:06:33 9/10
(76/133)
Az elemzések nagy része a film legjobb részének tartja Mel Gibson tolószékes jelenetét, és általában kiemelik Mel Gibsont (persze, ahogy látom, inkább az európaiak...)
9/10
-greghouse- 2012 szept. 06. - 00:00:50 9/10
(75/133)
...és a minap láttam Robert De Niro filmjét, az Ügynökséget, melynek jelentõs része a (republikánus) elnökképzõ egyetem, a Yale titkos klubjában, a Skull&Bones társaságban játszódik, ahol a titkos CIA vezetõket képzik a CT (összeesküvés-elmélet) hívõi szerint. Ebben a filmben feltûnik Geronimo neve (A S@B társaság jelképe Geronimo koponyája), és a 322-es szám, az állítólagos összeesküvések titkos száma (és a S@B társaság titkos címe)....apróságok.
...Sokkal jobb film, mint ahogy az amerikaiak fogadták, de tudjuk, õk nem szeretik a saját rendszerüket lejárató filmet, lásd a Hair vagy a Kviz show stb. elutasító fogadtatása. (Arról nem is beszélve, hogy Oliver Stone a Szakasz óta már megszokta, hogy folyton beperlik valamiért.)
offtopic
_goldie_ 2012 szept. 05. - 23:58:02
(74/133)
egykis soundtrack http://www.youtube.com/watch?v=ghdMOPeWu9s

és..

Geronimo :DD