Téma: Összeomlás

LexH 2014 szept. 15. - 12:24:39
(100/180)
Alapvetõen az a baj a film dramaturgiájával, hogy túlságosan praktikus. Gyakorlatilag a végtelenségig lehetne szaporítani a helyszínek számát, ahol a fõhõs randalírozni kezd. Vagy fogalmazzunk fennköltebben: ahol szembefordul a világgal. Nincs az az összeomlás, aminél ne lehetne még jobban összeomlani.
A film persze élvezhetõ, sõt tanulságos. Még a hétköznapi élet kisebb-nagyobb hisztijeinek kezeléséhez is jól hasznosítható helyzeteket (szituációs gyakorlatokat) mutat be, s kényszeríti a nézõt ezek elemzésre. Az egyetlen komoly szakmai hiba a gyerek szerepének kidolgozatlansága. A fõhõs gyermekét játszó kislánynak fogalma sincs, hogy tulajdonképpen mi is a szerepe a filmben. A tragikus befejezõ jelenetben akár fagyizhatna is...
9/10
Hungariancorazon 2014 aug. 06. - 23:47:03 9/10 Előzmény -greghouse-
(99/180)
"Ki is a rosszfiú?"

Szerinted nem a Douglas?
Gyilkos, Burger Kinges fenyegetõzés stb.

Érdekes értékrended van!

A film tökéletes egyébként!
10/10
veszelka 2014 aug. 06. - 18:31:18 10/10
(98/180)
Úgyszólván tökéletes alkotás ! Szinte minden stimmel!
antibond 2014 aug. 06. - 07:45:48
(97/180)
Ez a FILM nem szorul rá arra, hogy bármiféle értetlen, éretlen, fanyalgó "beszólástól" megvédjem. Ha valaki nem érti, az az õ vesztesége. Kevés rá tíz pont, ez egy más kategória. Keresve sem lehet hibát találni benne, végtelen sokszor újra nézhetõ, egyetlen képkockája sem felesleges. H I B Á T L A N !!!
9/10
cellasto 2014 ápr. 29. - 18:58:18 9/10
(96/180)
!!!!!SPOILER!!!!


-Coca Cola,3 decis,mennyi?
-öten szent!
-megveszem!
(betesz egy dollárt,kivesz 50 centet)
-öröm volt ide betérni!

Douglas legnagyobb(legalábbis számomra:)
10/10
Virág.. 2014 ápr. 28. - 23:57:36 10/10 Előzmény kazama90
(95/180)
Azt hiszem, hogy "Szerencsédre" elég fiatal vagy ahhoz, hogy értsd a filmet, ezért tartod túlértékeltnek. Szóval ezt elnézzük neked. Szerintem óriási film. MD-t ebben a filmben szerettem meg, nagyon jól játszik. Ezért minimum egy Oscart érdemelt volna annak idején.
10/10
beresmonkey 2014 ápr. 28. - 21:08:57 10/10
(94/180)
Kedvenc, nagyon kedvenc.
Keló Scofield 2014 ápr. 01. - 18:15:26
(93/180)
Amerikában az a baj, hogy kevés ott az amerikai. Nagyjából errõl szól ez a nagyszerû alkotás.
8/10
kazama90 2014 ápr. 01. - 16:55:29 8/10
(92/180)
csak annyi hogy nem egy akkora film,((9,3-as átlag),persze jó film ,de semmi egetrengetõ nincs benne.
9/10
offtopic
cellasto 2014 ápr. 01. - 12:09:03 9/10
(91/180)
áruld már el,mi van ezen a filmen túlértékelve...
8/10
kazama90 2014 ápr. 01. - 10:38:04 8/10
(90/180)
jó film,de egy kicsit túl van értékelve.Michael Douglas nagyot alakít 10/8.
10/10
tomarill 2014 jan. 24. - 23:29:43 10/10
(89/180)
20 év alatt kb tizedszer nézem, az egyik legjobb film, amit valaha láttam!
suppadre 2014 jan. 18. - 18:28:14 Előzmény filoszemitabélus
(88/180)
Szerintem a neonáci bolttulajdonos feldobta a filmet, elnyomott egy sor poént rendõrsegg,buziknak való stb., a beszólásai is óriásiak voltak .
Inkább az elején a koreai boltossal történt affér ami kissé visszataszító volt, de kierõsítette az amerikai ellenérzéseket, meg a büszkeségüket.Amúgy teljesen egyetértek.
atis840 2014 jan. 14. - 14:23:49
(87/180)
Kissé Spoiler..
Az tetszett benne, ahogyan az egyes problémák/akadályok elõtt elmérgesedett, és amilyen határozottan elõrántotta mindig azt a fegyverét, amit úgy gondolt, hogy a legjobban passzol ahhoz a szituációhoz. :) Mintha a fejében ez zajlott volna le: Egyszerûen felidegesített,és nem tudtam mást tenni úgy éreztem elõ kell vennem a rakétavetõt, mert csak így csinálhattam rendet ..:D
8/10
Aszpirin 2014 jan. 01. - 11:00:50 8/10
(86/180)
Azon kevés filmek közé tartozik, amelyeket egyszer látsz, majd örökké emlékszel rájuk. Eredeti történet, nagyon jó rendezéssel és zseniális fõszerep-alakítással. Igen, szerintem ez a szerep Michael Douglas legnagyobb alakítása. Ha valaki esetleg nem látta még, hát nézze meg, maradandó élményt ad!
filoszemitabélus 2013 dec. 31. - 16:42:03
(85/180)
A legjobb jelenet, (ha csak eszembe jut rám tör a röhögés) amikor
SPOILER
Át akar vágni a golfpályán, amit a környék lakóival jól kiszúrva építettek oda és a vén hülye, kis pompomos sapkában golflabdákat üt felé. Erre õ a levegõbe ereszt egy sorozatot, mire a vén .eggfej szívrohamot kap és összeesik, õ pedig odamegy hozzá és némi részvéttel a hangjában, minden indulat nélkül, tárgyilagosan közli vele:
"nem jobb lett volna, ha békében átenged? Most itt fekszik abban a hülye sapkájában és meg fog halni."

A kötelezõ antirasszizmus jelenet a náci military shop tulajdonossal nem illett a filmbe. Nagyon kilógott belõle, de hát úgy látszik, enélkül tilos filmet forgatni az USA-ban.
10/10
Traxler 2013 dec. 31. - 16:22:52 10/10
(84/180)
Fantasztikus film, 10/10. A karaktert Duvall és Douglas is könnyedén hozza. Kötelezõ darab mindenkinek, aki szereti egy filmben a feszültséget.
10/10
-greghouse- 2013 nov. 09. - 11:25:19 10/10
(83/180)
Én nem tudom, melyik film Douglas legjobbja, mert szinte mindegyik más, és mindegyik jó.
De ez a film biztos, hogy az egyik legjobbja.
....Végig drukkolunk neki - legalábbis én.
..A hõs teli van gondokkal, apró-cseprõ magánéleti és mindennapi gondokkal, és egyszer csak, egy zsúfolt, fáradt kánikulai napon (egy "Dog day afternoon"-on) kirobban.
...Elõször csak apró dolgok bosszantják fel, hogy nem tud telefonálni, mert nincs pont olyan aprópénze, és ezt a boltos nem váltja neki, stb.
...Aztán elindul a lejtõn, és egyre inkább észreveszi a mindennapi bosszantó dolgokat, egyre inkább bosszantják azok is, amiket korábban talán észre sem vett, egyre keményebben lép fel, felgyorsul a lejtõn, eléri a "point of no return"-t, és ezt tudja is, de nem bánja, mert már minden mindegy lesz.
...Azon gondolkodtam, miért van, hogy egyszerre tudjuk, hogy "rosszat tesz", és mégis drukkolunk neki.
(Legalábbis én drukkolok neki, lelkem mélyén, ha nem is illik bevallani, még magamnak sem.)
...Mert ki az, aki még nem találkozott olyan helyzettel, mondjuk egy fárasztó nap után, ahol minden, ahová néz, értelmetlen és idegesítõ, apró, kicsinyes dolgok akadályozzák meg abban, hogy a számára fontos dolgot elintézhesse, a lánya születésnapjára azért nem tud odaérni mert valami idióta ok nélkül utat bont, és nincs éppen váltópénz telefonra, és mindenki más, mindenki nagyképûen önzõ, az egész világ egy képmutató baromság,..
...szóval ki az, akinek tényleg, még soha nem villant át az agyán, hogy istenem, de jó lenne most egy géppuskával mindenkit szétlõni és utat nyitni a sok hülyeségben azért, hogy hazaérhessek..
...de nem tesszük meg.
Mert minden dühünket elfojtjuk, pedig a világ teli van apró kis bosszantó dühítõ dolgokkal, melyek mellett nem volna szabad elmenni. De nem tesszük meg.
...Bill megteszi. Elege lesz mindenbõl, összeomlik, és minden mindegy alapon elindul a célja felé.
.Szerintem egyszerre itéljük el, és - titokban irigyeljük Billt.
Õ meg merte tenni azt, amirõl mi csak káromkodást visszafojtva merengünk a sorban állva, a hõségben a dudát nyomva, stb. Nem helyes amit tett. De meg mert tenni valamit, és - szabad lett, a maga módján.
...Ezért drukkolunk neki mélyen, a tudat alatt (vagy talán nem is olyan mélyen), ezért nem negatív hõs õ, mert az utolsó kis strici, boltos, nepper, utcai rabló, akikkel minden nap bármelyikõnk találkozik, számunkra még negatívabb.
...Irigyeljük Billt, mert meg merte tenni azt, amire tudat alatt mindannyian minden nap pár másodpercre vágyunk.
...És a végén, mikor ott áll a fegyverrel szemben, és tudja, mi jön, nagyon õszintén fakad fel belõle:
.."Én vagyok a rossz fiú??? .... De hiszen én mindig azt csináltam, amit mondtak nekem.."

Ki is a rossz fiú?

..Ez a film megadja azt a katarzist, hogy érezzük, mi esne jól nekünk, de nem tehetjük meg.
Megteszi helyettünk Bill, a képernyõn.
Szabad lesz.
10/10
zmato 2013 nov. 09. - 01:00:24 10/10
(82/180)
10/10
Elgondolkodtató forgatókönyv, kiváló szereposztás, Michael Douglas zseniális, de Robert Duvall is rendesen odatette magát, remek rendezés.
Most láttam elõször, odaragasztott a TV elé.
10/10
zenyatta 2013 nov. 08. - 21:15:02 10/10
(81/180)
Egyik legjobb filmje..., 10/10