Téma: Összeomlás

Második Mancika 2011 ápr. 16. - 18:34:43
(60/180)
Ez egy nagyon nyomasztó film. Meg is sajnáltam a fõszereplõt a végére. Zseniális színészi alakítás, viszont kicsit sok az ütköztetõs jelenet a filmben. Azér'ennyi faffej egyrakáson ... bár a gangland-ben játszódik a film. Nem fogom mégegyszer megnézni.
tommy_wiseau 2011 ápr. 11. - 22:50:00
(59/180)
Szerintem viszont ez egy tök jó film volt. Nem tudok rajta mit ragozni, izgalmas volt egész végig.
9/10
6/10
indienemesh 2011 márc. 06. - 16:31:47 6/10
(58/180)
Közepes film volt, nekem nem jött be annyira, mint sokaknak. Elég kiszámítható az egész történet, sõt nagyon is. Semmi meglepõ nem történt. Michael Douglas jól játszott, és Harsányi Gábor jól szinkronizált. 10/6
Caca254 2011 márc. 06. - 12:38:31
(57/180)
Kegyetlen nagy alakítás Douglastõl. Ez a film társadalomkritika.
gabriella_ 2011 febr. 24. - 15:37:53
(56/180)
Szeretem ezt a filmet. Aki nem látta, feltétlen nézze meg, nem fog unatkozni, garantálom!

Azt hiszem néhány jelenetben bemutatott viselkedésmintával titkon, lelkem mélységesen mély bugyraiban azonosulni tudok... :D

Egyébként nagyon jó színésznek tartom Michael Douglas-t.
A San Francisco utcáin c. sorozatban még tetszik is. :D :D
sofi 72 2011 febr. 23. - 21:43:16 Előzmény Szaki
(55/180)
Nem csodálom, hogy eltávkor azonosulni tudtál Fosterrel...:)
slacio 2011 febr. 23. - 21:35:19
(54/180)
Michael Douglast nem bírom, de ebben a flmben megszerettem. :) Végig látszik hogy nincs vesztenivalója, megy elõre, toronyiránt. :) Nagyon jó film, szórakoztató és elgondolkodtató egyben.
velorexescsavo 2011 febr. 09. - 22:18:45
(53/180)
Azon a jeleneten véresre röhögtem magam, * SPOILER
mikor a golfpályán átkelve a vén hülye agresszív golfozó, pomponos sapkában, direkt megcélozza golflabdával, mire válaszul elenged egy géppisztoly sorozatot, amitõl az öreg szívrohamot kap. Odamegy hozzá és igen nagy részvéttel a hangjában elmagyarázza
-Látja mennyivel egyszerûbb lett volna, ha átenged, most aztán itt fekszik a hülye sapkájával a fején és meg fog halni. És mindezt olyan kedvesen mondja.
Szaki 2011 febr. 09. - 22:09:15 Előzmény ariskerase
(52/180)
1994. tavaszán láttam elõször a filmet. Éppen kimaradáson voltam a laktanyából és mit mondjak egy életre magával ragadott Joel Schumacher alkotása. Az a típusú film amit bármikor , bárhol képes vagyok végig nézni és egyszerûen nem tudom megúnni.
Michael Douglesben azt imádom a legjobban , hogy milyen jól tudja megválogatni a szerepeit. Lásd: Gordon Gekko-Tõzsdecápák, Nick Curran- Elemi ösztön, Dan Gallagher-Végzetes vonzerõ.
Robert Duvall pedig egyszerûen über frankó. Õt azért is emelném ki külõn mert õ az egyik élõ példa arra , Hollywoodban nem kell macsó csávónak lenni ahhoz , hogy sikeres színész legyen valaki. Én azokat a színészeket részesítem elõnyben akikkel a nézõk tudnak azonosulni. A 90-es évek egyik remek krimi-drámája.
10/10
ariskerase 2011 jan. 31. - 18:02:45 10/10
(51/180)
Na ez egy jó film.
9/10
convar 2011 jan. 13. - 00:34:52 9/10
(50/180)
Nagyon nagy film, Michael Douglas nagyon nagy alakításával.
Shaba 2011 jan. 08. - 14:19:26 Előzmény zee944
(49/180)
Jó helyen kutakodsz, az egyetlen momentum, mikor elkapott a (képernyõ elõtti) harctéri indulat, az az éttermi beszólogatás, unszolás, órarázogatás volt. Én a nyomozónõ helyében egy visszaható könyökcsapással földre küldtem volna az ipsét. Tudom, tudom: mégiscsak kollega, meg hát amúgy sem ildomos ilyet elkövetni, de az ürge ott és akkor annyira tenyérbemászó volt, hogy azt – számomra legalábbis – még az igen tisztelt Prendergastné sem volt képes túlhaladni. Pedig hát õ is kitett a filmben magáért...
10/10
peti2006 2011 jan. 02. - 10:26:43 10/10
(48/180)
Mi történik az emberrel, ha 85 centet akarnak legombolni tõle egy kóláért?
Az õrület határán. Kötelezõ alapmû mindenkinek.
8/10
zee944 2010 dec. 31. - 20:39:18 8/10 Előzmény Shaba
(47/180)
Robert Duvallal végülis tényleg nem lenne gond, de az a szál eszméletlen idegesítõ a felesége miatt. Eleve úgy érezni, hogy a Duvallos jelenetek úgy vannak külön felhízlalva, elnyújtva, hogy hosszban összefésülhetõek legyenek Michaeol Douglas jeleneteivel (amik azért mégiscsak a film lényegét képezik). Pl. amikor a nyomozónõvel beszélgetnek telefonon, akit közben egyfolytában szekál a kollégája, hogy menjenek már ebédelni (vagy nyomozni?), eszméletlen erõltetett. Meg minden jelenet, amiben a felesége szerepel.

Ezzel együtt mégis nagyon élvezetes film, nagyon jó látni, ahogy Douglas bácsi végre egy kis rendet tesz. Nem vagyok benne biztos, mi a film tanulsága, de D-Fensnek a legtöbb dologban alapvetõen igaza van. :)

8/10
Shanks 2010 dec. 31. - 10:39:19
(46/180)
Ez a film nem semmi.

Hihetetlen jól bemutatja, lépésrõl-lépésre, hogy kattan be a fickó.

10/10
Shaba 2010 dec. 31. - 10:35:00
(45/180)
M. Douglas mellett már csak Robert Duvall alakít nagyobbat, aki a kisemberi irodovitéz nyomozóból virtigli terepkopóvá vedlik a film végére, noha joviális mosolyát és halk szavú konfliktuskezelõ természetét a történtek ellenére sem hazudtolja meg. Foster végigjárja a maga útját, túl a romboláson, egészen a borzalmas végkifejletig, Prendergast nyomozó viszont most teszi meg az elsõ önálló lépést, amivel már évtizedek óta adós, legelsõbb is önmagának. A film telitalálat, a karakterek megformálása bizarr és hiteles egyszerre, a színészfelhozatal meg elsõrangú. Hogy kötelezõ mozi-e, nem tudom, de hogy hozzáértõknek erõsen ajánlott, az tuti.
10/10
tyrichie 2010 dec. 31. - 02:54:58 10/10
(44/180)
Iszonyatosan jó film, Michael Douglas hatalmasat alakít benne.
Okos Tóni 2010 nov. 14. - 00:49:17
(43/180)
Jó film. Nagyon.

Szerencsére csak utólag láttam meg, hogy ameriaki filmdráma, mert akkor nem néztem volna meg, de ez valóban egy üdítõ kivétel.

Azt hittem, hogy valami bekattanós akciófilm lesz.
sakit felut 2010 aug. 01. - 19:58:55
(42/180)
nagy régi de még mai, akkor korát picit meg is elõzõ film, õrült kattanás a történet, de mégis része a valóság >?;-`
Wilde 2010 aug. 01. - 19:21:52
(41/180)
Joel Schumacher érdekes rendezõ. Néha szó szerint nézhetetlen, végtermék jelleget öltõ filmmel lep meg minket, néha pedig ilyesmivel, mint ez a mozi. Mert ez kérem, alighanem minden idõk egyik legjobb filmje, már abból a szempontból tekintve, mit mûvel – mûvelhet - korunk az egyénnel. Nevezett személynek nincs munkája, de a látszatot tartva munkába jár, családja hallani sem akar róla, a mindennapi rutinok felemésztik, a dugók bezabálják türelme utolsó morzsáit......õ pedig robban. Otthagyja autóját - ezzel az apró tettel is tudatosan szembefordul az amerikai életformának-és igazságot oszt. Mi pedig olykor szó szerint nevetünk, vele érzünk, és magunkban néha igazat is adunk neki: hisz ki nem akarna dugóban felrobbantani néha valamit, az érthetetlen nyelven beszélõ Orczy téri piacon a kínainak néha bemosni - persze azért nem kell oda járni! - és a Macdonaldsban felhívni arra tényleg a figyelmet, hogy a hamburger bizony köszönõviszonyban sincs a képen látottakkal. Komolyan mondom, ezen jelenetnél hangosan felnevettem......Poén, maró gúny, ám a felszín alatt dráma, az amerikai utcák mindennapjai pedig idõközben ide is átszivárogtak, itt is jelent már meg ember transzparensel bank elõtt, hogy nem kapott hitelt, és a csövesek jelenléte olyan elfogadott lett, minthogy Paco magyar népdalokat gyaláz meg halandzsa nyelven, és Gyõzike újabb ostobaságai milliókat érdekelnek......és milliókat hál isten nem. Douglas megkockáztatom, élete legjobbját hozza, és bár bukása törvényszerû, hisz gyilkolt, mégha önvédelembõl is, de Duvall arca a hidon mi arcunk is: megértjük, mi vezette erre az útra, miért nem tûrt, miért üzent hadat ennek az egész......nem akarom leírni, minek. Persze, nem követendõ példa, és azért sarkositva van: de bizony, néha ha láttunk híradásból elégedetlenkedõt tüntetni valamiért, ne egyetlen híradásból próbáljuk leszûrni, mi vezette az egyént ki az utcára. Emberek személyes tragédiákat élnek meg nap mint nap: nem csoda ha olykor kiborulnak. Mondom tehát: ez kötelezõ film! Ui: Mindenfajta, politikai okokból utcára menõtõl kritikám kéretik elhatárolni!