Téma: Ösztön

7/10
offtopic
Nótárius 2020 nov. 15. - 01:00:51 7/10 Előzmény ondok
(71/71)
Csendes didaktikai zárójelben, csupán érdekességként tenném hozzá, hogy az egyébként nyelvtörténetileg is közkeletű szólás megengedően szűk értelmezésével szemben: a valóságban a tavi kákán is lehet csomót találni; csak nem a víz fölé nyúló leghosszabb, hanem a víz által általában takart legalsó, földközeli részén kell (?) keresni!

Sőt, úgy is lehet a kákán egy csomót keresni, ha sikerül mélyen az ára alatt venni, és drágán eladni. ;)
10/10
barilla2010@hotmail.com 2020 szept. 21. - 21:32:37 10/10 Előzmény Walaki1234sdfsd
(70/71)
Legszeretettebb film.
Walaki1234sdfsd 2020 júl. 10. - 18:50:52
(69/71)
Csodálatos, többször is nézhető film!
ondok 2020 ápr. 21. - 22:25:47
(68/71)
Itt is van néhány kákán csomót kereső nagyokos,a film egyébként emlékezetesen jó.
7/10
Nótárius 2020 jan. 12. - 08:20:11 7/10
(67/71)
Az e film alapját képező könyvtől sikerült annyira elrugaszkodni, hogy az lényegileg már nem is igazán képezi ennek a filmnek az alapját; ezért meglehet az a tisztább helyzet, ha önálló műként tekintünk rá.
Anthony Hopkins tán élete egyik legjobb alakítását nyújtotta, de mindenképpen a legkivételesebb partnerekkel: a legnagyobb főemlősökkel.
A gorillák mindenesetre sokkal szelídebb és több esélyt adtak a Ethan Powel-nek az elfogadó bizalmuk elnyerésére, mint ő a segítségére érkezett pszichológusnak.
A mellékszereplők közül külön elismerést érdemel Maura Tierney, aki megkapó érzékenységűen a professzor lányának szerepében remekelt.


Többekkel ellentétben, én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy amit a végén láttunk az egyértelműen happy end, ... ha egyáltalán volt is annak bármely csekély realitása.



8/10
Midnight67 2019 nov. 29. - 16:50:41 8/10
(66/71)
Remek film! Persze, láttam már valamikor, régen, de örültem, hogy feleleveníthetem az emléket.
Hopkins - mint mindig - most is remekelt, de ezt tőle megszokhattuk.
SpiderZ 2019 nov. 28. - 21:59:32
(65/71)
Súlyos kérdést feszeget a film. Tükröt tart az emberiség elé, megkérdezi mit láttok benne? Vannak akik magukat. Vannak akik a körülöttük lévő dolgokat is. Vannak akik megkérdezik mi van a tükör mögött... Nem mindenkinek tetszik amit lát, de túl soknak mégis igen. Persze megoldást nem ad, hiszen nincs is. Az Ember márcsak ilyen. De minden élőlény ezt teszi. Szakít magának egy életteret, majd azt igyekszik uralni. Erről szól az élet, így működik. A bolhák is megölik a kismacskát, ha túlszaporodnak. Az Ember pedig az egész bolygót. A végtelen világegyetem relációjában gyakorlatilag ez mindegy, konkrétan semmi…
9/10
sadrok 2019 nov. 27. - 23:30:55 9/10
(64/71)
Nagyon jó film
Xxy92 2019 nov. 27. - 19:48:01
(63/71)
Ruanda szerepében: Uganda és Jamaica
szookedorina 2018 febr. 02. - 19:54:28 Előzmény Bubus53
(62/71)
Azt még a sikerorientált, anyagiakban gazdag emberek is tudják, hogy az õszinte barátságot és szeretetet nem lehet megvásárolni. Minden mást igen.
Ádám és Éva jut eszembe errõl akiket Isten teremtett. Álmot bocsátott Ádámra, és egy bordájából alkotta meg Évát.
Mi ez ha nem önzõség, a másság nem elfogadása. Pontosan olyan legyen mint az egy.
Bubus53 2016 júl. 03. - 17:58:05 Előzmény jameslgt
(61/71)
Pont úgy érzek, ahogy te, és én nem is csinálom, amit a többség, és pont azért, mert szerintem nem éri meg. Azok a dolgok, amik másnak fontosak, nekem semmit nem érnek, én még kimosnék ma is kézzel, meg bármi, csöppet sem bánkódnék. Többet ér a szeretet, a tiszta lelkiismeret, a szabadság, a természet, a világ szépsége. Már pedig, akik a pénz hajszolják, nem lesznek szabadok SOHA, és nincs idejük a szépet észrevenni, vagyis inkább vakok rá, mert nekem is alig volt idõm, 3 gyereket egyedül neveltem, mégis, csak pár pillanat kell ezeket észrevenni, és sok erõt adnak, elkísérnek. Minden napra egy kis szépség, és már lehetsz boldog, csak nem ilyen hozzáállással, ahogy ma "mûködnek" az emberek.
jameslgt 2016 febr. 25. - 00:19:44
(60/71)
Mert nem ez az igazi szabadság, amiben most élünk...nem ez.
jameslgt 2016 febr. 25. - 00:17:52
(59/71)
Egyszerûen ez egy csodálatos film. Megmutatja, hogy az emberben még ott lakik az a valami, ami már régen elveszettnek tûnik. Az ember mindent uralni akar, a folyamatos technikai fejlõdésért, a pénzért, bármire képes, sosem elég az, ami van, ahogy élünk.
Uralni akarjuk a Földet, elhinni, hogy minden a miénk. Pedig nem ártana meglátni a szépséget az egyszerû dolgokban. Szidjuk az esõt, ha esik. Nekem volt már ilyen élményem futás közben, hogy elkezdett esni, szinte finom volt az íze, és inkább megálltam és élveztem. Aztán elveszett maga a társaid igaz, önzetlen szeretete, amit a gorillák között tanúsított. Meg kellene állni egy percre és elgondolkodni, megéri -e ez, amit itt csinálunk? Az õrült rohanás, minden létezõ talpalatnyi föld beépítése egy plázával, vagy bármivel..Szükségünk van erre? Mindenki válaszolja meg magának a kérdést, remélem rajtam kívül többen is jutnak ilyen álláspontra.
10/10
marie1 2014 ápr. 08. - 23:02:57 10/10
(58/71)
Mélyen megindított a film, még akkor is, ha arra gondolok - könnypergetés közben - hogy ezek az amerikaiak tényleg hatásvadászok. Ugyanakkor olyan igazságokat feszeget a film rabságról, szabadságról többek között, amit fontos szem elõtt tartani ebben a túl -civilizált, gépesített világunkban. Egy pillanatra elfogott az irigység Powel doktor kapcsán, pedig csak meg kell lépni, csak merni kell a szabadságot választani...Igaz nem egyszerû, a mi "nyelvünkön" tiszta szívás, és e mögé be lehet bújni....A katarzishoz kockáztatni kell.
Számomra hiteles, jó film volt, Hopkins garancia erre. 10 pont.
pneklara 2014 márc. 02. - 10:13:48 Előzmény tortura
(57/71)
Netán olyan formában, és helyeken szeret szerepelni - ahol nem kellene.
Ha a tanár ott is nevelne - ahol nem várják el tõle, akkor lehet teher is a környezetében.
Ha az orvos ott is "rendel", ahol nem kérdezik, bár rájuk ez nem jellemzõ, sõt, utálnak a magánéletben szakmázni.
Mindent a maga helyén.
Détár Enikõre valóban jellemzõ egy kicsit a pózolás, úgy tûnik, a beszélgetéseiben is teátrális, nem õszinte, ill. nem az jut az ember eszébe róla, hogy hiteles.
tortura 2014 márc. 01. - 17:31:47 Előzmény Kaktuszné Cserepes Virág
(56/71)
Sosem értettem, hogy miért hozzák fel sokan negatívumként, hogy hatásvadász egy film. Azért csinálják, hogy hasson. Ahogy a költõ is azért ír verset, meg a festõ is azért fest, hogy "önkifejezzen" és a mûve hasson.
Bár már semmin nem lepõdök meg. A pálmát nálam úgy is az az agytröszt viszi, aki egy színésznõre (azt hiszem, Détár Enikõ volt) azért vetett követ, mert szeret szerepelni.... Tényleg, micsoda ronda dolog. Azért megy színésznek valaki, mert szerepelni akar. Akkor az énekes is hibás, ha szeret énekelni, a tanár is, ha szeret tanítani, meg az orvos, ha szeret gyógyítani.
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 szept. 21. - 20:02:15
(55/71)
tetszenek*
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 szept. 21. - 20:01:55
(54/71)
Nagyon tetszik a film, tény, h hatásvadász, ahogy a legtöbb amcsi film, de mégis jó, tezsenek a színészi alakítások és a Gorillák a ködben:)
1/10
Kakukk76 2012 aug. 26. - 18:01:18 1/10
(53/71)
Az alapsztori nem lenne rossz, de gagyi, klisés, sablonos, geil a megvalósítás. Broáf...
10/10
VagoDurbints 2011 nov. 08. - 22:35:12 10/10
(52/71)
Mi lett volna, ha Theo elõszõr a nagydarab négert húzza ki a sorsolásnál? :P