offtopic
Heathcliff 2013 jan. 29. - 01:03:10
(7/27)
http://index.hu/tudomany/tortenelem/2013/01/17/mitoszok_a_don-kanyarrol/ - én ezt a cikket olvastam el, akit érdekel a téma, annak ajánlom.
Leginkább az emlékezés korlátozó tényezõirõl esik a cikkben szó, hogy miért nehéz reálisan rekonstruálni azt, ami valóban történt.
1/10
webulon 2013 jan. 28. - 22:58:54 1/10
(6/27)
Nagy örömmel vártam,hogy láthassam nem is tudom vártam valami nagyra újra , -emlékeztek még Sára Sándor Pergõtûz c.sorozatára ahogy a fotel elé szegezte az embert s csak hallgatta -halgatta néma csendben figyelte a "mesélõt "
valamit ilyen élményre gondoltam ......

de amit kaptam 40-percben semmi olyan amit eddig ne tudtam volna..elnagyolt-nekem csúsztatott kevés régi bejátszás ...plussz a 40perc !!!!!!! ezt a témát legalább 5-6 részben kelett volna elmondani ....
Horty István halála vagy nem figyeltem ( akkor sorry) de említést sem halottam róla..holott egy említést a teljesebb kép érdekében illet volna.
Munkaszolgálat: bemutatása hát igen kényes téma megoldották Ó szegény áldozatok ( olyan volt mint Napfény Íze ahol az egész világ nézte azt a baromságot ,hogy a vivó úgy hal meg ,hogy vizzel locsolják...agyatlan hülyeség )
Jány Gustáv felmentése ?? Miért is ? Hisztizett mint egy gyáva gyerek de a katonáit cserben hagyta ,- Paulus v Pfeffer-Wildenbruch szerû jelegtelen figura.
Stomm Marcelt szerepét nem is említik

Lehet,hogy az idõ rövidsége miatt de akkor tetszettek volna hoszabbra csinálni talán csak adott volna kicsivel több pénzt Dr. B Steve.

ami viszont tetszett: :-)
A táj érdekes volt az orosz falvak utcaképe, meg a dombok ......bevallom én nem ilyennek képzeltem ..a dont is nagyobbnak gondoltam akkora mint pl a Maros de ennyi a pozitív.

De summa lássuk be szeritem nem sikerült kár volt erre pénzt kiadni nesze semmi fogd meg jól,- mindent össze summázva ..
adamnagysweetmovie 2013 jan. 28. - 17:52:33
(5/27)
Áh, elkerülte az idegrendszerem a mûsor anno.
Jó, hogy belinkelted a tárat.
vino-et-veritas 2013 jan. 28. - 17:34:51
(4/27)
Január 12-én, szombaton délután az MTV1 már sugározta...

Ha esetleg elõbb volna valakinek kedve megnézni, egyelõre az MTV Videótárában is látható:

http://videotar.mtv.hu/Cimkek/2/0/2_magyar_hadsereg.aspx
adamnagysweetmovie 2013 jan. 28. - 17:27:21
(3/27)
Ma vetítik, honnan tudod, hogy tárgyilagos alkotás? :)
Ami a rövidségét illeti, ez a tv-s sztenderd hossz.
Amikor az MMKA-t a kormány Vajna kinevezésével bedöntötte és a dokufilmek (az egészestés kivételével) lényegében teljesen az MTVA-hoz számûzte, ez a kötelezõ 26/52 percesség volt a szakma egyik nagy kifogása.
Mert a jó dokumentumfilmnél az anyag határozza meg a hosszt, nem a Központi Bizottság.
vino-et-veritas 2013 jan. 27. - 22:44:17
(2/27)
Valóban tárgyilagos, bár kissé rövidre sikerült alkotás.

Persze a párhuzamosan futó Krónikával nem könnyû konkurálni.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 27. - 22:03:10
(1/27)
Litauszki neve garancia rá, hogy végre egy szakszerû, nem koncepciózus, a kérdést több oldalról körbejáró filmet láthatunk.
Nem relativizál, sem nem démonizál - vélhetõleg.