Téma: Páger Antal

10/10
cellasto 2017 máj. 20. - 09:45:35 10/10
(137/157)
konkrétan lenáciztad, még jó hogy törölve lett te nyomorult!
mintha az számítana egy színésznél, hogy milyen politikai nézeteket vall

a hozzád hasonlóktól elvenném az internet elõfizetést
akik képesek egy ekkora színészt sározni a mocskolódásaikkal
gladiolus 2017 máj. 20. - 09:15:50
(136/157)
A változások létezését sosem vitattam.

Viszont a Mici néni két élete sosem fog kimenni a divatból. Mint ahogyan Kis Manyi sem, mert örök értéket képvisel. Annyi mûfajban alkotott õ is és Páger is maradandót, hogy õket nem tudja elsöpörni az idõ.Ezeknek az embereknek és filmeknek mindig is lesz egy vékony célközönsége, ami lehet, hogy csekély, de akkor is létezõ szám.

Vannak régi, megkopott, elavult filmalkotások, amiket valóban megsemmisít az idõ múlása, de vannak gyöngyszemek, amik minden nemzedék számára tudnak adni valamit, ha mást nem, muzeális értékeket. Olyan emberek életét, pl, parasztemberek, akiknek a mindennapjairól fogalmunk sincsen. pl. Akiket a pacsirta elkísér.

Szerintem mindannyian elmondhatjuk magunkról, hogy a nagyszüleink korosztályának dolgai sok szempontból érdekesek és vonzóak, persze kihajítjuk belõlük az elavult dolgokat, de ami örök érték ebbõl az értékrendbõl, azt megõrizzük, és egy öreganyámtól maradt réz diótörõnek igenis mindig nagyobb értéke lesz, mint egy kommersz, mai, silány terméknek.
Nem lehet általánosítani, hogy ha régi, akkor kopott, és kiment a divatból. Csak a selejt megy ki a divatból, és csak a selejtet felejtjük el.

A szabadidõt fel lehet használni jól, és rosszul is, és minden történelmi korban voltak emberek, akik jól és hasznosan éltek ezzel, míg ott volt mindig az ellenpólus is, akik beteg és groteszk dolgokra használták fel idejük nagy részét. Ez nem korszakfüggõ, hanem általános emberi probléma.
Az ókori Róma ugyanolyan beteg társadalom volt, mint a jelenlegi, csak a technikai vívmányok hiányából kifolyólag õk nem az internet elõtt, hanem az arénákban élték ki a perverz, mocskos és alantas vágyaikat, míg jelenkorunk embere ezt már megteheti, és meg is teszi úgy, hogy ki sem mozdul otthonról, csupán virtuális módon.
A kommentek mögött arctalan, ismeretlen emberek vannak, akiket ha szemtõl szemben látnánk, hallanánk, lehet, hogy soha többé nem akarnánk még a létezésükrõl sem tudni, neten keresztül meg egy csomó ember órákat cseverészik olyan emberrel, akit sosem látott, és az a barátja.Röhejes.

A problémák, élethelyzetek a történelem folyamán nagy vonalakban ugyanazok voltak és lesznek mindig is. Az erõsebb vagy korruptabb hatalmaskodik az egyszerûbb, vagy gyengébb társai felett, és saját önös érdekébõl kifolyólag megpróbálja elnyomni azt.
És mindig lesz egy vékony réteg, aki ez ellen küzd, néha sikerrel, néha nem. Ezen emberek párharcából épülnek fel a világ történései, meg a vallási vitákból alakulnak ki a nagy, nagy egetrengetõ konfliktusok. A túlcivilizált, elkényelmesedett és elsilányult társadalmakat pedig szinte törvényszerûen leigázzák, és elsöprik az erõsebb, barbár népek.
Semmi sem változott.

De mindeközben élmény megnézni nagy mûvészek elõadásában egy-két egészséges életszituációt, és elnosztalgiázni azon, hogy milyen jó volt azoknak, akik tudtak élni, mindegy, hogy milyen korban, és ehhez nem kellett elrepülniük a Föld másik féltekéjére, hogy egy félmilliós egzotikus utazáson ápolgassák a beteg lelküket. Vagy gürizzenek éjjel nappal, és aztán ne legyen idejük elkölteni a felhalmozott pénzt.
Van, akinek elég egy kis kerthelyiség, néhány barát, vagy egy kiváló és tehetséges bárzongorista, és két összeillõ ember ahhoz, hogy remekül szórakozzon.
Edmond Dantes 2017 máj. 19. - 09:10:07
(135/157)
klf = különféle
St.A. = az a színmûvész, akinek a topikjába szintén beírtál ma reggel :-)
Edmond Dantes 2017 máj. 19. - 09:07:15
(134/157)
Ahogy a régi rómaiak mondták: Tempora mutantur et nos mutamur in illis. Én "néha (direkt!) "tempurát" mondok, de az más :-)
Na pl. a régi rómaiak, téged idézve: "...ha szórakozni akartak...., "...feltalálták magukat ..."--->és pl. abban leltek szórakozást h oroszlánokkal tépettek szét embereket: "nem voltak óriási elvárások", talán pezsgõ sem, bárzongorista biztosan nem volt háttérzené(sz)nek az arénában. "Valahogy ez az egész kiment a divatból", lehet h nem is ember- hanem állatvédelmi céllal...
...mint ahogy a középkori lovagjátékok, dalnokversenyek vagy a francia négyes, a gavotte stb. is kiment a divatból, a sort a végtelenségig folytathatnám. A film és a színház, általában: az elõadómûvészet és -mûvészek divatjai pedig különösen gyorsan változnak, elkopnak, újak jönnek, aztán azok is átadják helyüket még újabbaknak és így tovább. Tempora mutantur...
Mici néni is kiment a divatból, pontosabban: kegyeleti tárgyként újra meg újra sokan megnézik v belenéznek. Megunhatatlan mint itt lejjebb írja egy fórumtárs, ahogyan megunhatatlan a Mona Lisa, Rodin Gondolkodója, Mozart operái, sokaknak a Beatles stb. Ám az élet nem áll meg. Náluk sem áll meg és amúgy sem áll meg. Kiss Manyi és Páger Antal egyike volt a honi színészkirályoknak és -királynõknek. Eltávoztak a mennyei páholyba. (Azt hiszem, van ilyen nevû oldal v blog.) Jöttek helyettük mások, "új idõknek új dalaival". Az "új dalok" (és dalnokok) mások mint a régiek: ízlés szt jobbak-rosszabbak, mindenesetre: m á s o k. Miként mi is mások vagyunk mint elõdeink. Sõt mások vagyunk mint mi magunk 10-20-30-40 évvel ezelõtt. Tempora mutantur et nos mutamur in illis.
gladiolus 2017 máj. 18. - 20:06:48
(133/157)
És persze azt is jó felidézni, hogy az internet korszaka elõtt is feltalálták magukat az emberek, ha szórakozni akartak, nem voltak óriási elvárások, elég volt egy pohár pezsgõ, egy zseniális bárzongorista és néhány jazz zenész a háttérben, és az emberek még mertek táncolni. Nem tudom, hogy létezik e még zongorista, akár pár hang után simán tudja kísérni a dalt, vagy ez csak megrendezett jelenetekben sikerül.Valahogy ez az egész kiment a divatból, mert az emberek nem mernek énekelni, mondjuk én sem merném ezt megcsinálni, amit ezek itt szívbaj nélkül. :-)
Edmond Dantes 2017 máj. 18. - 19:32:01
(132/157)
Ez így igaz ld 475 ugyanitt.
De szentté azért ne avassuk! Egyszer már töröltette valaki egy hszomat, amiben tényszerûen bejegyeztem a mûvészrõl, 1-2, nem színpadi munkásságát érintõ dolgot.
Egy mûvész: közszereplõ és a közszereplõ magánélete, benne klf. viselt dolgai és életének ilyen-olyan fordulatai n e m függetleníthetõk teljes mértékben mûvészi munkásságától. Ez olyan ökölszabály, ami Páger Antal esetében is fennáll. 475-ömmel együtt is. Vagy ha függetleníthetõk, akkor más mûvészek vélt v valós bûneit se hánytorgassuk fel folyton-folyvást, ahogyan az megy pl St.A. színmûvésznél...aki mellesleg (n e m mellesleg!) leülte a büntetését. Jelen topik alanyát-tárgyát viszont soha nem vonták felelõsségre semmiért, ellenkezõleg: visszakapta luxusvilláját Rákositól, a Kádár-rendszer pedig elhalmozta kitüntetésekkel...egyébként megérdemelten.
gladiolus 2017 márc. 26. - 15:30:31
(131/157)
Találtam egy kolosszális kis videót a Mici néni két életébõl. Bizonyíték arra, hogy az igazán nagy tehetségek az akkori zenei hangtechnikai színvonal mellett is tökéletesen szórakoztatóan tudtak énekelni, hatalmas alakítás ez mindkét részrõl!Élmény ez, a mai technikához szokott fülemnek is, mert két remek embert elrontani nem lehet.
Az izgalmas rész 1.30 percnél kezdõdik.

https://www.youtube.com/watch?v=Jgerq2gIztI
breeder 2016 márc. 27. - 00:05:39
(130/157)
ON
Páger Antalról vajmi keveset tudok.
Amit tudok róla, azt is a szüleimtõl hallottam valamikor tizenéves koromban.
Egyet megjegyeztem, hogy mint színész nagy névnek számított annak idején a szakmában!
10/10
cellasto 2015 ápr. 19. - 12:33:31 10/10
(129/157)
ééés lehet még fokozni is:))

https://www.youtube.com/watch?v=i6w1AaabECM

https://www.youtube.com/watch?v=KVrwDjNg0R4

hol képesek erre a mai ficsúrok? :P
10/10
cellasto 2015 ápr. 17. - 21:45:47 10/10
(128/157)
Edmond Dantes 2014 aug. 22. - 10:19:41
(127/157)
Páger Antal számomra színészkirály volt. Színpadi alakításait, amikben láttam, sajnos nem elégszer (Adáshiba, Szent Johanna, Eljõ a jeges...) különösen becses személyes emlékként õrzöm.
Edmond Dantes 2014 aug. 22. - 10:15:00 Előzmény LajtaJ
(126/157)
Erre gondolsz?

http://mandarchiv.hu/tart/jatekfilm?name=jatekfilm&action=film&id=80000494 (ld tartalom)

Aha, értem. Mi az h "valamelyik"? Nem azt akartad írni h "valamennyi" csatorna? Nem ugyanaz! Türelem! vagy ahogy azelõtt hirdették az új filmeket: jön, jön, jön! Esetleg ráhangolónak a Jud Süsst? idõben is az volt elõbb.
Avagy Sas és Gábriel.
10/10
LajtaJ 2013 ápr. 20. - 12:44:20 10/10
(125/157)
Páger Antal filmjeinek felsorolásából sajnáatos módon kimaradt az Õrségváltás címû, 1942-ben készült alkotás:

http://www.imdb.com/title/tt0035598/

Valamelyik TV csatorna mûsorára tûzhetné!
velorexescsavo 2011 jan. 02. - 21:52:08
(124/157)
Kern András, Verebes istván, Csonka András, Lang Györgyi.
Tényleg MÁSOK, mint Páger Antal.
Nézegesse õket. Nekünk jó lesz Páger is.
Gyurma73 2010 dec. 31. - 18:37:18
(123/157)
Asszem benne van minden idõk 10 legjobb magyar férfiszinészei közöttt.
10/10
LajtaJ 2010 dec. 29. - 06:11:09 10/10
(122/157)
Az Õrségváltás címû film - benne Páger Antallal - mikor tûzi végre mûsorára valamelyik TV csatorna?
10/10
Gabriella54 2010 szept. 22. - 14:54:33 10/10
(121/157)
Téni bácsi még utoljára egy csodálatos alakítással örvendeztetett meg minket...
10/10
Gabriella54 2010 szept. 21. - 16:52:58 10/10
(120/157)
Ma az m2-n 20:30-kor Sarkadi Imre drámatöredékének, az Elveszett paradicsomnak a tévé-változatában láthatjuk.
Partnerei Hegyi Barbara, Cserhalmi György, Nagy Anna
10/10
Gabriella54 2010 aug. 08. - 21:51:09 10/10
(119/157)
Jaj, a Boszorkányszombatot sem? Pedig fantasztikusan jó benne! A vén bakancsost teljesen véletlenül vettem fel, nem is láttam a szereposztást! Színházban láttam már a darabot, ott Dégi István játszotta azt a szerepet, amit a tv-játékban Páger Antal. Két teljesen eltérõ felfogás, de mind a kettõ remek volt a maga nemében.
10/10
Gabriella54 2010 aug. 08. - 01:01:22 10/10
(118/157)
Ma a Tér-Zene-Film fesztiválon láthattuk az 1984-ben (!) készült Boszorkányszombat c. filmben, amelyben az egyik fõszerepet játszotta.
Ráadásul múlt héten vetítette a "királyi" tv A vén bakancsos és fia, a huszár" c., 1985-ös tévéjátékot! Megható alakítása egészen rendkívüli volt!