Téma: Pain & Gain

10/10
Razze 2015 aug. 24. - 00:57:55 10/10 Előzmény trudy
(102/122)
"menet közben átvált a sztori értlemetlen, nyers brutalitásba, amit nem tudok hova tenni"

Nem tudom feltûnt-e, de igaz történet a story, max az életet okold érte hogy így alakult, ne a filmet:)
Amúgy nálam ez egy 10/10-es film, kiváló színészi játék, némi társadalom kritika, régen nevettem ennyit egy filmen
trudy 2015 júl. 24. - 22:57:24
(101/122)
Sokáig nem bírtam rávenni magam, hogy megnézzem, mert az imdb pontszám nagyon középszerû filmet sejtetett. A szereplõgárda és a gyúrós történetszál miatt azonban mégis adtam neki egy esélyt, mert reménykedtem benne, hogy egy legalább egy sablonos-keménykedõs akciófilmre számíthatok. A Pain & Gain azonban tipikusan abba az idegesítõ zsánerbe tartozik, ahol minden pozitív tulajdonságtól mentes szereplõkkel kapunk egy tanulság nélküli sztorit (számomra érthetetlen módon rengeteg ilyen film készül újabban). Kár érte, mert jól indul az eleje, három olyan 'hétköznapi' keménycsávót mutat be, akikkel lehetne szimpatizálni, de aztán menet közben átvált a sztori értlemetlen, nyers brutalitásba, amit nem tudok hova tenni. Emaitt vagy a vacak rendezésnek köszönhetõen aztán totálisan elvesztettem az érdeklõdésemet akkor, amikor beindult az akció, alig tudtam követni az eseményeket, ráadásul a sztori is egy szálon fut, ami ebben az esetben nem lett kellõen izgalmasra megírva. Vígjátékra utaló jelek pedig nyomokban sem fedezhetõek fel benne. Nagy csalódás, hogy egy középszerû akciófilmet sem bírnak már összehozni Hollywoodban.
5/10
Újvállalkozó 2015 márc. 18. - 22:15:33 5/10 Előzmény convar
(100/122)
5/10

Teljesen egyetértek veled, amit írtál. Tényleg egyszernézõs és nem azért, mert rossz, hanem mert utána már elveszik a varázs.
5/10
Újvállalkozó 2015 márc. 18. - 22:14:07 5/10 Előzmény Blindmouse
(99/122)
Igen, csak neked szúrta a szemed, mi élveztük a filmet. :)
missdev666 2015 febr. 26. - 09:59:42
(98/122)
Nekem nagyon tetszett, tudom, hogy dráma, én nem éreztem annak, nagyon jókat röhögtem rajta, beteg egy film, igaz történet alapján, gondolom alaposan átdolgozták, hogy ilyen ütõs legyen, de ez jó volt. Néhány helyen meglepõdtem, hogy mennyire jól megoldották a vágást, jól össze van rakva ez, én nem olvastam kritikát, csak megnéztem, sokkal gyengébb filmre számítottam. Buta karaktereket nem kedveltem meg még ennyire az is biztos... :D
7/10
Larvitar 2015 febr. 16. - 21:13:27 7/10
(97/122)
Elgondolkodtató, hogy valós történeten alapul. Maga a film nekem annyira nem jött be, de egyszer simán nézhetõ; The Rock és Mark Wahlberg miatt mindenképp. :) 10/7.
-csengõzoli-- 2015 jan. 25. - 21:55:49
(96/122)
Nem egy nagy film, bõven elég lett volna max 90percesre csinálni.
Nálam max 5-6 pont. Olyan egyszer elmegy kategória.
offtopic
velo 2014 dec. 30. - 01:56:28 Előzmény Csonger
(95/122)
sok ilyen hiba van egyébként a filmben...

*** SPOLIER ***
pl amikor a pap visz neki inni a kertbe, kiesik a citromkarika a pohárból, de a következõ pillanatban meg már a helyén van... ezeken át kell lépni, minden film hemzseg az efféle bakiktól
9/10
Kolókapitány 2014 dec. 26. - 22:57:25 9/10
(94/122)
Nagyon meglepõdtem, amikor láttam , hogy 7,3 ponton áll. Szerintem az utóbbi sok-sok év egyik legjobb akció-vígjátéka. Ahogy a párbeszédek és a narrálások váltogatják egymást zseniális. Minden karakter nagyon jól ki van dolgozva, végig pörgõs , szép a rendezés és a zenék is ülnek. A casting is jól sikerült, Wahlberget végre láthatjuk ilyen szerepben is. Mióta nyomja az HBO kb. mindig megnézem , amikor elkapom valamelyik adójukon.
7/10
HurryKan 2014 nov. 24. - 22:47:27 7/10
(93/122)
A két izompacsirtának nem áll túl jól a vígjáték. Tiszta agresszor kinézetûek, fõleg akciófilmekkel arattak sikereket. "Rock" Úr hasonlít egy Alien ragadozóra. Így 10/7.
10/10
convar 2014 nov. 22. - 05:48:15 10/10
(92/122)
Kicsit gondolkodnom kellett miként aposztrofáljam a filmet, de legyen annyi hogy számomra az év legnagyobb pozitív csalódása.

Szóval óriási. Mintha nem is Michael Bay rendezte volna hanem inkább Guy Ritchie, aki Amerikába ment filmet forgatni (persze nem, csak mondom, mintha). Persze akinek annak idején már A ravasz az agy... meg a Blöff sem jött be annak ez nem pozitívum, tudom. (Igen, tudom. Sajnálni :) )

És nem gondoltam volna hogy pont Bay-tõl fogok látni egy ilyet. Kezdem elhinni hogy igazából nincs rossz rendezõ Hollywoodban, maga Hollywood a rossz, amit vár tõlük. Ha értitek....

Az hogy megtörtént eseményekrõl van szó mondjuk ad egy fajta fura mellékízt a dolognak - legalábbis sztem. De inkább csak utána, a film nézése közben nem foglalkoztam vele - legalábbis én. Bemondják persze az elején hogy megtörtént eset de ezt vhogy nem is vettem komolyan, igazából fel se fogtam (vagy csak nem akartam?), így minden idegszálammal a film szórakoztató oldalára tudtam fókuszálni, nem ment semmi az élvezhetõség rovására. De aztán utánaolvastam dolgoknak... és bizony ledöbbentem... és ebbõl kifolyólag, annak tudatában másodjára már biztos nem élvezném annyira, úgyhogy azt hiszem ez egy olyan film lesz amit soha nem nézek meg újra, mert (bár valóban van benne társadalomkritika de) amire elsõsorban való a film arra csak egyszer mûködhetett - legalábbis nálam.

Sztem az egyik legsziporkázóbb, leginkább sûrû térdcsapkodást/facepalmot kiváltó rész az ez. Itt már majdnem kifordultam a fotelbõl, elképesztõen intenzív az a fajta lúzer balf*szkodás ami ezt a három ganajférget jellemezte, egyébként már az elejétõl kezdve:
http://indavideo.hu/video/Pain_Gain_-_Made_In_China_old_school-ba_nyomom


Nameg, különben is,

"Mi a f*szom az a közjegyzõ?"


10/10
Blindmouse 2014 nov. 01. - 21:05:38 Előzmény Mike088
(91/122)
Nem az a szénné röhögõs, inkább az a gondtalanul mosolygós, de nem több.

Amúgy csak nekem szúrja a szemem hogy a film azthiszem 1995-ben játszódik, de a Prowler amivel furikázik az egyikõjük 1997-ig nem is létezett?
Akad benne még pár ilyen baki, hogy 3-5 évvel késõbbi autók vannak a háttérben.
4/10
Mike088 2014 okt. 31. - 14:46:49 4/10
(90/122)
Hát ha ez olyan szénné röhögõs vígjáték akkor baj lehet a humorérzékemmel. Antikarakterekkel egyébként sem könnyû jó filmet csinálni, ismerve a valós történetet túl sok jót nem is vártam a filmtõl. 10/4
6/10
Jani3333 2014 szept. 15. - 12:29:02 6/10
(89/122)
Egyszer meg lehet nézni... néha kicsit erõltetett...
9/10
-NOMAD- 2014 aug. 24. - 21:56:02 9/10
(88/122)
Óriási vígjáték, amiben kellemesen csalódtam.
Nagyon jó pont, hogy elõrevetítik az elején a befejezést egy részét. Elmés megoldás, más filmekben is szerettem.
A film többek között pörgõs, humoros (nem mindenkinek fog bejönni ez a stílusú humor), de néhol elmebeteg (viccesen). Társaságban jobban ajánlott megtekinteni, de én egyedül is sírtam a röhögéstõl. 9/10 Ajánlom mindenkinek, akár többszöri megtekintésre is.
10/10
bogotizsolt 2014 aug. 24. - 20:29:40 10/10
(87/122)
Lehet elmélkedni , szociologizálni , magyar vonalat emlegetni , kritizálni , sírni , röhögni ... és még ezer mindent . De ha úgy tudjuk nézni , érteni , érezni a filmet , ahogy az alkotók (vélhetõen) szánták , akkor nem lehet egy rossz szót sem mondani . Úgy jó , ahogy van .
7/10
csáknoriszakemény 2014 jún. 24. - 20:45:34 7/10
(86/122)
Érdekes film Mark Wahlberg és Anthony Mackie karaktere nagyon tetszett a színészek viszik a néha néha már vontatott részeket poénok nagyrészt ülnek vannak kifejezetten motiváló részek okos gondolatok. Egyszer mindenképp érdemes rápillantani. Szerintem.
10/7
7/10
Viktor6665 2014 ápr. 30. - 00:57:28 7/10
(85/122)
***spoiler***


Az mégis hogy lehet, hogy a jegyzõ annyi letöltendõt kapott, mint Paul?
Egy megszegett eskü egyenlõ rablással, emberrablással, többszöri hatóság és civil elleni erõszakkal, gyilkossággal, kettõsgyilkosság segédkezésével egy priuszos embertõl?


***spoiler***
9/10
kazama90 2014 márc. 18. - 11:25:58 9/10 Előzmény imrenyibalazs
(84/122)
minden elismerésem Michael Baynek hogy ilyen jól összehozta a filmet,Wahlberg és Rock is bizonyítsa hogy tudnak színészkedni,a sztori is jó a párbeszédek is+elég sokat lehet rajta röhögni is .10/9.
offtopic
imrenyibalazs 2014 febr. 21. - 01:55:25 Előzmény Gipsy Danger
(83/122)
Lesz benne Spoiler!

Ebben a kommentben sok igaz hangzott el. Úgy bizony, az életben, ha valamit rosszul csinált az ember, nem tudja utólag visszacsinálni és újracsinálni "sejtelmesebben", meg "ravaszabban", "ügyesebben", ha valami megtörtént és alakult valahogy, akkor az már úgy van/marad... - és ahol vagyunk, onnan kell ill. lehet továbblépni...

Az is igaz, hogy a magyar "Izomagyak" cím metaforikus, nem az az izomagy, aki izmos és jó erõnlétû, jó kondíciójú;... - itt olyasmirõl lehet szó (ez Spoiler!), hogy ha valaki úgy próbál meg érvényesülni, hogy olyasmit forszíroz, amiben se rutinja nincs, se hozzáértése, ha eredetileg pl. nem is bûncselekményt akart elkövetni (az életben), akkor abból sokféle rossz lehet.
És igen politikusokon (jogászokon, meg mindenféle embereken) keresztül hány ember tör lándzsát (vagy dárdát) olyasmi mellett, ami úgy igen csak rossz, pl. egyesek, több diplomások még ma is a romák kiirtását akarják (legalábbis én ilyennel akadtam össze többek között), vannak itt még szélsõségek.