Téma: Pain & Gain

5/10
Ze74 2013 dec. 15. - 21:27:52 5/10
(62/122)
Jaj de vártam már ezt a filmet,lemaradtam róla a moziban,és nem is bánom.
Megnéztem,és még most pár nap után sem tudom eldönteni,hogy tetszett-e,vagy sem.
Pedig kedvenceim szerepeltek benne,jól össze volt rakva,pláne még igaz történet is.....aztán rájöttem.
Hmmm...a történet két ostoba emberöl szól,akik bûnténybe keverednek.
Na ebbõl nem kérek,mert mással sincs tele az esti híradó,mint ugyan ilyen ostoba emberekkel,ennyi erõvel,bármelyik hétköznapi magyarországi esetet is meglehetett volna filmesíteni.....
5/10
Sunboy 2013 dec. 11. - 23:19:34 5/10
(61/122)
Akciófilmet vártam némi vígjátékkal. Számomra bazi lassan indult be a buli. A legnagyobb problémám az volt, hogy "nyomokban mogyorót tartalmazott", és próbált kötõdni a megtörténtekhez. Így nehezen lehetett elvonatkoztatni, és néha már-már a film mondanivalóját is látni véltem, amit természetesen egy-egy idióta vígjátékos elemmel leromboltak. Pont emiatt a mix miatt nem fogott meg, és egyáltalán nem tartom jó filmnek. Viszont egyes karakterek jellemvilága, mely a valóságon alapszik tetszik. 5/10
7/10
Dyrtyho 2013 dec. 11. - 15:50:27 7/10 Előzmény rob83
(60/122)
Így jártak az ártatlan emberek, az élet kegyetlen, az emberek sorsa pedig elõre meg van írva, azoknak ott és akkor kellet meghalni.
8/10
rob83 2013 dec. 07. - 19:06:33 8/10
(59/122)
Jó film,és ne feledjük,hogy igaz történet alapján készült.

A valóságban magyar származású volt a meggyilkolt pár.
SpencerBarnes 2013 dec. 07. - 18:47:04
(58/122)
Bajban vagyok ezzel a filmmel mert nagyon jó film ( is lehetett volna... )
SPOILERT IS TARTALMAZ *************
Ha már kemény mint mondjuk a Motel, akkor elég hülyén veszi ki magát a vígjátéki
elemek vegyítése mint pl. a kutyának adott ujj, a végén a bemondás
"halálra ítélték de + 30 napot kapott mert seggfej volt az egyik õrrel" stb.
Ott lett volna a szeren ha simán a keménységre mennek rá, vígjáték elemek nélkül.
Sz Peter 2013 okt. 29. - 17:51:03 Előzmény Csonger
(57/122)
Mert kb annyit számít mint Stevie Wonder-nek a láthatatlan ember. ;)
Csonger 2013 okt. 18. - 22:52:48
(56/122)
Összegyûjtöttem még néhány további anakronizmust autók terén. És gyanítom, hogy az a mobiltelefon, amivel az elrabolt Monknak telefonálnia kellett a furgon rakterében, szintén nem létezett még '94-ben, hiszen akkoriban még csak nagy medveölõ féltéglák léteztek.
Csonger 2013 okt. 18. - 22:50:06
(55/122)
A legutóbbi gondolatomhoz egy példa:
A film elején ki van írva, hogy 1995 június 17. És mit látunk közben a képen?
Bal oldalt áll egy rendõrautó. Ez egy Ford Crown Victoria, az a generáció, amit 1998-ban kezdtek gyártani. A kommandósok kezében Colt 933 van, ami szintén nem létezett 1995-ben. És milyen csapatszállítóból ugrálnak ki? 2005-ös Ford F-550, tehát itt már nem csak egy-két évet, hanem egy teljes évtizedet tévedtek!!! Miért nem lehet erre odafigyelni?
Csonger 2013 okt. 18. - 22:46:12
(54/122)
Magyar vonatkozás és kegyeletsértés ide vagy oda, szerintem ez egy igenjó film. Ahogy egy elõttem szóló is írta, a film megmutatja, hogy a primitív izomagyúak mennyire rosszul értelmezik az amerikai álom megvalósítását. Az pedig csak hab a tortán, hogy mindennek a bemutatása közben szinte folyamatosan vannak poénok is. Szerintem nagyon szórakoztató, bátran ajánlom mindenkinek.

Ha ezt a filmet 15 évvel korábban készítik el, valószínûleg a Monk által alakított szerepet Joe Pescinek adják. Nekem legalábbis végig õ jutott eszembe Monk játéka láttán.

Az, hogy a hullákat el kell tüntetni, mielõtt megjön az asszony, nagyon Ponyvaregényes volt. A hullák eltüntetésének készületei pedig (bevásárlás a szupermarketben, feldarabolás) számomra a Ronda ügyet idézte.

Amit viszont nem értek, az az, hogy a magyar párról miért mondták, hogy jugoszláv. Ez csak tévedés?

Ami nem tetszett: a folyamatos anakronizmus az autók, fegyverek és mobiltelefonok terén. Mint újabban több film esetén is, most sem értem, miért nem lehet odafigyelni arra, hogy csak olyan kellékek szerepeljenek egy filmben, amik valóban léteztek az adott korban.
cosima 2013 okt. 17. - 13:15:36
(53/122)
én sem szállnék be az össznépi ujjongásba, de egészen más okból. én már akkor hánytam ettõl a filmtõl, amikor még csak kiderült, h lesz...egyszerûen undorító, h ebbõl csinálnak filmet, 2 ember halálából (a nõ még csak 23 éves volt és iszonyat brutálisan végeztek velük bsszus!!!), miközben a családtagjaik, ismerõseik még élnek...akkora egy bunkó érzéketlenség ez, h a cím nem csak a fõszereplõkre igaz...és lehet, hogy nem is vígjáték, de miután annak van hivatalosan besorolva és a trailer-bõl is ez jön le, nem lehet hibáztatni azokat, akiket ezek után nem is érdekel. a nõ (rokon) nagyon is jól teszi, hogy bepereli õket, nem is nagyon lehet mást csinálni. tényleg az az undorító, hogy használják fel ezt az egyébként nagyon tragikus történetet, hogy aztán alig megõrizve vmi reális elemet belõle (de azért a nevek stimmelnek nagyjából, csak hogy ne is legyen kétség) csináljanak egy tipikus hollywoodi kasszasikert, pár aligszínésszel, akik majd ettõl most lesznek valakik. Gratulálok.
6/10
beo71 2013 okt. 10. - 10:17:54 6/10
(52/122)
Én, azért nem szálnék be, ebbe az össznépi ujjongásba!
Egy közepes filmet legjobb Bay-filmnek titulálni még csak hagyján, de Szóljatok a köpõcösnek ! , Fargo és Guy Ritchie nevét emlegetni már szinte Isten káromlás.Ember, ha Gene Hackman-John Travolta-Dany De Vito poénkodik egy Elmore darabban az igen, de ez itt, ez NEM ! Izomszag!
Nem érdekelnek a sztereotípiák ( a kigyúrt ökör, annyira hülye, hogy biztonsági övre kapcsolja a kinyírandó pácienst, egyébként ennyire ostoba kokszer azért nincsen )ha egy film mûködik, de ez nem vicces. Csak helyenként és akkor is csak mosolyogni való van.6/10.
Ha igazán röhögni akartok, akkor nézzétek a Családi üzelmek filmet! Na, az jó film, szerintem vígjátékot csináljanak azok, akik értenek hozzá, akik meg akciófilmhez értenek, azt csináljanak, a kritikusok meg úgy is maguknak nézik a filmeket.
Csizma93 2013 szept. 21. - 23:49:01
(51/122)
jó kis film lett nekem nagyon bejött.egy bajom van csak a filmet illetõen hogy nem megfelelõ kategóriába sorolták be amin igazából meg sem lepõdök,mert a magyaroknak van egy olyan jó szokása hogy amirõl nem tudják megállapítani melyik mûfajba tartozik arra azt írják ki a legtöbbször hogy vígjáték így ezért kapta szerintem az akció-vígjáték besorolást.amivel csak az a baj hogy pontatlan megfogalmazás.ugyan voltak benne poénok meg akciók is de ettõl még nem akció-vígjáték.véleményem szerint inkább akció-dráma amibe a rendezõ a bad boys-os vonalat követve tett bele némi humort is hogy többrétû legyen a film hogy többen legyenek rá kíváncsiak.nem értek egyet sajnos az elõttem szólókkal akik azt írták hogy a 2 magyar származású ember halálából csináltak viccet.a haláluk valóban tragikus és szörnyû volt.az lett csak szerintem viccesre csinálva a filmben ahogyan a gyilkosságig eljutottak de inkább az hogy mennyire buták voltak az elkövetõk.olyan téren akartak profik lenni ahol igen csak amatõrök voltak és a rendezõ a sok poénnal illetve az abszurd helyzetekkel ezt fejezte ki nem is olyan rosszul.ahhoz tudnám ezt hasonlítani mint amikor a hülye ember próbál okos lenni ott ahol nem kéne. a 3 fõszereplõ pont ugyan ilyen volt.csak sokan megakadtak ott szerintem hogy akció-vígjáték meg hogy 2 magyar származású ember meggyilkolásáról szól a film. ez persze csak az én véleményem
9/10
SandM 2013 szept. 18. - 09:01:57 9/10
(50/122)
9/10
Lehet, hogy ez csak szerintem van így de:
1. Ha egy film mellé a 'vígjáték' is szerepel, mint mûfaj, attól még nem biztos, hogy az, illetve nem biztos, hogy annak szánták a készítõk.
2. Ha vannak megmosolyogtató részek, vicces részek egy filmben, akkor sem biztos, hogy vígjáték.

Szerintem sokan nem kezelik helyén a filmet. Az igaz, hogy megtörtént esetet dolgoz fel, de szerintem a fõszereplõket a film végén senki sem gondolhatja szimpatikusnak.
Ezt a filmet részben társadalomkritikaként, illetve dragi-komédiaként kellene valahol elhelyezni. Bár beismerem, kissé morbid film, ez vitathatatlan.
Szerintem jól nyomon követhetõ benne a trió jellemfejlõdése, a nézõ nevetgél, nevetgél, aztán azon kapja magát, hogy mennyire eltorzult a fõszereplõk lelkivilága. Vagy már torz is volt, csak ezt nem igazán vesszük észre az elején.
Valószínûleg nem pont így történt, nem nevetett senki a valóságban, és az elkövetõk se ilyenek voltak. De ez a film csak háttérként használja az igaz történetet a filmhez, ami szerintem sajátosan, de jól rávilágít az amerikai álmokat kergetõ társadalomra. Aki úgy érzi, ez a film nevetség tárgyává teszi az igazi áldozatokat, az szerintem rosszul gondolja.
Érdemes megnézni! Bár csak erõs idegzetûeknek ajánlom!
9/10
Bsmarcona 2013 szept. 12. - 17:38:44 9/10
(49/122)
Ezt a filmet lehet szidni, de az tény hogy mûködik, engem végig lekötött és néhány jelenetnél majdnem sírtam a röhögéstõl. A maga beteges módján zseniális.
7/10
_Freddy_ 2013 szept. 03. - 14:39:51 7/10
(48/122)
Ez a film inkább volt drámai mint vígjáték, legalábbis szerintem. Vígjátéknak kicsit sok volt.
Szegény palival amit mûveltek 3-an ott a film elsõ felében, kínszenvedés volt nézni, hozzátenném nekem ez baromira nem tetszik, a film story-ja, meg hogy ilyen igazából is megtörtént, csak nem pont így. Baromi unalmas a film elsõ fele, azután lesz kicsit érdekesebb, hogy megjelenik Ed Harris. Onnanól már azért beindultak az események. Érdekes filmet hoztak össze, nem láttam olyan sok Mark Wahlberg-es filmet de ma már igaz a csapból is õ folyik, nekem itt unszimpatikus karakter volt, egyedül Rock-al tudtam szimpatizálni, mert õ még csinált is poénos dolgokat, és jól színészkedett.
A zenék voltak még amik bejöttek nekem + Miami mint a helyszín, el lehetett gyönyörködni sokszor. De maga a film elég gyenge, felejthetõ alkotás. Egyszer azért meg lehet nézni, vagy annyiszor se.
Pedig véleményem szerint ha nem erõltették volna ezt a valóságban megtörtént storyt akkor lehet kihozhattak volna ebbõl egy jó testépítõs poénokkal teli vígjátékot és nem egy ilyen katyvaszt amiben a dráma és az erõltetett poénkodás a jellemzõ inkább + egyszer vidám zene szólt, egyszer drámai pedig már rég benne voltak a sûrûjében...nemértem. Õszintén szólva ez a film nem nyerte el a tetszésemet. Mark Wahlberg meg vegyen vissza, mert már túl sok lesz belõle. Bay inkább maradjon csak a Transformerseknél...jajj ne a 4. részben Mark Wahlberg is lesz...

10/7 jóindulattal Rock miatt, mert ha õ nem lenne adnék a filmre kb 5 pontot vagy annyit se. Ja és ezt úgy írtam, hogy elötte egyetlen hozzászólást sem olvastam el...
LaFleur93 2013 szept. 02. - 18:02:11 Előzmény snipes69
(47/122)
Na ez egy fasza kis film volt, végre Michael Bay csinált egy jó kis igaz történetet a sok gagyi Transformerszezés után.

http://cinemaaudio.blogspot.hu/2013/09/michael-bay-transformers-szikla.html
8/10
Smiley855 2013 aug. 26. - 12:45:03 8/10
(46/122)
Már bocs, de ez a film megtörtént eseményeket dolgoz fel, ráadásul egy magyar párt gyilkoltak meg. Legközelebb ne írjál meggondolatlanul hülyeséget...
1/10
snipes69 2013 aug. 25. - 20:18:11 1/10
(45/122)
Én borzasztóan szenvedtem ezen a filmen semmi valósághû dolog nincs benne,szerintem kamu az egész,nagyon rossz film nem ajánlom senkinek. 1/10
Doc Holliday 2013 aug. 21. - 07:53:23 Előzmény Sz Peter
(44/122)
Szerintem jó film, és ép azt mondom hogy nem a mûfaji kötelezettségektõl lehet jó egy film. Amúgy meg az IMDB szerinti , komédia , krimi, drámának teljesen megfelel mert ezek a stílusok vannak benne ötvözve! Ugye dráma de nagyon is, a fõszereplõk szemszögébõl, krimi teljesen helytálló a nyomozati szál szemszögébõl, a fanyar irónia és szatirikus elemek pedig a komédia eszközei végig. A Film jó, de nem az a célja hogy egy csupasz pisztoly szerû vígjátékélményt nyújtson. Nagyon is meglepõ hogy ilyen megtörtént, és ez történt az áldozatokkal, ennyire értelmetlenül...Fenntartja az érdeklõdést végig a lineárisan felépített története az idióta bûnözõknek. Hogy mégis hova tart ez az õrület..
Sz Peter 2013 aug. 20. - 15:55:22 Előzmény greeen
(43/122)
De éppen azt magyarázom, hogy egyiknek sem felel meg, mivel súlytalan és nem is szórakoztató.