Téma: Pain & Gain

7/10
greeen 2013 aug. 20. - 13:03:35 7/10
(42/122)
Azért a filmmûvészet kicsit tágabb határok között mozog minthogy kategorizáljuk egyértelmûen drámának vagy vígjátéknak.. De nem is ez alapján kell megítélni egy filmet, hogy megfelel e egy mûfajnak. Amúgy olyan értelemben vígjáték, mert ugye a vígjáték elég széles skálát fed le, hogy a történések bemutatására olyan dramaturgiát használt a rendezõ ami megmosolyogtató, még annak tükrében is, hogy tudjuk ez nem csak kitaláció.
Sz Peter 2013 aug. 20. - 12:07:51
(41/122)
Igazából nem tudom mit akartak egyáltalán kihozni ebbõl a filmbõl.
Ahhoz képest, hogy megtörtént eseményeket dolgoz fel, drámának komolytalan.
A pár poéntól pedig még nem lesz vígjáték sem.
Szóval sem ez, sem az.
Kb olyan mint a "Bernie" (az eszelõs temetõs) sõt, még attól is gyengébb.
8/10
tommasi 2013 aug. 20. - 11:29:25 8/10
(40/122)
Ismerve az eredeti történetet,egy kicsit féltem a filmtõl.
De kellemesen csalódtam,nagyszerûen sikerült megfilmesíteni a történteket.
Azt meg végképp nem értettem hogy miért lenne ez vígjáték,mert olyan sok vicces dolog azért nem volt benne.
Egyszer kétszer azért el lehetett mosolyodni hogy mennyire primitívek,ez igaz,de egyébként szerintem ez inkább dráma.
Örülök, hogy rászántam az idõt.

10/8.
7/10
greeen 2013 aug. 19. - 15:42:49 7/10 Előzmény Judit71
(39/122)
Spoiler elemeket tartalmaz.

A film bár megtörtént estet dolgoz fel de tulajdonképpen a valóságtól nagyon elrugaszkodik. Ha nem eredeti nevén szerepelnének a magyar vonatkozású áldozatok (akik tulajdonképpen csak a film lezáró szakaszában kerülnek látótérbe), akkor rá se lehetne jönni, hogy kikrõl van szó. Érdekes , hogy a többi áldozat, illetve szereplõ, akik nem az elkövetõk, már csak kitalált néven szerepelnek. Valójában, ahogy kicsit jobban utána olvastam nem is hárman voltak , hanem öten! Szóval tulajdonképpen arról van szó, hogy az élet adja néha a legfurább forgatókönyveket és "kissé" szatirikussá és ironikussá téve máris tálalható a közönség elé mint fogyasztható szórakozás. Bár meglepõ és az áldozatokat nézve felemás érzeteket keltõ egy ilyen film, de pont az teszi az érdeklõdés központjává, hogy megtörtént. (vagyis hasonlóan történt) Ez nem új dolog,rengeteg film készült már így. Néha még akár a legbrutálisabb gyilkosokat is hõsökként ábrázolva készülnek, készültek kalandfilmek (megtörtént eseményeket alapul véve).
Snooker_ 2013 aug. 19. - 15:04:45
(38/122)
Nem egy bonyolult film. Átlagos, csavarmentes és mai szemmel nézve nem is túl brutális. Ami igazán felkavaró sokak számára, hogy az egész egy igaz történeten alapszik... http://snookerson.blogspot.hu/2013/08/pain-gain-kritika_19.html
hrrtyy 2013 aug. 18. - 18:53:07
(37/122)
Szemétség de nekem nagyon tetszett ez a film. Groteszk, irónikus, szatírikus pont jó. Kritizálja az amerikai társadalmat és fõként az üresfejû kigyúrtakat, akik gyúrással próbálják kompenzálni az eszüket.
mrenee 2013 aug. 18. - 14:16:17
(36/122)
Az egyik legjobb film amit valaha láttam. Nekem az elején szimpatikusnak tûntek a srácok, viszont ahogy haladt elõre a sztori úgy gondoltam egyre szemetebbnek õket. Kivéve azt, akit Johnson játszik, az õ döntéseinek a súlyát valamiért át tudtam érezni. Vannak benne vicces jelenetek, de ha az egész filmet nézzük egybe, akkor rájöhetünk, hogy ez egyáltalán nem vicces, sõt, ez egy nagyon is szomorú történetet mutat be nekünk. Én is úgy álltam hozzá, hogy lesznek benne poénok, és épp emiatt volt a film néhány része tényleg megdöbbentõ számomra.

Én csak ajánlani tudom mindenkinek, szerintem 10/10! :)
eszkimó viselet 2013 aug. 18. - 10:53:57
(35/122)
remek vígjáték.:)
fõleg azok fogják élvezni, akik magukon is tudnak nevetni.

mégis 6/10, csak azért, mert az ízléstelenség végig ott kísért, hogy egy f.sza groteszk mozit csináltak, amin végig röhögünk, miközben itt tényleg emberek haltak meg.
xamax 2013 aug. 17. - 15:10:05
(34/122)
Valaki azt írta lentebb, hogy a 3 fõhõst pozitív figuraként állította be a film. Errõl szó nincsen szerintem. Arról sincs szó, hogy kegyeletsértõ lenne az áldozatokra nézve. A film - sajátos aspektusból ugyan -, de egyértelmûen görbe tükröt tart az amerikai álom elé, miszerint lehetsz akármekkor neoprimitív tuskó, ha "odateszed" bármit elérhetsz. A fõhõs egyszerû, mint a vonatfütty, de bedõl ennek a felületes maszlgnak, aminek oly sokan Amerikában és azon kívül is..Miután saját tehetsége révén nem tud igazán kitörni, aljas eszközökhöz folyamodik, amit utóbb teljesen természetesnek vesz, hiszen a cél szentesíti az eszközt. A film szerintem jól mutatja be az amerikai álom árnyoldalait, azt, hogy az emberek a masszív agymosás hatására olyan álmokat és ambíciókat kergetnek amit - képességek híján - nem tudnak elérni, ugyanakkor a torzult értékrend miatt ezt nem látják be, és nem tudják elhelyezni magukat az õket megilletõ polcon. A frusztrált, korlátolt de - hangúlyozottan - materiális vágyak által vezérelt emberek, aztán olyan utakra lépnek, ami a pokol tornácára vezet. Ezt mutatja be a film helyenként nyersen, és szarkasztikusan, némi humorral fûszerezve - hogy könnyebben fogyasztható legyen. Egy szó mint száz jó film, csak ajánlani tudom.
3/10
gangyi 2013 aug. 17. - 14:01:02 3/10
(33/122)
Jól indul a film, de a moziból felkavartan jöttem ki, azt éreztem, hogy elpocsékoltam az idõmet egy rossz filmre. Azt kell mondjam rá, hogy elmebeteg, és nem a jó értelemben, amit még én meg tudok emészteni. Akció-vígjátéknak egyáltalán nem mondanám, nem is tudnám kategorizálni igazán, de csak pár poénon nevettem. Sajnálatos, de egyszeri megnézésre se ajánlanám senkinek.
10/10
Pénzes Ádám 2013 aug. 14. - 23:22:43 10/10
(32/122)
Szerintem ehhez a filmhez nem így kéne hozzáállni, ahogy egyesek hozzáálltak. Ez a film egy remek szórakozás és kikapcsolódás. Nemkéne ennyire fentakadni ezen az igaz történet dolgon, attól, hogy a film alapja az volt. Egy kicsit morbid, Bad Boyshoz hasonló akció vígjáték, ami szerintem így volt jó, ahogy volt. A színészek remekül alakítanak, a poénok nagyon ütnek. Amit ezek össze balfaszkodnak tényleg elképesztõ. A film egyébként még a poénok ellenére is elgondolkodtató. Nálam tökéletesen megfelelt az elvárásoknak, nem volt olyan perc, amikor unatkoztam volna.

Többszörnézõs és

10/10
2/10
levaisw3 2013 aug. 14. - 14:34:28 2/10
(31/122)
Hát az ember az elõzetes alapján arra számítana, hogy valami felnõtteknek szóló vígjátékot kap.

SPOILER

Az eleje alapján ez kb be is igazolódott, de aztán amikor jött az a szánalmas gyilkossági kísérlet eléggé megváltozott a véleményem. Egyszerûen nem értem hogy lehetett 3 ilyen embert pozitív szereplõként feltüntetni. Elvégre arról van szó, hogy három s*fej úgy gondolja, hogy elveszik más ember tulajdonát kínzással és gyilkossággal.(kétlem, hogy pusztán olyan kínzásról volt szó, mint amit a filmben elõadtak) Az, hogy miért csinálták szerintem egyáltalán nem mentség és pont ezért nem is vagyok kíváncsi arra hogy Lugo hisz az erõnlétben vagy mi. Ezt még megfejelhetjük azzal, hogy a trió egyik tagja azért megy bele az egész ügybe, mert steroidokkal elb*ta a testét. Ennél szánalmasabb indok egy gyilkosságra nincs a világon.

Még ha csak egy sima film lenne azt mondom rendben van, de így hogy valós eseményeket dolgoz fel...
Én 2-esnél jobbra nem osztályoznám.
1/10
Judit71 2013 aug. 10. - 10:42:51 1/10 Előzmény bitor
(30/122)
Mind ketten magyarok voltak , a lánnyal egy osztályba jártam és 1990-ben érettségiztünk ,és Fürtön Krisztinának hívták
Nekem csak az a problémám ,hogy a napokig tartó kínzásokról nem sok szó esik ,és ha nem egy megtörtént esettet dolgoztak volna fel akkor az ember egész máshogy nézné,a filmet de én aki ismerte a Krisztát nem igazán tudnám elfogultság nélkül megnézni .(pont azt a részletet láttam amikor megölik õket ,ami a valóságban nem is így történt )
Arról nem is beszélve Kriszta soha nem volt ekkora bálna és soha nem viselkedett így mint a filmben a szerepét játszó színésznõ.
8/10
Horcsogg 2013 aug. 10. - 01:29:22 8/10
(29/122)
Tényleg nagy film volt, újranézõs lesz, 10/8
7/10
Dyrtyho 2013 aug. 09. - 04:48:07 7/10
(28/122)
De az egyik Magyar volt, mert Krisztina Furton volt annak a lánynak a neve, akit a párja halála után be ló nyugtatoztak, hogy kicsalják belõle a széf kódokat, és abba halt bele. De amúgy teljesen egyetértek a hozászolásoddal :)
8/10
bitor 2013 aug. 09. - 02:08:05 8/10
(27/122)
Most komolyan! Az a legnagyobb problémája egyeseknek a filmmel kapcsolatban, hogy 2 áldozat magyar származású. (nem magyar egyébként) Gondolkodjatok már!!! Két magyar fontosabb, mint két másik nemzetiségû! Szörnyû hozzáállás. Egyébként meg gondolkodtatok arról, hogy mirõl szól a film, attól függetlenül, hogy a "filmcsinálás" üzlet, nem pedig nonprofit tevékenység? A Schindler listája sokkal szörnyûbb film mégsem fikázzák a miatt, hogy az áldozatok rokonai mit gondolnak... és ez nem vígjáték mielõtt ebbe kötnétek bele szánalmas, képmutató, pocskondiázók. Nézd meg és gondolkodj el azon, hogy ilyen gátlástalan barmok élnek a világban (asszem a gyerek kínzó, -gyilkos aktuális sztorit mindenki ismeri) és hogy a bevándorlókat milyen megkülönböztetés illeti manapság is (pl. a törvény részérõl) De minek is gondolkodni, hisz' ez csak egy "vígjáték", mivel vannak benne "vicces" jelenetek.

Egyébként meg ha csak fikcióként tekintek rá, remek film, M.B-es látvánnyal azoknak akik szeretik a morbid humort és nem szemellenzõs, elgondolkodni képtelen emberek.
7/10
Dyrtyho 2013 aug. 08. - 20:43:15 7/10
(26/122)
Ma az 17.00órási elõadást néztük meg az Aréna moziba az egyik haverommal, és meg kell hagyni hogy egy kicsit beteges film, de kell egy ilyen film is, a poénok a helyükön vannak, a színészek hozzák az elvárt szintet, és Dwayne The Rock Johnson 1-2 róla szóló poént is elsüt a filmbe, aki ismer õt mint pankrátort, akkor az tudni fogja hogy mirõl beszélek. A filmrõl nem lehet azt mondani hogy vígjáték, mert nem az, kicsit olyan Bad Boy-os akcióvígjáték stílusa van, néhol elég véresen, néhol elég könnyedén. Szóval nem volt rossz film na, bár kicsit már tényleg morbid humorba megy át az egész.

Spoiler !!!

A film legeslegvégén a stáblista elején megmutatják a színészek, és a valódi elkövetõk arcát összehasonlítás kép.

Off :

Azzal teljesen tisztába vagyok, hogy valós eseményeken alapul a film, és hogy két magyar is meghalt, de ezzel nem tudok mit csinálni, sajnálom, de ettõl egy filmet nem fogok alul, vagy felül értékelni, ez van, és az hogy filmet csináltak belõle, pontosabban egy akcióvígjátékot, annak inkább örülök, mert egy kicsit legalább felszínre hozzák a valós adatokat, és tényeket, de még 1x mondom, ettõl még ugyan úgy fogom megnézni még 1x, mint bármelyik más filmet. Szóval nem értem, hogy mit kell ezen felhördülni, hogy ebbõl a bûntény történetbõl filmet csináltak.
offtopic
Bigpapa 2013 aug. 07. - 21:59:13
(25/122)
OFF

Én nem néztem még meg. Pedig esküszöm, nagyon vártam, csak most, hogy amit lehetett és találtam angolul elolvastam az ügyrõl, tényleg gusztustalannak tartom, hogy vígjátékot csináltak a filmbõl,még, ha 18-as karikával megy is.
Imádom a rendezõjét és a két színészt.
Talán majd dvd-n megnézem, ha kimegy belõlem ez a rossz érzés.
Azért is hatott most jobban rám, mert az egyik barátnõm nagymamáját(86 éves), a télen két srác kikötözte, ütötték verték, csikkel égették meg, hogy adja oda minden pénzét. 27.000 Ft volt az összes pénze. 36 órát volt minimum kikötve, mire megtalálták. A kórházban meghalt. Az egyik srác 14 éves a másik 18. A szerzett pénzt még aznap este a diszkóban elverték. A lány a mai napig nem heverte ki, mert egy tünemény volt a Juci néni. Olyan zserbót sütött, hogy életemben nem ettem olyan jót! Persze ebbõl is lehetne vígjátékot forgatni....:(
1/10
Judit71 2013 aug. 07. - 15:18:09 1/10 Előzmény astron
(24/122)
Magyarországon mindenkinek ennyi lenne a bûne(hogy telefonál és még adózik is utána ) akkor fele ennyien lennénk
1/10
Judit71 2013 aug. 07. - 15:03:07 1/10 Előzmény Bigpapa
(23/122)
Kriszta 1996. januárjában lett itthon "eltemetve" .ahogy mesélték a családtagok ,hogy júniustól keresték õket ,szörnyû lehetett
Ketamin túladagolásba miatt halt bele(2x is adtak neki mert nem az igazi kódokat adta meg ) ,a barátja pedig védeni akarta ,és akkor ütötték meg hogy bele halt
Én még gondolkozom ,hogy megnézem-e a filmet .