Téma: Pain & Gain

Csizma93 2013 szept. 21. - 23:49:01
(51/111)
jó kis film lett nekem nagyon bejött.egy bajom van csak a filmet illetõen hogy nem megfelelõ kategóriába sorolták be amin igazából meg sem lepõdök,mert a magyaroknak van egy olyan jó szokása hogy amirõl nem tudják megállapítani melyik mûfajba tartozik arra azt írják ki a legtöbbször hogy vígjáték így ezért kapta szerintem az akció-vígjáték besorolást.amivel csak az a baj hogy pontatlan megfogalmazás.ugyan voltak benne poénok meg akciók is de ettõl még nem akció-vígjáték.véleményem szerint inkább akció-dráma amibe a rendezõ a bad boys-os vonalat követve tett bele némi humort is hogy többrétû legyen a film hogy többen legyenek rá kíváncsiak.nem értek egyet sajnos az elõttem szólókkal akik azt írták hogy a 2 magyar származású ember halálából csináltak viccet.a haláluk valóban tragikus és szörnyû volt.az lett csak szerintem viccesre csinálva a filmben ahogyan a gyilkosságig eljutottak de inkább az hogy mennyire buták voltak az elkövetõk.olyan téren akartak profik lenni ahol igen csak amatõrök voltak és a rendezõ a sok poénnal illetve az abszurd helyzetekkel ezt fejezte ki nem is olyan rosszul.ahhoz tudnám ezt hasonlítani mint amikor a hülye ember próbál okos lenni ott ahol nem kéne. a 3 fõszereplõ pont ugyan ilyen volt.csak sokan megakadtak ott szerintem hogy akció-vígjáték meg hogy 2 magyar származású ember meggyilkolásáról szól a film. ez persze csak az én véleményem
9/10
SandM 2013 szept. 18. - 09:01:57 9/10
(50/111)
9/10
Lehet, hogy ez csak szerintem van így de:
1. Ha egy film mellé a 'vígjáték' is szerepel, mint mûfaj, attól még nem biztos, hogy az, illetve nem biztos, hogy annak szánták a készítõk.
2. Ha vannak megmosolyogtató részek, vicces részek egy filmben, akkor sem biztos, hogy vígjáték.

Szerintem sokan nem kezelik helyén a filmet. Az igaz, hogy megtörtént esetet dolgoz fel, de szerintem a fõszereplõket a film végén senki sem gondolhatja szimpatikusnak.
Ezt a filmet részben társadalomkritikaként, illetve dragi-komédiaként kellene valahol elhelyezni. Bár beismerem, kissé morbid film, ez vitathatatlan.
Szerintem jól nyomon követhetõ benne a trió jellemfejlõdése, a nézõ nevetgél, nevetgél, aztán azon kapja magát, hogy mennyire eltorzult a fõszereplõk lelkivilága. Vagy már torz is volt, csak ezt nem igazán vesszük észre az elején.
Valószínûleg nem pont így történt, nem nevetett senki a valóságban, és az elkövetõk se ilyenek voltak. De ez a film csak háttérként használja az igaz történetet a filmhez, ami szerintem sajátosan, de jól rávilágít az amerikai álmokat kergetõ társadalomra. Aki úgy érzi, ez a film nevetség tárgyává teszi az igazi áldozatokat, az szerintem rosszul gondolja.
Érdemes megnézni! Bár csak erõs idegzetûeknek ajánlom!
9/10
Bsmarcona 2013 szept. 12. - 17:38:44 9/10
(49/111)
Ezt a filmet lehet szidni, de az tény hogy mûködik, engem végig lekötött és néhány jelenetnél majdnem sírtam a röhögéstõl. A maga beteges módján zseniális.
7/10
_Freddy_ 2013 szept. 03. - 14:39:51 7/10
(48/111)
Ez a film inkább volt drámai mint vígjáték, legalábbis szerintem. Vígjátéknak kicsit sok volt.
Szegény palival amit mûveltek 3-an ott a film elsõ felében, kínszenvedés volt nézni, hozzátenném nekem ez baromira nem tetszik, a film story-ja, meg hogy ilyen igazából is megtörtént, csak nem pont így. Baromi unalmas a film elsõ fele, azután lesz kicsit érdekesebb, hogy megjelenik Ed Harris. Onnanól már azért beindultak az események. Érdekes filmet hoztak össze, nem láttam olyan sok Mark Wahlberg-es filmet de ma már igaz a csapból is õ folyik, nekem itt unszimpatikus karakter volt, egyedül Rock-al tudtam szimpatizálni, mert õ még csinált is poénos dolgokat, és jól színészkedett.
A zenék voltak még amik bejöttek nekem + Miami mint a helyszín, el lehetett gyönyörködni sokszor. De maga a film elég gyenge, felejthetõ alkotás. Egyszer azért meg lehet nézni, vagy annyiszor se.
Pedig véleményem szerint ha nem erõltették volna ezt a valóságban megtörtént storyt akkor lehet kihozhattak volna ebbõl egy jó testépítõs poénokkal teli vígjátékot és nem egy ilyen katyvaszt amiben a dráma és az erõltetett poénkodás a jellemzõ inkább + egyszer vidám zene szólt, egyszer drámai pedig már rég benne voltak a sûrûjében...nemértem. Õszintén szólva ez a film nem nyerte el a tetszésemet. Mark Wahlberg meg vegyen vissza, mert már túl sok lesz belõle. Bay inkább maradjon csak a Transformerseknél...jajj ne a 4. részben Mark Wahlberg is lesz...

10/7 jóindulattal Rock miatt, mert ha õ nem lenne adnék a filmre kb 5 pontot vagy annyit se. Ja és ezt úgy írtam, hogy elötte egyetlen hozzászólást sem olvastam el...
LaFleur93 2013 szept. 02. - 18:02:11 Előzmény snipes69
(47/111)
Na ez egy fasza kis film volt, végre Michael Bay csinált egy jó kis igaz történetet a sok gagyi Transformerszezés után.

http://cinemaaudio.blogspot.hu/2013/09/michael-bay-transformers-szikla.html
8/10
Smiley855 2013 aug. 26. - 12:45:03 8/10
(46/111)
Már bocs, de ez a film megtörtént eseményeket dolgoz fel, ráadásul egy magyar párt gyilkoltak meg. Legközelebb ne írjál meggondolatlanul hülyeséget...
1/10
snipes69 2013 aug. 25. - 20:18:11 1/10
(45/111)
Én borzasztóan szenvedtem ezen a filmen semmi valósághû dolog nincs benne,szerintem kamu az egész,nagyon rossz film nem ajánlom senkinek. 1/10
Doc Holliday 2013 aug. 21. - 07:53:23 Előzmény Sz Peter
(44/111)
Szerintem jó film, és ép azt mondom hogy nem a mûfaji kötelezettségektõl lehet jó egy film. Amúgy meg az IMDB szerinti , komédia , krimi, drámának teljesen megfelel mert ezek a stílusok vannak benne ötvözve! Ugye dráma de nagyon is, a fõszereplõk szemszögébõl, krimi teljesen helytálló a nyomozati szál szemszögébõl, a fanyar irónia és szatirikus elemek pedig a komédia eszközei végig. A Film jó, de nem az a célja hogy egy csupasz pisztoly szerû vígjátékélményt nyújtson. Nagyon is meglepõ hogy ilyen megtörtént, és ez történt az áldozatokkal, ennyire értelmetlenül...Fenntartja az érdeklõdést végig a lineárisan felépített története az idióta bûnözõknek. Hogy mégis hova tart ez az õrület..
Sz Peter 2013 aug. 20. - 15:55:22 Előzmény greeen
(43/111)
De éppen azt magyarázom, hogy egyiknek sem felel meg, mivel súlytalan és nem is szórakoztató.
7/10
greeen 2013 aug. 20. - 13:03:35 7/10
(42/111)
Azért a filmmûvészet kicsit tágabb határok között mozog minthogy kategorizáljuk egyértelmûen drámának vagy vígjátéknak.. De nem is ez alapján kell megítélni egy filmet, hogy megfelel e egy mûfajnak. Amúgy olyan értelemben vígjáték, mert ugye a vígjáték elég széles skálát fed le, hogy a történések bemutatására olyan dramaturgiát használt a rendezõ ami megmosolyogtató, még annak tükrében is, hogy tudjuk ez nem csak kitaláció.
Sz Peter 2013 aug. 20. - 12:07:51
(41/111)
Igazából nem tudom mit akartak egyáltalán kihozni ebbõl a filmbõl.
Ahhoz képest, hogy megtörtént eseményeket dolgoz fel, drámának komolytalan.
A pár poéntól pedig még nem lesz vígjáték sem.
Szóval sem ez, sem az.
Kb olyan mint a "Bernie" (az eszelõs temetõs) sõt, még attól is gyengébb.
8/10
tommasi 2013 aug. 20. - 11:29:25 8/10
(40/111)
Ismerve az eredeti történetet,egy kicsit féltem a filmtõl.
De kellemesen csalódtam,nagyszerûen sikerült megfilmesíteni a történteket.
Azt meg végképp nem értettem hogy miért lenne ez vígjáték,mert olyan sok vicces dolog azért nem volt benne.
Egyszer kétszer azért el lehetett mosolyodni hogy mennyire primitívek,ez igaz,de egyébként szerintem ez inkább dráma.
Örülök, hogy rászántam az idõt.

10/8.
7/10
greeen 2013 aug. 19. - 15:42:49 7/10 Előzmény Judit71
(39/111)
Spoiler elemeket tartalmaz.

A film bár megtörtént estet dolgoz fel de tulajdonképpen a valóságtól nagyon elrugaszkodik. Ha nem eredeti nevén szerepelnének a magyar vonatkozású áldozatok (akik tulajdonképpen csak a film lezáró szakaszában kerülnek látótérbe), akkor rá se lehetne jönni, hogy kikrõl van szó. Érdekes , hogy a többi áldozat, illetve szereplõ, akik nem az elkövetõk, már csak kitalált néven szerepelnek. Valójában, ahogy kicsit jobban utána olvastam nem is hárman voltak , hanem öten! Szóval tulajdonképpen arról van szó, hogy az élet adja néha a legfurább forgatókönyveket és "kissé" szatirikussá és ironikussá téve máris tálalható a közönség elé mint fogyasztható szórakozás. Bár meglepõ és az áldozatokat nézve felemás érzeteket keltõ egy ilyen film, de pont az teszi az érdeklõdés központjává, hogy megtörtént. (vagyis hasonlóan történt) Ez nem új dolog,rengeteg film készült már így. Néha még akár a legbrutálisabb gyilkosokat is hõsökként ábrázolva készülnek, készültek kalandfilmek (megtörtént eseményeket alapul véve).
Snooker_ 2013 aug. 19. - 15:04:45
(38/111)
Nem egy bonyolult film. Átlagos, csavarmentes és mai szemmel nézve nem is túl brutális. Ami igazán felkavaró sokak számára, hogy az egész egy igaz történeten alapszik... http://snookerson.blogspot.hu/2013/08/pain-gain-kritika_19.html
hrrtyy 2013 aug. 18. - 18:53:07
(37/111)
Szemétség de nekem nagyon tetszett ez a film. Groteszk, irónikus, szatírikus pont jó. Kritizálja az amerikai társadalmat és fõként az üresfejû kigyúrtakat, akik gyúrással próbálják kompenzálni az eszüket.
mrenee 2013 aug. 18. - 14:16:17
(36/111)
Az egyik legjobb film amit valaha láttam. Nekem az elején szimpatikusnak tûntek a srácok, viszont ahogy haladt elõre a sztori úgy gondoltam egyre szemetebbnek õket. Kivéve azt, akit Johnson játszik, az õ döntéseinek a súlyát valamiért át tudtam érezni. Vannak benne vicces jelenetek, de ha az egész filmet nézzük egybe, akkor rájöhetünk, hogy ez egyáltalán nem vicces, sõt, ez egy nagyon is szomorú történetet mutat be nekünk. Én is úgy álltam hozzá, hogy lesznek benne poénok, és épp emiatt volt a film néhány része tényleg megdöbbentõ számomra.

Én csak ajánlani tudom mindenkinek, szerintem 10/10! :)
eszkimó viselet 2013 aug. 18. - 10:53:57
(35/111)
remek vígjáték.:)
fõleg azok fogják élvezni, akik magukon is tudnak nevetni.

mégis 6/10, csak azért, mert az ízléstelenség végig ott kísért, hogy egy f.sza groteszk mozit csináltak, amin végig röhögünk, miközben itt tényleg emberek haltak meg.
xamax 2013 aug. 17. - 15:10:05
(34/111)
Valaki azt írta lentebb, hogy a 3 fõhõst pozitív figuraként állította be a film. Errõl szó nincsen szerintem. Arról sincs szó, hogy kegyeletsértõ lenne az áldozatokra nézve. A film - sajátos aspektusból ugyan -, de egyértelmûen görbe tükröt tart az amerikai álom elé, miszerint lehetsz akármekkor neoprimitív tuskó, ha "odateszed" bármit elérhetsz. A fõhõs egyszerû, mint a vonatfütty, de bedõl ennek a felületes maszlgnak, aminek oly sokan Amerikában és azon kívül is..Miután saját tehetsége révén nem tud igazán kitörni, aljas eszközökhöz folyamodik, amit utóbb teljesen természetesnek vesz, hiszen a cél szentesíti az eszközt. A film szerintem jól mutatja be az amerikai álom árnyoldalait, azt, hogy az emberek a masszív agymosás hatására olyan álmokat és ambíciókat kergetnek amit - képességek híján - nem tudnak elérni, ugyanakkor a torzult értékrend miatt ezt nem látják be, és nem tudják elhelyezni magukat az õket megilletõ polcon. A frusztrált, korlátolt de - hangúlyozottan - materiális vágyak által vezérelt emberek, aztán olyan utakra lépnek, ami a pokol tornácára vezet. Ezt mutatja be a film helyenként nyersen, és szarkasztikusan, némi humorral fûszerezve - hogy könnyebben fogyasztható legyen. Egy szó mint száz jó film, csak ajánlani tudom.
3/10
gangyi 2013 aug. 17. - 14:01:02 3/10
(33/111)
Jól indul a film, de a moziból felkavartan jöttem ki, azt éreztem, hogy elpocsékoltam az idõmet egy rossz filmre. Azt kell mondjam rá, hogy elmebeteg, és nem a jó értelemben, amit még én meg tudok emészteni. Akció-vígjátéknak egyáltalán nem mondanám, nem is tudnám kategorizálni igazán, de csak pár poénon nevettem. Sajnálatos, de egyszeri megnézésre se ajánlanám senkinek.
10/10
Pénzes Ádám 2013 aug. 14. - 23:22:43 10/10
(32/111)
Szerintem ehhez a filmhez nem így kéne hozzáállni, ahogy egyesek hozzáálltak. Ez a film egy remek szórakozás és kikapcsolódás. Nemkéne ennyire fentakadni ezen az igaz történet dolgon, attól, hogy a film alapja az volt. Egy kicsit morbid, Bad Boyshoz hasonló akció vígjáték, ami szerintem így volt jó, ahogy volt. A színészek remekül alakítanak, a poénok nagyon ütnek. Amit ezek össze balfaszkodnak tényleg elképesztõ. A film egyébként még a poénok ellenére is elgondolkodtató. Nálam tökéletesen megfelelt az elvárásoknak, nem volt olyan perc, amikor unatkoztam volna.

Többszörnézõs és

10/10