Téma: Pál Adrienn

lippije 2012 jan. 13. - 23:32:57
(41/61)
Olyan érzésem volt, hogy a film egyik fele a nézõknek, a másik fele meg a kritikusoknak készült – ezért valahogy kapkodó lett, mondom mindezt a lassúsága ellenére. Ha kivágják azt a 20 percet, ami Cannes – nak forgattak, nálam mindenképpen jobb osztályzatot kapott volna. Persze, a célját elérte, elvégre azon gondolkodom most is, hogy pontosan mit akart mondani a rendezõ (Kocsis Ágnes) , és úgy gondolom, ez ma ritka egy mozinál, fõleg, ha az magyar. Rövid kritikám : http://www.filmkocka.hu/2012/01/pal-adrienn/
8/10
sanderb 2012 jan. 05. - 15:02:14 8/10
(40/61)
Van egyfajta hangulata, ami sajátossá teszi a filmet. Van egyfajta története, ami - ne legyünk sznobok - szóval nem túl bonyolult, mégis felkelti a figyelmet, s végig fenn is tartja. De ez már a forgatókönyv erénye.
A képi világa nekem nagyon tetszett, s feltûnt a különféle zajokra való figyelés, amely a monotonitásra hajló történetvezetést okosan színesítette. Az egész fíling engem a szintén magyar A nyomozó c. filmre emlékeztet.
Érdekesen bizarr alkotás. 10/8
10/10
tcsbp14 2012 jan. 01. - 17:32:11 10/10 Előzmény Henker
(39/61)
Henker@
Kérlek dobj össze akkor egy filmet, amit Cannes-ben is díjaznak. Az nem a második legnagyobb zsidó ünnep mint az Oscar-gála, ott értékelnek filmeket is,oszkáron sokszor beesik szandrabulok-féle szépségecske, "tökömtuggyaezmérkapottszobrot" film is. Ha tudsz olyat alkotni ennyi pénzbõl mint Kocsis Ági, akkor utólag kifizetem a költségeket.
10/10
tcsbp14 2012 jan. 01. - 17:01:46 10/10 Előzmény Sátán_Követe
(38/61)
Nem értem minek szól bele olyan, akinek halvány fogalma sincs elméleti dolgokról sem. Nézzen horrort, interjúvolja meg a vámpírt, de leginkább a Liszt F. téri sznob kávézókban iszogassa az Eviant.
10/10
tcsbp14 2012 jan. 01. - 16:57:55 10/10
(37/61)
Tízmillió filmkritikus országa vagyunk.Jenki szemeteken nevelkedett elme nehezen vesz be ilyen filmeket, bizonyára a mély gondolkodású, mindenbe belekötõ, önmagukat értelmiséginek valló emberek hatalmas filmes tapasztalatokkal rendelkeznek mind elméleti, mind gyakorlati téren.
1/10
Henker 2011 dec. 16. - 13:43:41 1/10
(36/61)
Elvesztegettem az életembõl több mint 2 órát.El sem hiszem,hogy a legtöbb magyar ennyi semmitmondó sz.rt tud csak összehozni.Ilyen filmet bárki bármikor össze tud ütni.Ha van olyan h.lye aki támogatna egy ilyen filmet,nyugodtan szóljon, több ilyen semmitmondó ötletem is lenne!!!!Felháborító, hogy az ilyen filmeket még díjazzák is.Az se normális aki ezt mûvészfilmnek meri nevezni.Szánalmas film.Gratula.-10 pont.
4/10
ReignMan 2011 dec. 09. - 10:21:13 4/10 Előzmény Sátán_Követe
(35/61)
Mondjuk tényleg az a jellemfejlõdés, amin végigment, az kimerült abban, hogy felvett egy elegánsabb ruhát, krémes helyett fagylaltot evett és picit kedvesebb lett az emberekhez.

A film szólhat arról is, hogy az út fontosabb, mint a cél. Õ is új emberekkel ismerkedett meg, utazott, megváltozatt a látásmódja, így már nem is lett fontos a cél, amire szüksége volt a szürke magánélete és a monoton munkája mellett.

Szerintem nem elhanyagolható egy filmnél, fõleg ha részben közpénzbõl készül, hogy a piac is értékelje, ne csak pár elméleti kritikus, aki könyvbõl tanulta meg értékelni a mûvészetet (jó esetben).
wim 2011 dec. 08. - 14:50:20
(34/61)
Nagyon vártam, nagyot csalódtam. Jó az ötlet, a történet, de a kivitelezéssel bajok vannak.Élettelenek a színészi alakítások, Gábor Éva csapnivaló, kaotikus a zenehasználat, skandináv filmekben ezerszer látott színek és beállítások, agyonsterilizált belsõ terek (lakás). Alig jobb a közepesnél, talán nem is jobb. Sok erénye is van nyilván, de a hibák engem mindig kizökkentenek.
4/10
Sátán_Követe 2011 dec. 08. - 01:44:22 4/10
(33/61)
Nem értem miért ajnározza mindenki ezt a filmet. Sõt a filmet sem értettem egészen. Én egyáltalán nem vettem észre, hogy fejlõdött volna valamit a hõsnõ a film végére. Nekem a film közepe tetszett, mert mintha kicsit beindultak volna az események, de a vége csalódás.

*** SPOILER*** Nem értem, hogy minek nyomozott ennyit Piroska, mikor a végén amikor megszerezte a telefonszámot, bevágta a ládikóba és élte tovább ugyanúgy az életét mint elõtte. És még a nyomozása se volt valami nagy kaland számára, amire azt mondhatta volna, hogy ezért megérte nyomozgatni és már nem is számít az igazi cél, amiért elkezdte. Szóval lehetett volna valami csattanósabb befejezése a nagy nyomozósdi után..
denimbear 2011 dec. 06. - 19:41:43
(32/61)
Hogy elehet ebbõl megélni?Mintha valami akciófilmról esne szó,,,,,vicc!
4/10
ReignMan 2011 dec. 05. - 19:23:26 4/10 Előzmény marine
(31/61)
Hol volt ebben a filmben komédia? Mert én csak a szürke hétköznapok befordult magányát és a komplexusokkal teli emberek vívódását néztem két és fél órán keresztül. És értettem a problémáját a nõnek, csak épp kínkeserves volt végignézni, ahogy mélabús nemtörõdömséggel és közönyös elfogadással éli szó szerint 'halálunalmas' mindennapjait.
Kicsit Tarr Béla, kicsit Hukkle, kicsit a Nyomozó, csak közönségfilmnek borzasztóan unalmas és semmitmondó egy mázsaötvenes, 40 éves nõt nézni huzamosan, aki minden emberi érzelmet elnyomott magában, csak egy kis nosztalgikus emlék motoszkál a fejében az egyetlen régeltûnt barátnõjérõl.

Nem is csodálkozom, hogy a kritikusoknak tetszett, de ebbõl így hogy lehet megélni?
1/10
doremisomiso 2011 dec. 05. - 01:53:44 1/10 Előzmény valkoinen
(30/61)
Vérgáz, hogy a filmet kevesebben látták mint ahány (szervezett) szavazatot kapott a szemlén. Elég lett volna ezt a sztorit dv-kamerával megcsinálni 50 percben, s nem ennyi közpénzt pazarolni rá.
1/10
valkoinen 2011 szept. 08. - 23:36:50 1/10 Előzmény sioux
(29/61)
"Nem gondolom, hogy egy érzelmekkel, gondolatokkal teli lassú filmnek unalmasnak kellene lennie. Ez az. Kidobott idõ volt." - tökéletesen ugyanezt éreztem...
10/10
marine 2011 aug. 06. - 22:52:56 10/10
(28/61)
Nagyon tetszett a film. Imádtam!
Két szóval leírva: tragikomédia, közösségábrázolás.
Jók voltak az apró, háttérben megbújó részletek is. Nem tudom szavakba foglalni azokat az érzéseket, amiket a film során éltem meg. Mindenesetre üdítõ az a tény, hogy tudunk mi jó filmeket is csinálni (Badár Sándor nélkül), csak éppen egy másik mûfajban. Viszont szomorú, hogy ez a fajta mûvészet csak egy kicsiny réteghez jut el. Gratulálok a stábnak és a színészeknek!
Flamme 2011 máj. 11. - 22:38:48
(27/61)
Nem rossz film, semmiképpen nem unalmas. szemlélõdõ alkatú embereknek tetszhet. A dialógusok kicsit mesterkéltek. Piroska jellemfejlõdése is, nem is tudom, kicsit elnagyolt. Oké h befejezi a krémesezést és a kolléganõjével is emberi hangon kezd beszélni, de én úgy érzékeltem, hogy ennyi az egész.

azt is nehéz megragadni, h mit akar közölni a film. Szóval persze az emlékek mindenkiben másként élnek, és az emberek sokszor csak egymás mellett élnek, de valahogy ez kicsit kevés.

jó a film hangulatfestése, érdekes a fõszereplõ, de némi hiányérzetem van.

10/6
10/10
cinephil 2011 máj. 11. - 10:29:24 10/10
(26/61)
Ez a film tökéletes az elsõ percétõl az utolsóig!

2-3 hete láttam moziba és a mai napik kitart a hatása. Nekem egyáltalán nem tûnt hosszúnak, minden a helyén volt, a Piroskát játszó színésznõtõl kezdve a dialógusokon keresztül a filmzenéig minden.

Ilyen érzékenyen mélyen és intelligensen bemutatni egy karakter életét, mindennapjait mindeközben lebonyolítani egy rég elveszett barát utáni kutatást ennek a két dolognak a megfelelõ arányú keverése egy érdekfeszítõ és emberi történet eredményez.

A nézõ pedig újra elkezd reménykedni a kortárs magyar film létjogosultságában.
csokizila 2011 ápr. 30. - 17:46:32
(25/61)
Valaki tudna segíteni abban, hogy a film kezdetén szóló zene kinek a szerzeménye és mi a címe? Sajnos a stáblistát elszalasztottam...
9/10
zetorka 2011 ápr. 22. - 16:01:13 9/10
(24/61)
Én úgy fogalmaztam meg, hogy ez egy olyan film amit nem volt jó végignéznem, de a végén nagyon örültem, hogy láttam

Egyetlen hibája volt, hogy tényleg lehetett volna kábé fél órával rövidebb

Azon kívül tökéletes. Például amikor a fõszereplõ üldögélt és nézelõdött az erdõben, bekönnyeztem annyira szép volt az arcjátéka. Sok mindenen gondolkodtam el amíg néztem a filmet, és annak tempója miatt volt is rá idõm bõven.
kambekk 2011 márc. 26. - 10:00:57
(23/61)
Jó film ez. Vagy inkább érdekes. Lehetne picinkáével tán rövidebb, de a Friss levegõnél nekem pl. jobban tetszett. Hihetõbb volt.
A képi világa egyedi. Nyomasztó, monoton, de ez volt a szándék is. Valahol olvastam, hogy a hosszú beállításokban szépen körül lehet nézni a vásznon. Figyelgetni a részleteket. És ez teljesen igaz. Szemlélõdõ film ez. Nem kell azonosulni Piroska életével, karakterével. Dehogy! De érdemes végigpásztázni élettereit. Ilyen világ is létezik, és hála a filmnek nem kell élõben megszenvedni a látványért - elég filmélményként megtapasztalni.
Elsie Beckman 2011 márc. 24. - 17:45:27
(22/61)
Túl sok Tarr Bélát néztek Kocsisék, vagy nem tudom...
Az a különbség, hogy míg Bélának jól áll, Kovács Ágnesnek nem áll jól ez a stílus...

Egyik kedvencem az, hogy a mozgólépcsõt nézzük vagy másfél percig.
Másfél órában, és más (jobb) véggel ez a film jó film lett volna!
Ja, és még valami. Ezzel a karakterrel (fõszereplõ) hogy azonosuljak?