Téma: Palackposta

9/10
sexykex 2023 aug. 07. - 17:36:00 9/10
(47/47)
Az ismertebb sorozatgyilkosok szinte kivétel nélkül éltek át különböző atrocitásokat, amelyek még gyermekkorukban kezdődtek. A sorozatgyilkosra más módszerrel kell vadászni, mint a többire, mert általában véletlenszerűen választja ki az áldozatait. Egy ilyen különleges nyomozásra vállalkozik a Q-ügyosztály. Assad és Carl két erősen terhelt zsaru – egyikük agyát Allah, a másikét rendőri múltja tette tönkre, de attól még nagyon ott vannak a szeren. Az egyik legjobb dán krimi, amihez szerencsém volt.
10/10
DUNAWÖLD 2022 okt. 21. - 01:42:29 10/10
(46/47)

Jellemző 3:9

Ez a spoileres izé egy vicc ... Ide írd a spoileres tartalmat
A Jehova tanúi belekeverése, a vallàs, mint gyanús tényező


10/10
DUNAWÖLD 2022 okt. 21. - 01:39:46 10/10
(45/47)


Annyira jellemző 2:

spoiler] a vén lusta aktakukac fószer a yardon de írd a spoileres tartalmat [/spoiler]
10/10
DUNAWÖLD 2022 okt. 21. - 01:34:33 10/10
(44/47)
Annyira jellemző... A peddhagógussj, a dirinő, mintha itthon lennénk:

Eltűnik egy gyerek, erre annyit mond, hogy
"minden előíràst betartottunk"


Meg egy kis társadalmi tükör
[spoiler a drogos gettóról [/spoiler]
9/10
dr.w 2022 júl. 10. - 01:03:04 9/10
(43/47)
Az ismertető írója látta egyáltalán a filmet, vagy csak behasal valami marhaságot? Honnan veszi, hogy Skóciában találták a palackpostát? Az egész filmben szó nincs Skóciáról, legalábbis a dán szövegben biztosan nincs. Az angol felirat ugyan északot említ (ilyen a dán feliratban nincs), de ez Dánia északi részét jelenti, nem Skóciát. Kattegatról beszélnek, ami a Svédország és Dánia között lévő beltenger/szoros neve. Aztán szó esik még Limfjordról, ami Aalborgnál van, Ringköbing fjordról, ami Ringköbingnél található, továbbá Vadehavetről, ami Esbjerg és Ribe között terül el: ezek a vizek Dánia keleti, északi és nyugati részén találhatók körben, ezeket veszik számításba, hogy kiderítsék, hol dobhatták a vízbe a palackot. Semmiféle "skót" helyi rendőrök nem derítenek ki semmit, merthogy az írást, ami a palackban volt, a dán rendőrök fejtik meg.
6/10
Hungary.095 2022 ápr. 21. - 10:19:27 6/10
(42/47)
Számomra is ez a nem ide illő darab a négy film közül. A történet még rendben, de valahogy a feszültség sem jön át úgy, mint a többinél.
5/10
vargama 2021 szept. 12. - 10:49:09 5/10
(41/47)
Nikolaj Lie Kaas nem nagyon tud mit kezdeni ezzel a depressziós, önmagával meghasonlott nyomozói szereppel. Szenvedett benne. Olyan szerencsétlen az arckifejezése, hogy láttára elfogott a nevetés.
A vallási ünnepek idején, a templomban feltűnő angyalarcú főgonosz is idegesítő volt. És a sztori is.
8/10
nagynebk 2021 ápr. 24. - 21:43:02 8/10
(40/47)
Kemény film. Jó film.
10/10
KDBianka 2020 ápr. 04. - 19:11:27 10/10
(39/47)
Szuper film!
8/10
Vídia. 2019 okt. 08. - 20:55:01 8/10
(38/47)
A Palackposta a harmadik Q Ügyosztály-os film, az első rész címe Nyomtalanul, a másodiké a Fácángyilkosok a 4. pedig a A 64-es betegnapló.
A 4 rész közül ez a kakukktojás..
A hangulattal a klisék ellenére nem volt gond, na de a
*******KISSÉ SPOILER******

bénázás?! ez nem a Q ügyosztály volt, hanem a balfasz-osztály..
ennyire ész nélkül akkor sem nyomozhattak volna,h ha direkt így akarják..
ez már vicc, komolyan azon drukkoltam,h valamelyiküket ollózzák már tökön,hátha felébred..
be voltak kábulva, mint a magyar hangok,
lehet,h Stohl Buczi eufóriájára írta meg könyvét Jussi Adler-Olsen..
Mátéka 2019 márc. 25. - 02:24:08
(37/47)
Olvasgattam a korábbi hozzászólásokat és szerintem pont nem volt felkészületlen a rendőrség. Végre nem akadályozták a duónk nyomozását, hanem kérdés nélkül segítették. Most mozgott először olajozottan a gépezet. Továbbá ha minden klappolna, nem lenne izgalmas egy film sem. Az meg, hogy a páros megfáradt?! Spoiler......... a sztoriban eleve megfáradtak, feszültek, carl a téboly küszöbén stb. Aki látta az előző kettőt nyugodtan nézze meg! Nem fogja megbánni! A film teljesen rendben van, nem váltja meg a világot, de kellően le tudja kötni a nézőt. 10/8
10/10
mozi mosbourne 2019 márc. 17. - 04:34:05 10/10
(36/47)
A négy film (Nyomtalanul, Fácángyilkosok, Palackposta, 64-es betegnapló) megtekintése után azt kell mondanom, hogy a vélemények többségével ellentétben engem ez a rész fogott meg leginkább. Végig izgalmas, feszült, drámai alkotás, morális kérdéseket feszegetve, katarzissal lezárva. Az előzetes alapján kicsit tartottam némi vallási (vagy inkább -ellenes) ideológiai hangvételtől, de szerencsére szó sincs ilyesmiről. Nálam 10/10.
Persze minden véleményt érzések szülnek. Az enyémet is. Meg tudom érteni, ha valakire másképp hat a film - vagy nem hat. Ha valahol az x-edik percben felerősödik az érzés, hogy amit nézek, az de jó - vagy de rossz, akkor onnantól kezdve minden ezt fogja alátámasztani, és nyilván egy rakás okot össze tudok szedni az értékelésem igazolására.
4/10
Trap 416 2019 márc. 08. - 13:08:53 4/10
(35/47)
A Fácángyilkosokban és a Nyomtalanul-ban még jól működő páros, a kiégett Carl, és arab társa, Assad ezúttal folyamatosan a fásultság és unottság látszatát keltik, az eddig ütős duó úgy tűnik, megfáradt, egyszerűen rosszul mutatnak egymás mellett a vásznon. A nagyjából kétórás játékidő alatt többször előfordult, hogy – az egyébként mindig remekül játszó – Nikolaj Lie Kaas nem tudott mit kezdeni Carl szerepével, aki az előző filmadaptációhoz képest itt gyakorlatilag önmaga árnyéka; olyan, mintha a színészt és a figurát egyaránt kiherélték volna. Első jeleneteiben meg sem szólal, csak néz ki a fejéből, amit drámainak szántak, de nevetséges lett. Assad - akinél az arab jelzőt használtam, mert körülbelül ennyiben ki is merül a karaktere – elbaszott álbölcseleteivel, illetve a környezetére kivetített szabad vallásgyakorlásával megy társa és a néző agyára. Erőltettek a köztük lévő szócsaták, az pedig végképp nem látszik rajtuk, hogy barátok és kollegák lennének. Carl egyébként jóval érdekesebb figura partnerénél, ő az a fajta nyomozó, aki a francia zsarukhoz, és a norvég krimik alkesz rendőr főhőseihez hasonlóan a reggeli kávét is rummal ötvözi, rémeket lát és emberileg teljesen kiégett munkájától. Sajnos ezt itt teljesen hatástalanul ábrázolják, legjobb esetben is csak röhejt kiváltva. A Fácángyilkosok és a Nyomtalanul sem voltak tökéletesen elkészített mozik, de a hangulatot remekül sikerült bennük elkapni, és olyan atmoszférát teremtettek, ami tökéletesen megágyazott két komor hangulatú, sötét filmnek. A Palackpostában már ezzel is bajok vannak, egyszerűen képtelen a rendező megragadni a néző figyelmét, teljesen vontatott és érdektelen a történetvezetése, a cselekmény rendre unalomba fullad. Az a néhány pörgősebb, izgalmasabb rész - amikor a papot üldözik - is túl rövid, mindössze arra elég, hogy kis időre kirángasson minket a film által prezentált gyenge középszerből. Ráadásul azoknál a jeleneteknél, amikor fordulóponthoz érkeznénk, és lehetne valami, amiért érdemes a képernyőt vagy a vásznat nézni, Hans Petter Moland rendre a legkiszámíthatóbb és legsablonosabb megoldást választja a figyelem fenntartására. Rossz látni, ahogy az idő előrehaladtával egy izgalmas thriller helyett unalmas tucatfilm bontakozik ki. A főgonosz pap úgy néz ki, mintha Edward Nortont és Ryan Goslingot keresztezték volna, de alakítása utóbbinak a színvonalát sem éri el, ahogy a ráírt figura is olyan, mintha a legköpedelmesebb klisék alapján gyúrták volna össze. Motivációt hétköznap délutáni krimisorozatokhoz hasonló, öt ruppót nem érő, hatásvadász elemekkel tarkított flashback-ekkel szemlélteti a film. Izzadtságszagú, triviális és gagyi, ami az egész Palackpostáról elmondható. 4 pont
5/10
Csolnak 2019 jan. 17. - 13:36:14 5/10
(34/47)
Unalmas film, a másik kettő jobban tetszett.
Edmond Dantes 2019 jan. 11. - 09:37:19
(33/47)
Jó film ez is, de Fácángyilkosok és Nyomtalanul jobb volt. Én vagyok az utolsó, aki egy film logikai-dramaturgiai hibáit jegyzeteli-kifogásolja, de a Palackpostában már nekem is kicsit sok volt a rendőrség szervezetlensége, amatőr húzásai és az abból következő baklövések, amiket itt lejjebb mások már emlegettek. A "vallási szálra" azonban szükség volt, de ez már:

***SPOILER***
A tettesnek valahogyan a gyerekek családjának bizalmába kellett férkőznie, így tudott.
***SPOILER VÉGE***
AdiRicka 2018 dec. 10. - 15:08:18
(32/47)
Ezt a filmet láttam először a sorozatból, akkor még nem tudtam, hogy több része van, egyedülálló filmként is működik, szerintem az eddigi összes rész ugyanazt a minőséget hozza. Jó egyszer nézhető krimifilmek, 7 pont.
6/10
Ferenc Geisz 2018 aug. 25. - 16:55:40 6/10
(31/47)
Az egyébként kiváló sorozat eddigi leggyengébb darabja, sajnos több logikátlan történéssel. Az előzőekben felsoroltakhoz én még a kisfiú kocsiba rángatását tenném hozzá. Minek kellett, amikor önként beszálltak? Persze, ha nem ez történik, a kutyasétáltató nem figyel fel, és bukik a történet, de ez így akkor is elég béna.
k1531 2018 júl. 30. - 17:15:09
(30/47)
Nyomtalanul, Fácángyilkosok
10/10
Alsónadrág 2018 júl. 22. - 00:22:47 10/10
(29/47)
Melyik a másik kettő? Köszönöm
10/10
Alsónadrág 2018 júl. 22. - 00:21:04 10/10 Előzmény Viharsziget
(28/47)
Melyik a másik kettő? Köszönöm