Téma: Pan Am

10/10
seal19725 2012 febr. 19. - 20:08:12 10/10
(22/62)
Engem magával ragadott a film hangulata,szerintem jól sikerült,fõleg,hogy már nagyon untam a kórházakat igazi felüdülés a repülés témája,szinte kedvem támadt álmodozni.
10/10
mulao 2012 febr. 19. - 18:46:12 10/10
(21/62)
Mondjuk az engem szokott dühíteni, amikor egy színésznek egy sorozat hozza meg a várva várt sikert, aztán otthagyja a sorit. Meg vannak sorozatok, amiket szerintem tönkre tesz, hogy egy kulcsfontosságú színész kilép. A Két pasi- meg egy kicsinél elõször azt hittem, hogy Charlie nélkül nem lesz az igazi, de annak a sorinak pl jót tett a vérfrissítés, szerintem Ashton nem rosszabb, mint Charlie.
nyck 2012 febr. 19. - 12:06:23
(20/62)
Egyébként nem csak a nézettségen múlik, hogy egy jó néhány évadot megélt sorozatot befejeznek vagy sem. Pl a House-nál már Hugh Laurie is abba akarta hagyni. És mivel róla szól az egész, elég nehéz lett volna nélküle folytatni. Néhány év után a sorozatszínészek beleunnak és a siker miatt azt hiszik, hogy többre is hivatottak lehetnek, de aztán néhányuk nagyot koppan. Mint Billy Warlock, aki 1 vagy 2 évad után kiszállt a Baywatch-ból, hogy ½igazi½ színész legyen. Aztán a sorozat egyre népszerûbb lett, õ meg alig kapott szerepet és akkor is csak z kategóriás akciófilmekben. :(
10/10
mulao 2012 febr. 15. - 16:47:59 10/10 Előzmény ALDO
(19/62)
A vicces az, hogy a Tv2 úgy hirdeti, hogy "az új amerikai sikersorozat". Remélem itthon sikeres lesz, és akkor talán a FEM3-ról átpasszolják a Tv2-re is.
ALDO 2012 febr. 15. - 15:16:14 Előzmény mulao
(18/62)
"Akkor mégis hány millió nézõnek kell lennie egy amerikai sorozatnak? Nem vagyok tisztában az ilyen nézettségi izékkel. Pl a Doktor H.-t hány millán nézték részrõl részre, hogy 8 (vagy hány) évadot megélt?"

Ez csatorna függõ. Ami a CBS-en szar, azért az NBC ölni tudna. 10 millió felett már jónak számít, ha azt tartani tudja és a 18-49 közti csoportban is jól teljesít.
A House nézettsége pedig jóval 10 millió felett volt hosszú évekig és csak egy-két rész csúszott 10 alá. Az utóbbi idõben azonban lecsökkent, ami nem lenne baj, de már a színészek gázsija is megemelkedett, akárcsak az elõállítási költségek, amiket szintén megnyirbált a csatorna, úgyhogy ezért kaszálták el.
Az újonc sorozatok háromnegyede pedig nem éri meg a 2. évadot. Tavaly az öt nagy csatornán 21 újonc indult, de csak 5 élte túl a kaszát.
Az idei, másik 60-as évekbeli sorozat, a Plyaboy klub pedig még ennyit sem ért meg, hiszen három rész után levették a mûsorról. Sajnos ez van. Az elhülyített amcsik a leegyszerûsített mûsorokra buknak: az aláröhögõs, gagyi vígjátékokra, a 600-dik nyomozós és a 200-dik helyszínelõk sorozatra. Ami egy kicsit is mélyebb értelmû, vagy gondolkodást igénylõ, azt nem nézik.
10/10
mulao 2012 febr. 14. - 16:58:53 10/10
(17/62)
Ez érdekes, szóval a Dr H-nak "csak" 9 milliós átlag nézettsége volt és mégis ilyen sokáig futtatták. Ennél még a Pan Am 1 része is nagyobb nézettséget hozott, mert 11 millióan nézték. (Az már csak részlet kérdés, hogy utána csökkent.) Amúgy ez is változó, amerikában megbukott, Európa több országában viszont nagy siker a Pan Am. Lehet, hogy nálunk is megbukik, vagy lehet, hogy siker lesz. Szerintem nem lesz rossz sorozat ez attól, hogy amcsiban elkaszálták. Nekem tetszik és kész. :)
offtopic
fredi60 2012 febr. 14. - 16:21:25
(16/62)
Oké, én értettem ezek szerint félre. :)

A Dr. House nézettsége kapcsán ezt tudom belinkelni:

"A jelenleg futó, utolsó Doktor House-évad az USA-ban 9,8 milliós átlaggal ment eddig, aminél volt jobb. A döntés azután született, hogy a legutóbbi epizódot csak 7,1 millióan nézték meg."

http://www.origo.hu/teve/20120209-tavasszal-vege-elkaszaltak-doktor-houset.html

A cikkhez hozzászólók között van, aki megemlíti, hogy nem az utolsó epizód csökkenõ nézõszáma miatt fejezik be az immár 8 évadot megélt sorozatot, hanem ezt már korábban eldöntötték az illetékesek.
10/10
mulao 2012 febr. 14. - 14:06:52 10/10
(15/62)
Bocsánat, de én nem ezt kérdeztem, hanem azt, hogy pl a Doktor H.-t hány millióan nézték részrõl részre, hogy nem kaszálták el és, hogy 8 évig forgatták.
offtopic
fredi60 2012 febr. 14. - 13:04:43 Előzmény mulao
(14/62)
Ha itthon valamit (pl. VV) 1,5 millió ember nézi, az a lakosságnak (cca. 10 millió) a 15%-a.
Ha az USA-ban ezt a sorozatot 10 millió ember nézi, az a lakosságnak (cca. 313 millió) a 3,20 %-a.

Láthatod, hogy nagy különbség van aközött, hogy egy adást a lakosság 15 %-a avagy "csak" a 3,2 %-a néz!! :)
10/10
mulao 2012 febr. 13. - 23:46:56 10/10
(13/62)
Bárcsak a FEM3 után a Tv2 is leadná!
nyck 2012 febr. 13. - 23:37:45
(12/62)
Én nagyon nem kedveltem Christina Ricci-t, de ebben a sorozatban megszerettem. Nagyon jól áll neki ez a 60-as évekbeli feeling, bár azt én se értettem, hogy 155 cm-vel hogy került be. Hiszen akkoriban nem csak a magasság számított, de még gyönyörûnek is kellett lennie egy stewardess-nek. Szóval sokkal nagyobb volt a követelmény. Így nem túl korhû. De amúgy hihetetlen üdítõ, hogy végre van egy sorozat, amiben nincsenek vámpírok, boszorkányok, ûridióták, és van benne egy kis történelem is. És a szereplõk is szimpik. Mivel a Fem3 a TV2 egyik csatornája, tuti hogy elõbb-utóbb ott is leadják. Mindent passzolgatnak oda-vissza.
dakarina 2012 febr. 13. - 21:06:21
(11/62)
Óóó ne... nem bírom ki ha még 1 ilyen jó sorozatot elvesznek. Bezzeg az ilyen sz@rokat ( bár bocs) mint a Once upon a time,( ami megint egy tipikus fantasy , boszorkányal, meg kitalációk tömkelegével,) annak bezzeg berendeltek 3 évadot, a Pan am meg megy a süllyesztõbe... én nem értem az egészet.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 13. - 19:09:29
(10/62)
ui: azért jutott eszembe, mert anyukám nagy bánata, h nem lehetett utaskísérõ, mert nem érte el a minimális magasságkövetelményt.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 13. - 18:53:22
(9/62)
OFF

A legtöbb légitársaságnál minimális testmagasságot követelnek meg az utaskísérõktõl, ezzel biztosítva, hogy elérik a fej feletti tárolókban elhelyezett biztonsági berendezéseket és készülékeket. Ez általában 160 – 185 cm.

forrás:wikipédia

Christina Ricci magassága:155

Mint érdekességet...
10/10
mulao 2012 febr. 13. - 18:38:39 10/10
(8/62)
Akkor mégis hány millió nézõnek kell lennie egy amerikai sorozatnak? Nem vagyok tisztában az ilyen nézettségi izékkel. Pl a Doktor H.-t hány millán nézték részrõl részre, hogy 8 (vagy hány) évadot megélt?
ALDO 2012 febr. 13. - 14:16:54
(7/62)
"Amúgy én csak röhögni tudok azon, hogy Amerikában 10 millióan nézik és az az ABC-nek nem elég. b*sszus, nálunk az a nagy cucc, ha 1 és fél millán nézik a VV-t vagy az X-faktort. Remélem berendelik egész évadnak és lesz folytatás"

Csakhogy az USA lakossága 300 millió, Magyarországé pedig csak 10, úgyhogy nem mindegy, hogy mennyien nézik. A legutóbbi részeket pedig már csak alig 4 millióan követik, de csak a 18-49 év közötti csoport számít, ami értelemszerûen még kevesebb. Az eredeti 13 részhez pedig csak egyet rendeltek be, ami akár a lezárása is lehet, úgyhogy nem lesz teljes, de még második évad sem. Ennek a sorozatnak már annyi.
10/10
mulao 2012 febr. 03. - 09:55:36 10/10
(6/62)
Állítólag mégsem a TV2-n lesz, hanem a tv2 testvércsatornájára, a FEM3-mon. Nem hiszem el!! Nekem nincs FEM3-am!! Pedig kivi voltam milyen szinkron lesz, meg úgy az egészre! Igazságtalanság!! :(
10/10
mulao 2011 dec. 21. - 16:50:45 10/10
(5/62)
Valami olyat olvastam az origon, hogy a Tv2 majd leadja. Rhadtul boldog lennék, könyörgöm a Tv2-nek most az egyszer ezt a jó sorit adja le!!! Köszi. :)
10/10
mulao 2011 dec. 07. - 02:38:52 10/10
(4/62)
14 részesnek van kiírva eddig, ez mondjuk addig megnyugtat, hogy legalább egy kis ideig még élvezhetem. SPOILER: Plusz a promoból kiderült, hogy valóra válik, amire vártam, hogy Bridget visszajön. Ez jól megkavarja majd az állóvizet. Remélem Ted-et nem hozzák össze a volt nõjével. Imádom ezt a sorit, bocsánat, ha túl sokat írok feleslegesen. :)
10/10
mulao 2011 dec. 06. - 03:26:17 10/10
(3/62)
Már láttam a 9. részt is. Talán a legjobb a 8. volt, mert ott leginkább azzal törõdtek, hogy a ne a szereplõkrõl szóljon a fõcselekmény. De eddig meggyõzött az összes rész. Bár nekem a Dean-Colette páros nem tetszik, nagy poén lenne, ha Bridget visszajönne. A Ted-Laura párost meg már össze kéne hozniuk. Eltudnám képzelni, hogy Kate-et meg a kémkedõs megbízójával boronálják össze. Amúgy én csak röhögni tudok azon, hogy Amerikában 10 millióan nézik és az az ABC-nek nem elég. Basszus, nálunk az a nagy cucc, ha 1 és fél millán nézik a VV-t vagy az X-faktort. Remélem berendelik egész évadnak és lesz folytatás, mert most, hogy Kate lelõtte a pasast nem bírnám ki, hogy ne legyen tovább. Húzóneveket is raktak be vendégszereplõnek pl Goran V-et a Vészhelyzetbõl, vagy Ashley Green-t az Alkonyatból. (Mondjuk én azt hittem neki ez a '60-as évek stílus jól áll majd, de szerintem nagyon nem.) Talán ennyi. :)