Téma: Pan Am

batagy 2012 márc. 12. - 15:01:52
(42/62)
Jól van, mindegy, ahogy gondolod. Nincs kedvem különösebben vitatkozni, és bár szemmel láthatóan "lebarmoztál" és igénytelennek neveztél, nem veszem magamra. Igenis igényem van a változatos szinkronhangokra, amint arra utaltam is korábban (mikor írtam hogy ismétlõdnek a hangok), de nem érdekes. Minden jót neked.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 12. - 14:29:38
(41/62)
Mert olcsón adja magát. Hamarosan elszaporodnak méginkább a barátok közt féle "színészek" a szinkroniparban is. Gyorstaélpaló és máris adhatod a hangod.
Meggyõzõdésem, h a brazil és török sorozatok alá, már most nem végzett szinkronhangok, hanem egyenesen utca embere adja alá a hangot.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 12. - 14:27:33
(40/62)
Cseppet sem a reklámhangokról beszéltem, még csak nem is a sorozatok hangjairól kifejezetten. Én nem nézek tévét, lévén, h felette állok ezeknek a dolgoknak. Viszont van olyan rokonom, aki néz és ha a szobája közelébe kerülök, állandóan ugyanazokat a nõi és férfihangokat hallom, pedig elhiheted, h elmegyek itthonról, dolgozok, jövök-megyek, tehát nem ugyanazokban az idõpontokban hallom mi megy.
Egyáltalán nem célom az Universal lejáratása, viszont tény, h ugyanazzal a pár hanggal dolgoznak, akikkel szerzõdésben állnak, akik nem is kifejezetten színészek, hanem valami gyorstalpaló szinkronszínésztanfolyamot végeztek, majd olcsón leszerzõdtek a csatornához.
Mivel nálad is látszik, h nincs igénye az embereknek a változatos színkronhangokra, így nem is teremtik meg. Így is, úgy is nézik az adóikat, sajnos rokonom is.

Ez van, de amelyik világhírû magyar szinkronhangokról beszél 2012-ben az nagyon el van tévedve, de azért irigylem a naivitását.
batagy 2012 márc. 12. - 11:33:09
(39/62)
Figyu, a Hallmark-kal (most Universal) kapcsolatban, ne keverd össze a reklámelõzetesekben hallható hangokat és magában a filmekben hallható hangokat! Mert nem ugyanaz! Nem csak a reklámelõzetesek hangjára gondolsz? Mert a Universal-on tényleg rettenetesen korlátozott a reklámok alatt hallható hang. Fõleg régebben, pl. 1 éve, tényleg mindenkit ugyanaz a 2-3 fa-hangú valaki reklámozott, ami rettentõ idegesítõ volt. De ebben is fejlõdtek már a Universal-on, már jóval ritkábban hallani azt a fahangot. Most Megyeri János a Universal reklámhangja (asszem), aki már profi, de õ csak kommenteli a reklámot, nem a szinkron. A reklám alatt a szinkron egy fokkal jobb.

De maga a filmekben teljesen más a szinkron. Pl. a Férjem Védelmében-t is a SDI Média szinkronizélja, mint annyi mást is. Szóval magával a filmmel ott sincs gond, szerintem . Persze biztos ki lehet fogni gagyi szinkront is, de amit én nézek , ott még nem volt gond a Universal-on.
10/10
mulao 2012 márc. 12. - 11:05:55 10/10
(38/62)
Oké, ebben még egyetértek, mert én is nagyon sokszor hallom ugyanazt a 10 hangot és olyankor falratudnék mászni. Pl Pikali Gerdát annyira túl foglaloztatják, hogy volt olyan, hogy elkapcsoltam, mert nem bírtam tovább hallgatni, hogy megint õ, erre a másik csatornán is az õ hangja ment.
10/10
mulao 2012 márc. 12. - 11:02:18 10/10
(37/62)
Szerintem is nagyon jó a magyar szinkron a mai napig, pl animációs filmek szinkronjában verhetetlenek vagyunk. De ha már felhoztam a Borgiákat, akkor megemlítem, hogy pl a lengyel (vagy melyik) verzió szinkronja szimpla alámondás! A magyar szinkron pedig felvonultja Kulka Janit, Pálmai Annát, Földes Esztert, Hegedüs D. Gézát stb, igazi csemege. Igazad lehet, megszokhattam az eredeti hangokat, valószínûleg hamar hozzászokok a magyar szinkronhoz és akkor már nem fog zavarni.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 12. - 10:57:39
(36/62)
Én továbbra is tartom magam a hozzászólásomhoz, nem a megszokás a gond, hanem, h manapság már nem számít a minõség, a hülye barma sz@r szinkronnal éppúgy megnéz egy-egy filmet, sorozatot.
Különben mivel magyaráznád a Hallmark (most nem tuddom mi a neve) sikerét, ahol 5hang jut minden filmhez 3nõi és két férfihang, az összes filmnél, mégis van rá kereslet.
batagy 2012 márc. 12. - 10:47:20
(35/62)
Szerintem meg csak megszoktad az eredeti hangokat, ezért furcsa átszokni a magyar szinkronhangra.

Én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy a magyar szinkron profi. Nemcsak régen, most is. Sokszor jobban "passzolnak" az egyéniséghez, mint az eredeti hangok. De ez csak a saját véleményem, és mint mondtam, megszokás kérdése, hogy ki melyikhez szokik hozzá. De én semmi kivetnivalót nem találtam a Pan Am magyar hangjaiban.

Egyedül néha az zavar, hogy ismétlõdnek a szinkronszínészek, de ez csak az elején zavaró, aztán megszokja az ember. Pl. a Pan Am esetén, a fõszereplõ csaj hangja Németh Kriszta, aki a Kate hangja is a Lost-ban, de a Alicia hangja is a Férjem védelmében sorozatban is. Ez is fura volt az elején, de már megszoktam. Németh Kriszta szerintem nagyon profi.

Aki viszont tényleg irritálóan mindenben megjelenik, az Forgács Gábor..... Azt nem tudom hogy a Pan Am-ban halljuk-e, csak általánosságban mondom.
10/10
mulao 2012 márc. 12. - 09:57:01 10/10
(34/62)
Az amcsik hangja sokkal mélyebb mint a magyaroké (ezt bárki hallhatja), így megértem, hogy nehéz az eredeti hanghoz nagyon hasonló hangszínt találni. (Pl a Borgiákban a két férfi fõszereplõ hangja nagyon mély eredetiben a magyarban sokkal kisfiúsabb.) Lehet, hogy pusztán ez a szörnyû szinkron magyarázata, vagy Peller Annáék már annyit szinkronizálnak, hogy nem érnek rá még erre a sorozatra is. :)
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 12. - 09:51:06
(33/62)
Már régóta nem híres se közeli, se messziföldrõl a magyar szinkron.
Tudod mikor volt híres? Amikor a Frédi és Béni, ment a tévében, gyerekkorunkban.
10/10
mulao 2012 márc. 12. - 09:40:10 10/10
(32/62)
Direkt vettem FEM3-at csak azért, hogy nézhessem a sorozatot, tegnap láttam elõször szinkronos részt. Az biztos, hogy nagyon furcsa volt így szinkronosan nézni, és tudom, hogy a magyar szinkron messzeföldön híres, de itt mégis azt érzem, hogy nem találták el a hangokat. Az az érzésem, mintha idõsebbek lennének a hangok, mint az arcok. Vagy pusztán csak megszoktam az igazi hangjukat és most nagyon furcsa más hanggal hallani õket. Én csakis valamiféle Peller Anna - Pálmai Anna és hasonló mostanában divatos hangokat tudtam elképzelni a lányok magyar hangjának. Sõt kinemálhatom Pikali Gerda hangját, de itt még õt is eltudtam volna képzeli. A kapitányok hangjai is öregebbek, mint az arcuk. A 14 részbõl a 8.-ig láttam feliratosan, úgyhogy azt tudtam, hogy mi fog történni. Egyedül a szinkron volt újdonság nekem, de azt meg majd megszokom.
Eerika 2012 márc. 11. - 21:30:39
(31/62)
Nem tudjátok, hogy a Colette-et játszó színésznõ miben játszott mostanában? Annyira ismerõs, de nem jövök rá és már csak ezen jár az agyam. De gondolom, tudtok segíteni. Elõre is köszi.
Én még csak 1 részt láttam (nincs ilyen csatornám), így kicsit késve jutok hozzá. Ez alapján azt mondom, hogy nagyon jó kis sorozat lesz belõle.
akh 2012 márc. 08. - 15:31:53 Előzmény batagy
(30/62)
Nekem mind a négy lány bejön! Eyecandy dömping! :-)
10/10
mulao 2012 márc. 01. - 05:42:13 10/10
(29/62)
Szerintem Colette haja borzasztó, nagyon mûnek ható paróka kinézete van. :)
batagy 2012 febr. 29. - 18:27:33
(28/62)
Colette nekem nagyon bejön, így külsõre. :)
10/10
mulao 2012 febr. 28. - 05:52:53 10/10
(27/62)
A Lépéselõnybet nem ismerem, köszi a tippet. Igaz, kihagytam a sci-fit meg mostanság még misztikus témában is sok sorozat készült.
akh 2012 febr. 28. - 05:48:14 Előzmény mulao
(26/62)
A sci-fit kihagytad. De például a Leverage (Lépéselõnyben) nem tartozik egyikbe sem, próbáld ki nagyon jó.
10/10
mulao 2012 febr. 23. - 23:42:39 10/10
(25/62)
Ahogy már írtam az 1. hozzászólásomban, én is élveztem benne, hogy nem tucat témát dolgoz fel, hanem egyedit. Volt valaha repülõn játszódó sorozat? Mert én nem tudok róla. Viszont valóban a kórház, fantasy, nyomozós, aláröhögõs szitkomos, krimi (mit is hagytam ki?) tipikus sorozat alaptéma. Szinte az összes sikeres sorozat ezeknek a sablon története. Én is unom már, hogy nincs semmi egyedi ötletük az új amcsi sorozatoknak.
batagy 2012 febr. 23. - 23:21:29
(24/62)
Megnéztem az elsõ részt, nekem nagyon tetszett! Végre valami érdekes és szokatlan sorozat! Várom a többi részt!
yamada0613 2012 febr. 19. - 20:53:22
(23/62)
Nem volt rossz, de jobbra számítottam.